Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A da li je neko imao iskustva nakon prelaska sa starih na nove pakete da li se menja IP adresa? Posto trenutno imam Trio Gold paket na kome je istekla ugovorna obaveza i nisam iza CGNAT-a. Potpisao bih novi ugovor za neki od EON paketa ako ponude nesto dobro ali me brine da mi ne promene IP adresu. Menjali bi i ruter posto trenutno imam stari Cisco. Pitao bih operatera ali me plasi da ce me staviti iza CGNAT-a ako cuju da trenutno nisam.
 
Onda ti je jedini nacin da produzis UO bez ikakvog novog setupa ili uređaja.
 
A da li je neko imao iskustva nakon prelaska sa starih na nove pakete da li se menja IP adresa? Posto trenutno imam Trio Gold paket na kome je istekla ugovorna obaveza i nisam iza CGNAT-a. Potpisao bih novi ugovor za neki od EON paketa ako ponude nesto dobro ali me brine da mi ne promene IP adresu. Menjali bi i ruter posto trenutno imam stari Cisco. Pitao bih operatera ali me plasi da ce me staviti iza CGNAT-a ako cuju da trenutno nisam.

Ne bih da te plašim i ne mora ništa da znači jer ne znam zapravo kako odlučuju o tome, ali ja sam upravo dobio CGNAT promenom paketa/rutera, sa Trio na EON tj. CIsco na Uber
Promena IP adrese nema nikakve veze, oni to vezuju za MAC adresu rutera, možeš ti nakon CGNAT adrese da menjaš 1000 IP adresa i svaka će ti opet biti iza CGNAT
 
A da li je neko imao iskustva nakon prelaska sa starih na nove pakete da li se menja IP adresa? Posto trenutno imam Trio Gold paket na kome je istekla ugovorna obaveza i nisam iza CGNAT-a. Potpisao bih novi ugovor za neki od EON paketa ako ponude nesto dobro ali me brine da mi ne promene IP adresu. Menjali bi i ruter posto trenutno imam stari Cisco. Pitao bih operatera ali me plasi da ce me staviti iza CGNAT-a ako cuju da trenutno nisam.
Pre par meseci promenio paket trio gold u eon full, ostala javna adresa, ubee ruter nije menjan, adresa uvek iz opsega 24.135. u poslednjih 7-8 godina, za to vreme menjani razni ruteri...
 
Očigledno je lutrija ili neki način samo njima znan, po meni pravi savet bi bio kako ugovoriti sa njima da se izbegne CGNAT pre samog produženja ugovora, ili šta raditi kada se već dobije.
 
Očigledno je lutrija ili neki način samo njima znan, po meni pravi savet bi bio kako ugovoriti sa njima da se izbegne CGNAT pre samog produženja ugovora, ili šta raditi kada se već dobije.
treba uvek ocekivati da ces dobiti cgnat, ako ne onda super, ako da onda probas da koristis net kao i pre, ako ne mozes da koristis kao pre onda platis javnu adresu, ako ne zelis da platis onda se smaras sa ks. Da ugovoris pre potpisa ugovora ti je lutrija, sutra rikne nesto pa zamene, resetuju neku bazu itd, opet moras da ganjas dokazujes sta si dogovrio, citaj: ne isplati se....
 
Mislim da je najbolje rešenje da umesto kuknjave za javnim dinamičkim IP adresama od operatora tražimo IPv6, pošto im oprema svakako podržava nego su lenji da ubace. Jer kad-tad će svi biti CGNAT-ovani, za godinu-dve-tri-pet, a ako odrade DS-Lite onda ćemo barem moći da "pričamo međusobno" preko IPv6.
 
Danas sam primetio da mi se na cisco 4682 v2.0 apdejtovao softver, ikonice su malo drugačije. Ne znam šta je novo, stoji u dečjoj sobi, nisam primetio neki brži rad.
 
Hahahaha, ja sam do sada smatrao da je SBB ozbiljna firma . Naime, posaljem ja ,putem kontakt forme , da mi daju ponudu jer zelim da produzim ugovor u zavisnosti od pogodnosti koje nude. Dugo sam kod SBB , obnavljao ugovor 4 x 2 god. . Dobijem na email odgovor da ostavim broj tel. da me pozovu. Kazem : moze i na email , imate moje podatke , koji paket imam... posalju mi nov odgovor link : https://sbb.rs/wp-content/uploads/2...italizovana-podrucja-od-07.06.2021.-final.pdf

I to je to. Cao SBB ,ionako MTS svaki drugi dan na vratima od kako su provrteli optiku i to sa bas dobrom ponudom za ovih 3100 . Posle kazu nema konkurencije :) :)
 
Hahahaha, ja sam do sada smatrao da je SBB ozbiljna firma . Naime, posaljem ja ,putem kontakt forme , da mi daju ponudu jer zelim da produzim ugovor u zavisnosti od pogodnosti koje nude. Dugo sam kod SBB , obnavljao ugovor 4 x 2 god. . Dobijem na email odgovor da ostavim broj tel. da me pozovu. Kazem : moze i na email , imate moje podatke , koji paket imam... posalju mi nov odgovor link : https://sbb.rs/wp-content/uploads/2...italizovana-podrucja-od-07.06.2021.-final.pdf

I to je to. Cao SBB ,ionako MTS svaki drugi dan na vratima od kako su provrteli optiku i to sa bas dobrom ponudom za ovih 3100 . Posle kazu nema konkurencije :) :)
Fina neka ponuda 🤔🤔🤔
 
Ne radi tako. Žvaće te kad otkažes ugovor
 
Fina neka ponuda 🤔🤔🤔

Nije fina, zar ne bi MTS trebao da bude besplatan kad ga svi placamo kroz poreze??? Ili barem da bude djabe kao DVBT ili struja?
Znam da si ironican, i ja sam.
Inace po zakonu trebalo bi neko da bude "pružalac usluga univerzalnog servisa" i obezbedi jeftin mada spor internet.

Sto se tice NovaS, ona je izgleda besplatna kod komsija u DVBT? Puna su usta SBB-u o nacionalnim frekvencijama a oni bi da naplacuju onu 24/7 pljuvacinu i smaranje.

Ima konkurencije ali su se ocigledno dogovorili (da slusaju SBB rek'o bih), tako da se ne moze naci pristojan flatrate po ceni koja odgovara prosecnoj plati.
 
Zanimljivo da je gomila poruka koja kritikuje lažno "ekološko" poskupljenje SBB-a od 100 dinara obrisana.
 
Koliko ranije, pre isteka ugovora, moze da se ode u poslovnicu da se najavi raskid ugovora?
 
Koliko ranije, pre isteka ugovora, moze da se ode u poslovnicu da se najavi raskid ugovora?

Najbolje da nazoveš, kažeš im da hoćeš da raskineš ugovor, onda te pozove neko iz tog sektora i kaže ti kog datuma da odeš u poslovnicu i obaviš to.
Jer ovako možeš da se zezneš oko datuma, ti misliš da je to jedan datum, kao ja recimo a ono ispao neki drugi, par dana razlike ali ne košta te ništa da pitaš.
Suština je da se to uradi 30 dana pre isteka ugovora, nakon tih 30 dana vraćaš opremu i to je to.
 
Како иде раскид уговора два три месеца пре истека уговора?
 
Platis ta dva yri meseca i raskines.
 
Meni kad sam zvao da pitam za raskid je bilo ostalo baš tako 3-4 meseca, i lik je rekao da mogu ja to i odmah ali da platim sve račune do tada (bez penala)
Verovatno nema plaćanja penala ako je blizu kraj UO
 
Viber video poziv puca na Ubee na svakih 30-40 sekundi. Probano na više telefona, isti tel. na komšijskom Ubee rade normalno. Za tih 30 sekundi secka i slika užas i onda ide reconnecting i tako u krug. Probao sve fore, menjanje kanala na 2.4 i 5GHz i ne. Zvao bih ove "stručnjake" ali se plašim da mi ne uvale još gori ruter ili da završim iza cgnat. Neka ideja, iskustvo?
 
Gledam juce TV svaki cas nestaje sike, danas limitirana konekcija, lokacija NBgd optika SBB
 
Објављивање добитника ДНЕВНЕ и УТЕШНЕ награде биће вршено на интернет страници https://sbb.rs/nagradna-igra-euro-2021 најкасније у року од 15 дана од дана извлачења добитника награда.

Iz pravilnika, tako da, ne bih se previše nadao bilo čemu danas. Petak, lepo vreme, biće od nedelje. :giggle:
 
Pa ne mora da znači, u pravilniku stoji da je izvlačenje nagrada danas

Извлачење добитника УТЕШНЕ и ГЛАВНЕ награде биће вршено дана 18.06.2021. године (учествују лица која су послала одговарајући СМС у периоду од 19.05. у 00:01ч до 17.06.2021. године у 23:59ч),

a piše i ovo:
Истог дана када је награда извучена, приређивач ће обавестити добитника СМС-ом на број мобилног телефона са ког је пoслао смс за учешће у наградној игри, те га упутити да на званичном сајту приређивача https://sbb.rs може по свом броју уговора и делу броја мобилног телефона да утврди да је добитник награде, коју је награду освојио и начин преузимања награде.
Ko danas ne dobije SMS nema čemu da se nada, rekao bih...:)
 
Čisto sumnjam da ima takav. :D
 
Nema zaposlenih u Sbb-u na forumu :)
 
moj kum zivi u novoj zgradi ali SBB tuda nije prosao (niti ih zanima, zvao ih je vise puta).....ima mts paket i ne moze da gleda fudbal na nova i SK kanalima...da li moze da uzme samo CAM modul i tako resi problem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno