Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam, ja sam sve do sada mislio da mi vracanje u drugoj sobi ne radi jer u njoj ne postoji koaksijalna veza sa modemom iz prve sobe u kojoj vracanje radi.
 
@ki111er kontaktiraj podršku. na twitteru (SBBsupport) će 99% da reše problem
 
Imaš li mini D3 ili običan D3 modem? Mini ne može da vraća , a ovaj može. Probaj da ga restartuješ pa onda probaj ponovo. tada hoće ponovo da proradi.
 
Раде напредне функције и када је Убее искључен. Шта пише у д3 рисиверу, какав је квалитет сигнала?
 
Naravno. Download bude oko 700 Mbps a košta 9000 dinara i upload ostaje 50 Mbps.
I to sto podatke o UL i DL to je relativno, sve je to brzina izmedju 2 servera u BG. Prava brzina i realnosna je kad pustis test npr prema zapadnoj obali USA i prema Japanu, tu tek vidim da 600 postaje 400 ili cak manje, prema Japanu Tokio ponudjeni serveri za test brzina ispod 400, sve zavisi od udaljenosti i broja hopova i brzina tih servera. Ruje su zakon za torrente, tu ako uletis na pravog to ide ko ludo, npr Ruja i Ukrajinac ima da skines 15GB ocas
 
Nije mi jasan ovaj SBB.
Selim se sa suprugom u novi stan gde nema SBB pokrivenost.
Podstanari koji dolaze u stari stan nece da placaju 3600din za SBB jer im je agent Supernove rekao da ako predju sa SBBa kod njih da ce dobiti 12 meseci free, inace je 6.
Uspem nekako da nagovorim podstanare da ostave SBB ali pod uslovom da se predje na za jedan slabiji paket tj Eon Duo Light.
Objasnim celu situaciju SBBu putem maila i zove me neka zena i kaze moze od 1.avgusta promena paketa, saljem vam aneks ugovora na 2 godine.
Reko gospodjo, istekla mi je UO, promenite mi paket samo na jedan nizi, ne treba mi novi ugovor.
"A ne moze to tako blablabla, ona da bi promenila mora novi ugovor...probajte u poslovnici da sredite..."
Tacno traze da ih odjavim... Jos se cimam ubedjujem stanare da ostave SBB :/
 
Mislim da ni kod jednog operatera ne može da se menja paket bez ugovora. Ako može da se promeni paket uz novi ugovor ne vidim u čemu je problem? Jedino ako ti je smor da se cimaš do poslovnice pa da vidiš da ti pošalju ugovor na kućnu adresu.
 
Mislim da ni kod jednog operatera ne može da se menja paket bez ugovora.
Može kod Telenora, a moglo je i kod Telekoma pre.

Potpisuje se novi ugovor ali bez ugovorne obaveze, i plaćaš veću naknadu. (u Telenoru, tako je bilo i u Telekomu tipa 2010-2012. godine)

Međutim, i ako plaćaš veću naknadu, ne bivaš zaključan na 24 meseca za čiji raskid će ti tražiti da otplatiš priključne takse koje si već "odležao" kroz prvu UO (pričam za Telekom, SBB i druge provajdere fiksnog širokopojasnog pristupa - u Telenoru je svejedno jer plaćaš razliku u ceni samo za mesece korišćenja).

Sad to nema i za raskid ugovora ti uvek naplaćuju 500 nekih gluposti koje neosnovano i naplaćuju ali ne možeš brzo i jeftino da to osporiš.
 
@TosaNS
Ne radi se o ugovoru već o ugovornoj obavezi od dve godine bez ikakvog razloga, jer ne isporučuju novu opremu ili imaju dodatne troškove da bi opravdali dve godine ugovorne obaveze.
 
Da se ne bi vrteli u krug (ugovor i ugovorna obaveza) ja sam razumeo da čovek hoće da promeni paket onako preko telefona bez da se cima i odlazi u poslovnicu. Mislim da ni kod jednog provajdera to ne može na taj način da se završi. E ako to može da se završi kod telekoma onako na reč onda neka mu je sa srećom ....

@mitar1982 ne radi se o novoj opremi čovek menja paket, isto kao kada bih menjao tarifni paket bez da uzmam telefon kod nekog od provajdera, mora novi ugovor ne razumem u čemu je problem.
 
Poslednja izmena:
Očigledno ne razumeš razliku između ugovora, i ugovorne obaveze na određen period. Pretplatu za telefon možeš da uzmeš bez bilo kakve obaveze, kao i da menjaš pakete. Ugovorne obaveze uglavnom se potpisuju radi pogodnosti, niže cene i sl, SBB naplaćuje punu cenu i uz to zahteva obavezu od 24 meseca.
 
"uspeo" sam da izborim manji paket uz ugovornu obavezu od 12 meseci... Dzabe sto im kazem da Supernova nudi 12 meseci free, ne vredi. Kazu njima su vezane ruke. Pojesce ih telekom ovakvim pristupom
 
Posebno ne kad se tako ponašaju a u cenovniku i opštim uslovima piše nešto drugo. Skroz su nekorektni u tim manipulacijama (kao i Telekom), ali je kod Telekoma bar jeftinije.
 
Kako stoje stvari i ja cu da se pozdravim sa SBBom. Od marta ne mogu da mi rese problem sa internetom. Desava se da mi je internet neupotrebljiv na po 20ak minuta uz 5 minuta rada. Svaki put kada ih zovem ista prica, probajte drugi kabl drugi port. Ja probam njima da objasnim da udjem u GUI rutera preko 192.168.0.1 i da tamo probam bezuspešno da pingujem bilo šta, medjutim oni to ne mogu da shvate, i dalje se vrti priča oko wifi i kabla. Kada uradim Release WAN pa renew WAN sve proradi na kratko i opet zapuca. Međutim ni to ne shvataju. Ruter neće da mi zamene. Ostalo mi je ugovor još godinu dana, ne znam kako to da rešim, valjda postoji neka fora ako ne mogu da mi obezbede nesmetano funkcionisanje...
 
Meni se pregrevao ruter (Ubee HGW) pa je prestao da pravi probleme kada je uspravljen na promaji.
Ali onda je otkazao i prekidač za uključivanje pa su mi zamenili drugim i sa njim nema prekida.
 
@mitar1982 Ne razumem šta ne razumem :) ... Zar ugovorna obaveza ne proističe iz ugovora? Govoriš mi da ja mogu da imam ugovornu obavezu bez ugovora ili šta li već? Od SBB sam dobio još neke kanale otključane i produžen mi je ugovor na 2 god. ...
 
Poslednja izmena:
@TosaNS propustio si da je @Kesa naveo da su ga forsirali na ugovornu obavezu tj. da citiram:
moze od 1.avgusta promena paketa, saljem vam aneks ugovora na 2 godine.
Mi komentarišemo na taj deo konkretno, a ti si se uhvatio skroz neke treće teme.

I evo kao potpora našoj (@mitar1982 i ja) "interpretaciji" imamo odgovor od @Kesa:

"uspeo" sam da izborim manji paket uz ugovornu obavezu od 12 meseci...
Gde se jasno vidi da je uspeo da se "izbori" samo za kraću ugovornu obavezu a nikako da promeni paket bez nove ugovorne obaveze.

Tako da priče o naručivanju preko telefona i slično nemaju primenu ako je čovek uzeo UO12 jer nisu hteli da mu promene paket bez UO.

A veruj mi vrlo je nezgodno kad te SBB svakih par meseci ponovo zaključa na UO24.
 
Nije mi jasan ovaj SBB.
Selim se sa suprugom u novi stan gde nema SBB pokrivenost.
Podstanari koji dolaze u stari stan nece da placaju 3600din za SBB jer im je agent Supernove rekao da ako predju sa SBBa kod njih da ce dobiti 12 meseci free, inace je 6.
Uspem nekako da nagovorim podstanare da ostave SBB ali pod uslovom da se predje na za jedan slabiji paket tj Eon Duo Light.
Objasnim celu situaciju SBBu putem maila i zove me neka zena i kaze moze od 1.avgusta promena paketa, saljem vam aneks ugovora na 2 godine.
Reko gospodjo, istekla mi je UO, promenite mi paket samo na jedan nizi, ne treba mi novi ugovor.
"A ne moze to tako blablabla, ona da bi promenila mora novi ugovor...probajte u poslovnici da sredite..."
Tacno traze da ih odjavim... Jos se cimam ubedjujem stanare da ostave SBB :/
Cekaj malo, kod svih operatera je vazilo i mislim da te tu stiti i zakon o obligacionim odnosima, ako operater na novoj lokaciji nije u mogucnosti da ti ponudi uslugu (nema infrastrukturu) da ugovorena obaveza prestaje.
 
@team1 ma njemu je istekla ugovorna obaveza svakako, može da raskine komercijalno bez problema. Tj. Mogao je dok nije potpisao aneks UO na 12 meseci. Hteo je da stanari ne pređu na Supernovu nego da ostave SBB a oni nisu hteli jer im je skup paket pa je čovek hteo da mu SBB spusti paket pre nego što ugovor prebaci na nove stanare.

Prevod i obrada - Prava i prevodi 😂
 
@TosaNS propustio si da je @Kesa naveo da su ga forsirali na ugovornu obavezu tj. da citiram:

Mi komentarišemo na taj deo konkretno, a ti si se uhvatio skroz neke treće teme.

I evo kao potpora našoj (@mitar1982 i ja) "interpretaciji" imamo odgovor od @Kesa:


Gde se jasno vidi da je uspeo da se "izbori" samo za kraću ugovornu obavezu a nikako da promeni paket bez nove ugovorne obaveze.

Tako da priče o naručivanju preko telefona i slično nemaju primenu ako je čovek uzeo UO12 jer nisu hteli da mu promene paket bez UO.

A veruj mi vrlo je nezgodno kad te SBB svakih par meseci ponovo zaključa na UO24.

Jasno se vidi "uspeo" sam da izborim manji paket uz ugovornu obavezu od 12 meseci. A ne samo za kraću ugovornu obavezu bez promene paketa kao što ti kažeš al neka si ti uparavu ne bih se dalje nastavljao... Neka je SBB najgori ipak bih ostao kod njih ... Važno da je čovek uspeo u nameri i da je zadovoljan i on i podstanari mu :D
 
@TosaNS ja ne razumem kako uspevaš da ne razumeš u kontinuitetu? Možda se "praviš Toša".

Enivej, poslednje slovo na ovu specifičnu temu:
Reko gospodjo, istekla mi je UO, promenite mi paket samo na jedan nizi, ne treba mi novi ugovor.
"A ne moze to tako blablabla, ona da bi promenila mora novi ugovor...probajte u poslovnici da sredite..."
 
@team1 ma njemu je istekla ugovorna obaveza svakako, može da raskine komercijalno bez problema. Tj. Mogao je dok nije potpisao aneks UO na 12 meseci. Hteo je da stanari ne pređu na Supernovu nego da ostave SBB a oni nisu hteli jer im je skup paket pa je čovek hteo da mu SBB spusti paket pre nego što ugovor prebaci na nove stanare.

Prevod i obrada - Prava i prevodi 😂
Uh taj najbitniji detalj sam propustio... Hvala Milane!

@Kesa, Polomismo se ovde a imas ocigledno resenje...
 
Meni se pregrevao ruter (Ubee HGW) pa je prestao da pravi probleme kada je uspravljen na promaji.
Ali onda je otkazao i prekidač za uključivanje pa su mi zamenili drugim i sa njim nema prekida.
Možda je i meni rešenje da mi "otkaže prekidač" ili nešto drugo u ruteru
 
Da je radio kako treba ne bih ga toliko škljocao da otkaže prekidač... :unsure:
 
Nema nijednog razloga da ubedjujes stanare da ostave SBB, uvek ga mozes ponovo uvesti.

da tako je.
Nije mi jasan ovaj SBB.
Selim se sa suprugom u novi stan gde nema SBB pokrivenost.
Podstanari koji dolaze u stari stan nece da placaju 3600din za SBB jer im je agent Supernove rekao da ako predju sa SBBa kod njih da ce dobiti 12 meseci free, inace je 6.
Uspem nekako da nagovorim podstanare da ostave SBB ali pod uslovom da se predje na za jedan slabiji paket tj Eon Duo Light.
Objasnim celu situaciju SBBu putem maila i zove me neka zena i kaze moze od 1.avgusta promena paketa, saljem vam aneks ugovora na 2 godine.
Reko gospodjo, istekla mi je UO, promenite mi paket samo na jedan nizi, ne treba mi novi ugovor.
"A ne moze to tako blablabla, ona da bi promenila mora novi ugovor...probajte u poslovnici da sredite..."
Tacno traze da ih odjavim... Jos se cimam ubedjujem stanare da ostave SBB :/
skroz bezveze ovo radis, i to na svoju stetu a u finansijsku korist SBB.
Stanari nek uzmu sta zele na svoje ime. KAD odu ti uvek mozes na svoje ime ponovo da uzmes SBB ako ti je to neophodno. pri tome ces tada SBB biti "nov korisnik" i dace ti povoljnosti koje ne daju starim visegodisnjim korisnicima... SBB je jako gramziv na pare
 
Videcemo jos od prvog avgusta malo sta kazu stanari jesu li zadovoljni. Ako ne budu mislim da ide odjava. Na moju stetu jeste ali mi se gadi rezimski provajder
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno