Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahahaha, a u sta ti verujes? U strucno rukovodstvo Telekoma i odlicno poslovanje 🤣 🤣 🤣
 
Eon full paket ima 1 smart tv aplikaciju, koliko ima Eon Premium paket?
Da li moze da se kupi dodatna aplikacija i koliko košta (nisam našao na sajtu)?
 
Isto samo 1. I ne, ne može da se dokupi još "slotova" za SmartTV app.
 
U Zrenjaninu uskoro kreće digitalizacija, i upravo sam je isto to pitao, da li je moguće doplatiti još jedan slot za EON smart aplikaciju ili dodatni Eon boks, reče mi "robotski" da ugovor podrazumeva tri tv aparata, ako želim dodatni tv da mogu da uzmem još jedan ugovor pa da onda imam još tri. Mis'im se hvala sestro, znam i ja za tu varijantu.
 
Ako neko ima Eon Premium paket i modem 3208, koliko je maksimalan DL uspeo da izvuce (u praksi)?
(Premium u giga gradovima 500Mbps, modem po papirima 440Mbps...)
 
Kad mi puste brzinu, javiću koliko može.

Da sačekamo par meseci da A1 i Telenor izbace svoju ponudu tv-optika-fon.
Hahahaha, a u sta ti verujes? U strucno rukovodstvo Telekoma i odlicno poslovanje 🤣 🤣 🤣
Šta je VIP uradio kao treći operater u Srbiji? Zar nije prvi pokrenuo sve akcije do sad? Čovek govori o trećem operateru. Videćemo kakve prednosti ili posledice će u vezi toga imati ova igranka , ali svakako neće biti gore. To je Gospodo rešena stvar. Ne bi SBB tražio 5G tender inače. Znaju i oni da se +1 ne sprečava na ovaj način na koji to sad rade, ali.
 
Poslednja izmena:
Да ли има неко са Д3 мини уређајем а да га је спојио са АВ излазом на ТВ?
Имам један ТВ са Скарт улазом и кабл АВ-Скарт који сам раније прикључивао на ТВ са другог пријемника, а овај мини има само Хдми и неки АВ излаз који није са чинчевима.
 
Да ли има неко са Д3 мини уређајем а да га је спојио са АВ излазом на ТВ?
Имам један ТВ са Скарт улазом и кабл АВ-Скарт који сам раније прикључивао на ТВ са другог пријемника, а овај мини има само Хдми и неки АВ излаз који није са чинчевима.
3.5mm je ulaz a sa druge strane su ti 3 cinca na tom kablu.
 
Какав је тај од 3.5мм? Осим што је 3.5мм. Са 3 'врућа' и масом?
 
masa i 3 "vruća", samo raspored i dužina "banane" zavise koji je proizvođač D3-mini boxa
 
Hm... da, evo sad sam merio, oko 300Mbps. Na wifi je manje za 10%.
 
Uuu, pa to je baš loše. Ja sad imam 280-14,8 Mbps. Koliki je UP? Otvoreni su vam svi kanali na modemu za down i up? Šta onda tražiti od HG-a na kablu? Na optici imam ovo sa slike i radi fantastično na 500-50 Mbps. Dve različite lokacije.
1.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa nije uopšte loše. Cisco 3208 modem ima teoretski maksimum 340Mbps. Ali je modem, što mi je ipak bitnije. Upload je ~50Mbps, koliko i treba.
Sa nekim HG, tipa Technicolor koji sada daju, išlo bi do 500Mbps koliki je i paket.
 
U spec piše drugačije. Verovatno je u stvarnosti ovako kako kažeš, e sad od čega zavisi ...
Untitled.png
Hvala na odgovoru! (y)
 
Da, u pravu si, ja sam greškom gledao za neki DPC3208...
 
Da cisco 3208 ima otvorenih 8 kanala za down, i to mu je maksimum, koliko sam razumeo njihov tehnikolor i ubee rade na 24 kanala za down sto u teoriji znsci da moze svih 500 da gura cak i vise, e sad licno ih nisam koristio jer imam svoj ruter, ali verujem da rade na punoj brzini korektno, wi fi verujem da je jako diskutabilan
 
Definitivno sam presao na Premium. Za pocetak cu ostaviti 3208, imam Asus RT-N18U, malo je stariji, ali sve mi je uglavnom na kablu, sem mobilnih...
Kada me prebace, javljam brzine...
Informativno, ako neko zna, sta je trenutno u ponudi od modema-rutera?
 
Kod mene stoji već 2 godine digital premijum paket na računu na kablu ,a nemam te brzine. Valjda će pustiti skoro, mada je i ovo skroz ok. Što se tiče wi fi-a na 2,4 i 5 , na uređaju sa slike (nisam do sad gledao koji je :), optika) radi na 105m2 bomba. Uz prisustvo 15-stak raznih mreža. BizNet je paket
 
Ja juce u Nisu potpisao EON full i dobio 10 meseci po 1 din. Dok god postoje ove mogucnosti ne prelazim na mts :)
 
Ja juce u Nisu potpisao EON full i dobio 10 meseci po 1 din. Dok god postoje ove mogucnosti ne prelazim na mts :)
E ovo je fantastično. Ja sam bio spremam da ostanem kod njih i za 6 meseci po dinar iako mi je Supernova ponudila 12 meseci po 1 din. Nisu pristali i prešao sam u SN, polako počinjem da se kajem iako imam SN optiku, net je ok ali kablovska i MOVE box su da ne poželiš ni najgorem neprijatelju
 
Definitivno sam presao na Premium. Za pocetak cu ostaviti 3208, imam Asus RT-N18U, malo je stariji, ali sve mi je uglavnom na kablu, sem mobilnih...
Kada me prebace, javljam brzine...
Informativno, ako neko zna, sta je trenutno u ponudi od modema-rutera?

Hm, izgleda da trenutno imaju UBEE EVW32C ili TECHNICOLOR CGA2121. Danas na sajtu reklamiraju aplikaciju EON Connect.
E, sad, znam za problem bridge moda, ali šta se još zamera tim modelima?
Npr, meni su svi uredjaji na LAN-u, osim mobilnih. Oni imaju jake pakete interneta, pa, u principu, nije neophodan WiFi...Kakva su ta dva rutera za LAN, ima li nekih drugih problema u radu?
Npr, torenti me ne zanimaju....
Koji je bolji(ako može da se bira)?
Ovo pitam, ako mozda crkne modem, ili sa 3208 ne izvucem nesto posebno (brzinu)...
 
Ne vidim neku svrhu ove Connect aplikacije..
 
Fensi aplikacija za tehnički nepotkovane premium korisnike. Ovo može da se podešava i na ruterima, ali lakše je uraditi uz dopadljivu aplikaciju.
 
Eon connect mi ne radi. Juce jedno sat vremena pokusavali da je srede, da bi mi uveče javili da je grupna smetnja za više korisnika. Kad se ulogujem pise da ne podrzava ruter.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno