Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Je l' normalno kada menjam kanale preko daljinskog od D3 Mini-a da kanal na koji idem se slika za sekund zamrzne? Nema onog fluidnog menanja. Kao da baguje.
 
Tako isto je i kod mene, ali tako je oduvek, od kad imam D3mini, mene vise nervira kad se zacrni ekran dok se menja kanal, bas je sporo
 
Meni se ne zacrni vec samo delić sekunde se zamrzne. Ja sam uzeo da ne bih čekao nekoliko sekundi tog zacrnjenja. Ali me sada više nervira zvuk kada stiskam dugmad. Baš je jeftino urađen daljinski. Daću mu rok jedno vreme da se naviknem ako ne ići ću na Cam modul.
 
Kad se meri preko speedtesta na računaru šta je merodavnije, preko browsera ili speedtest aplikacije?
 
Од 1. јуна 2021. креће Тидал преко СББ. За сада се зна да ће бити омогућен свим корисницима, требаће да се активира а биће саставни део премиум пакета.
 
Ponudili su mi kao starom korisniku premium paket za cenu full koji i sad plaćam...to je max koji sam uspeo da izvučem...e sada pošto treba ruter da mi zamene zbog bržeg neta, može li neki savet koji se bolje pokazao od njihova dva koje nude???
 
EON trio paket? Po ceni Full paketa 12 meseci ili 24 meseca?
 
Од 1. јуна 2021. креће Тидал преко СББ. За сада се зна да ће бити омогућен свим корисницима, требаће да се активира а биће саставни део премиум пакета.
Pozdrav,ako smem da pitam,odakle vam ta informacija?
 
To je odlična ponuda. Ja se upravo tome nadam, ali pošto sam EON duo ne verujem da će mi dati.
 
upravo sam se cuo sa njima i potvrdio im da pristajem na ponudu......za par dana dolazi neko od njihovih da mi zameni ruter i da potpisem ugovor...jedino na cemu insistiraju jeste da dobijam e racun a ne stampan....to nije nikakva prepreka pa smo se lako dogovorili.
 
O, to su vec ozbiljni noviteti. Znaci da im masa korisnika odlazi. Eto vajdice i za SBB korisnike od niske cene MTSa. He, do juce SBB nije hteo ni da razgovara o bilo kakvom popustu, a sad...CVRC...
 
Samo da uzmete u obzir da je u mojoj zgradi mts optika ušla jesenas i počele su komšije da prelaze kod njih....verovatno da sbb sve to prati i sad malo moraju da popuste.
 
I kod mene u zgradi je u ponudi mts optika, ali niko nije presao... Zavisi sta se na terenu nudi ljudima!!! Ja sam isto hteo da predjem ali sam bolju ponudu dobio kod sbb-a.

Dzaba je mts razvlacio kablove po ulazu...
 
Da, ali po isteku ugovorne obaveze ostaješ na Eon premijum paketu.
reče da mu je i MTS u zgradi, ali i da nije, za 2 godine će se sigurno svašta novo naći u ponudi raznih provajdera, a on više neće biti pod ugovornom obavezom, te će moći da bira ostanak kod SBBa, ili ne

uostalom, možda mu i sam SBB kao i sad, ponudi neku dobru opciju za ostanak
 
Ја сам прешао на МТС оптику, још три месеца имам СББ. 72.000 /60.000 попуста СББ није могао да ми понуди.
Брат има СББ у Земуну, узећу његов Еон смарт ТВ.
 
Samo da uzmete u obzir da je u mojoj zgradi mts optika ušla jesenas i počele su komšije da prelaze kod njih....verovatno da sbb sve to prati i sad malo moraju da popuste.
Da, neke stvari se pomeraju s mrtve tačke. Ja sam u januaru na jednoj adresi obnovio EON Full po nepromenjenoj ceni, ali prvih 12 meseci imam Premium. Međutim, ovo tvoje je 24 meseca isto, što nisu hteli ni da čuju. A u ulazu pored SBB optike i MTS optika, Orion optika, Supernova optika.
Na drugoj adresi imam u ulazu Supernova kablovsku, Orion optiku, MTS optiku, Beogrid/SBB (EON+skoro simetričan net), SBB optiku. E kad mi istekne Beogrid/SBB prešao bih na SBB optiku, ali uz ponudu koju si ti dobio ili kao novi korisnik, slična je cena. Videćemo i Telenor ponude od jeseni, to će dodatno stimulisati SBB da poštuje svoje korisnike.
Da, ali po isteku ugovorne obaveze ostaješ na Eon premijum paketu.
Za naredni ugovor treba da traži 20% popusta na pretplatu, to daju Premium korisnicima koji znaju da pregovaraju.
 
Da li neko zna, primenjuju li ono pravilo o korišćenju smart TV koda iz mreže, kada se koristi više od 50% van mreže, da li blokiraju uređaj ili blokiraju kod?
 
Zvala me je promoterka iz Sbb. Htela je da mi ponudi svašta, alu odmah sam joj rekao da bi možda samo eon van mreže pošto sam na SN optici. Ponudila mi je eon tv van mreže 6 meseci po 1 din, a posle 1500 din(ako imam penzionera u kući onda i dodatni popust). Daje mi eon box gratis plus još 2 d3 uređaja( jedan sa vraćanjem i jedan d3 mini ili cam).
Da li su ranije davali eon boks gratis uz eon van mreže uz ugovor? Da li je ovo ok ponuda?
 
Pa do sada je bilo kao što sam napisao. Nisi mogao da pređeš na jeftiniji paket.
 
Zvala me je promoterka iz Sbb. Htela je da mi ponudi svašta, alu odmah sam joj rekao da bi možda samo eon van mreže pošto sam na SN optici. Ponudila mi je eon tv van mreže 6 meseci po 1 din, a posle 1500 din(ako imam penzionera u kući onda i dodatni popust). Daje mi eon box gratis plus još 2 d3 uređaja( jedan sa vraćanjem i jedan d3 mini ili cam).
Da li su ranije davali eon boks gratis uz eon van mreže uz ugovor? Da li je ovo ok ponuda?
Koliko ja znam Van mreže nema d3 uređaja, samo eon boks. Na sajtu znam da trenutno daju 3 meseca po 1 din novim korisnicima ali ne naplaćuju rentu i priključnu taksu. Verovatno te nije razumela da hoćeš van SBB mreže. Ja sam platio priključnu taksu 3500 (klasična otimačina nizašta ali pristadoh na te uslove). Od te godine ove dobih Supernovu, ugovorna obaveza mi sa SBB ističe u avgustu ove godine, još nisu zvali, videćemo šta će biti. Inače koristim EON PREMIUM OTT paket (2999din/mesečno).
 
Koja ti je veličina plazme?
50". Tada se nije imalo za više :(
Da li neko zna, primenjuju li ono pravilo o korišćenju smart TV koda iz mreže, kada se koristi više od 50% van mreže, da li blokiraju uređaj ili blokiraju kod?
Ja sam mesecima koristio tuđi EON Smart TV (iz paketa u mreži), na MTS optici. Čak mi ništa od kanala nije bilo blokirano.
Zvala me je promoterka iz Sbb. Htela je da mi ponudi svašta, alu odmah sam joj rekao da bi možda samo eon van mreže pošto sam na SN optici. Ponudila mi je eon tv van mreže 6 meseci po 1 din, a posle 1500 din(ako imam penzionera u kući onda i dodatni popust). Daje mi eon box gratis plus još 2 d3 uređaja( jedan sa vraćanjem i jedan d3 mini ili cam).
Da li su ranije davali eon boks gratis uz eon van mreže uz ugovor? Da li je ovo ok ponuda?
Ako si na SN optici, kako bi koristio cam, d3 mini?
Ako ti da EON van mreže, uz gratis EON Box, u 6 meseci free - mislim da je to dobra ponuda.
 
Nemaju oni pojma sta prodaju. Pre jedno dve godine moj kum ih zvao za Eon van mreze posto kod nas nema SBB infrastrukture.Oni mu ponudili tri uredjaja i zakazali instalaciju. Cekao covek mesec dana,zvao ih par puta i oni ga stavljali na listu prioriteta. Posle dva meseca ja ih pozovem,preds
tavim se kao on i pitam kad cu konacno da dobijem uslugu. Kaze lik vidim da postoji vise urgencija i kao bice za par dana. Pitam ga zasto mi ne posalju boxeve,kaze moraju monteri da dodju. Kaze moraju kablove da razvuku. Pitam odakle,kaze ako je kuca sa bandere. Pitam opet zna li u kom mestu zivim,on iz topa kaze mesto.Meni nije bilo dosadno,pa ga pitam zna li on da li postoji SBB u mom mestu? E tu je zacutao. Elem,poenta price je da nemaju pojma. Otkazao sam porudzbinu,prijavio ga preko sajta i za dva minuta je poceo da koristi uslugu. Tad jos nije bilo Eon boxeva.
 
@sonetpro_kg Kao što su ti drugi već objasnili to što ti je nudila je "u mreži" ponuda koja zahteva postojanje SBB kablovske infrastrukture (D3 uređaji i CAM naravno da neće da rade bez kablovskog signala). Za OTT / van mreže usluge koliko sam ja informisan osim Beogrid korisnika kad su prelazili sa D3i na Eon platformu niko drugi nije dobio 3 Eon boxa na korišćenje. 2 da (@Gileb je primer korisnika koji je dobio 2 Eon boxa na korišćenje, gde za drugi plaća mesečnu rentu) za postpaid Eon van mreže, ali više od toga po jednom ugovoru teško.
 
Bio sam u nekoj žurbi oa nisam je nešto baš ispratio. Htela je da mi ponudi sve usluge, ali sam joj rekao da me sami zanima eon van mreže pošto sam na SN optici bar još 18 meseci. Posle mi je pomenula tv na 3 uređaja, tih 6 meseci, eon boks i vraćanje kanala na još jedan uređaj. Sad kad ste sve ovo napisali i kad bolje razmislim verovatno je mislila na usluge u mreži.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno