Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ima pomaka po pitanju optike za fizicka lica u Beogradu? Juce im pisao putem tvitera kazu proveravaju pa ubrzo javljaju evo vec 30h proslo i nista od odgovora ali je to ubrzo ne znam sta je sporo.
 
Izgleda da se završilo vreme javih adresa, a IPv6 nema ni u najavi?
 
Ja sam podneo zahtev za raskid ugovora, nakon više od 17 godina korišćenja SBB-a. UO za EON Premium mi je istekla pre par meseci. Tada su me jednom zvali da mi ponude novu UO, uz popust od 10%, a kad sam im spomenuo ponudu za nove korisnike, povećali su popust na svih 15%. To sam odbio, jer novi dobijaju oko 30%.
U poslovnici su isto pokušali sa tih 10%, bez uspeha. Valjda više vole da u narednom periodu dobiju od mene 0 dinara, a da mi onda opet daju 30%, nego da mi sada odmah daju tih 30% (pristao bih i na 25).
U narednom periodu koristiću Telenor Hipernet, a o SBB-u ću razmišljati kad mi dojadi Hipernet TV, koji je još uvek dva koplja ispod EON-a.
Pozdrav
Ne smeta ti CGNAT? Ili uzimaš statičku IP adresu?
 
Sto bi nekom smetao cg-nat? Ne seed-ujem nista, dl radi kako treba, sve online igrice lete... Ili sam ja ispod prosecni korisnik neta, a koristim ga od 1997e...
 
Zbog Capcha i svega ostalog. Dovoljno je da imaš jednog toksičnog korisnika u pool-u, pa da imaš problema sa Steam, ili nekog servisa koji banuje IP. Uostalom za pare koje uzimaju korisnik treba da dobije javni IP.
 
Imam caleta koji klikce na sve moguce reklame i gluposti na sbb gde nema cg nat i nema problema..
 
Ne smeta ti CGNAT? Ili uzimaš statičku IP adresu?
Pa nisam ni obratio pažnju na CGNAT. Dosad nemam problema, osim torenta. Doduše, i korisnika još uvek ima malo - videćemo šta će biti kada priključe još ljudi.
Sa druge strane, ni SBB ne garantuje javnu adresu - možda bi i na njemu sutra popio CGNAT.
O statičkoj adresi nisam još razmišljao - čak i da je uzmem, i dalje mi je višestruko jeftinije od SBB-a. Šta ću kad sam medju prvim testerima - do avgusta teram za 0 dinara, a posle ću da vidim ;)
Btw, čini mi se da Kodi Elementum lepše radi na Hipernetu nego na SBB-u. Možda je subjektivno, al' tako ni deluje.
Pozdrav
P.S. Sa SBB-a nisam mogao da pridjem jednom forumu koji sam posećivao jer je adresa bila banovana. Sa Hipernetom nemam taj problem.
 
Znam za SBB, razmatrao i ja Hipernet, ali im je cgnat mana u odnosu na MTS, koji (I dalje) daje javnu IP adresu, a na identičnoj infrastrukturi.
 
Pa nisam ni obratio pažnju na CGNAT. Dosad nemam problema, osim torenta. Doduše, i korisnika još uvek ima malo - videćemo šta će biti kada priključe još ljudi.
Sa druge strane, ni SBB ne garantuje javnu adresu - možda bi i na njemu sutra popio CGNAT.
O statičkoj adresi nisam još razmišljao - čak i da je uzmem, i dalje mi je višestruko jeftinije od SBB-a. Šta ću kad sam medju prvim testerima - do avgusta teram za 0 dinara, a posle ću da vidim ;)
Btw, čini mi se da Kodi Elementum lepše radi na Hipernetu nego na SBB-u. Možda je subjektivno, al' tako ni deluje.
Pozdrav
P.S. Sa SBB-a nisam mogao da pridjem jednom forumu koji sam posećivao jer je adresa bila banovana. Sa Hipernetom nemam taj problem.
Do 01.02.2022 za 0din, a od avgusta 4k 😃
 
Zna li neko za ponude oko obnove ugovora? Sta daju maximalno kao popust? Istice mi ugovor za dve nedelje.
HVALA!
 
Meni max 15%. Odbio sam. Eon premium.
 
Ja 5 godina korisnik, ugovor se nije vodio na mene, imao sam javnu adresu. Prošlog meseca u dogovoru sa akviziterom prebacio sam ugovor na mene, morala oprema da se menja, izboksovao 8 meseci po dinar, ali i popio CGNAT... Išao u poslovnicu, slao mailove, zvao tehničku podršku, četovao na FB, smarao ih i proganjao skoro svakog dana, ali ne popuštaju. Čak i akviziter je bio zatečen... kaže - Druže, izvini krastavac, možeš da vratiš sve u roku od 14 dana.
Šta ću, nemam drugih opcija, bar sam dobio 8 meseci.
 
Možda sam i ja na tom CGNAT-u mislim vrlo moguće jer živim u gradu i u zgradi, Igram online u 99% slučaja ali nisam primetio neku bitnu razliku jedino što kada skidam više stvari istovremeno sa torrenta pukne veza ako je to razlog.
 
Poslednja izmena od urednika:
U modemu je IP v4 100.73. Inace imam problem sa ovim UBEE modemom kad downloadujem nesto krene normalno brzina par minuta i onda se spusti na nulu i tu zakuca ili se prekine i pise failed dl. Probao sam razlicite browsere isto. Da li treba nesto da se podesi u modemu. Stari modem radio bez problema.
 
U modemu je IP v4 100.73. Inace imam problem sa ovim UBEE modemom kad downloadujem nesto krene normalno brzina par minuta i onda se spusti na nulu i tu zakuca ili se prekine i pise failed dl. Probao sam razlicite browsere isto. Da li treba nesto da se podesi u modemu. Stari modem radio bez problema.
Probao neki Download Manager?
 
Kraljevo je Giga grad od pre neki dan.. Fino radi 500/50. Za surf je opet osetno sporiji od Telenor (Mts) optike.. Ping je spao sa 15-20 na 9-10ms... Gsneralno dobar korak napred. Steta sto se nisu nekako izborili za Premier ligu i Primeru..
 
Pozdrav.

Ako imam Digitalni Eon Full Duo , net je 150/15 . Da li opcija " ubrzaj 50" ima efekta tj. koliko dize net ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno