Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da dodam za oznake:telemach bh gore desno.Telemach Slo gore levo.Telemach Crna Gora je valjda gore desno i dole levo.
 
Dobio sam mail da ce biti besplatna digitalizacija Zrenjanina, sta to tacno podrazumeva? Imam jedan smart tv u dnevnoj i jos dva obicna u sobama koji dobijaju signal samo preko antenskog kabla. Da li se razvlace neki novi kablovi ili se samo povezuje box? Nisam upucen uopste u tu proceduru.
 
Treba mi SBB akviziter,sad ne znam da li je bitno odakle je osoba ali meni treba za uslugu aktivacije nekog duo paketa (net+kablovska) na UO is dve godine za Vrnjačku banju. Na 19900 su mi ponudili nešto tipa 3000 i 3 meseca gratis, ako neko od akvizitera može da mi ponudi 6 meseci ili više (kao što su nudili u Nišu) nek mi se javi u privatnoj poruci. Hvala
 
Dobio sam mail da ce biti besplatna digitalizacija Zrenjanina, sta to tacno podrazumeva? Imam jedan smart tv u dnevnoj i jos dva obicna u sobama koji dobijaju signal samo preko antenskog kabla. Da li se razvlace neki novi kablovi ili se samo povezuje box? Nisam upucen uopste u tu proceduru.
Znaci da se gasi analogija, dobices jos dva njihova boksa ili d3 cam za sta se odlucis, kablovi ostaju postojeci.
 
Imam jedno mozda glupo pitanje.
Imam D3 mini na caletovom Tv-u koji podrzava 60Hz, a kada pise dole na TVu koja je rezulucija i Hz, stoji 1080i 50Hz? ( kada se menjaju kabali )
Jel to D3 mini ne moze da izbaci vece od 50Hz ili je do HDMI kabla?
I sto je 1080i, a nema opciju 1080p ako ima neke razlike?
Hvala unapred i izvinjavam se ako je pitanje glupo :)
P.S. Ako je bitno, tv je 32'' HD ready, sa 60Hz
 
Ccc, koristiš "HD ready" (= 720p) TV a kukaš za 1080i vs 1080p.

1080p nije broadcast standard, i u Evropi se live TV sadržaj emituje kao 1080i 50fps. Tako da, sve je u redu gledaj i ne čačkaj D3 podešavanja.
 
Pozdrav svim članovima foruma...

Već sam postavio slična pitanja u drugim delovima BenchmarkForuma tako da mi je ostalo još da pitam ovde kako bih znao šta da radim...

Korisnik sam TotalTV-a sedam godina unazad. Samom platformom sam relativno zadovoljan ali pošto su se stvorili uslovi za prelazak u SBB mrežu želeo bih da znam sledeće:

  • Da li bih prelaskom na kablovsku distribuciju dobio na kvalitetu slike u odnosu na TotalTV?
  • Da li je kvalitet izvornog signala koji se dalje distribuira preko SBB kablovske kvalitetniji u odnosu na TotalTV (mislim na bitrate, 5.1 DolbyDigital...)?
  • Pratim filmske kanale / HBO, Cinemax, Cinestar. Na TotalTV-u sam jedino na HBO kanalima imao 5.1 zvuk ali nisam zadovoljan slikom (ovo se naročito primeti u mračnijim scenama). Kako stoje stvari po pitanju 5.1 zvuka kod SBB kablovske distribucije a kako po pitanju slike?
  • Živim u Nišu i iz korisničkog servisa mi je rečeno da postoje tehničke mogućnosti za optičku vezu do mesta mog stanovanja. Da li to ima veze samo sa internetom ili se i kablovski signal distribuira preko opptičke mreže i ako je tako da li taj vid distribucije podrazumeva i boljitak u kvalitetu samog signala?

Sve ovo pitam da bih mogao da odlučim o eventualnom prelasku na kablosvku distribuciju preko SBB mreže umesto preko TotalTV-a. Napominjem da mi prednosti EON platforme (premotavanje unazad, android box...) nisu od presudnog značaja iako ne umanjujem sve prednosti koje ova platforma nosi sa sobom. Potrebno mi je da znam da li razlika od nekih 700 dinara u paketima (TotalTV Premium - 2.295 RSD, EON Premium TV 2.999 RSD) prati i veći kvalitet/bolju sliku-veći bitrate/bolji zvuk-5.1 DD kod EON-a u odnosu na TotalTV?

Unapred zahvalan...
 
Pozdrav svim članovima foruma...

Već sam postavio slična pitanja u drugim delovima BenchmarkForuma tako da mi je ostalo još da pitam ovde kako bih znao šta da radim...

Korisnik sam TotalTV-a sedam godina unazad. Samom platformom sam relativno zadovoljan ali pošto su se stvorili uslovi za prelazak u SBB mrežu želeo bih da znam sledeće:

  • Da li bih prelaskom na kablovsku distribuciju dobio na kvalitetu slike u odnosu na TotalTV?
  • Da li je kvalitet izvornog signala koji se dalje distribuira preko SBB kablovske kvalitetniji u odnosu na TotalTV (mislim na bitrate, 5.1 DolbyDigital...)?
  • Pratim filmske kanale / HBO, Cinemax, Cinestar. Na TotalTV-u sam jedino na HBO kanalima imao 5.1 zvuk ali nisam zadovoljan slikom (ovo se naročito primeti u mračnijim scenama). Kako stoje stvari po pitanju 5.1 zvuka kod SBB kablovske distribucije a kako po pitanju slike?
  • Živim u Nišu i iz korisničkog servisa mi je rečeno da postoje tehničke mogućnosti za optičku vezu do mesta mog stanovanja. Da li to ima veze samo sa internetom ili se i kablovski signal distribuira preko opptičke mreže i ako je tako da li taj vid distribucije podrazumeva i boljitak u kvalitetu samog signala?

Sve ovo pitam da bih mogao da odlučim o eventualnom prelasku na kablosvku distribuciju preko SBB mreže umesto preko TotalTV-a. Napominjem da mi prednosti EON platforme (premotavanje unazad, android box...) nisu od presudnog značaja iako ne umanjujem sve prednosti koje ova platforma nosi sa sobom. Potrebno mi je da znam da li razlika od nekih 700 dinara u paketima (TotalTV Premium - 2.295 RSD, EON Premium TV 2.999 RSD) prati i veći kvalitet/bolju sliku-veći bitrate/bolji zvuk-5.1 DD kod EON-a u odnosu na TotalTV?

Unapred zahvalan...
EON premium 3000? Hm, kako to kada je 4999 ili si pricao sa popustom nekim?
Pitam ovo da nesto ne pokusavaju da te zeznu, da ti daju godinu dana tako kao meni sto su nudili, a posle bude 4999 sledecu godinu.
Post automatically merged:

Ccc, koristiš "HD ready" (= 720p) TV a kukaš za 1080i vs 1080p.

1080p nije broadcast standard, i u Evropi se live TV sadržaj emituje kao 1080i 50fps. Tako da, sve je u redu gledaj i ne čačkaj D3 podešavanja.
Kukanje je jedna stvar, a moje pitanje druga stvar.
Ne koristim ja, a i nije bitno za moje pitanje.
Ne kapiram tvoj komentar, ali hvala za drugi deo poruke.
 
Ovo je ponuda koju sam gledao za EON Premium TV (attachement). Možda sam gledao pogrešnu ponudu... Ne bih koristio njihov internet pošto sam se načitao mnogih pritužbi mada možda to ne važi za optiku (trenutno koristim ExeNet optiku 250/80 Mbps).
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-03-04 173231.jpg
    Screenshot 2021-03-04 173231.jpg
    177.3 KB · Pregleda: 79
Zvali su me sad,tražiosam 6 meseci najobičniji paket sa d3 uređajem, kažu ne može, može 3 meseca po dinar. Ja jm kažem ako mi date 6, došao bih u SBB, kažu ne. I ništa nismo se dogovorili
 
Bezobraznici
 
Ovo je ponuda koju sam gledao za EON Premium TV (attachement). Možda sam gledao pogrešnu ponudu... Ne bih koristio njihov internet pošto sam se načitao mnogih pritužbi mada možda to ne važi za optiku (trenutno koristim ExeNet optiku 250/80 Mbps).
Aham, jasno.
Zato je 2000 dinara jer je to samo televizija bez interneta, a mislim da ti onda EON nece raditi na drugom net provajteru.
Tacnije, imaces sliku ali nemas premotavanja i slicne stvari.
To neka me neko ispravi.
Mora da je na SBB internetu/mrezi.
 
Da li SBB za nove korisnike na optici nudi samo 6 meseci po dinar kako stoji na sajtu, ili je preko akvizitera moguće dobiti i 12 meseci po dinar?
Pošto i MTS i Orion sada nude 12 meseci po dinar za dve godine ugovora, bilo bi im malo glupo da sami sebi pucaju u nogu i ne pariraju svojom ponudom.
 
SBB nema šanse da ponudi 12 meseci po dinara.

Voleo bih da je drugačije, ali...

I ta optika njihova, koliko sam shvatio, samo duplira download, a upload isti?!
 
Šta su Orion, Telenor, Vip? Ispade taj SBB jedina privatna firma u Srbiji.
 
Šta su Orion, Telenor, Vip? Ispade taj SBB jedina privatna firma u Srbiji.
Ko od pomenutih daje još tih famoznih 12 meseci za dinar?
Inače, samo Orion je od njih TV provajder. Supernova je ćerka firma MTSa.
Zaključak: ne nije SBB jedina privatna firma u državi, ali bilo koja privatna firma, koja nema mogućnost da zagrabi iz budžeta kao bilo koja državna, nisu za poređenje.
 
Jel moguce da im treba po 10 dana da odgovore na mail? U pitanju je b2b biznis kontakt mail.

Pisao sam 18. februara prvi put, dobio odgovor 1. marta, postavio odmah dodatna pitanja i evo jos nema odgovora.
 
Jel moguce da im treba po 10 dana da odgovore na mail? U pitanju je b2b biznis kontakt mail.

Pisao sam 18. februara prvi put, dobio odgovor 1. marta, postavio odmah dodatna pitanja i evo jos nema odgovora.
Meni, kao fizičkom licu, preko Fejsbuka odgovaraju u roku sat vremena.
 
Na tviteru su isto azurni
 
Ko od pomenutih daje još tih famoznih 12 meseci za dinar?
Inače, samo Orion je od njih TV provajder. Supernova je ćerka firma MTSa.
Zaključak: ne nije SBB jedina privatna firma u državi, ali bilo koja privatna firma, koja nema mogućnost da zagrabi iz budžeta kao bilo koja državna, nisu za poređenje.
Baš tako.
Neadekvatno je porediti npr. MTS i SBB, a na ovom forumu neki to rade non-stop i onda se čude kako SBB ne nudi 12 meseci za dinar, a MTS nudi.
Tih 12 meseci je plaćeno komplet, jedino što na žalost, to plaćamo svi mi poreski obveznici, jer “besplatan ručak” ne postoji, to je valjda svima jasno.
 
Šta su Orion, Telenor, Vip? Ispade taj SBB jedina privatna firma u Srbiji.
Pretpostavljam da si ti dobio kod Telenora i Vipa 12 meseci pretplatu za telefon za 1 dinar, pa pricas iz iskustva?
 
Koliko se ja sećam Telenor je dugo nudio 50% popusta kao opciju što mu dođe ekvivalent ovih 12 meseci za dinar. I to za postojeće korisnike.
 
Kako mu bre dodje ekivalent :D 50% popusta na pretplatu od 2000 din. izadje 1000 din. koliko ja znam matematiku :D
 
Koliko se ja sećam Telenor je dugo nudio 50% popusta kao opciju što mu dođe ekvivalent ovih 12 meseci za dinar. I to za postojeće korisnike.
Možeš da porediš provajdere mobilne telefonije međusobno ili kablovske provajdere, ali porediti unakrsno prosto nije adekvatno, jer su inputi i troškovi drugačiji.
 
@zechs
12 meseci za dinar uz ugovornu obavezu od 24 meseca mu dođe otprilike 50% popusta ukupno. Koliko ja poznajem matematiku. ;)
 
Sa, cisto matematicke strane, u pravu si, 50% popusta je isto sto i 12meseci za 1rsd ukoliko je UO 24meseca.
Ali, ono sto treba razumeti je da usluga mobilnih operatera ne kosta koliko osnovna cena paketa vec duplo manje, dakle tih 50% je realna cena. Korisnici dobiju ili 50% ili telefon. Nisam dugo gledao tarife, ali mislim da nije ni moguce uzeti paket bez ikakvog benefita tipa popust, telefon, tablet..
 
Realna je ona cena koju korisnici plaćaju. Neko ima 50% popusta, neko plaća punu cenu. Obe cene realne. Meni je sopstveni novčanik prioritet br. 1, kompanije imaju već dovoljno onih koji brinu za njihove.
 
Da sačekamo par meseci da A1 i Telenor izbace svoju ponudu tv-optika-fon. Orion već sada meni nudi 12 meseci po dinar, mts nudi novim korisnicima. Jedino sbb novim nudi zvanično 6 meseci po dinar a pritom imaju najlošiji ponudu interneta i najskuplje pakete. Uopšte nije teško ponuditi bolji dil od sbba, a vi slobodno verujte da je to jer država finansira ako vam je tako lakše.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno