Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SBB ne dozvoljava bridge mode. Da li to znaci da oni to ne daju jer bi to na koji god nacin previse opterecivalo kompletan sistem?
Odnosno, bolje da pitam imaju li bilo kakav opravdani razlog da to zabrane?
nista ne bi opterecivalo, da li radi NAT SBB-ov ruter ili tvoj nema veze, isti paketi se salju na njihovu mrezu
pitanje je iskljucivo polise, i njihove zelje da imaju kontrolu nad obe strane konekcije, narocito za stvari kao sto su EON Connect i Unifi (ako bi prebacili ruter u bridge mode onda Unifi AP na njemu ne bi mogao da ima internet ?). Ogranci United Grupe koji posluju u susednim zemljama kao sto je Bugarska imaju slicne polise kontrole korisnicke opreme koju moras da koristis da bi pristupio servisu (cak i dotle da redovno menjaju admin sifre na ruteru za svakog korisnika da bi morao da port forwarding radis preko njihovog SAJTA, iako to samo posalje komande ruteru).
 
Nisam se upustao u tu problematiku, posto mi realno i nije potrebno, ali me zaista zanima....
SBB ne dozvoljava bridge mode. Da li to znaci da oni to ne daju jer bi to na koji god nacin previse opterecivalo kompletan sistem?
Odnosno, bolje da pitam imaju li bilo kakav opravdani razlog da to zabrane?
Brojne su prednosti toga što ti svoj kućni NAT konfigurišeš i organizuješ kako ti želiš, a da pri tom provajder nema nikakvog uvida i kontrole nad tim i ne može da pristupi tvom ruteru, tvojoj mreži i podešavanjima. Ali to su prednosti za korisnika a manjkavosti i neželjene situacije za provajdera.

Evo jednog primera. Imas svoj ruter i javnu ip adresu. Podigneš recimo Open VPN server. Imas "tetku u Kanadi" (najpopularnija rodbina danas). Ona podesi Open VPN klijent na njenom ruteru ili nekom uređaju. I vi se lepo "spojite" preko Open VPN. Ti joj das kredencijale za EON TV (bilo mobilnu ili TV aplikaciju). Ona instalira EON i uz VPN gleda SVE kanale iz paketa za koji si pretplaćen, bez ikakvog ograničenja. Ne plaća nikakve komercijalne VPN servise. Jedino sto ti vuče tvoj upload kada gleda TV, jer njen download je tvoj upload. I za provajdera je tetka zapravo u Srbiji u tvojoj kući, a ona je preko okeana 😀.

Ima još veliki broj pogodnosti, ne samo vpn, kada imas potpunu kontrolu nad tvojim internetom. Meni je najvažniji jednostavan pristup od spolja, sa wan kraja, svojoj kućnoj mreži i uređajima na njoj.
 
Poslednja izmena:
scenario koji si opisao radi kada namestis DMZ na sbb-ovom ruteru sa IP-om tvog rutera (naravno, ako nisi na CGNAT-u kod SBB-a).
samo neke stvari ne rade sa duplim natom, i za to postoje workaroundi (na primer ako upnp server ili ddns client na tvom ruteru se zbuni zasto mu WAN konekcija ima 192.168.x.x IP, i taj pokusava da daje upnp clientima ili DNS serveru, workaround je koristiti eksternu skriptu/http url za dobijanje WAN ip-a u configu tih servisa, moguce na openwrt)
idealno bi bilo da imas bridge mode i da WAN ip direktno dobija tvoj ruter, ali posto to kod sbb-a ne moze, ili dupli nat, ili koristi stari modem (i imaj manje brzine), ili menjaj provajdera...
 
Poslednja izmena:
Slučajno se ovde pokrenu priča o temi koju sam jutros otvorio. Ukoliko vam nije teško, pogledajte temu:

(za sada) nemam problem, samo bih da shvatim šta bi potencijalno moglo da iskrsne.
Recimo, to gašenje "idle TCP konekcije nakon 15 minuta", osim gubitka vremena da se ista uspostavi na novi zahtev, da li postoji još neka mana?
 
Pošto se ugovorna obaveza bliži kraju, zvala me je teta iz SBB-a da mi ponudi "fantastične uslove" za obnovu ugovora. Naime, do sada sam koristio EON Premium sa 15 posto popusta. Teta mi je ponudila dodatni EON box bez doplate ako obnovim ugovor. Ja je pitam da li mi popust onda i dalje ostaje, a ona mi odgovara da ne, već će biti puna cena paketa. Ja se zahvalim i kažem da mi ipak popust daleko više znači, a ona kaže "Pa... Znate, ti popusti više nisu praksa... Sad vam dajemo novi uređaj, ali ću videti šta mogu da učinim i javljam Vam za par dana..." 😂
 
Traži joj 20% i dobićeš..... to je moje mišljenje....ja sam to dobio još početkom godine....isto je rekla da ce se javiti sutradan...i javila se.... ;)
 
Da li je i sada da onaj ko ima televiziju u mreži i podeli sa nekim da gleda van mreže neki kanali budu zaključani i koji?
 
Zvala danas i ponudila 15 posto i prihvatih...
 
Koliko pre kraja UO vas zovu?
 
Jel testirao neko skoro da li i koliko iskljucivanje Unifi - ja utice na wifi mrezu? Pokusavam nekako da smanjim zagusenje a Unifi uvek zauzima isti kanal kao primarna mreza pa verujem da verovatno smanjuje bandwidth rutera/mreze
 
Desava li se kod jos nekoga da slika preko eon-a na kanalima rts, pink, b92, prvoj, hepi secka, a zvuk ide normalno? Da li to sbb, mozda, namerno radi tim kanalima sa nac. frekvencijom? Na ostalim kanalima nema toga, a i net radi bez prekida 🤔
 
Jel testirao neko skoro da li i koliko iskljucivanje Unifi - ja utice na wifi mrezu? Pokusavam nekako da smanjim zagusenje a Unifi uvek zauzima isti kanal kao primarna mreza pa verujem da verovatno smanjuje bandwidth rutera/mreze
ako ti je neka uteha, ne bi trebalo da smeta ako niko nije nakacen na taj tvoj Unifi.
jer iako je na istom kanalu, salje samo 'beacon' ili tako nesto.
 
Pošto se ugovorna obaveza bliži kraju, zvala me je teta iz SBB-a da mi ponudi "fantastične uslove" za obnovu ugovora. Naime, do sada sam koristio EON Premium sa 15 posto popusta. Teta mi je ponudila dodatni EON box bez doplate ako obnovim ugovor. Ja je pitam da li mi popust onda i dalje ostaje, a ona mi odgovara da ne, već će biti puna cena paketa. Ja se zahvalim i kažem da mi ipak popust daleko više znači, a ona kaže "Pa... Znate, ti popusti više nisu praksa... Sad vam dajemo novi uređaj, ali ću videti šta mogu da učinim i javljam Vam za par dana..." 😂
Meni su nudili isto dodatni box ali me nije zanimalo. Na kraju dali popust 20% na premium.
 
Desava li se kod jos nekoga da slika preko eon-a na kanalima rts, pink, b92, prvoj, hepi secka, a zvuk ide normalno? Da li to sbb, mozda, namerno radi tim kanalima sa nac. frekvencijom? Na ostalim kanalima nema toga, a i net radi bez prekida 🤔
Meni se zadnjih dana slicno desava, doduse primetio sam na rts ostale navedene ne gledam nesto.
 
Kada se registruje EON za TV, kada ga otkačim preko portala, da li odmah mogu da zakačim drugi?
Da li postoji neko ograničenje u broju promena uređaja ili vremenu između promena?
 
^mislim 1 mesec.
 
Може се звати сбб да додатно уклоне али не прихватају често.
 
Mozes da zamenis 2 uredjaja mesecno.

Cim izbacis jedan, mozes da dodas novi. Ali najvise 2 nova u toku meseca.
 
Molim vas, spomenite jos jednom politiku u ovoj temi (ili bilo kojoj)...
 
Ne znam za ostale gradove ali se SBB bukvalno raspada u Pirotu zadnjih nedelja. Ničim izazvano se raspadne internet a često usput pukne i televizija (d3mini). Kad ih pozovem, kažu da isključim ruter iz struje i opet uključim. To uglavnom reši problem ali se ponavlja, danas već dva puta....

Kako sam se zeznuo što sam produžio ugovor (avgusta, sa 20% popusta i free AirTies), ovo bukvalno ne vredi ni dinar. Plus mi ne obračunavaju taj popust, žalio se ali i dalje stižu računi u fullu.

Zna li neko kakva je procedura da se raskine ugovor? Oni ne poštuju svoj deo ugovora, ja ni sa jednim računom nisam zakasnio. I kod đavola ću da pređem samo da me ovi nesposobni pavijani više ne nerviraju.

PS: evo upravo proradio D3mini ali secka kao da gledam neki javni strim dok je Liga šampiona.
 
Zaista mi je teško da poverujem da ti i pored intervencije sa tvoje strane i dalje ne obraćunavaju ugovorni popust.
 
Ne znam za ostale gradove ali se SBB bukvalno raspada u Pirotu zadnjih nedelja. Ničim izazvano se raspadne internet a često usput pukne i televizija (d3mini). Kad ih pozovem, kažu da isključim ruter iz struje i opet uključim. To uglavnom reši problem ali se ponavlja, danas već dva puta....

Kako sam se zeznuo što sam produžio ugovor (avgusta, sa 20% popusta i free AirTies), ovo bukvalno ne vredi ni dinar. Plus mi ne obračunavaju taj popust, žalio se ali i dalje stižu računi u fullu.

Zna li neko kakva je procedura da se raskine ugovor? Oni ne poštuju svoj deo ugovora, ja ni sa jednim računom nisam zakasnio. I kod đavola ću da pređem samo da me ovi nesposobni pavijani više ne nerviraju.

PS: evo upravo proradio D3mini ali secka kao da gledam neki javni strim dok je Liga šampiona.
Prijavi na 19900 ili na messenger odgovaraju za 5 min i salju nalog u poslovnicu za intervenciju.Ja tako radim i nemam problem kada se desi nemi kvar.
 
Zaista mi je teško da poverujem da ti i pored intervencije sa tvoje strane i dalje ne obraćunavaju ugovorni popust.
Hoćeš da ti pošaljem račune? Rekli su da je greška i da će račun za oktobar biti umanjen za iznose koje sam više platio za avgust i septembar, plus 20% i za oktobar. Račun je stigao na 4.000 (uračunat 20% popust) ali nisu smanjili za avgust i septembar (u MojSBB aplikaciji stoji da je račun 2.000). Sinoć sam ih napušio preko emaila i za račun i za raspadnuti internet ali bez reakcije. SBB se gasi definitivno, kakva su gamad postali ladno ni Telekom ne deluje više kao raspad.
 
Nemoj da mi šalješ račune ;) Ako je tako i ako misliš da je Telekom tvoja dobitna kombinacija, imaš odličan razlog da raskineš ugovor i pređeš u Telekom,
Ne obračunavaju ti popust po ugovoru i to je to...oslobodio si se "gamadi"...
 
Posle nedelju dana smilovali se i pozvali iz sbb-a nude eon full za 4000 i eon premium za 10 posto popusta,pitali za 20 posto oni kao ne može ovo je maksimum.Stvarno ću ih promeniti,a kukaju kako im konkurencija otima ljude
 
Posle nedelju dana smilovali se i pozvali iz sbb-a nude eon full za 4000 i eon premium za 10 posto popusta,pitali za 20 posto oni kao ne može ovo je maksimum.Stvarno ću ih promeniti,a kukaju kako im konkurencija otima ljude


To se tako ne radi, odeš kod njih i tražiš IDP broj i kažeš da hoćeš da promeniš Internet provajdera... ako nemaš tu gde živiš drugog Internet provajdera... onda mogu tako da te zafrkavaju.
 
Promeni nick u IDP broj :D

I šta će sa IDP brojem tačno, ako nije na optici? Ili ne koristi istu infrastrukturu kao ostali operateri, kao što mts i telenor koriste?
 
Čovek preko noći postao stručnjak za raznorazne teme... svašta se nauči na tom Youtube :D :D
 
Kog datuma obicno SBB otkljucava kanale?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno