Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imao si ugovor jer bez ugovora nema pružanja nikakve usluge. Ugovornu obavezu možeš da nemaš ako je istekla ona koju si imao inicijalno kad si postao SBB korisnik...
 
ok, da, ali je zaista davno potpisivan - vreme kad je SBB ulazio u BG

ed: lažem - novi ugovor je parafiran kada su uveli DUO/TRIO pakete...

no, nije ni važno, svakako dugo vremena nisam pod ugovornom obavezom

hvala svima
 
Poslednja izmena:
Posto mi istice sad u junu ugovor (trio gold), zvao sam ih i narucio tehnikolor i aneks za EON LIGHT DUO. Tehnicki izgubio sam 50mbita brzine za skoro 1000 din nizi racun. Sta cu, mora da se krajcuju troskovi .
 
ja sam se razmišljao da pređem na lajt, ali mi je TV apsolutni višak* poslednjih 13 godina, tako da mi je zaista besmisleno da ga plaćam uopšte, a nekmoli 1.5/2k, il koliko je već kod SBBa

*nikako ne i TV program - serije&filmovi - za to služi torrent
 
@defo Sačekaj još malo da se modernizuju i da ih žigne u srce što su imali "samo" 0% finansijski rast ove godine na tržištu u Srbiji (a 25% na nivou svih država gde posluju), pa će ponuditi "internet-only" pakete na digitalizovanim lokacijama, i onda možeš da uzmeš internet-only paket.

Supernova to nudi, i ako su ranije nezvanično tvrdili da na adresi mora da postoji priključak CATV, to navodno nikad nije bilo tačno, a u današnje vreme bez problema priključuju samo internet.

SBB još uvek insistira da naplaćuje "održavanje" čak i na digitalizovanim lokacijama (koje su ranije pravdali sa tim da i bez plaćanja kablovske ti "možeš" da gledaš istu jer je bio neenkriptovan analogni signal), što će morati da prestanu ako planiraju da budu konkurentni na tržištu, kako su trentuno najskuplji.
 
@MilanKragujevic upravo uplatih avans orionu, a za njihovu pripejd opciju

4k je priključenje za 500 Mb, i 1.5k mesec dana kad hoćeš, a 6k za 200 Mb, i hiljadu dinara za isti period

nudili su, dakako, ugovornu obavezu, ali sam uljudno odbio, tako da ako sutra - kako pominješ - SBB (il neko drugi) izađe sa boljim uslovima, hvala i doviđenja ovima, a bez poslovičnog mrcvarenje oko raskida
 
Ubacio sam D3 Cam karticu u TV, upalih da pronađem kanale, ali ne vredi. Na ekranu mi stoji poruka nije programirano i kad probam pretragu nula pronađenih kanala. Zvao sam CC, oni su kao prosledili problem dalje, i neko će me kontaktirati. Je l zna neko kako bi mogao da se reši problem? LG TV je u pitanju. Ostalo mi još 17 dana otkaznog roka, rekoh da iskoristim, pa ću uzeti EON van mreže kad prođe otkazni rok.
 
Dok sam bio na SBB-u imao sam LG televizor kao sekundarni. Kod mene nije mogao da proradi Cam na njemu. Sećam se da mi je njihov serviser koji je posle došao da vidi u čemu je problem rekao da njihovi Cam-ovi ne rade na LG televizorima. To je bilo pre 4-5 godina.
 
Ja imam LG 42LA660 i radi kartica u njemu.
 
Hvala vam na odgovorima. Ko zna u čemu je problem. Bilo mi je lakše da povežem karticu, ali kad već ne radi povezao sam D3 mini, da iskoristim ovih 15ak dana.
 
Dok sam bio na SBB-u imao sam LG televizor kao sekundarni. Kod mene nije mogao da proradi Cam na njemu. Sećam se da mi je njihov serviser koji je posle došao da vidi u čemu je problem rekao da njihovi Cam-ovi ne rade na LG televizorima. To je bilo pre 4-5 godina.
Mozda je bio slucaj kao kod mene na novom Philipsu, kartica se ne stavlja u TV sve dok se ne podesi sve i ugasi i upali TV, onda se tutne kartica i svi kanali se pojave
 
Ubacio sam D3 Cam karticu u TV, upalih da pronađem kanale, ali ne vredi. Na ekranu mi stoji poruka nije programirano i kad probam pretragu nula pronađenih kanala. Zvao sam CC, oni su kao prosledili problem dalje, i neko će me kontaktirati. Je l zna neko kako bi mogao da se reši problem? LG TV je u pitanju. Ostalo mi još 17 dana otkaznog roka, rekoh da iskoristim, pa ću uzeti EON van mreže kad prođe otkazni rok.
Da li si ukucao dobre parametre? Sa LG nema nikakvih problema.

Probaj Frekvenciju 610, Symbol Rate 6956, Qam 256 i Network ID 511 pa pusti sken.

Uostalom sken kanala nema nikakve veze sa D3Cam to moze i bez.
 
^ Jesam, pratio sam ono njihovo uputstvo. Čak sam sad dodao i ID mreže koji si napisao i opet je ista situacija. Kod ručne pretrage, kad unesem sve parametre, stoji da nema signala i ispod piše jačina signala 0%, kvalitet signala 0%. Za automatsku pretragu skenira sve, i piše da ima 0 TV i 0 radio kanala.

Mada D3 mini radi, kad njega povežem sve je u redu, nego mi je bilo lakše da koristim karticu, ali za ovo kratko vreme mi je i D3 mini dobar.
 
^ Jesam, pratio sam ono njihovo uputstvo. Čak sam sad dodao i ID mreže koji si napisao i opet je ista situacija. Kod ručne pretrage, kad unesem sve parametre, stoji da nema signala i ispod piše jačina signala 0%, kvalitet signala 0%. Za automatsku pretragu skenira sve, i piše da ima 0 TV i 0 radio kanala.

Mada D3 mini radi, kad njega povežem sve je u redu, nego mi je bilo lakše da koristim karticu, ali za ovo kratko vreme mi je i D3 mini dobar.
Možda glupo pitanje s moje strane. Da li si spojio koaksijalni kabal na TV, i onda izabrao skeniranje, jer ne spominješ nigdje da si spajao kabal na TV, a putem njega se isporučuju kanali.
 
Zaboravih to da napomenem. Prvo sam to uradio, ali iz nekog razloga piše da nema signala kad odem na ručno skeniranje. D3 mini sam povezao bez problema i sve radi, tako da pojma nemam šta je greška.
 
Već sam koristio ovo uputstvo, neće iz nekog razloga da pronađe kanale. Rešio sam problem tako što sam povezao D3 mini umesto kartice i sve je u redu, koristiću samo do isteka otkaznog roka. U svakom slučaju, hvala ti puno na ovim linkovima koje si ostavio.
 
На неким телевизорима не ради CAM, мени на Fox не ради, на LG ради.
 
Ovde CAM uopšte nije problem, TV mora da pronađe kanale bez modula, modul ih samo otključava. Moguće da skeniraš DVB-T a ne DVB-C opseg, ja sam imao taj problem sa starim panasonicom. Kad sam promenio region na Germany umesto Serbia, otključao mi se DVB-C, i našao je sve kanale.
 
Има ли каквих назнака када ће корисници СББ-а почети са коришћењем платформе ТИДАЛ?
 
Ja se ne bih nadao da ce to biti dzabe,barem u jeftinijim paketima.
 
Нема џабе ни за бабе, што се каже. Али исто тако ни на СББ каналима нема ништа осим што свакодневно репризирају филмове, па ајде реко да проверим да ли има неких новости што се тиче ове платформе. У супротном има и SoundCloud, засад се не плаћа 😁
 
SoundCloud se ne plaća samo što posle svake druge pesme slušaš više od pola minuta reklama.
 
Ne radi mojsbb, ukucam sve sto treba za login, dam dozvolu za kolacice, vrti login ekran do besvesti.
 
^ Jesam, pratio sam ono njihovo uputstvo. Čak sam sad dodao i ID mreže koji si napisao i opet je ista situacija. Kod ručne pretrage, kad unesem sve parametre, stoji da nema signala i ispod piše jačina signala 0%, kvalitet signala 0%. Za automatsku pretragu skenira sve, i piše da ima 0 TV i 0 radio kanala.

Mada D3 mini radi, kad njega povežem sve je u redu, nego mi je bilo lakše da koristim karticu, ali za ovo kratko vreme mi je i D3 mini dobar.
Probaj sa ovim parametrima, meni tako nađe na starom samsungu, drugačije nađe 0 kanala
auto store, cable, digital, search mode quick, net ID auto, freq 666000, qam 64, symbol rate 6956, i na kraju OK
 
@lega99 Ni meni, ja sam mislio da su zbog mene pokvarili (samo meni) :D - jer mi trenutno sređuju neki problem što se Kaon box vidi kao mobilni telefon - tj. pokušavaju da smisle kako će da srede, neuspešno, već skoro mesec dana :D
 
@MilanKragujevic,

Proradilo je pre jedno 30 minuta. Sto se tice Kaon box i ja ga imam, malo brljavi, cesto kad upalim TV on na Chromecast reklami-slika ali nije ista ili u setovanju, recept koji mije majstor rekao kad ga je stavljao, pritisni ono "sjajno dugme" ili cupanje iz struje. Jel su ti menjali Kaon box novim a mogu da pokusaju onaj drugi box. Ja box ne gasim samo TV.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno