Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo ti je paket EON Premium, brzina bi trebalo da ti bude 500/50, cena 5000 dinara + 100 dinara za papirni racun. Proveri ruter, mozda ti on ogranicava brzinu.
Nije ruter problem, druže, u MojSBB aplikaciji piše da je 300/15... I u pravu si, paket je Digitalni EON Premium i stiže mi papirni račun. 👍 Btw, redovno plaćam račune ali mi još nije stigao za septembar pa zato minus. 😄
 

Prilozi

  • Screenshot_20211017-000912_Moj SBB.jpg
    Screenshot_20211017-000912_Moj SBB.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_20211017-000919_Moj SBB.jpg
    Screenshot_20211017-000919_Moj SBB.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 55
Ako se ne varam stari ruteri njihovi su i ograniceni baš na 300/15, tako da trazi zamenu opreme ako ti je ostala od pre, a ako si dobio novu opremu, onda ne znam sta da ti kazem...

Edit: Vidim da koristis Ubee, tako da nije problem do toga...
 
Ako se ne varam stari ruteri njihovi su i ograniceni baš na 300/15, tako da trazi zamenu opreme ako ti je ostala od pre, a ako si dobio novu opremu, onda ne znam sta da ti kazem...
Oprema je od prošlog avgusta, UBEE neki... Problem je (izgleda) što nisam iz "giga gradova", nema sreće za Piroćance, plaćamo isto a dobijamo manje. 😪 Odvaliću ih od tužbi. 😄
 
E to je bitna informacija, preko koaksijaknog kabla ide internet od 300/15, a u giga gradovima, gde je optika, ide uz taj paket 500/50. Meni u giga gradu nude 1gbps uz EON Premium.
 
E to je bitna informacija, preko koaksijaknog kabla ide internet od 300/15, a u giga gradovima, gde je optika, ide uz taj paket 500/50. Meni u giga gradu nude 1gbps uz EON Premium.
Pa ne može isto da se plaća za 300/15 i 500/50, dakle, mene iz "mikro" grada kradu. Pričao sam već sa advokatom, i za to a i za neke druge stvari, od ponedeljka se "družim" sa SBB-om pa bar da mi ne bude dosadno. Postali su ozbiljni prevaranti.
 
Postoji razlika u brzini interneta za digitalizovane i nedigitalizovane gradove.Sve pise na sajtu sbb.
Kada digitalizuju tvoj grad brzina interneta ce se automatski povecati.
 
Postoji razlika u brzini interneta za digitalizovane i nedigitalizovane gradove.Sve pise na sajtu sbb.
Kada digitalizuju tvoj grad brzina interneta ce se automatski povecati.
Nebitno, i pored smešne terminologije (digitalizovani VS analogni, valjda?) jednostavno nemaju pravo da mi svakog meseca uzimaju dosta para za "održavanje" a daju mi manje nego nekome negde drugde, za isti novac. Mi mali "analogni" tim "održavanjem" plaćamo "digitalizaciju" velikima? Neće moći. 😎
 
Hoćeš da se menjamo da uživaš u održavanju fiksne + fantastičan adsl do 10 (oko 7,8) u Telekomu? Po istoj ceni kao što neko koristi optiku?
 
Можда би могло за почетак нешто о дискриминацији, па после за паре.
 
Pa ne može isto da se plaća za 300/15 i 500/50, dakle, mene iz "mikro" grada kradu. Pričao sam već sa advokatom, i za to a i za neke druge stvari, od ponedeljka se "družim" sa SBB-om pa bar da mi ne bude dosadno. Postali su ozbiljni prevaranti.
Ne gubi vreme, zivce i pare...tesko da ces nesto da postignes. Zbog takvog odnosa prema korisnicima posle 20+ godina sam bivsi SBB-ovac, preso u rezimsku tv..:D
 
Pa i režimska diskriminiše DSL korisnike u odnosu na "optičare" :p ZLOrion diskriminiše između 'Gigant' i 'ne-Gigant' (GPON / GPON Light) optika korisnika... To "isti paket al juče" je postala standardna praksa...
 
Ja imam optiku kod SBB i to 600/51 bilo je cak i 600/61 ali ni to nije zlato, gledam TV a ono na kanalima koje gledam malo-malo nestane slike na par sekundi. Mislio sam da je to samo na jednom kanalu ali desava se na desetak koje trenutno gledam Eon box. Ne kapiram da li to server koji opsluzje TV trokira jer ako dobro kontam poseban server opsluuje tel.centralu, drugi server internet i treci TV program i onda se to sve gura u opticki kabel kao digitalni signal. Poludim jer zena na drugom TV koji ima karticu gleda rijaliti i nikad nema prekida, ponekad pobrljaci kad promene neki kanal ali sad znam za taj TV kartica napolje pa scan kanala pa ponovo kartica u TV. Danas cu da se vatim i da gledam kanale sa filmovima i serijama i da vidim da li i tu prekida TV program. Sto se tice para koliko sam ja video ko je na koaksijalcu placa previse za tu uslugu koju dobija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa i režimska diskriminiše DSL korisnike u odnosu na "optičare" :p ZLOrion diskriminiše između 'Gigant' i 'ne-Gigant' (GPON / GPON Light) optika korisnika... To "isti paket al juče" je postala standardna praksa...
Svi su oni isti, samo njega nema:D, cisto kazem coveku da se ne muci jer preganjanje nema svrhe.
Biras od onog sto je dostupno sta je najbolje, a sto manje para.
 
Zato su lokalni optički provajderi i dalje spas (bar oni koji nisu kupljeni od strane velikih kompanija).
Velike brzine su dostupne zbog same tehnologije svima na lokalu i nema diskriminacije u ceni zbog stare infrastrukture.
Mana je što je ograničeno na jednu eventualno dve opštine.
 
Je l' koristi neko EON TV pakete? Da li vraćanje programa funkcioniše preko bilo kog interneta?

Nosim se mišlju da pređem na optiku kod telekoma ali mi se ne prelazi na iris, pa sam kontao da uzmem box2 (optika + fiksni) a kod SBB-a samo tv. Reklamiraju vraćanje programa iako uz EON tv pakete ne ide njihov net pa me zanima da li će to da šljaka uopšte.

Inače, istekla ugovorna obaveza, nude da sa EON full pređem na EON Premium, standardna ponuda prvih godinu plaćam cenu EON full, samo drugu godinu punu cenu. To bi za dve godine koštalo 108.000.

Kada bi isti taj EON Premium (net 500/50) uzeo na ženu i iskoristio akciju za nove korisnike "15 meseci upola cene" platio bih za dve godine 82.500.

Manje više isto toliko bi izašla opcija EON tv + mts optika 400/160 a realno od svih servisa internet odnosno taj upload mi je najintersantniji.
 
Pisao je već neko utiske kad je uradio to što ti planiraš (da uzmeš Eon TV uslugu u toj "u mreži" varijanti koju sad koristiš u sklopu Duo, Trio paketa?) :D pre par nedelja. Zaključak: nema gledanja ni live stream na aplikacijama (dakle ono kad bi na neki drugi, treći TV koji je SmartTV instalirao Eon SmartTV app) + ni premotavanje u nazad na Eon boxu (ni na aplikacijama naravno) za N1, Nova S, SportKlub... = sve ono što je blokirano za MTS IP adresu.

Znači da ipak ima više smisla da ideš na apsurdno rešenje tog problema i da iako ti je dostupno da uzmeš SBB kablovsku (= imaju cable mrežu kod tebe) ne uzimaš to (već totalno da raskidaš postojeći SBB ugovor) nego uzimaš baš Eon OTT / Eon van mreže da bi ti gledanje tih kanala i premotavanje radilo bez obzira na čemu gledaš i odakle( sa kog neta) gledaš.

Dakle, ovo su "OTT"/van mreže varijante paketa:


I to možeš kao novi korisnik da uzmeš na bilo koju adresu i bilo čije ime i samo doneseš box kod tebe kući i radiće usluga preko MTS interneta :) Dok to "prebaci na ženu" već ima manju prođu...

A evo ti i link ka komentaru od kojeg počinje da diskusija kako se zeznuo drugi lik (@LazarAntic )kad je prelazio na MTS optiku a nije uzeo EOn OTT nego klasične "u mreži" Eon TV pakete:


Pa čitaj na dole dok traje diskusija njega i mene koji mu objašnjvam prednosti i mane.
 
Poslednja izmena:
@bandovic

Nisam siguran da moze to tako jednostavno menjanje na zenu ,brata,oca...Ako ste u istoj kuci ,znaju,inace bi svi tako radili..A nesto nisam cuo da je to cesta pojava ,barem uspesna..Al eto ,nek neko sa tim iskustvom napise sta i kako ide .
 
Je l' koristi neko EON TV pakete? Da li vraćanje programa funkcioniše preko bilo kog interneta?

Nosim se mišlju da pređem na optiku kod telekoma ali mi se ne prelazi na iris, pa sam kontao da uzmem box2 (optika + fiksni) a kod SBB-a samo tv. Reklamiraju vraćanje programa iako uz EON tv pakete ne ide njihov net pa me zanima da li će to da šljaka uopšte.

Inače, istekla ugovorna obaveza, nude da sa EON full pređem na EON Premium, standardna ponuda prvih godinu plaćam cenu EON full, samo drugu godinu punu cenu. To bi za dve godine koštalo 108.000.

Kada bi isti taj EON Premium (net 500/50) uzeo na ženu i iskoristio akciju za nove korisnike "15 meseci upola cene" platio bih za dve godine 82.500.

Manje više isto toliko bi izašla opcija EON tv + mts optika 400/160 a realno od svih servisa internet odnosno taj upload mi je najintersantniji.
Ja isto se napravio lud, zvao pitao i ništa posebno, biće 2000 uštede za džep x24 meseca, bolje roštilj da napravim svakog meseca veća vajdica. Nego da bacam na TV.
 
Gde je uopšte dostupna SBB-ova optika?
 
Pozdrav svima 🙂
Imam SBB van mreze i koristim EON OTT Box. Na televizoru u drugoj sobi imam Amazon Fire Stick 4K i instalirao sam EON aplikaciju sa APKPure, pokrenuo je i lepo je izabrala Srbija pa SBB i pojavi se KOD koji trebam uneti na svoj korisnicki portal da bih aktivirao aplikaciju na fire sticku ali ta opcija na mom SBB nalogu ne postoji jer pise da sam aktivirao maximalni broj uređaja a to je 0 (nula) za EON Smart TV a mogu da aktiviram na 3 na EON mobilna aplikacija.

Postoji li nacin da aktiviram EON TV aplikaciju na Amazon Fire Stick-u?

Hvala najlepse na savetima i veliki pozdrav!
 
Danas nazovem SBB zbog prekidanja TV programa na exon-boxu. Posle par satai dodje covek iz SBB izmeri signal iz optike, odradi update eon-box i sad bolja slika i sve radi ok za sada. Prijatno sa iznenadjen brzom intervencijom servisne sluzbe SBB.
 
Pozdrav svima 🙂
Imam SBB van mreze i koristim EON OTT Box. Na televizoru u drugoj sobi imam Amazon Fire Stick 4K i instalirao sam EON aplikaciju sa APKPure, pokrenuo je i lepo je izabrala Srbija pa SBB i pojavi se KOD koji trebam uneti na svoj korisnicki portal da bih aktivirao aplikaciju na fire sticku ali ta opcija na mom SBB nalogu ne postoji jer pise da sam aktivirao maximalni broj uređaja a to je 0 (nula) za EON Smart TV a mogu da aktiviram na 3 na EON mobilna aplikacija.

Postoji li nacin da aktiviram EON TV aplikaciju na Amazon Fire Stick-u?

Hvala najlepse na savetima i veliki pozdrav!
Ako nemaš aktiviran ni jedan smart tv piši im na twitter aktiviraće ti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno