Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eee..Eurosport samo RG, SK samo F1 ....i neki fudbal ( da li bese Engleska ili Spanija, ne pratim ) I jos na SK jajare sa kompresijom
 
Mislim da će od naredne sezone PL (Premijer lige) neki prenosi biti u 4k.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni su danas posle intervencije Melanije preko Twittera digli brzinu, 98/9, malo je čudno ali stabilno. Nisam naknadno restartovao modem. Uverio sam se na 19900 da imam samo otkazni rok od 30 dana tako da se taktiziranje isplatilo, čekam da dođu iz Oriona kako su najavili da uvedu optiku u zgradu pa prelazim. Ubeđivala me gospođica kako "mogu da mi ponude pogodnosti" u vidu ovog ubrzanja, ja ne verujem šta mi lupeta I još tvrdi da je to do 15. Avgusta. Stvarno Teletabise zapošljavaju. A žena radi u službi za raskid, kako to nazivaju. Ubeđuje me glupostima da ostanem i nudi toplu vodu, neverovatno.

Tapatalk
 
Ja sam ih zvao jutros i podigli su brzinu na 150/10 ali sam isto imao oko 94/10 dok nisam zamenio kabel sa novim koji podrzava gigabitnu mrezu.
Tako da je izgleda potrebna gigabitna oprema za brzine preko 100.
 
Naravno, gigabitni adapter i 8-žični kabl ili WiFi odgovarajuće kategorije.

Ali to je brzina do najbližeg komšijskog čvora. Realna brzina do lokacija koje se najčešće koriste je sada stvarni limit.
Npr. meni je lokalno 157/10Mbps (Duo Net Gold Extra + Superset) ali do lokacija kojima zaista pristupam 20-70Mbps.
1.png
2.png
 
Ja sam juče probao download backup fajla sa servera u Nemačkoj i išlo je u proseku 23MB/s brzina 210/12 znači nije išlo maksimalno a server je gigabitno povezan na net ali uzimam da je bilo i raspodele saobraćaja u zavisnosti od trenutnog opterećenja servera ali svakako se lakše diše. Još sad da dupliraju upload [emoji3] me verujem u bajke ali u konkurenciju već :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutni DL sa Microsoft servera
f107da338730e445e8552ab1cb4b81e0.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam juče probao download backup fajla sa servera u Nemačkoj i išlo je u proseku 23MB/s brzina 210/12 znači nije išlo maksimalno a server je gigabitno povezan na net ali uzimam da je bilo i raspodele saobraćaja u zavisnosti od trenutnog opterećenja servera ali svakako se lakše diše. Još sad da dupliraju upload [emoji3] me verujem u bajke ali u konkurenciju već :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Brale ja kad uradim speedtest, ul zakuca na 100mbit i pred sam kraj vrati polako na 12..

Imaju lufta, samo ako hoce..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi imam tiro silver, pa posto imam samo na jednom tv-u digitalnu tv, hteo bi da uzmem za jos jedan, koliko se to placa, sta se vise isplati d3cam ili box, a hteo bi i ovo unazad vracanje, u principu ja to mogu preko eon aplikacije, a ovako ne, a eon app samo mi radi na telefonu pa onda da castujem...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Brale ja kad uradim speedtest, ul zakuca na 100mbit i pred sam kraj vrati polako na 12..

Imaju lufta, samo ako hoce..

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Ne zanima ih i može im se. Brdo ljudi ne shvata odnos download/upload u lokalu i sa udaljenim serverima, samo ih zanimaju kanali i trče da potpišu kao ćoravi.

Tapatalk
 
Ko ima stare pakete šta vam sad piše kad odete na eon podešavanja Izdvojeno za vrstu paketa meni sad stoji EON MS Trio gold.Nešto mi se ovo čini da će pozavršetku povećanja brzina i ove promocije nas stare opet da pukne poskupljenje gde će nas cenovno izjednačiti sa postojećim EON paketima.
 
Imam trio gold paket i internet mi je i dalje 100/6.
Da li sam pogrešno razumeo kada su najavili povećanje brzine interneta od 25.5 ?
 
Kod EON Premium nije ništa promenjeno?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam na Eon Full i ovo sam dobio kao odgovor
" Vladimire u EON Full paketu je dostupna brzina 150/10. "
 
Pozvao SBB i uključili 150/10.
Hvala na savetu.
 
Poslednja izmena:
Samo na EON boksu na SBB mreži je ES 4K.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da odgovorim sebi: 634 MHz, kanal C41

^Moze da gleda ko god ima DVB-C tjuner i CAM karticu.
 
Bez EPG-a za sada, naravno samo engleski audio pid
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 326
šta će ti EPG, kad Eurosport neće da uradi kako valja...ionako znaš, da če biti samo tenis :D
Slika je inaće dosta dobra ali webe ih svjetlost pa nikakoko da to srede a najmanje 1000 ljudi to radi :-devil-:
 
Nešto mi je bledunjav taj ES4K.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno