Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je zabeležen slučaj da su nekom blokirali dodatni uređaj na eonu za upotrebu 50% van sbb mreže?
Mislis li na drugi Eon box ili na aplikaciju? Ako je u pitanju Eon box a koristis ga na nekom drugom mestu a blokirali su ga, onda su verovatno poceli da kontrolisu da li su oba boxa na istoj ip adresi.
 
Mislim na aplikaciju za dodatne uređaje, 1/3 ili 3/5 ili ona za android tv 1/1? Ukoliko se koristi 50% na internetu van sbb mreže, moguće je da sbb blokira, kako piše u ugovoru, pa je li ikome blokirano do sada?
 
Do sad se ovde na forumu niko nije pohvalio da je blokiran... ali ne mi smo mali uzorak ukupnog broja "pozajmljivača" tuđih naloga.
 
Ovde se ljudi žalili kako nisu mogli da gledaju film Dara iz Jasenovca preko EON-a. A večeras na RTS dnevniku ide saopštenje kako će da tuže SBB jer su emitovali film na EON platformi.
Ko je lud ovde ja ne znam. Ja sam eon van mreže i na boxu je radio live dok na mobilnoj aplikaciji film nije mogao da se gleda, u supernovoj je film mogao normalno da se gleda bilo gde. Jedino što ni na jednoj platformi ne radi vraćanje. A ko da tuži onda RTS, a narod plaća pretplatu?
 
Rts može da ga...
Na eon boxu je moglo da se gleda, samo uživo, na eon app na mobilnom i na pc-u nije moglo da se gleda ni uživo.
Ili su možda mislili da sbb ne sme da pusti ni na eon box? Šta, da pola Srbije ne sme da gleda film? Za koji moj ste ga uopšte emitovali?
 
I onda neka nastave pojedinci da objašnjavaju kako je SBB vs MTS borba dva najobičnija uličara koji su isti propaliteti, a sve preko leđa korisnika koji bi da gledaju za dinar, čas kod jednog, čas kod drugog provajdera.
 
Svasta RTS i kompanija pisu protiv SBB, uzas mi je i da citam, sad joj kao SBB nije sme da pusti ni preko eon-boxa a drugi su mogli i jos kojesta. Firma kojoj moramo da placamo pretplatu (RTS) daje sebi pravo da odredjuje ko ce gledati film a ko ne, bezobrazluk.
 
Hoće totalno da unište sbb, to je namera, a da li će i uspeti to je teško predvideti. Pitanje je šta ako uspeju u toj nameri?
 
Firma kojoj moramo da placamo pretplatu (RTS) daje sebi pravo da odredjuje ko ce gledati film a ko ne, bezobrazluk.
Krajnje je cinično da firma koja živi od nametnute takse koju moraju da plaćaju svi građani države Srbije koji imaju sijalicu, određuje da li neko može ili ne da distribuira film koji je napravljen parama poreskih obveznika.
Ovo samo može u ovoj bestragiji i nigde više.
A više 00 imaju građani Mijanmara kod kojih je vojna hunta otela državu, nego mi ovde.
 
Krajnje je cinično da firma koja živi od nametnute takse koju moraju da plaćaju svi građani države Srbije koji imaju sijalicu, određuje da li neko može ili ne da distribuira film koji je napravljen parama poreskih obveznika.
Ovo samo može u ovoj bestragiji i nigde više.
A više 00 imaju građani Mijanmara kod kojih je vojna hunta otela državu, nego mi ovde.
Sta tu nije jasno? Vrlo je jednostavno. RTS je imao ekskluzivno pravo prikazivanja filma. Telekom ima eksluzivno pravo distribucije RTSovih kanala. U tom svetu se to tako radi. Ne treba zaboraviti da je SBB ispoceka imao ekskluzivno pravo distribucije FOX kanala, na primer, tako da je u to doba FOX kanale mogao da ima samo onaj kome SBB to dozvoli. To je razlog sto su MTS i jos neki distributeri do skora bili liseni ovih kanala. Itd, itd.
 
Sta tu nije jasno? Vrlo je jednostavno. RTS je imao ekskluzivno pravo prikazivanja filma. Telekom ima eksluzivno pravo distribucije RTSovih kanala. U tom svetu se to tako radi. Ne treba zaboraviti da je SBB ispoceka imao ekskluzivno pravo distribucije FOX kanala, na primer, tako da je u to doba FOX kanale mogao da ima samo onaj kome SBB to dozvoli. To je razlog sto su MTS i jos neki distributeri do skora bili liseni ovih kanala. Itd, itd.
Nije mi jasno kako neko ko ima ekskluzivno pravo odlukom parlamenta da meni i ostalim građanima države Srbije zavuče ruku u džep može da ima ekskluzivno pravo da odluči da jednom delu tih istih građana od kojih se finansira uskrati mogućnost da film odgledaju.
RTS je JAVNI servis, FOX je komercijalni kanal. Nigde veze.
 
Javni servis se prati preko DVBT2 i platforme RTS Planeta besplatno.
Distributeri mogu da prikazuju samo ako dobiju prava za prikazivanje.
 
Totalno netacno
Sa sajta RTS
"Po zakonu RTS i ostale nacionalne televizije daju svoje programe svim kablovskim operaterima, pa i SBB-u bez ikakve naknade. RTS je protiv ovog rešenja, ali poštuje zakon."
 
Ljudi, da li neko zna od cega zavisi da li je neko pod cg-net ili ne? Meni sada istice ugovor, nisam pod cg-net ali zelim da prekinem i podpisem pod drugim imenom zbog popusta 10meseci. Da li je moguce da mi se desi cg-nat?:) Jel zavisi od lokacije ili cega? Nis je u pitanju, bulevar :) Hvala
 
Evo probao sam i linux emulatore za APK fajlove, nema teorije da se instalira uvek fali neki fajl i 2 win emulatora BlueStack i Nox (AV za nox prijavljuje virus). Moj zakljucak je da ti programi za gledanje filmova ne vrede nista, kao da gledam Divix, za one jenostavne igrice koje nisu zahtevne moze. Arena Cloud apk radi kroz emulatore, RTS Planeta ne radi, Supernova nisam pronasao besplatnu opciju da bi probao, instalacija u emulator prodje ali onda sledi registracija i placanje. Svaki Kodi sa 720p je bolja slika nego kroz te emulatore. Stavio sam win, tvrdoglav sam i moram da probam da se uverim da to necemu vredi, stavio win 10 legalan (bio sam beta tester) stavi ova dva emulatora i kad sam video sta se dobije ladno sam to sve obrisao. (n):poop:
 
Totalno netacno
Sa sajta RTS
"Po zakonu RTS i ostale nacionalne televizije daju svoje programe svim kablovskim operaterima, pa i SBB-u bez ikakve naknade. RTS je protiv ovog rešenja, ali poštuje zakon."
RTS je protiv ovog rešenja koje funkcioniše u celoj Evropi kada su javni servisi u pitanju. Evo i ja sam protiv pretplate. Istu jačinu ima to protivljenje.
Za drugi deo su slagali, odavno već Happy, Prva i B92 reemitovanje kod kablovskih operatera naplaćuju. Čak smo imali na forumu i javno dostupna dokumenta o tome. Neka firma, koja se, gle čuda, zove Kopernikus... Više o tome...
 
Krajnje je cinično da firma koja živi od nametnute takse koju moraju da plaćaju svi građani države Srbije koji imaju sijalicu, određuje da li neko može ili ne da distribuira film koji je napravljen parama poreskih obveznika.
Ovo samo može u ovoj bestragiji i nigde više.
A više 00 imaju građani Mijanmara kod kojih je vojna hunta otela državu, nego mi ovde.
Autosovinizam je IN kod nas danas, kako ti nije jasno :D Gradjani Mijanmara vole svoju drzavu :)
 
^ Nije to autošovinizam i da jeste to nije "zvanična" politika... Ali zaglupljivanje naroda (i ovako prilično glupavog i zatucanog), prodavanje muda za bubrege, deljenje na naše i njihove (u svim sferama, pa čak i ko može da pogleda film, a ko ne) jeste državna politika. Jer davno rekoše zavadi pa vladaj, a treba ubrzo i definitivno "prodati" Kosovo i Metohiju i to predstaviti kao čin vrhunskog patriJotizma (a ne kao veleizdaju i krivično delo), a to je lakše kad svi režimo jedni na druge.
 
Ако има неког овде са СББ, обучите мало ваше оператере како се ради онлајн продаја. Немојте се срамотити!
Управо ме звали са +381114001000 и креће разговор.
Пита ме јесам ли задовољан са њиховом услугом и да ме обавести како ми је уговор истекао и да би требао продужити уговор на следећих 24 месеца.
Лепо му кажем да су јако скупи, али за добру понуду можемо преговарати. Каже овако, цена остаје иста, задржавам пакет дуо Голд, али ми се повећава база са новим ХД квалитетним каналима. Добијам канале Синестар премијум на позицији 88 и 89, добијам јако квалитетне канале од позиције 500, па надаље. Ја му кажем да ја већ имам Синестар премијум канале, а пинк канали ме не интересују, јер нису у ХД квалитету и мени нису квалитетни.
Напомињем да бих прешао на МТС оптику, где ми за дупло мање новца нуде дупло бржи интернет, много већу базу ТВ канала (за кориснике бенчмарк форума, без коментара на ову моју изјаву) и мобилни пакет који иначе кошта као пола СББ претплате.
На то ми одговора да не жели да коментарише понуду конкуренције као и да оптика никад неће имати квалитет интернета као што СББ може да ми пружи и да бих ипак требао обратити пажњу пре свега на квалитет услуге него на финансијску вредност услуге. Уз кратку напомену да то што је рекао велика глупост, питам га има ли нешто да ми понуди боље, јер ово што ми је понудио је увреда за мене, као особу која плаћа две деценије њихове услуге.
Даје савет да идем до пословнице и да питам њих и да му јако жао што нисам прихватио његову одличну понуду.

Знам како се ради онлајн продаја, али стварно добро знам, ово је једно јадно искуство! Баш ме је изнервирао! Знам да сваки разговор са њима ја опишем у овој теми, али ми није јасно како неко може да плаћа овакве људе!? Срамота!
 
као и да оптика никад неће имати квалитет интернета као што СББ може да ми пружи и да бих ипак требао обратити пажњу пре свега на квалитет услуге него на финансијску вредност услуге
Samo da se kiselo nasmejem na ovu izjavu, ozbiljno vređanje inteligencije.
 
moje iskustvo s njima je odlicno vec 15 godina ili malo vise. Juce sam prijavio problem sa Ubee modemom, da mi nesto zeza i puca wifi vec 4 put u roku prepodneva i da mi ili zamene za drugi Ubee ili Tehnicolor. Nije proslo ni sat vremena a tehnicar mi je zvonio na vrata. Resio problem i cao zdravo. Nije mi zao da platim vise, ne teeba mi brzi internet i da mi mts da optiku i njihov najjaci paket za dzabe, ja ih ne bi uzeo. Naravno, svako ima svoju racunicu i svoje razloge i ja to postujem.
 
Ljudi, da li neko zna od cega zavisi da li je neko pod cg-net ili ne? Meni sada istice ugovor, nisam pod cg-net ali zelim da prekinem i podpisem pod drugim imenom zbog popusta 10meseci. Da li je moguce da mi se desi cg-nat?:) Jel zavisi od lokacije ili cega? Nis je u pitanju, bulevar :) Hvala

Kako može da se dobije 10 meseci?
Koliko najviše daju u poslovniciza novog korisnika ?
 
Samo da se kiselo nasmejem na ovu izjavu, ozbiljno vređanje inteligencije.
Meni su to rekli u poslovnici pre dve godine kada sam podnosio za raskid. Samo sam se kiselo osmehnuo i promrljao okej ako vi tako kazete. To ih je sigurno onaj debil Bozidar naucio da kazu.
 
Totalno netacno
Sa sajta RTS
"Po zakonu RTS i ostale nacionalne televizije daju svoje programe svim kablovskim operaterima, pa i SBB-u bez ikakve naknade. RTS je protiv ovog rešenja, ali poštuje zakon."
Ja imam drugacije informacije direktno od vlasnika nekih manjih distributera. Ako oni mene lazu.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno