Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo, dajem ja jedan slot samo kazite koliko ste spremni da platite🤣🤣🤣🤣
 
@DGoran hoćeš da kažeš da imaš više od 1 EON TV slota? 😱
 
Ne nego imam dva ugovora😉
 
Ja cekam sept/okt i bye bye sbb. Nazalost cu morati da predjem na neki box posto ne uspeh da nadjem neku net only varijantu...
 
Da li vam brzina skidanja zdravih torenata sa puno seeds i peers varira kod SBB-ovog interneta i kako to resiti? Na primer krene 11 MB/s jedno 30 sekundi pa padne odjednom na 5 ili 4 i drzi tako minut, pa skoci opet na malo preko 11 na kratko i tako u krug, Generalno uvek ispadne manje od 6 prosek. NET je oko 100/20 na speed testu.
 
Jel iko izboksovao da znate, taj 2 slot za EON smart app

I meni je nejasan taj koncept sa guranjem posebnog uredjaj, kad mogu da me limitiraju po MAC adresi TVa ili IP/MAC adresi rutera i da mi daju dva TV naloga.

Meni televizori vise na zidovima I nemaju vidljive kablove. Kada promenim paket, da bih izbegao dodatne uređaje/kablove, na jednom TVu ću da se odreknem naprednih funkcionalnosti, da bih ga koristio sa karticom.
 
Da li vam brzina skidanja zdravih torenata sa puno seeds i peers varira kod SBB-ovog interneta i kako to resiti? Na primer krene 11 MB/s jedno 30 sekundi pa padne odjednom na 5 ili 4 i drzi tako minut, pa skoci opet na malo preko 11 na kratko i tako u krug, Generalno uvek ispadne manje od 6 prosek. NET je oko 100/20 na speed testu.

Meni kad digne ne pada :) 250/25 ako metem više torenata kada krene drži na 24,5 MB/sec.
 
Imam pitanjce. Kod moje bake je istekao ugovor, nastavila je da koristi SBB DUO uslugu (TV+fiksni) jos ~10 meseci, prvo je naravno bio potpisan ugovor na 2 godine.
Dogovoren je raskid ugovora i dat je otkazni rok mesec dana. Potrebno je da se vrati oprema. Moje pitanje je: da li je potrebno da vratim i fiksni telefon? Dobio sam informaciju da se telefon zapravo otplacuje kroz ugovor a da su oprema zapravo modem i stb samo. Ovo pitam iz razloga jer mi je baka zena u godinama i navikla se vec na ovaj fiksni telefon vtech pa sam svakako planirao da pitam u SBB da ga otkupim ili eventualno da joj kupim isti takav nov.
Nemam vremena da cekam da mi se javi neko od agenata na telefon pa da pitam SBB a salterusa u mom gradu na svako pitanje odgovara sa nisam upucena (zena mi je cak i neka tetka ali je los covek generalno) i ne zeli da mi da broj od nekoga sa terena recimo.
 
Ako se dobro sećam te fiksne telefone su delili na poklon pre nekoliko godina. Raskinuo sam ugovor prošle godine i fiksni telefon nisam vratio, a nisu ga ni tražili. Kad se podnese zahzev za raskid u poslovnici dobije se papir na kome piše oprema koju je potrebno vratiti, a tu nije pisalo da treba vraćati fiksni telefon.
 
@coldman
Ne vraća se fiksni, ja nikada nisam koristio tu uslugu ali kada sam bio u poslovnici u Novom Merkatoru, osoba pored mene je vraćala opremu, donela je i fiksni ali su mu rekli da se to ne vraća.
 
Ne vraća se, letos sam ja vraćao opremu nakon raskida ugovora i imao sam fiksni telefon, rekli su mi da ne treba da ga vraćam i da je to poklon.
 
Da li jos uvek ima agenata na forumu?
 
Ovo i mene interesuje, zanima me vraćanje U SBB mrežu.
Ako si u Telekomu ok. Ja planiram da izadjem iz Sbb-a, posto su mnogi tamo "kao" nesposobni da daju neki popust, ali ce zato da uvale skuplji paket.
 
Danas dobio ponudu preko call centra....teta kaže da plaćam po sadašnjoj ceni...1400...din...osnovni TV paket 12 meseci sa Netom 100Mbs...posle toga 3100...ostalo pitanje i odgovor šta sa CG NATom....javiće odgovor....
 
Danas dobio ponudu preko call centra....teta kaže da plaćam po sadašnjoj ceni...1400...din...osnovni TV paket 12 meseci sa Netom 100Mbs...posle toga 3100...ostalo pitanje i odgovor šta sa CG NATom....javiće odgovor....
To je standardna ponuda za prelazak sa nizeg na visi paket, u zavisnosti od velicine grada (u vecim 99,99%) dobija se nat, ali posto si iz bg, mislim da ti ne gine za osnovni paket. Nadam se da gresim.
 
I meni je nejasan taj koncept sa guranjem posebnog uredjaj, kad mogu da me limitiraju po MAC adresi TVa ili IP/MAC adresi rutera i da mi daju dva TV naloga.

Meni televizori vise na zidovima I nemaju vidljive kablove. Kada promenim paket, da bih izbegao dodatne uređaje/kablove, na jednom TVu ću da se odreknem naprednih funkcionalnosti, da bih ga koristio sa karticom.
meni je jasan, bogatiji ljudi imaju dobre televizore i njima je estetika bitna pa treba da plate vise. inace, bese idu posebni strimovi za te TV naloge, boljeg kvaliteta i prioriteta?
mozda moraju da placaju neke licence za svaki nalog proizvodjacima TV-a. u svakom slucaju, nemaju svi provajderi te aplikacije za TV. nekada nije imao niko jer su proizvodjaci to strogo kontrolisali.

e da, u svoj settopbox mogu da (lakse) dodaju nove 'usluge' tipa "kupovina iz fotelje iz shopstera" i drugo,
 
Trazim po sajtu ali ne mogu da nadjem, koliki je upload na EON paketima?
 
Zavisi da li si digitalizovano ili nedigitalizovano područje. Uglavnom, okačiću oba, a ti sigurno znaš gde pripadaš.
 

Prilozi

  • nedigitalizovana područja.png
    nedigitalizovana područja.png
    225.5 KB · Pregleda: 65
  • digitalizovana područja.png
    digitalizovana područja.png
    227.8 KB · Pregleda: 68
На сбб форуму један рече да прелазе током године али немам где проверити.
 
^Ne kažem da niko nije počeo, nego pitam ko je počeo? Ako znate ko je počeo, napišite, nije valjda sad i to državna tajna?
Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno