Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je bilo i u BG-u kad su digitalizovali - ispis brzina u aplikaciji su sredili tek posle nekog vremena (mesec, dva,... ne sećam se više).
Pozdrav
P.S. Što se vode tiče, i to može da se sredi, ali su ljudi apatični, sebični i ne žele da se time bave.
 
Uzice je pocelo sa digitalizacijom, samo se ne zna kada ce biti zavrseno. Iz SBB-a se ne oglasavaju. Klasika.
 
Била је прича за крај августа, када сам у јуну потписао уговор. Половином августа су рекли до краја септембра.
 
Da li je neko kao fizičko lice u SBB-u uspeo da dobije samo internet, bez ikakve televizije, fiksnog telefona i ostalih usluga?

Spremam se da potpišem ugovor sa mts-om, nude mi 200/15 (recimo) za 2000 dinara mesečno bez ičega pride, pa se pitam ima li uopšte smisla da kontaktiram SBB.

Edit: trenutno imam Supernovu na kojoj po istoj ceni imam 100/10 bez dodatnih usluga, mts je provukao optiku kroz zgradu i tom prilikom su kucali na vrata i usmeno mi rekli da mogu da pređem na 200 po istim uslovima, videću da li "isti uslovi" zapravo podrazumevaju da uvedem fiksni telefon.
 
Poslednja izmena:
Teško da ti mts nudi samo internet bez ičeg pride (mts insistira na fiksnom telefonu)...samo orion nudi za sada samo internet koliko ja znam...
 
i ako je Supernova ćerka firma mtsa nije mts i kod mtsa nema trika bez fiksnog da se bilo šta dobije...ali ok sa druge strane nisam znao da Supernova nudi pojedinačno usluge...
 
Da li je neko kao fizičko lice u SBB-u uspeo da dobije samo internet, bez ikakve televizije, fiksnog telefona i ostalih usluga?

Spremam se da potpišem ugovor sa mts-om, nude mi 200/15 (recimo) za 2000 dinara mesečno bez ičega pride, pa se pitam ima li uopšte smisla da kontaktiram SBB.

Edit: trenutno imam Supernovu na kojoj po istoj ceni imam 100/10 bez dodatnih usluga, mts je provukao optiku kroz zgradu i tom prilikom su kucali na vrata i usmeno mi rekli da mogu da pređem na 200 po istim uslovima, videću da li "isti uslovi" zapravo podrazumevaju da uvedem fiksni telefon.

To je nemoguće bilo pre 4-5 meseci, ne znam sad kakva je situacija ali pretpostavljam ista, kada su me pitali zašto hoću da raskinem ugovor i ja im objasnio da mi ne treba tv i fiksni telefon, već samo net, rekli su mi da nemaju to u ponudi ali da je vrlo zanimljiva ideja i da će je predložiti menadžmentu, ali svejedno i da je moglo, opet bi sigurno bilo skuplje nego konkurencija, plus kod mene oni i nemaju optiku tako da bi i to bilo daleko lošije.
 
Sumnjam da im Palma dozvoljava radove na infrastrukturi, pa tamo koristim Telenor 4G.
 
Uzice polako postaje giga grad, meni pustena brzina 250/25 za eon full upravo, vrv ce ovih dana biti i objava na sajtu sbb....
 
Нисам стигао да тестирам ( ујутру ћу ), али смем по чувено пиво у "Сателиту" да Севојно још нису одрадили 😁 .
 
Od ovog meseca sam na SBB-u i imam problem sa internetom u Vrnjackoj Banji.
Kada resetujem ruter, internet radi ok prvih 30ak minuta pa onda lagano postaje neupotrebljiv premda packet loss ode na 50% i ima ta neka mini pucanja konekcije.

Nije mi uopste jasno na koju foru prvih pola sata radi normalno?!
 
Нисам стигао да тестирам ( ујутру ћу ), али смем по чувено пиво у "Сателиту" да Севојно још нису одрадили 😁 .
Око 13:15 одврнули славину интернета до краја - 500/50. Честитам нам гигаград!
 
Je l vazi jos uvek ono da pri promeni cene paketa moze da se raskine ugovor ? Cini mi se da je Eon Light TV poskupeo za 100 dinara, placao sam 1400 sad vidim na sajtu da je 1500 sa e-racunom.
 
Je l vazi jos uvek ono da pri promeni cene paketa moze da se raskine ugovor ? Cini mi se da je Eon Light TV poskupeo za 100 dinara, placao sam 1400 sad vidim na sajtu da je 1500 sa e-racunom.
Važi ali ne važi unedogled, mislim da je rok 30 dana od obaveštenja o promeni cene.
 
EON TV Light je 1500 RSD bar godinu dana unazad, nije bilo poskupljenja. Inače, rok je 30 dana od dana kada se objavi promena cene na sajtu.
 
Zvanična cena Eon Light je 1499 din od kad postoje Eon paketi. Samo je to nekad bila cena a sad je cena sa "popustom" za e-račun a ko hoće papir njemu je 1599 din. Dakle umotali su 100 din poskupljenje sad u maju 2020. u šatro popust za e-račun. "Prijavite se da vam ostane stara cena".

1399 din znam da je koštao D3i Start paket za nove korisnike kad je menjanja cena sa 990 din beše 2018. Nemam pojma koja je cena bila "u mreži" u SBB u vreme Silver/Gold/ba bla ere paketa.
 
Pff...
Mislim meni stize racun od 1395 putem mejla, a na mojsbb pise da mi je paket "DIGITALNI EON LIGHT TV OPTIKA" sto je i navedeno na ugovoru, cak mi je poslednji racun bio 1339 dinara, tako da se ni ne zalim, ali svakako trazim nacin za raskid ugovora.
 
Možda su optičke varijante paketa imale neke popuste? :D Ili da si dobio neke promo cene, cene starog paketa ako si već bio SBB korisnik pre tog sad ugovora? Kao što ja Eon Light plaćam 1090 din prethodnih 23 meseca.

Ja se ne sećam da je na sajtu ikad stojalo fiber ponuda od kad su napravile re-brand paketa iz Duo/Trio Silver, Gold u Eon Light, Full, Premium? Bila je na sajtu vidljiva fiber ponuda u eri Silver, Gold i koliko se sećam download je bio duplo veći.
 
Možda su optičke varijante paketa imale neke popuste? :D Ili da si dobio neke promo cene, cene starog paketa ako si već bio SBB korisnik pre tog sad ugovora? Kao što ja Eon Light plaćam 1090 din prethodnih 23 meseca.

Ja se ne sećam da je na sajtu ikad stojalo fiber ponuda od kad su napravile re-brand paketa iz Duo/Trio Silver, Gold u Eon Light, Full, Premium? Bila je na sajtu vidljiva fiber ponuda u eri Silver, Gold i koliko se sećam download je bio duplo veći.
Jesam bivsi korisnik start paketa koji sam i placao 1395 dinara, zato verovatno sad i placam ovaj toliko. U julu dosao agent njihov i rekao kao uvode optiku u ulici pa ce zameniti koaksijalni za optiku, i samo zbog jednog jedinog TV su uveli optiku. Videcu svakako kod njih u poslovnici koja je najjeftinija opcija za raskid.
 
Postovanje, sutra prelazim na SBB tj beogrid najskuplji paket od 4999 din..kako ide to sa prelaskom tel fiksnog kod njih ?? Onda dobijam 7 meseci free tj 1 din..kako ste zadovoljni Beogrid uslugom? Naaj vaznije je li to kablovski net ? Posto sam imao do danas PTT KDS kablovsku pa da znam radi instalacija..hvala
 
Postovanje, sutra prelazim na SBB tj beogrid najskuplji paket od 4999 din..kako ide to sa prelaskom tel fiksnog kod njih ?? Onda dobijam 7 meseci free tj 1 din..kako ste zadovoljni Beogrid uslugom? Naaj vaznije je li to kablovski net ? Posto sam imao do danas PTT KDS kablovsku pa da znam radi instalacija..hvala
Ne znam za fiksni, imam EON duo full. Meni odlično radi sve, net mi je 70/50. Prve večeri vanrednog stanja je bio smanjen protok, oboren na 10 Mb/s, tad je i EON štucao, ali nikad za dve godine nisam imao prekid. Ruter je kao igračka, mislim da je ograničen na 100 Mb/s jer su to njihove max brzine, ti ćeš imati 90/50, ali lepo radi, domet solidan, kroz dva zida može da ide. Da znaš, Beogrid se gasi pa će prebacivati korisnike kako se prave paralelne optičke SBB instalacije po ulazima.
 
Vrlo verovatno da se potpisao tuđim imenom i prezimenom, ali to čekam da vidim kada stigne kopija aneksa. Ćale ima potpis koji šanse nema neko da kopira :D
Stigao aneks iz SBB-a, potpisao se lik sa ćaletovim imenom i prezimenom, veze nema sa potpisom na ugovoru. Ostali podaci na aneksu prazni osim broja telefona koji pripada stanaru. Sve u svemu, dobio ćale napismeno da je aneks ništavan, da stari ugovor nastavlja da važi. Vratio stanar opremu isti dan.
 
prikljucila sam se na SBB napokon, Eon Full paket - osnovna brzina interneta je 150/10 ali posto Sabac vec ima optiku u nekim delovima, do mene moraju stici u sledecih max godinu dana, pa ce biti 250/15 sto je meni sasvim ok, i imam informacije od njihove sluzbe, zvanicno.

elem, zelim da pojacam wifi signal po stanu (oko 100kvm, 4 sobe) i razmisljam se koji ruter da uzmem iako nije da sam bas nezadovoljna signalom kad sam nakacena na onu "brzu mrezu".
ne treba mi nikakva "zver" i receno mi je da vec za 2000-2500 mogu uzeti neki ok..
e sad, on mora da odgovara SBB modemu, pa ne znam koje specifikacije da trazim?
videla sam npr. Xiaomi Mi 4A ruter sa ok cenom, on je Dual Band (2.4 GHz & 5 GHz) kao i SBBov modem - da li on odgovara, ili sta tacno da gledam od specifikacija za ruter, ili neka preporuka?

 
prikljucila sam se na SBB napokon, Eon Full paket - osnovna brzina interneta je 150/10 ali posto Sabac vec ima optiku u nekim delovima, do mene moraju stici u sledecih max godinu dana, pa ce biti 250/15 sto je meni sasvim ok, i imam informacije od njihove sluzbe, zvanicno.

elem, zelim da pojacam wifi signal po stanu (oko 100kvm, 4 sobe) i razmisljam se koji ruter da uzmem iako nije da sam bas nezadovoljna signalom kad sam nakacena na onu "brzu mrezu".
ne treba mi nikakva "zver" i receno mi je da vec za 2000-2500 mogu uzeti neki ok..
e sad, on mora da odgovara SBB modemu, pa ne znam koje specifikacije da trazim?
videla sam npr. Xiaomi Mi 4A ruter sa ok cenom, on je Dual Band (2.4 GHz & 5 GHz) kao i SBBov modem - da li on odgovara, ili sta tacno da gledam od specifikacija za ruter, ili neka preporuka?

To je Supernova optika i još nisu počeli da priključuju. Povećanju protoka kod SBB se jedino možeš nadati ako Šabac ikada postane giga grad mada izgleda da im nije u skorašnjim planovima a kad se eventualno sete biće kasno jer će se većina ljudi pomamiti za 6 meseci mufte i brzim optičkim internetom kod SN.
 
To je Supernova optika i još nisu počeli da priključuju. Povećanju protoka kod SBB se jedino možeš nadati ako Šabac ikada postane giga grad mada izgleda da im nije u skorašnjim planovima a kad se eventualno sete biće kasno jer će se većina ljudi pomamiti za 6 meseci mufte i brzim optičkim internetom kod SN.
A pored Supernove postoji i SBB optika u Sapcu, ne svugde ali polako provode.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno