Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
trebalo bi da sve sto je islo analogno ima i digitalno. treba ti samo cam modul ili settopbox.
 
Ima da izgube citava 2 pretplatnika penzionera! Ko jos gleda lokalne tv lol
 
Pa šta kažu iz SBB-a? Zašto su prestali da prenose te kanale i da li planiraju da ih prenose?
Pozdrav
 
Ovako, koristio sam SBB od maja do novembra, tj signal je i dalje pusten ali zelim da raskinem ugovor. Problem je sto osim 3 meseca po dinar, koje sam spreman da platim, oni zele i 6900 za prikljucnu taksu (e?) i 250 ili 300 din mesecno za iznajmljivanje modema. Narativ je da se to dobija besplatno uz ugovor, ali to nigde ne pise na ugovoru. Manje vise me stonewall-uju sada, rekli su da ce me kontaktirati njihova pravna sluzba u roku od 5 radnih dana ali niko ne zove, rok prosao. Rekli su mi da ja mogu da se zalim, kada sam pitao kome i rekao evo zalim se sada, hocu da prilozim zalbu sada (sto je bilo preko telefona), ona je skrenula sa teme da se vrati da me vozi u krug pricama, tako da ja sad kao cekam da me pozovu. Sta da radim? Da li je neko uspeo da raskine ovako ugovor bez haraca koji je realno dodatni trosak, inace nepomenut u ugovoru.

viber_image_2021-11-05_19-40-46-534.jpgviber_image_2021-11-05_19-40-40-940.jpg
 
Biće da ta priča oko priključne takse koja se mora platiti u slučaju prevremenog raskida piše u Opštim uslovima, ali nisam siguran, treba proveriti na sajtu SBB-a.
 
Nema nicega nigde. A zasto bi to trebalo mene da zanima, pa necu sada da kopam po njihovim dokumentima, valjda je bitno sta je u ugovoru, tj. pogodnosti moraju biti napomenute taksativno, zar ne?

U opstim uslovima pise otkazni rok 30 dana koji su potencirali prosle godine a sada kada sam zvao i bio u poslovnici to niko nije pomenuo? Pretpostavljam da me to ceka na kraju da me maksimalno razvuku i da bude upaljena usluga :p...
 
Negde u ugovoru verovatno imaš navedenu rečenicu koja kaže da se opšti uslovi (i zvanični cenovnik) navedeni na sajtu smatraju sastavnim delom ugovora koji potpisuješ :D A 30 dana otkazni rok naravno da će da bude i da ćeš da platiš račun.
 
Ovako, koristio sam SBB od maja do novembra, tj signal je i dalje pusten ali zelim da raskinem ugovor. Problem je sto osim 3 meseca po dinar, koje sam spreman da platim, oni zele i 6900 za prikljucnu taksu (e?) i 250 ili 300 din mesecno za iznajmljivanje modema. Narativ je da se to dobija besplatno uz ugovor, ali to nigde ne pise na ugovoru. Manje vise me stonewall-uju sada, rekli su da ce me kontaktirati njihova pravna sluzba u roku od 5 radnih dana ali niko ne zove, rok prosao. Rekli su mi da ja mogu da se zalim, kada sam pitao kome i rekao evo zalim se sada, hocu da prilozim zalbu sada (sto je bilo preko telefona), ona je skrenula sa teme da se vrati da me vozi u krug pricama, tako da ja sad kao cekam da me pozovu. Sta da radim? Da li je neko uspeo da raskine ovako ugovor bez haraca koji je realno dodatni trosak, inace nepomenut u ugovoru.

G...a su
Zali se Ratelu i posle toga raskini ugovor , ne ispunjavaju ugovornu obavezu
Mada shsmsn to bolje zna
 
Samo kratko pitanje za brata: ako uvede MTS optički internet u kuću, da li će moći da koristi EON i da se uloguje mojim nalogom? (EON na kompu, android app, EON za smart TV)
Znam da su jedno vreme na mts-u blokirali određene kanale, dok na vip-u nisu. Ne znam kako je sad.
 
Samo kratko pitanje za brata: ako uvede MTS optički internet u kuću, da li će moći da koristi EON i da se uloguje mojim nalogom? (EON na kompu, android app, EON za smart TV)
Znam da su jedno vreme na mts-u blokirali određene kanale, dok na vip-u nisu. Ne znam kako je sad.
N1 Nova s i sk kanale nece moci da gleda na tvoj nalog , jedino preko vpn ili eon van mreze
 
@owim
Preko Supernove (a oni su deo MTSa) rade svi kanali na EONu (kao i preko Telenora i A1).
 
Nije baš tačno ;) Nekim Supernova korisnicima radi, obično onima koji imaju IP adresu iz opsega koji je pripadao ex-Radijus Vektor-u.
 
Biće da ta priča oko priključne takse koja se mora platiti u slučaju prevremenog raskida piše u Opštim uslovima, ali nisam siguran, treba proveriti na sajtu SBB-a.

Znači SBB nema to u ugovoru a implementira, a Orion ima to u ugovoru a ne implementira ? :ROFLMAO:
 
Negde u ugovoru verovatno imaš navedenu rečenicu koja kaže da se opšti uslovi (i zvanični cenovnik) navedeni na sajtu smatraju sastavnim delom ugovora koji potpisuješ :D A 30 dana otkazni rok naravno da će da bude i da ćeš da platiš račun.
U ugovoru pise da se sve to smatra sastavnim delom ugovora, ali nigde ne pise da se prikljucna taksa dobija za dinar, a prilikom raskida naplacuje, niti na mom ugovoru pise da sam ja tu uslugu uopste dobio.

Znaci da platim i da se ne pravim pametan? Da ne radis za SBB? 😅
 
Ne radim za SjBB (čak i jedinu SBB uslugu u koju sam plaćao za još 12 dana završavam otkazni rok), niti ti govorim šta treba da radiš. Samo kažem šta se smatra za deo ugovora & da je većina provajdera naduvala cenovnik da neutrališu i obesmisle to što korisnik KAO ima alternativu plaćanju svih preostalih računa do kraja UO.
 
Da, ali postavlja se pitanje da li je po zakonu to što SBB radi.
Zamisli mobilne operatere koji kažu, morate da platite taksu od 10000 dinara ako želite da raskinite ugovor (naravno želite da platite punu cenu gde ste dobili popust), jer ste koristili naše bazne stanice.

p.s. A ako je po zakonu, onda nam zakon nije dobar jer je obesmišljen ovim.
 
Samo kratko pitanje za brata: ako uvede MTS optički internet u kuću, da li će moći da koristi EON i da se uloguje mojim nalogom? (EON na kompu, android app, EON za smart TV)
Znam da su jedno vreme na mts-u blokirali određene kanale, dok na vip-u nisu. Ne znam kako je sad.
Ja koristim sa urban vpn-om koji je free i radi bez problema na mts netu
 
lepo ali to ce ti raditi dok sbb ne blokira vpn
 
To se neće skoro desiti, problem je što dobar vpn nije jeftin.
Onda se više isplati dobar iptv uzeti .
 
Gledam ovu Premijer Ligu pa nešto mudrujem...možda je i bilo o tome reči na forumu, ako jeste izvinjavam se.
Konkretno, da li kod nas postoji neki zakon o ekskluzivi na sportske prenose?! Ako postoji onda je sve jasno naravno, ovi su platili toliko koliko su platili i doviđenja, ali ako ga nema onda ne vidim šta to sprečava i SBB takođe da kupi prenose Premijer Lige...osim neke sujete ili čak verovatnije direktnog dogovora sa konkurencijom, dok se narod tu nešto politički loži.
Jer, uopšte nije redak slučaj u Evropi da više televizija prenosi PL, to se lako vidi u SofaScore aplikaciji na primer.
Koliko god su grmeli u početku, tužbe ovo ono, ubrzo su se nakon toga napravili mutavi i pojela maca.
 
Ne može to tako. Tj može, ako se u startu prava kupuju zajednički
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno