Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hocu da otkazem SBB (eon full) i da predjem na MTS (box4) pa me interesuje nekoliko detalja.
Da li nakon sto podnesem zahtev za raskid u SBB poslovnici treba da sacekam da istekne period od mesec dana da raskrstim sa njima,a onda da odem u MTS, da potpisem ugovor i prebacim fixni?
Pretpostavljam da MTS zavrsava prebacivanje broja nakon sto podnesem zahtev?

Inace me iz SBB-a nisu kontaktirali u vezi produzenja bilo kakvog ugovora, ali su zato veoma azurno korigovali cenu paketa (puni iznos bez popusta) i ukinuli sve dodatke koje sam imao.
 
Ових дана иде женски тенис, за сада ми је довољан видео
Ништа без уздаха, мада од женског америчког фудбала(спорта познатијег као Handegg на нету) у том смислу бољег "спорта" није било ;)

Hocu da otkazem SBB (eon full) i da predjem na MTS (box4) pa me interesuje nekoliko detalja.
Da li nakon sto podnesem zahtev za raskid u SBB poslovnici treba da sacekam da istekne period od mesec dana da raskrstim sa njima,a onda da odem u MTS, da potpisem ugovor i prebacim fixni?
Pretpostavljam da MTS zavrsava prebacivanje broja nakon sto podnesem zahtev?

Inace me iz SBB-a nisu kontaktirali u vezi produzenja bilo kakvog ugovora, ali su zato veoma azurno korigovali cenu paketa (puni iznos bez popusta) i ukinuli sve dodatke koje sam imao.
Исто то планирам ових дана, мислим да је неко писао или у овој теми или у једној од тема о мтсу(пошто има више) па погледај.
Ја планирам , позовем МТС да уведе, да јавим СББу и да кад МТС уведе, однесем све у СББ. Е сад то испадне да плаћам месец више, али искрено небитно ми је у поређењу са живцима које сам због њих погубио. Ти види шта је теби боље. Што се телефона тиче искрено нисам сигуран, у сваком случају ће они то решити међу собом и теби ће доћи човек на врата да потпишеш(тако ми је било кад сам ишао супротним смером пре две и по године) осим ако не будеш одмах завршио тамо.
Овде морам да напоменем да ја имам други фиксни на мтсу и овај СББ број планирам да откажем, али процедура је иста/слична.

Сматрај се срећним да су ти укинули додатне канале кад одлазиш, многима су укинули док им је по уговору трајало ,-)
 
Izgleda da trenutno više nekog ne zovu za "obnovu ugovora"? Ne postižu još i to uz sve ove raskine koje treba obraditi :D
Meni 30.10. ističe Eon Light OTT ugovorna obaveza (po ceni 1090 din :D :D :D , prelazio sam sa D3i platforme na Eon OTT ). A još uvek nemam pouzdanu informaciju da li će stvarno po isteku UO da krene mesečna renta za Eon box...
 
Мене, колико ме памћење служи, код задњег истицања уговорне обавезе д3и пре пар година нису ни звали. Наставио по истој цени без УО. Тек кад је морао да се мења за Еон, звали да мењам уређај и нову УО без промене цене.
 
Zovu kad istekne ugovor, zvali su me u maju pa u julu, kad sam rekao da ću verovatno otkazati i promeniti operatera, nudili su dečje kanale besplatno (to sam naveo kao primer šta je bolje kod konkurencije, a potrebno mi je).
Ja fiksni nisam koristio (mada sam ga imao u paketu), pa sam sad kod zahteva za Box 4 u Telekomu tražio novi broj. Ako vam nije bitno da ostane isti, to je najjednostavnije rešenje. Kad se podnese zahtev, još 30 dana ide usluga SBB. Moguće je da Telekom može da uvede sve usluge osim telefonije, a nju naknadno priključe (tj. prenesu broj), jer ionako sve ide daljinski i nema potrebe za dodatnim instalacijama, aparat se priključi na modem.
 
@ssici
Jeste, ali to je bio D3i.. različit ugovor različiti uslovi i sloboda njihova da menjaju cenu. Ja sam D3i koristio od februara 2015. do novembra 2019. i za to vreme sam imao 2 puta UO: prva 12 meseci pa tipa pola godine bez UO bez promene cene naravno, pa kad su imali promo da daju HD paket za dž na 12 meseci uz UO na 24 meseca onda zvao ja njih da "produžimo" i kad je to isteklo do gašenja D3i platforme tj do prelaska na Eon OTT sam bio bez UO.

Lepo bilo dok je trajalo, cena u 2015. = 990 din cena 2021. 1090 din (tj od 2017. ili 2018. kad je već u januaru svima poskupelo za 100 din) dok nigde više nemaš osnovnu TV uslugu bez 1500-1600 din mesečno.

Zato sad u novom Eon ugovoru lepo piše 24 meseca po staroj ceni što znači posle tog perioda ide reguralna cena paketa. Jedino renta boxa se po standardnom cenovniku šatro plaća uz Eon Light paket. Ako je tako ode ja sa 1090 din na 1789 din za istu stvar (tj i lošiju jer gase promo pakete PInk i Cinestar Premiere).

@Jericho Ovo je "van mreže" / "OTT" i TV only varijanta.. Mi van mreže smo im više građani drugog reda za koje maltene da i zaborave da postoje kao usluga :D Provereno nisu zvali Premium OTT korisnika kad je podneo zahtev za raskid da se "cenkaju" oko "nastavka saradnje" a ne da će da se cimaju za mojih 1090 din mesečno / za Eon Light paket.

Ja kontam best case ako uopšte pozovu i krene "pregovaranje" je da mi ponude klasika Eon Full po ceni regularnoj ceni Eon Light (ne po staroj ceni koja je 1090. meni) 1499 din samo je pitanje da li će to jeftinije da nude na 6, 12 ili svih 24 meseca.
 
Dobro kad nema posebnih zezanja sa prelaskom.
Znaci prvo podnesem zahtev za prekid pocetkom meseca, pa sredinom meseca odem u MTS i dogovorim sa njima da dovedu optiku do rutera.
Odatle vec imam postavljene koaksijalce i mrezne kablove do televizora i kompjutera, da barem njih ne razvlacim ponovo.
Fiksni nije toliko bitan, kad zavrse, ali koliko sam razumeo ako hocu box mora i fiksni.
Posle 20-ak godina menjam SBB, a uskoro mi istice i Total TV u vikendici pa ce i to verovatno u MTS.
Kad SBB nije zainteresovan za moje pretplate. Idemo dalje..
Hvala svima na odgovorima.
 
Paket EON full, nemam kupljene box-eve, jedan box i jedan D3 4682 dobijeni uz ugovor.
Uredjaje vracam kad istekne 1 mesec.
 
Ne idu koaksijalni kablovi uz optiku, ide fiber do modema (vrlo diskretno izgleda i sakriju ga u ćoškove da bude skroz neprimetan), iz modema samo mrežni kablovi ka STB. Od prijave do instalacije meni je prošlo svega par dana, znaće u kol centru da ti kažu da li mogu da ti prenesu broj na kraju, po isteku otkaznog roka sa SBB, da uđeš što pre u proceduru.
 
Aha, nisam znao mislio sam da treba i koaksijalci za TV.
Imam dva TV-a, do jednog imam mrezni postavljen znaci moram i do drugog?
Barem cu da poskidam koaksijace, ionako zena stalno prigovara da su ruzni..:)
 
Zalices za koaksijalcima kad skontas razliku izmedju DVB-C i IPTV/OTT.

Inace nije tacno da 'ne idu koaksijalni uz optiku', zavisi kakav se ONT dobije.
SBB kako sam cuo daje ONT koji ima RF izlaz za DVB-C (kao sto je Targo imao). Ti su skuplji od obicnih: https://en.wikipedia.org/wiki/Radio_frequency_over_glass
Lelekom koristi IPTV jer su slepci.
 
... Od prijave do instalacije meni je prošlo svega par dana...
A od prijave reklamacije mesec. 😂

Klasika, svi se polome da instaliraju sve i što brže te prevuku kod sebe, a posle "kako ćemo, lako ćemo"...

Bio 12m u Mts-u kad niko nije bio neke 2009/10 jer su jedini nudili uslugu (samo internet) bez potpisa vlasnika stana i kupoprodajnog ugovora (nisam stanodavca hteo da cimam jer je bio dešica od 100 ljeta)... Onog neprofesionalizma, raznih izgovora (te ne valja parica, te ne mogu da uđu u transformator (ili gde već) dok ne dođe radnik Telekoma (oni su MTS)) , zašto ne radi nešto i bola u udu, u životu nisam video i čuo... Sad je možda malo bolje jer i tu uslugu plaćaju podizvođače bez obzora što u radnom odnosu imaju xyz radnika tog profila (ko ga šiša, državne pare, nije greda duplo plaćati jedno te isto 🙄)...
Posle toga bio godinu u Orion, pa SBB...

@shamanNS skroz je realno da ti ponude 12m po ceni paketa koji trenutno plaćaš, pa narednih 12m puna cena. Tako su meni, doduše već sam imao onaj Eon lite, pa prešao na Full.
 
Inace nije tacno da 'ne idu koaksijalni uz optiku', zavisi kakav se ONT dobije.

Lelekom koristi IPTV jer su slepci.

Prati malo fabulu, uz MTS optiku ide Huawei modem i IPTV STB, dakle nema koaksijalnih kablova.

@CikaKURE Sa (MTS) optikom je drugačija sutuacija, bukvalno ili radi ili ne radi, i nema puno faktora između korisnika i provajdera.
 
@orange47 nije rekao za mts nego je rekao da iza optike moze ici koaks kao resenje, sto naravno nije slucaj kod mts-a.

Slazem se da je koaks tj dvb-c bolje resenje da ide iza optike za live tv, ne moze to da se poredi sa iptv-jem barem kod domacih operatora.
 
Najteze kad biras izmedju dva zla (niko nije bez problema), sta je bolje..pogotovo kad su podeljena misljenja.
Pitam drugara kakva je slika (preso na MTS) kaze dobra, radi vacanje, u principu radi ok.
Neko kaze losija slika, cesto zaglavi STB..bemliga.
Najbitnije da su TV kanali isli (skoro) da mi zena ne zvoca, ja ionako ne gledam TV, jedino sport i to na kompu.
Mada, od ove godina spanska liga, a od sledece i engleska nema na SK. Jedino im ostale moto i auto trke. A to se da resiti.
Da net (wifi) radi dobro mi je vaznije, a za fixni kako bude.
Nisam bio upucen u vezi instalacije, gde-sta, koji kablovi..Sada mi je malo jasnije, ali ce biti najbolje da odem do poslovnice i sa njima dogovorim o detaljima.
 
Najteze kad biras izmedju dva zla (niko nije bez problema), sta je bolje..pogotovo kad su podeljena misljenja.
Pitam drugara kakva je slika (preso na MTS) kaze dobra, radi vacanje, u principu radi ok.
Neko kaze losija slika, cesto zaglavi STB..bemliga.
Najbitnije da su TV kanali isli (skoro) da mi zena ne zvoca, ja ionako ne gledam TV, jedino sport i to na kompu.
Mada, od ove godina spanska liga, a od sledece i engleska nema na SK. Jedino im ostale moto i auto trke. A to se da resiti.
Da net (wifi) radi dobro mi je vaznije, a za fixni kako bude.
Nisam bio upucen u vezi instalacije, gde-sta, koji kablovi..Sada mi je malo jasnije, ali ce biti najbolje da odem do poslovnice i sa njima dogovorim o detaljima.

kako se da resiti ovo za auto trke i moto - moze i na PM ako nije za javnu prepisku iz nekog razloga :) ? jer i ja sad prakticno samo to gledam na EON na kompu... A inace koristim orion paket na kome moze da radi eon (za razliku od mts gde bese zezaju kanali :D )

A da jos dodam za ono o opremi. Oni staru opremu koju vratimo verovatno recikliraju ili prodaju nekom na kilo za ugradnju u mozambiku ili ko zna gde :D zato znam da nista ne traze sam samog uredjaja. Barrem meni nisu nista trazili... Kutije verujem da ne zele jel im lakse bez kutije da spakuju u kese. A kapiram ako korisnik donese kutije da im firma ne da da bace, pa moraju radnici da se cimaju..moja pretpostavka zasto ne zele kutije :)
 
Bolje išta nego ništa :D
Ja nikada poklonu u zube nisam gledao. Što je džabe i Bogu je drago! :)
 
Evo danas posle 17h u Resniku pala komplet SBB mreža. Brat komšija me zove da li imam internet, nisam ni obratio pažnju. Tek maločas kada sam ušao u kuću, vidim da nemam internet na Wi-fi, restartujem modem, isto, EON ni D3 nema signala. Zovem brata, kaže mi da je zvao kontakt centar i da je dobio info da ceo Resnik i Vidikovac nemaju SBB i da su ekipe na terenu 🙂. Dugo nisam imao problem ovakvih razmera
 
Evo danas posle 17h u Resniku pala komplet SBB mreža. Brat komšija me zove da li imam internet, nisam ni obratio pažnju. Tek maločas kada sam ušao u kuću, vidim da nemam internet na Wi-fi, restartujem modem, isto, EON ni D3 nema signala. Zovem brata, kaže mi da je zvao kontakt centar i da je dobio info da ceo Resnik i Vidikovac nemaju SBB i da su ekipe na terenu 🙂. Dugo nisam imao problem ovakvih razmera
Od pre nekih sat ili malo jace nema ni u naselju Stepa na Vozdovcu nikakvog signala.
 
Ako ugovor ističe 30. Okt, može da se najranije reaguje 30. Sept, tako?
 
Kod mene je bilo par dana razlike, ne mogu da se setim tačnih datuma ali recimo da sam ja mislio da je to 20 jul (tako piše na ugovoru), dakle da tada ističe ugovor, medjutim nakon kontakta sa osobom iz sbb-a rečeno mi je da je to 18 jul, najbolje ih cimni pa će ti oni reći kad da odeš i podneseš zahtev i od tada onda kreće zadnjih 30 dana.
 
Danas sam odneo opremu da razduzim u poslovnici,mada mi otkazni rok istice 6.9 racunjajuci da sve razduzim platim koliko treba zakljucno sa sestim i da se ne mlatim u poedeljak jer imam druge obaveze.Sve je moglo i da se vrati oprema i da se plati ali ne da se dobije napismeno da je oprema vracena i sve razduzeno vec po taj papir da dodjem u ponedeljak.Neverovatno!!!Da vratim opremu danas a oni u ponedeljak da mi napisu revers ili kako god se to zvalo da sam tu opremu vratio.
Pa u ponedeljak mogu ladno da me pitaju "a gde vam je oprema"Naravno da sam trazio da mi opremu vrati i posle mnogo natezanja oprema mi je vracena i idem u ponedeljak da se razduzim sa sbb,ovaj put zauvek.Profesionalno.Sramota!
 
Dobro si uradio, bez reversa nemaš dokaz da si vratio, a revers je običan A4 obrazac, čist bezobrazluk.
 
Iz dana u dan sve su gori, rastanak sa njima mi je iz dana u dan sve draži i draži.
 
Danas sam odneo opremu da razduzim u poslovnici,mada mi otkazni rok istice 6.9 racunjajuci da sve razduzim platim koliko treba zakljucno sa sestim i da se ne mlatim u poedeljak jer imam druge obaveze.Sve je moglo i da se vrati oprema i da se plati ali ne da se dobije napismeno da je oprema vracena i sve razduzeno vec po taj papir da dodjem u ponedeljak.Neverovatno!!!Da vratim opremu danas a oni u ponedeljak da mi napisu revers ili kako god se to zvalo da sam tu opremu vratio.
Pa u ponedeljak mogu ladno da me pitaju "a gde vam je oprema"Naravno da sam trazio da mi opremu vrati i posle mnogo natezanja oprema mi je vracena i idem u ponedeljak da se razduzim sa sbb,ovaj put zauvek.Profesionalno.Sramota!
Хвала богу да си ово написао, иако ћу их ја прво назвати да све питам, заиста сам мислио да може све одједном, мислим да би их после свега да ми ово кажу што су теби рекли и да ме врате "овде се позивам на онај 5. амандман" ,-)
 
Pozdrav ljudi, presao sam na SBB sa MTS-ani uzeo premium paket. Registrovao sam se na SBB go, medjutim ne mogu da se logujem preko aplikacije, a kad se logujem preko web stranice, kad hocu da gledam nesto traze mi da platim. Jel to radi ili ne radi?:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno