Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@lega99 Proradilo je i meni.

Kaon nisu menjali, trebalo bi danas ali nešto im se ne dolazi koliko vidim.

Pokušavaju da "sistemski reše" već skoro mesec dana, dosadilo mi je i tražio sam da mi zamene STB, rekli su da hoće ali ... ništa za sada. Nisu ni zvali da najave kad će da dođu.
 
Pozdrav. Imam sbb Eon na tv-u u dnevnoj sobi, sad bih ubacio dodatan tv u spavacoj sobi koji nije smart.
Mislio sam da pazarim xaomi smart box ali me interesuje koja je procedura da "poteram" i sbb eon na tom drugom tvu. Da li moraju to oni da namestaju ili bi trebalo sve da radi odmah, citam na komentarima za xaomi smart box da podrzava sbb eon.
 
Treba da aktiviras aplikaciju za smart TV preko svog naloga na moj.sbb.rs. EON mozes da instaliras sa Play Store-a - kod mene vec duze vreme radi tako na Xiaomi Mi Box S. Kad instaliras EON i pokrenes ga prvi put, dobices aktivacioni kod koji ukucas na moj.sbb.rs u delu za dodavanje. Ne trebaju ti oni. Imas pravo na jednu aplikaciju.
 
@MilanKragujevic,

Da li su zbog kvara smanjili racun ili nista? Kad je bila digitalizacija tada je je jos bio ziv LG TV, skoro mesec dana na njenu nije bilo TV programa, nestasica D3cam kartica. Kukumacio, dosadjivao i nekako dobi na tom TV d3cam karicu. Moje iskustvo sa SBB ako je problem koji mogu da rese zene-devojke preko telefona to ce biti reseno, cim ide dalje na visu i najvisu podrsku to se otegne. Onaj moj problem sa dva telefona i dva broja resen je, promenjen je firmware na centrali koji je ponistio moju varijatu, posle silnog cimanja reseno je, resio covek koji je i prvi puta to resavao, trebalo je vremena da se preko nivoa podrske dodje do njega.
 
Zanima me, nakon digitalizacije, posto cu imati 3 tv besplatno, 1 eon box i 2 obicna mini, da li ce moci da se uzme i 4 i eventualno 5 tv, uz mesecnu rentu od 300 dinara posto nisu besplatni i uz prikljucak mesecni od 7000 za eon box ,. posto kod njih stoji do 3 tv besplatno......
 
За још три тв плаћа се 1400дин месечно.
 
@lega99 Mnogo ti očekuješ od ovih lešinara. Pre bi rođenu majku prodali nego dali popust, pa čak i onaj za OSI. Ja sam zadovoljan što mogu uz prijavu ministarstvu da ih nateram da posle 21. dan zamene STB, kao da bi im ruke otpale da su ga odmah doneli nego moramo da se mrcvarimo tako mejlovima i pretnjama i pozivima i resetovanjem. Da im tražim sad umanjenje računa morao bih da idem do rimskog pape po blagoslov pa onda da idem u veliko vojvodstvo luksemburg da ih tužim. Taman bi me razvlačili po tabloidima kao tajkuna koji se bavi organizovanim kriminalom (piraterija, "browserpopcorn") i još uništava slobodne medije u svom rodnom kraju.
 
@kroki011 Hvala na predlogu, baš ću probati sa tim parametrima kad se vratim kući, možda će tako da radi.
 
@Alek97
Nemas ti problem sa D3Cam, ti nemas signala na TV-u. D3Cam kao sto sam i rekao nema nikakve veze sa skeniranjem.
Pogledaj postavke tunera u krajnjoj liniji prekontrolisi da li ti uospste radi taj tuner na TV-u, mozes i da promenis zemlju za prijem (obicno rezultira gubitkom ostalih setovanja po tv-u) stavis na heh ... koju sam ja bese stavljao Finsku ili nesto vec, ne mogu da se setim.
Uglavnom LG-jevi nemaju nikakvih problema sa SBB-om i skeniranje i D3Cam radi normalno, nesto sporije se odaziva D3Cam na LG-u nego napr na Samsungu ali sve radi kako treba.

edit: sad ubacio D3Cam u LG i sve radi bez problema, ne znam koji je LG ali postavke su
Settings/General/Broadcast Country/Serbia
Settings/Programmes/Programe Mode/Cable
i
Settings/Programmes/Programe Mode/Manual Tuning kad udjes gornje polje mora da stoji Cable DTV, ukucas parametre koje sam vec stavio i to je to.
 
Poslednja izmena:
Skroz je moguće da DVB-C tuner na TVu crkne. Meni se to desilo na Panasonic plazmi. Godinama je radila sa CAM modulom, i jednog dana je samo prestalo da radi, i više TV nije nalazio kanale. Doneli su mi drugi CAM ali nije pomoglo, pa sam na kraju stavio D3mini.
 
Nisam za dzabe to napomenuo, kod matoraca je na LG-u umro tuner.
Tv radi normalno i dalje ali je tuner neupotrebljiv, sve jedno gledaju preko boxa od oparatera na istom tom tv-u.
 
@MilanKragujevic,
Jedine koje sam zapatio kao super korektne bio je ADSL provajder Neobee. Ja sve teram zalbe kao sto si napisao do ministarstva.
 
Bio u SBB poslovnici Novi Sad da vratim opremu i kazu otkazni rok 30 dana. Isto tako kazu da mora da se plate i svi racuni do isteka otkaznog roka iako sam upravo vratio ispravnu opremu danas 13.05.2021, sto znaci da moram da platim i ceo ovaj maj mesec i narednih 12 dana juna sto opet znaci da cu morati da platim oko 3800 din tj 30 dana vise a da nisam koristio njihove usluge zbog danas vracene opreme.

Citajuci forum ovde ali i na efektiva.rs sa linka koje je neko postavio, kaze se da ne bi smeli da naplate period za koje njihove usluge nisu isporucivane u ovom 30 dana otkaznom roku koliko sam ja razumeo, to spomenem u poslovnici ali kazu da mora sve da se plati, da je njihovo po zakonu i da je moja volja sto sada vracam opremu ali i da mogu da je zadrzim i koristim do kraja otkaznog roka 12 juna, za 30 dana od danas, pa da vratim opremu, na sta sam ja odbio i odmah insistirao na vracanju jer koristim usluge drugog provajdera

Koristio Trio Mix tv+cable+fiksni, ugovor istekao 2015 i od tada placam mesec za mesec
Kod SBB sam bio vise od 15g

Ne znam da li su doneti neki novi zakoni od prosle godine zbog kojih izricito tvrde da su oni u pravu tj rade po zakonu, moguce da cu pisati zalbu kada stigne racun oko 15-og juna za mesec maj na pun iznos od oko 3800 din za taj trio, ne bih cekao jun mesec, iako ga necu koristi od danas 13. maja 2021 jer sam vratio opremu danas tj 1. dana ovog otkaznog roka od 30 dana, a moguce i da cu platiti sve do 12. juna, videcu jos

Zahtev za prenos fiksnog broja na novog provajdera je pokrenut oko 20. aprila i kad sam zamolio da provere dokle se stiglo sa prenosom fiksnog broja posto je proslo nekih 3 nedelje od uvodjenja drugog operatera sa optickim internetom, kao iz topa mi odgovorili da nista od prenosa sada, nego kad istekne tih 30 dana otkaznog roka, fiksni broj se automatski vraca MTS-u i prelazi na novog operatera sa kojim imam ugovor
 
@djape1: Sa kojim datumom ti istice ugovor? Sa danasnjim? Ako je sa danasnjim , vratis opremu, uzmes revers da si vratio opremu, platis pola maja(jer aj da kazemo jesi realno koristio pola meseca), uzmes uplatnicu da si platio pola meseca odnosno do datuma vracanje opreme (izmiris sve dugove iz prethodnog perioda ako imas), za sve to OBAVEZNO UZMES REVERS (koji sacuvas) i zavrisio si sa njima. Nikakvi otkazni rokovi, nikakve pi**e materine, to je njihova prica i kod vecine prolazi, pa su probali i sa tobom.
 
@djape1: Sa kojim datumom ti istice ugovor? Sa danasnjim? Ako je sa danasnjim , vratis opremu, uzmes revers da si vratio opremu, platis pola maja(jer aj da kazemo jesi realno koristio pola meseca), uzmes uplatnicu da si platio pola meseca odnosno do datuma vracanje opreme (izmiris sve dugove iz prethodnog perioda ako imas), za sve to OBAVEZNO UZMES REVERS (koji sacuvas) i zavrisio si sa njima. Nikakvi otkazni rokovi, nikakve pi**e materine, to je njihova prica i kod vecine prolazi, pa su probali i sa tobom.

Ugovor za taj trio je bio 2013-2015 i od onda placanje mesec za mesec bez ikakvih potpisivanja novih ugovora

Pre par dana zovem SBB tehnicku podrsku da pitam za proceduru vracanja opreme i placanja svih troskova i rekose da idem u poslovnicu i tamo ce se sve zavrsiti bez problema, tako rekose iz tehnicke podrske...

I ja sam tom namerom da zavrsim sve danas odnesem opremu i da platim sve zaostale troskove a to bi trebalo da bude april za koji mi racun jos nije stigao (racuni stizu uvek oko 15-og u mesecu) i do danas sve sto treba, kad tjorak, kako stvari stoje druzicu se sa SBB jos mesec dana, njihova oprema mi ne treba, ne koristim SBB vec oko 3 nedelje

Evo kako izgleda Potvrda o vracenoj opremi i Zahtev za raskid ugovora potpisani
 

Prilozi

  • potvrda_o_vracenoj_opremi.jpg
    potvrda_o_vracenoj_opremi.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 75
  • zahtev_za_raskid_ugovora.jpg
    zahtev_za_raskid_ugovora.jpg
    128.3 KB · Pregleda: 76
Posto se EON van SBB mreze placa online ovim karticama.

2021-05-13 21_42_32-.png
Interesuje me posto imam Mastercard Debitnu karticu (za beskontaktno placanje) Banke Postanska stedionica da li bih mogao sa njom online da placam Eon van SBB-a? Da li neko ima iskustva?
 
@djape1 Koliko vidim u onom zahtevu za raskid, pise april, maj i 12 dana juna. Ti si to potpisao, je l'da? E, sad ce @Duca89 da ti pojasni kako je on to uradio kada je raskidao ugovor, to jest da li je potpisao zahtev ili se samo raspravljao sa njima, kako je pisao u postu 34392
 
Zanima me da li u digitalizovanim podrucjima i dalje postoji opcija u moj sbb profilu ubrzaj net , za analogne postoji ubrzaj net 50 i kosta 1400 dinara, kao i to da li u digitalizovanim gradovima posto moze max 3 tv, ako vec imam 1 eon box i 1 pds 3121 za koji placam dodatnu mesecnu rentu, da li se ova 2 vec racunaju ili mogu dobiti jos 2 dodatna koji se nenaplacuju. ?
 
@djape1 Koliko vidim u onom zahtevu za raskid, pise april, maj i 12 dana juna. Ti si to potpisao, je l'da? E, sad ce @Duca89 da ti pojasni kako je on to uradio kada je raskidao ugovor, to jest da li je potpisao zahtev ili se samo raspravljao sa njima, kako je pisao u postu 34392

Moralo se potpisati, kazu to je po zakonu
 
Najaviše danas da Kruševac uskoro postaje Giga grad.
Osim povećane brzine net-a, šta krajnji korisnik još dobija?
Trenutno koristim EON Full.
 
Moralo se potpisati, kazu to je po zakonu
Naravno da mora da se potpise dokumentacija za raskid ugovora (edit: Posto sam tek naknadno video da si ti potpisao i sta si potpisao, opet napominjem ovde da to nije moralo nikako i da to sto su oni uradili tebi nije nikako po zakonu). U prilogu na slikama ces videti kako je to izgledalo kod mene(videces cifru od nekih 19k to je jer sam im dugovao za 3 meseca racune i nakacili su mi i neku kamatu na taj dug i to sam morao da platim po svakom osnovu). E sad, ono sto sam i mislio, sa obzirom da je tebi istekao ugovor davno i da si ti nastavio da koristis njihove usluge i nakon isteka ugovora, oni su se tebi pozvali na Zakon o obligacionim odnosima. Sto se tice zakona on kaze sledece:
"Kad na ugovor na neodređeno vreme sa minimalnim periodom važenja ugovorne obaveze primenimo Zakon o obligacionim odnosima, spoznajemo da je to zapravo prividni ugovor, jer on spolja stvara utisak (simulira) da je ugovor na neodređeno vreme a prikriveno sadrži osobine ugovora na određeno vreme i ugovora na neodređeno vreme. Pošto su prividni ugovori ništavni,prikriveni ugovori (koje prividni ugovori pokrivaju) važe ako su ispunjeni uslovi za njihovu pravno valjanost, i pošto se nejasne ugovorne odredbe tumače u korist potrošača, prividni ugovori se svode na njihovu prikrivenu suštinu: oni se tumače kao ugovori na određeno vreme koji se po svom isteku automatski pretvaraju u ugovor na neodređeno vreme." na sta su se tebi oni i pozvali, medjutim dalji nastavak price ide "automatsko pretvaranje, taj automatski prelazak iz režima na određeno vreme u režim na neodređeno vreme čini ugovor ništavim sa aspekta njegove suprotnosti javnom poretku, usled neodređenosti predmeta ugovora"

Dakle zakonski, ti imas potpuno pravo da trazis da ti istog dana kada izmirs sva dugovanja (ako ih imas) i platis ovo pola Maja sto sam ti rekao, da insistiras da uzmu opremu nazad, i da ti ispotpisuje one reverse i ti tu sa njima zavrsavas pricu (naravno za ovo moras da budes malo bezobrazniji u poslovnici i da ides djonom), jer kao sto sam vec rekao i meni su krenuli da prodaju pricu o otkaznom roku i kako to mora i ostalo. Samo im reci kako si pravnik po struci, nauci ovih par recenica napamet, i budi bezobrazan i neces imati nikakav problem ;)

Ili laksi nacin je da cekas jos tih 30 dana, da ti izbiju jos tu jednu pretplatu i da onda zavrsis sa njima da oni budu srecni sto su iskamcili jos malo para



edit: Tek sad videh da si ti potpisao vec i da si pristao na otkazni rok... Nisi morao da potpises nikako ovo da ces da im platis ceo maj, kao ni 12 dana Jun-a, ovo je totalno protivzakonito sa njihove strane
 

Prilozi

  • thumbnail2.jpg
    thumbnail2.jpg
    210.4 KB · Pregleda: 49
  • thumbnail.jpg
    thumbnail.jpg
    198.2 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Moralo se potpisati, kazu to je po zakonu
Nije se moralo potpisati, i sve je samo ne po zakonu... Al su te uvatili na foru, na tvom mestu ja bih opet isao do poslovnice, trazio razgovor sa sefom iste, rekao da sam pricao sa advokatom i insistirao da se radi aneks ovog otkaznog roka i izda novi, u kome ti neces imati nikakvih dugovanja (ako si im sve izmirio do polovine ovog meseca), jer zakon je jasan:

"Ustanovljavanje otkaznog roka je legalno samo kod ugovora na neodređeno vreme i tokom trajanja otkaznog roka potrošač je dužan da plati naknadu samo za usluge koje su mu u tom periodu stvarno pružene." - dakle sta ces ti to platiti buduci da si vratio opremu? Koja usluga ce ti biti pruzana?
 
Poslednja izmena:
Ti si dobio od njih papir da ti opraštaju tih 19k din i da si u pravu?
Ako nisi, mislim da bi bilo bolje da ne delis dalje te savete, jer ko nije imao zabavu da izvršiteljima te možda i posluša, a sebi to natovariti za par hiljada dinara je potpuno suludo...
Ja kad raskidam neki ugovor, vrlo rado platim i što treba i što ne treba, samo da budem siguran da nisam ništa dužan i da se neće neko povampiti za par meseci. Na kraju možda i dobiješ na sudu (ako si dovoljno uporan), ali osećaj kad ti blokiraju hiljade evra u banci zbog fiktivnog duga od 100evra starog 9 godina je vrlo stresan. Nisam imao para za hleb bukvalno i budjavoj intezi je trebalo 6 dana da se smiluje da skine blokade... Srećom pa kreditne kartice ne blokiraju.
 
@danijel00: Ako želiš odgovor od mene za početak prvo pročitaj šta sam napisao onako kako je napisano, nemoj da izmisljas i dodajes. Drugo kao što sam ranije rekao već ne pišem napamet pišem iz iskustva, da li ćeš ti ili neko treći verovati ili ne to je na vama.
Treće ja isto tako mogu da kažem da te molim da ne lažeš ljude i ne dajes savete nikako, pričaš o hiljadama evra u banci a nisi imao za hleb jer ti je sve na računu koji je blokiran? Smešna je i sama pomisao da odgovaram na ovo i da se objašnjavam sa tobom
Pozdrav i sve najbolje
 
Ti si dobio od njih papir da ti opraštaju tih 19k din i da si u pravu?
Ako nisi, mislim da bi bilo bolje da ne delis dalje te savete, jer ko nije imao zabavu da izvršiteljima te možda i posluša, a sebi to natovariti za par hiljada dinara je potpuno suludo...
Ja kad raskidam neki ugovor, vrlo rado platim i što treba i što ne treba, samo da budem siguran da nisam ništa dužan i da se neće neko povampiti za par meseci. Na kraju možda i dobiješ na sudu (ako si dovoljno uporan), ali osećaj kad ti blokiraju hiljade evra u banci zbog fiktivnog duga od 100evra starog 9 godina je vrlo stresan. Nisam imao para za hleb bukvalno i budjavoj intezi je trebalo 6 dana da se smiluje da skine blokade... Srećom pa kreditne kartice ne blokiraju.
Iz ovog papira što je priložio se vidi da je on dugovao 18.194 dinara i da je to prvo platio pa onda potpisao zahtev za raskid. Izmirio je dugovanja do dana kada je podneo zahtev za raskid ugovora. Na zahtevu je navedeno koju opremu treba da vrati.

Kada sam ja raskidao isto sam potpisao zahtev za raskid, 29 dana pre isteka UO. Mislim da je bio 15.decembar i na zahtevu za raskid stoji taj datum,
nisam imao nikakvih dugovanja stajalo je isto 0 dinara duga i oprema koju im vraćam.
Kada sam im posle otkaznog roka vratio opremu, dobio sam još jedan papir na kome piše da sam razdužio svu opremu 16.januara.
Hteo sam odmah da im platim za tih 15-16 dana u januaru i da završim, ali nisu mogli da mi naplate
jer još nije obrađen račun u sistemu pa su rekli da će račun stići kao i uvek i da platim kada dobijem račun.
Račun stigao u februaru ja im platio i završio sa njima.
Pošto on nije priložio papir na kome piše kada je vratio opremu, ne možeš da znaš da li je istog dana kada je podneo zahtev za raskid, razdužio i opremu ili nije.
I da je isti dan vratio opremu, ne možeš da znaš da li su mu kasnije poslali račun za tih dvadesetak dana otkaznog roka koji se u njegovom
slučaju završava krajem januara.
Možda je morao da plati račun za otkazni rok, pa ovde priča priču kako nije, a možda je i uspeo toliko da se isvađa sa njima da su mu oprostili
otkazni rok. To ne možemo da znamo, samo možeš da mu veruješ na reč ili ne.
 
Kako misliš nisam priložio papir kad je razuduzena oprema? To je sve na papiru broj 2 na kome piše da im dugujem 0 dinara. Upravo to, ja sam rekao moj slučaj, u kome nisam platio nista više od ovog što sam priložio ovde nikakav otkazni rok nista. Uostalom kao što sam i ja već naveo a i ti napisao, samo je pitanje da li neko želi da veruje ili ne, ja da nekome dokazujem i ubedjujem ga u nešto što želi ili ne želi, niti imam vremena niti mi pada napamet ;)
 
Nemaš papir na kome piše da si im vratio opremu. Ti imaš papir na kome zahtevaš raskid i tu piše koju opremu trebaš da vratiš ne i da si je vratio. Takav isti papir sam ja dobio kada sam podnosio zahtev za raskid a kada sam im posle 30 dana vratio optemu dobio sam još jedan papir, na kome piše da si tu i tu opremu sa tim i tim serijskim brojevima vratio tog i tog dana. Ako ti nisu dali bolje im traži da ti izdaju da si sve razdužio da ne ispadne posle za 2 godine da te duže za sve to pa da se ubeđuješ sa izvršiteljima da si vratio a nemaš ništa gde piše da si vratio, već samo da si dužan da vratiš. Da ne preveslaju oni tebe na kraju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno