Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio čovek iz SBB-a, promenio modem EPC2100R2 za EPC3208, sve proradilo iz prve, protok je sada skoro pa na teorijskom maksimumu.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-02-11 at 14.50.25.png
    Screen Shot 2017-02-11 at 14.50.25.png
    116.8 KB · Pregleda: 340
Meni bez ikakvog cackanja isti dan dobio ubrzanje :)
 
Imam vrlo zanimljivu situaciju. Imam D3 kuću i do danas sve radilo ok a sad na jednom tv gde mi je resiver pomoćni koji ide uz lan povezivanje PDS2100 jednostavno na samo tom jednom tv gde jer radio skoro godinu dana,počne da gubi sliku,pa sneg neki,pa mi izlaze poruke nema signala na tv znači ne poruka od d3 nego od tv,pa onda nije podržano,pa nešto acpi pojma nemam... Sve te poruke dobijam od tv ne od d3 uređaja i sad... Ja sam mislio da je tv i sad nisam siguran da li nije ali sve sam proverio,tv ima 3 hdmi ulaza a tu mi je uključen i PC i on radi na svim tim ulazima a ovo sa resiverom se dešava na isto svim tim ulazima? Onda sam uzeo i druge hdmi kablove i ista situacija i zadnje ali i najzanimljivije je da na drugom tv gde mi je onaj veći resiver ovaj što ne radi,radi normalno a takođe taj veliki tj glavni ovde gde ovaj slejv ne radi,radi sasvim normalno? Znači,ludilo ništa ne mogu ovde logično da izvučem,šta ovde ne radi zapravo :D Kontakirao sam KS i doćiće verovatno u ponedeljak da vide al mislim da će reći da je do tv a po ovome ne deluje da je tako?
 
najzanimljivije je da na drugom tv gde mi je onaj veći resiver ovaj što ne radi,radi normalno a takođe taj veliki tj glavni ovde gde ovaj slejv ne radi,radi sasvim normalno?
Na osnovu ovoga je logicno da TV nije u redu.


Pozdrav!
 
Imam pitanje oko Superseta, cisto da proverim da li sam shvatio sve.

Da bih ga aktivirao, treba da spojim svoj SBB akaunt i postpaid ugovor kod Telenora ?
Na svojih 60Mbs bih dobio jos 7-8Mbs dodatno.

Da li mogu to da uradim sa nekim ko ima ugovor kod Telenora, ne moram ja licno ? Clan porodice, komsija itd...
Nema nikakvih dodatnih troskova ?
Kada prestaje superset da vazi ? Kada istekne ugovorna obaveza, bilo kod SBB ili kod Telenora ?

Da, možeš to da uradiš sa bilo kim ko ima odgovarajući Telenor postpaid. Oba nosioca ugovora treba da odu lično u najbližu SBB poslovnicu, da sa sobom ponesu LK na uvid i da nosioc ugovora kablovske popuni svojevrsno ovlašćenje da dozvoljava da se Telenor pretplatniku daju benefiti koji njega sleduju. Aktivacija sledi vrlo brzo nakon toga. Nema nikakvih dodatnih troškova.
 
Def. najbolja varijanta.
Nova UO, ili si uspeo na foru da nisu obezbedili teh. uslove?

Probao sam na tu foru, nisu hteli, rekli su mi da sam kod poslednjeg produžavanja ugovora odbio Getaway (što jeste tačno), tako da nemaju obavezu da mi zamene.
Pošto nemam vremena da se preganjam sa njima + ovde gde ja živim i nemam neku drugu opciju (ne može MTS, koji ne bih uzeo i da može), uzeo sam nov ugovor na 24 meseca (dobio sam pride 2 HD Cinestar Premiere kanala za iste pare).

Inače, jedna mala zanimljivost.
Operator koji je bio je nekoliko puta merio signal i nije mogao čudom da se načudi kako je dobar, pošto ulica u kojoj živim, po njegovim rečima, je xtra problematična, non-stop je na terenu zbog pritužbi korisnika na internet. Kod mene je kaže, signal besprekoran, što i nije daleko od istine, pošto stvarno ne mogu da se žalim, od kad sam se doseli pre 6 godina nisam imao nekih problema ni sa TV-om, ni sa internetom.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu ovoga je logicno da TV nije u redu.


Pozdrav!


Ne znam jesi li shvatio ,možda nisam lepo objasnio... Ali ovaj drugi veći resiver (Cisco 4862DVB) radi na istom tom tv na istom hdmi kablu i ulazu gde ovaj pds2100 ne radi,znači kako onda da bude do tv? Al je čudno da taj što ne radi(PDS 2100 Slejv) radi na drugom tv a ne radi na ovom a godinu dana je radilo ok,e to je meni nerazumno?
 
Poslednja izmena:
Probaj, ako te ne mrzi i imas vremena, sve moguce kombinacije sa ta dva risivera i kablovima jednostavno da imas cistu situaciju.

(ako ti radi V2 na jednom a 2100 na drugom, u nekom trenutku/kombinaciji, mozda mozes da tu varijantu koristis? znam da je navika bitna... ali eto...)


Pozdrav!
 
Probao sam sve i definitvno onaj mali ne radi na jednom tv dok drugi radi na oba I,sad nije frka da ih premestim al pošto za pds2100 treba lan da bi radile usluge onda moram da razvlačim kabl od jedno 10+m a ovde je bio pored modema.. Ne znam šta je al je čudno,videću šta će reći kad dopđu al verujem da pojma neće imati plus nebi da razvlačim još jedan mrežni kabl jer mi tamo ide već jedan za drugi komp...
 
Bili su i zamenili uređaj i sad sve šljaka kako treba. Jeste čudno što je na drugom tv radio al definitivno nije bilo do tv nego do njega...
 
Da li SBB za net nudi VDSL ili ADSL rutere? Koja je razlika izmedju standard paketa i paketa na 24 meseca? Za 24 meseca pise najmanja brzina 40mb/s 1600 din mesecno, za standard paket najmanja brzina 6mb/s 1600 din mesecno. Koja je zapravo brzina neta za 1600 od 6 ili 40 mb/s?
 
@Nista: SBB nudi kablovski internet (znači nije ni VDSL ni ADSL, što su tehnologije koje rade preko telefonske "parice"/linije/žica već njihovi uređaji sadrže modem koji očekuje kablovski signal). TotalTV (TotalNet ili TotalMix paketi) je firma koja je u vlasništvu SBB-a i oni nude ADSL internet (tj oni su ti posrednici između korisnika i Telekoma).
 
Da li SBB za net nudi VDSL ili ADSL rutere? Koja je razlika izmedju standard paketa i paketa na 24 meseca? Za 24 meseca pise najmanja brzina 40mb/s 1600 din mesecno, za standard paket najmanja brzina 6mb/s 1600 din mesecno. Koja je zapravo brzina neta za 1600 od 6 ili 40 mb/s?
Nijedan od za dva koja si naveo jer kod SBB uopšte nije u pitanju ta tehnologija pošto on nudi kablovski net. Ne može samo net bez televizije.
 
@Nista: SBB nudi kablovski internet (znači nije ni VDSL ni ADSL, što su tehnologije koje rade preko telefonske "parice"/linije/žica već njihovi uređaji sadrže modem koji očekuje kablovski signal). TotalTV (TotalNet ili TotalMix paketi) je firma koja je u vlasništvu SBB-a i oni nude ADSL internet (tj oni su ti posrednici između korisnika i Telekoma).

Nijedan od za dva koja si naveo jer kod SBB uopšte nije u pitanju ta tehnologija pošto on nudi kablovski net. Ne može samo net bez televizije.

Ok, jasno mi je. Hvala vam, pozdrav! :)
 
Da sa na vreme raspitam za svaki slučaj: Pošto imam problema sa VDSL-om, u slučaju da ne rešim probleme, možda pređem na SBB.
Zanima me jel ima nekoga sa Karaburme, da mi kaže kakav je kvalitet neta (ima li pucanja, smanjenja brzine uveče..)
I da li se novi korisnici odmah NAT-uju? Ovo za NAT me ozbiljno odbija od SBB, iako koristim njihovu kablovsku.
 
Hvala na pomoci probacu da ostanem na cisco modemu ako je on stabilniji posto mi tih 30 mega nije trenutan cilj vec samo da resim te prekide,nekako cu da probam da vidim kako da resim zagusen ether.Hvala najvise jos jednom pozdrav.
Menjaj taj 3925 jer je to 6-7 god stari uređaj čiji procesor ne može da izgura stabilno toliki obim posla (Lokalni saobraćaj više računara + tvoj novi paket). Po paketu imaš pravo na novi Ubee koji je dve generacije noviji i performatniji procesor + wifi band na 5GHz.
 
Pozzz.Imam sledeci problem-sbb internet,modem-ubbe,protok-100/6mb/s,na merenju brzine kaze da ako je povezan preko lan kabla oko 70mb/s,a preko wifi oko 30mb,koristio i tp link sa usb i tu je oko 50mb.Iz sbb-a kazu da su svi parametri uredu ali ja iz nekog razloga nemam taj protok,a posebno je interesantan ovaj detalj kad je prijem bezican ne mogu preci 30mb/s. Zamenio modem uzeo technicolor EPC3928 I wifi prijem poboljsan duplo oko 50mb/s,ali preko lan kabla i dalje izmedju 70-72mb/s,da li neko ima ideju o cemu se radi posto tehnicka podrska i radnici na terenu ne znaju uzrok.
p.s-vrlo vazno kad moj lan kabal prikljucim na njihov laptop gura na sjajnih 97mb/s,a wifi kao i kod mene oko 50mb/s.

Uradi upgrade drivera za mrežnu kartu na svom laptopu ! ne oslanjaj se na "update driver" dugme, pročitaj tekuću verziju drivera i pronađi na proizvođačkom sajtu najnoviju za tvoju verziju windowsa i instaliraj
 
Kakva je procedura za raskid ugovora za D3 duo gold kad je prošla ugovorna obaveza? Da li ima neki datum u mesecu do kad se treba javiti sbb-u?
 
Nema raskida ugovora koji je istekao, logično, ali pozovi ih da vidiš jel možeš da prekineš sa korišćenjem usluge u sred meseca pa da ti naplate proporcionalno broju dana koji si koristio. U najgorem slučaju ćeš usluigu koristiti do kraja meseca i platiti punu cenu.
 
Poslednja izmena:
Istekao mi je ugovor, a koristim TRIO GOLD ...
Ako produžim ugovor dobijam li Ubee EVW327 bez doplate ?
 
Poslednja izmena:
Juče probao da pređem sa Duo Gold na Duo Gold Extra.

Daju 6 meseci po staroj ceni, ovo-ono, može zamena HG Cisco EPC3928 > Ubee, ali neće da zamene D3 Cisco PDS 2100v2 za PDS 3121 bez doplate, pa odustao (oduzima mi dva gigabitna porta na HG). Možda ipak modem i neki svoj router, a ako daju modem valjda moraju da stave i PDS 3121 da bi sve radilo (doplata?).

Službenica prvo rekla Ubee može samo na Premium paket, zvala, proverila, može Ubee i za Gold Extra.
 
Zna li neko da li se može koristiti mail adresa na Sbb-u i posle raskida ugovora?
 
Možda ipak modem i neki svoj router, a ako daju modem valjda moraju da stave i PDS 3121 da bi sve radilo (doplata?).

Meni nisu naplatili zamenu sa starog HD modela na PDS 3121. Imam modem.Ako insistiraš na modemu, onda nemaju drugu opciju zbog povezivanja?

Zna li neko da li se može koristiti mail adresa na Sbb-u i posle raskida ugovora?

Posle raskida ugovora nisi više korisnik SBB-a. Meni nema logike da imaš mogućnost korišćenja njihovog mail-a?
 
Poslednja izmena:
Može Ubee uz GOLD EXTRA, ali ima li nekoga sa TRIO GOLD da je dobio/koristi Ubee uređaj bez doplate ?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Posle raskida ugovora nisi više korisnik SBB-a. Meni nema logike da imaš mogućnost korišćenja njihovog mail-a?

Od 2003/4 sa prekidima,a i sada nemam ugovor sa sbb,a koristim njihov mail.
 
Poludeli ljudi [emoji1]
Kada si to pitao da li ti je prethodno istekao ugovor ?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk v6.4.9 (Build 855)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno