Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cao drugari,

jedno pitanje za UniFI. Drug mi dao user i pass i konektovao sam se na Unifi mrezu, zanima me jer ograniceno koriscenje GB mesecno ima neki limit ili ne ?
 
Hvala svima, znaci gledanje Eon-a preko Unifi mreze je neograniceno, extra.
Samo jos jedno pitanje nakon potrosenih 5GB da li ima neki minimalni protok za mejl,Viber ili baš ništa.
 
Može doplata: 150din za +1GB, 290 din za +3GB
 
Ako ti je istekao ugovor mozes ocekivati da ce te nazvati, a ako ne zovu najbolje da posaljes poruku na twitteru na SBB support i kazes da ti je istkao ugovor, a da te nije niko nazvao sa ponudom kao starom korisniku. Ekvivalent tvom starom paketu je sad eon light za 3499 din. Sa twittera ce proslediti sluzbi za prodaju i nazvace te neko ubrzo. E sad je sve pitanje bukvalno cenkanja. Ono sto po defaultu nude je veci paket npr EON full za upola cene 15 meseci, a posle 3999 din. Ako ti to ne odgovara a uz to jos imas nogucnost uvodjenja konkurentske mts optike onda imas adut za cenkanje. Kazes da za te pare dobijas tamo mnogo vise i onda trazis neku pogodnost koja tebi treba, ili npr kanale iz full paketa a da placas light, ili brzi net ili Eon full paket sa popustom 10-15 posto tokom celog ugovora od 24 meseca, a citao sam ovde da su neki dobili i 20 posto kao stari korisnici. Ako ti nista od navedenog ne ponude sto smatras da ti odgovara a i da je realno, trazi da hoces da se odavis jer bi presao na mts. Kada to prenesu tamo nekoj sluzbi ocekuj da ce te vrv opet zvati da ponude nesto i da se dogovorite.
Kontaktirao sam ih preko Facebook-a, pozvali su me za sat vremena. Nude dodatne kanale i "bolji" risiver. Tražio sam im statičku IP adresu i popuste kao za nove korisnike, kaže ne možemo to da ponudimo. Zvaće navodno opet, da "provere". Pretio da ću da odem na MTS optiku, nisu se nešto potresli.
Kako ide otkaz i prijava na drugog člana da bi se dobio benefit kao za novog korisnika, oni mi kažu mora da prođe 6 meseci između raskida i novog ugovora?
 
Sta se desava ako ne vratim do datuma na papiru opremu nakon raskida ugovora? Ne zivim vise kuci pa me zanima ako zakasnim par dana da li nece da mi naplate i sledeci mesec, da li ce da prave problem i slicno?
 
Posto Tv nije hteo da se upali uzeo sam da ga odnesem TV serviseru i da otkacim kablove vidim da ovi majstori iz SBB povezali TV sa D3 i preko HDMI i preko koaksijalnog kabla na cable out. Valjda treba da bude samo prko hdmi povezan kakav sad koaksijalni kabl.
 
Posto Tv nije hteo da se upali uzeo sam da ga odnesem TV serviseru i da otkacim kablove vidim da ovi majstori iz SBB povezali TV sa D3 i preko HDMI i preko koaksijalnog kabla na cable out. Valjda treba da bude samo prko hdmi povezan kakav sad koaksijalni kabl.
Pa to ti je za analogno gledanje, ako hoces samo jedan daljinski da koristis mozes tako.
 
Posto Tv nije hteo da se upali uzeo sam da ga odnesem TV serviseru i da otkacim kablove vidim da ovi majstori iz SBB povezali TV sa D3 i preko HDMI i preko koaksijalnog kabla na cable out. Valjda treba da bude samo prko hdmi povezan kakav sad koaksijalni kabl.
Tako ostave obično zbog nadzornih kamera iz ulaza, da bi mogao da nastaviš da ih gledaš.
 
Nisam znao mada imamo kamere ispred zgrade. Pre neki dan mi zamenili modem jer ovaj nesto prekidao i stavili UBEE EVW32C i sad imam problem sa eonom na desktopu koji je negledljiv jer mnogo secka. Stari modem radio ok za gledanje eona kompu. Da li ima neki program koji radi monitoring neta i belezi prekide u internetu.
 
@AmilDinsio Možda da probaš Wireshark, mada koliko se sećam on radi analize na nivou paketa, verovatno ima nešto bolje.
 
Moze li se na EON premium paketu uz postojeci EON box uzeti jos jedan umesto ovog d3 mini da bi mogli da vracamo unazad i na drugom tv-u
 
Mislim da moze i da kosta poprilicno. Tipa jednokratno 6-7k din.. Posalji im poruku na fb...
 
Mislim da moze i da kosta poprilicno. Tipa jednokratno 6-7k din.. Posalji im poruku na fb...
Propustio si Black Friday opciju za 990 dinara.


@skele
Mozes da menjas, ne znam samo da li ce ti naplatiti mesecno 290 u tom slucaju
 
Šta to znači, jesam li dobro razumeo? Kao korisnik EON Light paketa mogu da dobijem dodatni EON Smart pored običnog D3 uređaja za 990 din?
 
Poslednja izmena:
Može li se imati u kući 3 tv-a sa EON ili D3 prijemnicima? Trenutno u dnevnoj sobi je EON a u dečijoj D3. Sad treba I u spavaćoj da ubacim tv pa bolje da pitam na vreme.
Jel ona D3 kuća?
 
Može li se imati u kući 3 tv-a sa EON ili D3 prijemnicima? Trenutno u dnevnoj sobi je EON a u dečijoj D3. Sad treba I u spavaćoj da ubacim tv pa bolje da pitam na vreme.
Jel ona D3 kuća?
Moze imam 1 eon i 2 D3 v2, zavisi sta ti pise u aplikaciji ili ugovoru.
 
Kako to da vidim u app?
Moj sbb?
Gledao sam i nisam skontao da li mogu ili ne
 
Nazovi pa pitaj, ali koliko znam do sada je bilo da svako ima "pravo" na max tri besplatna uredjaja (1 sa naprednim funkcijama za gledanje unazad) + 2 x D3 mini ili kartica. Ako imas eon box, onda bi trebalo da mozes jos D3 mini ili D3cam po zelji. Ja sam za treci tv pocetkom leta zvao i doneli su mi D3 mini besplatno.
 
Da li je neko uspeo prilikom pregovaranja za novi ugovor da skine CG-NAT?
Mene su upravo bacili iza CGNAT-a, iako nisam menjao ugovor godinama (gold duo extra). Poslao sam im kontakt pa ću videti odgovor. Realno, ako mi to ne skinu idem na telekom optiku uz doplatu za IP.
Ima li neko slična iskustva?
 
Upravo sam dobio email za CGNAT, u suštini brane se kako nemaju mogućnosti da me skinu sa njega, ali imam opciju da platim statičku IP 610din.
Platiću na kraju statičku IP, ali ne kod njih.
 
Upravo sam dobio email za CGNAT, u suštini brane se kako nemaju mogućnosti da me skinu sa njega, ali imam opciju da platim statičku IP 610din.
Platiću na kraju statičku IP, ali ne kod njih.
Ne daju više ni novim korinicima. Hteo sam da uzmem njihovu uslug, pre mesec dana kad su ušli sa optikom u ulaz, ali uslov je bio javna IP.
 
Navodno, svi korisnici SBB optike su stavljeni iza cg nat-a. Nema izuzetaka, osim onih koji plate zakup javne statičke IP adrese. I to, navodno, mogu biti samo firme, tj. pravna lica-korisnici biznis paketa.

Ne znam koliko je to tačno. Bilo bi dobro ako bi se javio neki izuzetak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno