Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kvaka22 S obzirom da sam na Eon light paketu, ne znam 😉
Trenutno imam cisco epc3928, a spomenuli su mi da bi uz premium isao drugi ruter, pa zato pitam.
 
Zdravo, imam problem. Dobio sam novi D3 uređaj. TV daljinski na Vol - smanjuje TV zvuk i menja D3 kanale na niži kanal (1 nivo zvuka, 1 kanal), na Vol + pojačava TV zvuk, CH + pojačava D3 zvuk, CH - kuca broj 4 za promenu D3 kanla. D3 daljinski radi korektno, ali imam problem kad smanjujem zvuk televizora.
 
Nije EON, znam šta je EON i imam ga u drugoj prostoriji. Ovo je novija generacija D3, stari D3 uređaj imam već 10 godina, ne znam koliko dugo Vi imate vaš, možda je to ovaj koji sam ja sada dobio. Ali u svakom slučaju radi se o D3 uređaju i problemu sa TV-om.
Evo i slike mog novog D3 daljinskog upravljača, čisto da se izbegnu dalji nesporazumi.Screenshot_20211005-004125_Drive.jpg
 
Nađi kodove za daljinski za svoj TV, kreneš redom i za 3 minuta si rešio problem.
 
Našao sam, kod je 1228 (FOX). Sada kad na D3 pređem u TV mod imam isti problem kao sa TV daljinskim. Problem je ostao.
 
Podudaraju se frekvencije komandi
 
Bojim se da ne postoji
 
Da li postoji rešenje za tako nešto?
Као прво није то ништа ново, стари даљински за д3 уређај, ево стоји ми ту две године, пошто не користим исти.
Ако се команде подударају нема помоћи, али можеш да пробаш две ствари:
  • једна је да ставиш уређај негде далеко од тва и онда окренеш даљински ка тамо
  • други је да прелепиш траком пријем инфрацрвеног канала на тву, а да повежеш ако има преко хдми кабла((HDMI-CEC)) да се пали гаси тв заједно са д3.

Заборавих, ако ти нису потребне додатне опције уређаја, а тв има CI+ слот тражи им картицу уместо овога и проблем решен.
Такође можеш да тражиш и д3мини, који има мање опција, али за то нисам сигуран да би решило проблем јер не знам да ли се разликују фрек. на д3 и д3мини, али можеш да их питаш(мада обично ништа не знају ,-) )
 
И да још једна ствар, можеш да намерно научиш погрешно даљински за на пример звук или канале, па да мењаш на другом уређају, али све је то смарање.

Ја иначе и нисам хтео овај уређај баш из разлога стиснути тв кад хоћеш тв, стиснути стб кад хоћеш стб(лакше два даљинска ако баш мора него ово смарање) иако је једини који на д3 има враћање и тако то. Наравно донели су ми шта су они хтели, а не шта сам договорио преко телефона и пошто ионако не гледам у овој соби тв толико ту сам га и ставио и тако повремено обришем прашину ,-)
 
Do zamene je na tom mestu bio D3 mini, njemu se nisu poklapale frekvencije. Zamenjen je baš iz razloga vraćanja, tako da kartica nije opcija. Pozvaću ih pa javljam šta su rekli. Eventualno da ponovo probam da premapiram dugme, ali to nisam uspeo, uspeo sam samo preko koda da spojim D3 daljinski i TV.
 
Imam modem cisco EPC3208 i puštena mi je brzina od 500 Mbps,upload mi meri 50 Mbps ali download mi ne prelazi 350Mbps ,kad sam nazvao SBB podršku rekli su mi da moram uzeti novi modem jer stari ne može da meri preko 350 Mbps,zanima me da li ima neko isti ruter sa koji ostvaruje punu brzinu ,jer ne želim da da menjam za novi.Hvala
 
Ne može veća brzina na EPC-u. Ili ćeš ostati na njemu, ili novi gateway.
 
Ovaj drugi.
 
Zavisi koga pitas.
 
Da li je preko Eon boxa moguće podesiti format slike(16:9,4:3)?Gledao sam podešavanja i nisam našao. Ima samo da se rezolucija podesi, našao sam i screen position. Čemu to tačno služi? Kada mi je namestio tehničar bilo je dosta sitno u odnosu kada sam koristio D3 mini. Onda sam povećao sliku na zoom sada se ne vidi datum i vreme u glavnom meniju. Da li je moguće vratiti sliku kako je bila kada je tehničar aktivirao box? Na D3 mini ima podešavanja za rezoluciju snimka, format slike, 16:9 na 4:3 i 4:3 na 16:9.Da li postoji ta mogućnost kod Eon boxa?
Hvala na odgovoru.
 
Jel zna neko gde su stigli sa digitalizacijom? Kod mene MTS vec razvukao optiku odavno.
 
Ovako..koristim eon normalno u BiH i zacudo rade svi kanali..SBB je uveden u Bgd pre par dana..Moze li HBO GO da radi u BiH ?? probao ali ne ide...koju eon verziju za android box da skinem i hvala.
 
Ne radi sve u BiH, radice ti prvih par sati eventualno jedan dan. A HBO je postao totalno razocaranje, da nemam premium sigurno ga ne bih placao, Ogranicenje na 3 uredjaja + ogranicenje za drzavu u kojoj si, pa netflix je za njih institucija. 😂😅🤣

Za eon imas info u prethodnim postovima i link ka andoid box aplikaciji.
 
Jel zna neko gde su stigli sa digitalizacijom? Kod mene MTS vec razvukao optiku odavno.
Blok 44 (jug) ušla optika. Još uvek ne vidim vertikale i još nema akvizitera da nude uslugu. Od tehničara koji su tesirali signale na optici u kutijama u podrumu informacija da se radi o GPON tehnologiji. Otika ulazi u stan. ONT na sebi ima coax izlaz tako da može da se koristi postojeći coax razvod po stanu, tako da ne moraju svi TV da imaju IPTV box.
Da li neko zna koje rutere koristi SBB na optici?
 
Ne radi sve u BiH, radice ti prvih par sati eventualno jedan dan. A HBO je postao totalno razocaranje, da nemam premium sigurno ga ne bih placao, Ogranicenje na 3 uredjaja + ogranicenje za drzavu u kojoj si, pa netflix je za njih institucija. 😂😅🤣

Za eon imas info u prethodnim postovima i link ka andoid box aplikaciji.
Ne nalazim ga
 
Blok 44 (jug) ušla optika. Još uvek ne vidim vertikale i još nema akvizitera da nude uslugu. Od tehničara koji su tesirali signale na optici u kutijama u podrumu informacija da se radi o GPON tehnologiji. Otika ulazi u stan. ONT na sebi ima coax izlaz tako da može da se koristi postojeći coax razvod po stanu, tako da ne moraju svi TV da imaju IPTV box.
Da li neko zna koje rutere koristi SBB na optici?
Tempo im je sporiji od puza.
 
Еон апликација одбија да ради на рутованом телефону. Чист безобразлук!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno