Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima tu jos stvari sem onih koje ste pominjali.
Evo recimo ja planiram da posle 20 godina predjem na mts i to samo zbog neta. Imam coax i 10-15mb upload je malo jer i supruga radi (uglavnom) od kuce. Cak firma propisuje 10mb kao minimum da imas uslove za rad.
E tu sad nisam siguran ko je kriv. Zasto SBB jos ranije nije krenuo sa optikom, pre nekoliko godina, negu su muzli kravu (coax) do iznemoglosti. Sve i da nekako sad hoce i mogu ne mogu stici da pokriju.
Sto se sporta tice, sve manje vremena imam, a i ima ga previse tako da gubi draz. Ako si danas propustio nesto, vec sutra ima drugo.
 
Izvinjavam se što upadam kao padobranac, imam jedan problem a u vezi je sa SBB pa mi možda neko može pomoći. U stanu koji izdajemo imamo najosnovniji SBB paket, analognu kablovsku, plaćam 1500 din. Jedan stanar je tražio da uvede i internet i rečeno mu je da može na svoje ime da radi šta hoće. Tu on kaže da neće ipak ništa uvoditi, da će koristiti sa mobilnog internet. Otac naravno ne primeti da je račun za televiziju uvećan za jedan dinar. Sada se stanar iseljava, ja uzeo da prekontrolišem račune i vidim tu razliku za dinar. Odem u SBB kažu vi ste uveli paket EON light, koji naravno niko od nas nije potpisao. Stanar je to očigledno uzeo, potpisao umesto vlasnika i imao godinu dana staru cenu (nije još ispucao tih godinu dana). Podneo sam neki zahtev da mi izdaju kopiju tog aneksa kako bi se utvrdilo da nije vlasnik potpisao taj aneks. Da li je neko imao ovakva iskustva i da li ste imali problema oko poništavanja tog ugovora?
 
Raskinut je ugovor sa SBB imao sam D3, pre nekoliko dana drugar donese svoju opremu, povežemo je i radi (povezali u koaksijalni steker u stanu). Da li oni u opste ne gase uslugu već samo oduzmu uređaje ili kako to ide?

Da li oni mogu videti da ja koristim njihove usluge ako kupim preko kp uređaje?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ne znam da li treba da pitam ovde, pre nedelju dana su mi zamenili CGA za Ubee modem jer mi je na CGA radio net jako lose, tacnije moja pretpostavka je da kad god se dosta uredjaja nakaci na mrezu on pobrljavi. Taj problem je sad resen, medjutim sad imam problem da na Steamu dobijam access denied kad hocu u store da udjem, market, na neciji profil itd, primetio sam da mi se isto desava i kad hocu na Sonijev sajt da udjem. Problem je bio resen na mozda par sati tako sto su mi promenili IP adresu, ali vec ujutru je pocelo isto da se desava, pisao sam i steam supportu gde su rekli da se saceka 48 sati, ali je to proslo davno i problem je i dalje tu. Mene zanima da li mozda postoje neka podesavanja u modemu koja su uzrok problema ili ako je neko imao slican problem pa ga je resio
 
Izvinjavam se što upadam kao padobranac, imam jedan problem a u vezi je sa SBB pa mi možda neko može pomoći. U stanu koji izdajemo imamo najosnovniji SBB paket, analognu kablovsku, plaćam 1500 din. Jedan stanar je tražio da uvede i internet i rečeno mu je da može na svoje ime da radi šta hoće. Tu on kaže da neće ipak ništa uvoditi, da će koristiti sa mobilnog internet. Otac naravno ne primeti da je račun za televiziju uvećan za jedan dinar. Sada se stanar iseljava, ja uzeo da prekontrolišem račune i vidim tu razliku za dinar. Odem u SBB kažu vi ste uveli paket EON light, koji naravno niko od nas nije potpisao. Stanar je to očigledno uzeo, potpisao umesto vlasnika i imao godinu dana staru cenu (nije još ispucao tih godinu dana). Podneo sam neki zahtev da mi izdaju kopiju tog aneksa kako bi se utvrdilo da nije vlasnik potpisao taj aneks. Da li je neko imao ovakva iskustva i da li ste imali problema oko poništavanja tog ugovora?
Sbb kao i vecina ne gledaju to detaljno kad se obnavlna ugovor ili uvodi nesto.naravno to je njihova krivica i ako vi niste potpisivali imate sigurno opciju da tuzite sbb ili tog stanara...ili oboje..sad treba pravnik za ovo...ali stanar se lazno potpisao kao da je vlasnik ugovora a sbb je to prihvatio bez da dobro proveri...
Ps.pretpostavljam da je poneonracun u poslovnicu da plati i odmah trazio anex ugovora.i tu verujem da nisu nista detaljno gledali u sbbu ko potpisuje...moja pretpostavka naravno
 
Koliko znam, može da se potpiše na svoje ime u tuđem stanu, ali onda svu odgovornost snosi potpisnik. Ako se odseli "nosi" priključak sa sobom.
 
Baš zbog zezanja sa raznim stanarima, ćale uzima sve račune, on ih plaća i to posle naplati od stanara (u pitanju je nekoliko stanova u istoj zgradi). Ovaj je izgleda otišao i sam u poslovnici to završio, jer svi ugovori su na mog oca, i taj ugovor što je "problematičan" se vodi na ćaleta. Korektni su radnici u poslovnici, znaju se već dugo, malo je mesto u pitanju, ali videćemo kako će centrala to da reši, jer ovi lokalni ne mogu ništa.

A klinac koji tu živi još neki dan neće da se javi na telefon, ne mogu da ga nađem da razrešim to sa njim, ali ako bude ovako bežao bukvalno ću posveti krivičnu prijavu za krađu identiteta.
 
Ne znam kako koze da potpise sebe za tudju uslugu? Kad sam pre dve godine prelazio sa d3i na Eon ott posto se ugovor vodio na suprugu,morali smo da idemo u najblizi grad gde postoji sbb i da u poslovnici pokazemo vencani list jer je supruga u medjuvremenu promenila prezime jer se logicno udala za mene 😂.Tek onda je mogla da potise nov ugovor.
 
Vrlo verovatno da se potpisao tuđim imenom i prezimenom, ali to čekam da vidim kada stigne kopija aneksa. Ćale ima potpis koji šanse nema neko da kopira :D
 
Ако се потписао под туђим именом, и то не признаје, а у централи се не "сажале" због евентуалне кривице радника који није извршио правилну идентификацију, мислим да преостаје само тужба и доказивање фалсификовања потписа.
 
Raskinut je ugovor sa SBB imao sam D3, pre nekoliko dana drugar donese svoju opremu, povežemo je i radi (povezali u koaksijalni steker u stanu). Da li oni u opste ne gase uslugu već samo oduzmu uređaje ili kako to ide?

Da li oni mogu videti da ja koristim njihove usluge ako kupim preko kp uređaje?
Mislim da ti nikako ne može. Uređaji koji se nude na KP nemaju ubačenu SIM karticu (d3 mini), a i CAM moduli sigurno nisu aktivirani. Možeš uzeti uređaj samo od onog ko ima aktivnu pretplatu kod SBB-a. Ranije je nekako pisao o ovome, valjda sam dobro zapamtio.
 
Raskinut je ugovor sa SBB imao sam D3, pre nekoliko dana drugar donese svoju opremu, povežemo je i radi (povezali u koaksijalni steker u stanu). Da li oni u opste ne gase uslugu već samo oduzmu uređaje ili kako to ide?

Da li oni mogu videti da ja koristim njihove usluge ako kupim preko kp uređaje?
Moze samo pod uslovom da na D3 opremi koju kupis ima aktiviran paket, bez toga ne, ali da, ne gase uslugu koliko znam, komsinica moja ima 3 godine kako je odjavila analognu TV i ne placa je vise, i jos uvek ne smetano gleda kanale.
 
Tako je, "Giga gradovi" NS, BG.... nemaju nigde analogni signal.
 
Ja sam pre mesec dana najavio raskid, juče vratio opremu a danas došao radnik i samo otkačio kabl iz njihove kutije sa bandere. Da nije to uradio, mogaosam da gledam analogne kanale i dalje.
 
Zasto ne bi mogao?
Analogna nema nikakvog kriptovanja.
Nista te ne sprecava da sam ... shvatas sta hocu da kazem;)
 
Može kratki savet.Kako prijatelju da povežem neki bolji wi-fi ruter, na UBEE EVW32C,pošto vidim da nema bridge mod.
Nisam bio nikada SBB korisnik,pa se nisam susreo sa ovakvim problemom.
 
Može kratki savet.Kako prijatelju da povežem neki bolji wi-fi ruter, na UBEE EVW32C,pošto vidim da nema bridge mod.
Nisam bio nikada SBB korisnik,pa se nisam susreo sa ovakvim problemom.
Najjednostavnije ti je da drugi ruter povezes mreznim kablom stim sto ne guras u wan port nego u lan port(u drugi ruter....) i u istom iskljucis dhcp
 
stavi taj drugi ruter u bridge ako neces dvostruki NAT.
 
Ok,znači idem lan port na UBEE, na lan port drugog rutera, i na tom drugom ruteru iskljucim dhcp.

Pogledaću da li taj drugi ruter ima bride mod, nije u cvetu mladosti.

Šta predlažete za ruter,odnosno AP, da nije skup, a da probija armirane zidove, u krugu od 10 do 15 metara.Jedina funkcija treba da mu bude wi-fi probijanje zidova.
 
Zeleo bih da raskinem ugovor sa SBBom potpisan u julu ove godine (pre toga koristio analognu njihovu pa su u julu doneli D3 Mini i novi ugovor) i citam ugovor i pise da prilikom prevremenog raskida placaju se ili preostale mesecne naknade ili iznos u visini popusta pri potpisivanju ugovora. Obzirom na to da nisam dobio nista promotivno od njih tad, to znaci da je jedina opcija da platim preostali iznos do kraja u.o. ili ?
 
nije naravno. Ti biras koja ti je bolja opcija. Ali to sto ti mislis da nisi dobio popust ne znaci da nisi po njihovom sistemu (uopste ne znam koja im je puna cena bez ugovorne obaveza za to sto si potpisao...)

Dakle od njih trazi da ti kazu koliko dugujes po obe opcije.pa onda izaberes sta ti vise odgovara
 
ps. verovatno imaju opciju i da ti naplate instalacionu taksu..to istina ne znam zaista da je tako ili ne
 
Zeleo bih da raskinem ugovor sa SBBom potpisan u julu ove godine (pre toga koristio analognu njihovu pa su u julu doneli D3 Mini i novi ugovor) i citam ugovor i pise da prilikom prevremenog raskida placaju se ili preostale mesecne naknade ili iznos u visini popusta pri potpisivanju ugovora. Obzirom na to da nisam dobio nista promotivno od njih tad, to znaci da je jedina opcija da platim preostali iznos do kraja u.o. ili ?
Tako ti je to svuda !! I kod telefonskih provajdera kao i kod ovih provajdera.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno