Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija

team1

Poštovan
Učlanjen(a)
04.10.2014
Poena
80
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dodao bi da je kvalitet slike dobar, preko cam mozda ali mozda maaaalkice bolja slika nego preko SN cam.
Meni smeta sto nema K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv.
Smeta mi sto je iskljucen RT.
Nekad bila i ATV iz Banjaluke a sad je nema koliko vidim...
Zasto se neki kanali ponavljaju?
Evo Cinemania na 2-3 mesta, pa sta ce oni kanali na 800 i dalje, kao da i na prethdnim svojim pozicijama ti kanali nisu HD.
Ima nekih nelogicnosti sa rasporedu kanala al ajde, na sve se navikne sem na nemanja Jovane ujutru na tv.

Kako se vraca program na eon box-u, da li se "spusti" dole ispod linije toka programa pa se polako emisija po emisija preko prozorcica listaju unazad i atako do 7 dana?
Na iris-u je bila programska sema i kroz nju se listalo i birala emisija za gledanje, ovde u eonu tako nije?

Inace sam eon box radi mnogo tecnije, brze i lakse od iris boxa.

Jos da uzmem eon kodove za tv i laptop...

Da li se meseci po dinar mogu sbb-u uplatiti odjednom, svih 14 dinara odma sa prvim racunom?
Da li da zurim sa prijavom za slanje racuna na email, da li ce mi stici septembarski racun za ovih 2-3 dana i da li ce se ta 2-3 dana racunati kao celi mesec (propade jedan mesec za dinar) ili ce se ovo nekako preracunati, platiti puna cena za 3 dana a tek racun za oktobar racunati za 1 dinar...?

Meni nimalo nije zao sto sam presao sa mts/SN na SBB, svako ko moze, ko ima mogucnost izbora neka iskoristi mogucnost i drasticno manje potrosi za tv i kucni net.
Jedino mi za sto nema ovih nekoliko kanala (K1, Euronews Srbija, Tanjug tv, RTSR, BNtv, ATV, RT).
Mislim da bi na optici SBB svakako mogao pojacati UL.
Wifi dobar, ruter Huawei HG8145V5 sasvim dobro pokriva moj stan u kome nema betonskih zidova, samo stubovi i crvena cigla.

Monteri dosli 20 minuta ranije, bez najave.
Odradili montazu brz.
Slabo paze na grebanje parketa (uspesno izgreban), slabo slusaju i ne shvataju zasto u cosak a ne na videlo zok i media koverter, pa opet stave gde su oni zamislili da treba a ne gde im je receno.
Smece pobacali po podu i nisu nista pokupili za sobom.
Zale se da su kod kartice mnogo lose, masa ih nece da radi.
Meni su promenili 5-6 komada dok nisu nasli 2 da rade.
Sam CAM i kod rartica su "upareni" ne mogu se razdvajati, uzeti karticu pa staviti u drugi cam, barem mi tako rekose monteri.
bili su i 2 cam osteceni fizicki koje su poneli...
ZOK i MK su lepili dvostrano lepljivom kruznom podlogom.
Evo se zok odlepio...
Imas i nedeljnu opciju na eonu ne moraz da se patis... Dugme nazad...

Prilozi

• 20220929_175020.jpg
    20220929_175020.jpg
    271.3 KB · Pregleda: 102

answa

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2016
Poena
60
To je to! Ja sam mislio na obicno dugme, ovo nisam ni primetio. Ne mogu da verujem da mi nije tehnicka to predlozila. Fala care! (y)

nidzakv

Slavan
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poena
335
Moja oprema  
Mobilni telefon
S21 Ultra
Steam
esknikola
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Nista. Slomio sam i sam mozak dok nisam provalio kako da ugasim bez njih...

3D-Elite

Slavan
Učlanjen(a)
12.06.2007
Poena
330
Jel ima neki hack da Kaon eon box ne povezujem Lan kablom sa modemom nego putem wifi-a (mozda neki ruter u klijent modu?) a da radi vracanje kanala i smart aplikacije na boxu?

gicko

Slavan
Učlanjen(a)
25.06.2010
Poena
225
Jel ima neki hack da Kaon eon box ne povezujem Lan kablom sa modemom nego putem wifi-a (mozda neki ruter u klijent modu?) a da radi vracanje kanala i smart aplikacije na boxu?
Jedino ti je resenje neki ruter u klijent modu pa da hvata signal ili neki ekstender koji ima izlaz signala na lan.

3D-Elite

Slavan
Učlanjen(a)
12.06.2007
Poena
330
Jel dovoljno da se nakacim na wifi koji salje sbb-ov ruter ili mora da se poveze na tacno odredjen port u ruteru (tipa lan4)?

jaffar

Slavan
Učlanjen(a)
03.10.2004
Poena
375
Jel zna neko kako moze da se totalno ugasi unifi signal sa rutera? Ugasio sam ga u sbb aplikaciji jos pre 3 meseca. Zvao tehnicku, i oni izgasili. Medjutim i dalje pokazuje unifi signal. Nije komsijski, jer sam skenirao mrezu, i pokazuje mi da sa mog rutera dolazi moja 2.4g i 5g mreza i unifi signal. U tehnickoj kazu izgaseno je i dovidjenja.
Mislim da to ne moze, mozes sebi da ugasis servis tj oni ce to uraditi (ako ne zelis da ga korsitis) i neces ga imati ali ce tvoj ruter i dalje emitovati ne za tebe nego za druge.
Valjda to tako i treba da funkcionise jer sto bi ti koristio unifi kod sebe u stanu kad imas svoj regularan wifi sa rutera, verovatno su mislili da ti je ugasen servis a ne ugasen i unifi sa tvog rutera za druge.

Der Schnitter

Cenjen
Učlanjen(a)
23.07.2021
Poena
145
ZOK i MK su lepili dvostrano lepljivom kruznom podlogom.
Evo se zok odlepio...
Da, ne vredi, ta kutija pada i kod mojih matoraca, spustio sam na parket i ne diram, nemam živaca. Kružna nalepnica nije dovoljno lepljiva. Ne mogu da zakačim na zid, noseći je zid u pitanju...
Čisto radi pojašnjenja, reč je o kutiji sa optikom?
Kako god, ne može se učvrstiti ubušivanjem tipli pa šrafovima ili kukicama? Ili montažnim silikonom/lepkom, pur penom i sl.?

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poena
765
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
ZOK (zavrsna opticka kutija, valjda je to pravi puni naziv)
MK (media konverter, valjda se tako zove)

ZOK ima i svoja dva šrafića sa tiplovima, moze se srafiti, moze se lepiti (s polja, sa ledja) cim god.

Poslednja izmena:

3D-Elite

Slavan
Učlanjen(a)
12.06.2007
Poena
330
Neko je pisao ranije na forumu.. Jel i dalje vazi onih 14 dana "probe" nakon potpisivanja ugovora gde mozemo raskinuti ugovor/vratiti opremu bez penala ukoliko nismo zadovoljni uslugom? Koja je procedura za to?

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poena
765
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Meni rekli da vazi 14 dana za vracanje opreme i raskidanje usluge na pocetku koristenja...

-----------------

Da pitam, zasto je ovolika razlika u UL kod optike 600/60 i zasto je bolje kad merim preko Oriona nego preko SBB ?

SBB

Orion

poglavicas

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2012
Poena
325
Meni rekli da vazi 14 dana za vracanje opreme i raskidanje usluge na pocetku koristenja...

-----------------

Da pitam, zasto je ovolika razlika u UL kod optike 600/60 i zasto je bolje kad merim preko Oriona nego preko SBB ?

SBB

Orion
Orion speedtest server je slobodniji - ima veći uplink od SBB-ovog verovatno.

Liverpoolfan

Poznat
Učlanjen(a)
10.09.2020
Poena
25
Dobar dan,da li preko EON-a postoji jos uvek sport paket da se kupi?Ne uspevam da ga nadjem na sajtu.

sdejan

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2007
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 2700 + LC Power CC 120
Matična ploča
MSi B450 Tomahawk MAX
RAM
4x PATRIOT 8GB Viper Steel DDR4 3600MHz CL17
GPU
Powercolor RX 6700 10gb Fighter
Storage
NVMe Kingston A2000 500GB SSD Samsung 850 EVO 250GB HDD 3TB 4TB 6TB
Zvuk
Fiio K5PRO ESS Sennheiser HD599 Isk HF2010 Edifier R1850DB
PSU
Corsair RM550x
Kućište
Fractal Design S2
Monitor
AOC Q3279VWFD8 IPS
Miš & tastatura
Razer Deathadder V2 mini hyperX Alloy Core RGB
Mobilni telefon
Goole Pixel 6a
Pristup internetu
  1. Kablovski internet

skele

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2015
Poena
70
Koliko se ranije moze produziti ugovor, nama istice u martu pa ako moze i ako ima neki akviziter da se javi koji su uslovi koje mozemo dobiti imamo eon premium

bravosx1616

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poena
80
Ne radi mi net i tv jedno 2 sata, pada kiša, to je dovoljan razlog da ne radi 😡. Hocu EON box da nakacim na mobilni net, Yettel, ali u box-u ne vidim nigde mogućnost wifi konekcije, samo preko kabla?!? Jel EON box uopšte moguće povezati na wifi?

Pise wifi je isključen, gde se pali? Ne vidim nigde.

Prilozi

• 20221001_172939.jpg
    20221001_172939.jpg
    187.4 KB · Pregleda: 37

shamanNS

Čuven
Učlanjen(a)
11.08.2007
Poena
835
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zavisi koji model Eon boxa imaš. KAON (hybrid, sa DVB-C tjunerom tj coax konektorom pozadi) neće da može nikako a SDMC i onaj drugi OTT model može al mora da se budži.

bravosx1616

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poena
80
Znači mrka kapa, sa Coax-om je pozadi.
Imam android box, ali mi u EON box-u sve nastelovano, od VPN do app koje ga zahtevaju.
Ali posto jos nema neta i tv, sad cu morati da sredim box, da bude operativan i on kad ovi zabaguju 🙂.

shamanNS

Čuven
Učlanjen(a)
11.08.2007
Poena
835
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ako nemaš neki 3G 4G ruter (ili kakav god wireless access point uređaj da se konektuje na WiFi sa mobilnog?? a sa njega dalje žično net na KAON box) da na njega kačiš Eon box onda ti je alternativa samo ako imaš neki komp ili laptop sa 2 mrežne kartice (tj WiFi + ethernet/LAN) pa da majm*nišeš sa varijantom da komp preko WiFi kačiš na taj Telenor net i uključiš "Internet Connection Sharing" za tu WLAN mrežnu da deli na LAN mrežnu i onda da LAN kablom povežeš KAON na tu LAN mrežnu.

bravosx1616

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poena
80
Hvala na savetima, da nemam android box, morao bih nešto tako, ali vec sam ubacio vpn i app koju zelim trenutno da gledam, sve sljaka za par minuta 🙂.

bravosx1616

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poena
80
Jel mogu da trazim da mi zamene ovaj, produžio ugovor pre mesec dana, doneli mi neki polovan, sav izgreban. Ali manje vise to, cesto moram da ga restartujem, jer secka, koci sliku, izbacuje iz app sam od sebe...
Koji je model taj OTT?

bravosx1616

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poena
80
Ako nemaš neki 3G 4G ruter (ili kakav god wireless access point uređaj da se konektuje na WiFi sa mobilnog?? a sa njega dalje žično net na KAON box) da na njega kačiš Eon box onda ti je alternativa samo ako imaš neki komp ili laptop sa 2 mrežne kartice (tj WiFi + ethernet/LAN) pa da majm*nišeš sa varijantom da komp preko WiFi kačiš na taj Telenor net i uključiš "Internet Connection Sharing" za tu WLAN mrežnu da deli na LAN mrežnu i onda da LAN kablom povežeš KAON na tu LAN mrežnu.
S obzirom da još nema sbb usluge, rešio da probam i ovo rešenje, sa Huawei extenderom sam se konektovao na mobilni net i mreznim "napojio" EON. Jedino za tu operaciju je potrebno dva telefona, ili laptop, jer kad je hot spot na telefonu uključen, onda ne radi wifi, pa se ne moze ulogovati u extender da bi se nakacio isti na hot spot, a kad radi wifi, onda hot spot ne radi. Pa sam se sa drugog telefona ulogovao na extender i nakacio na hot spot drugog.
Hvala jos jednom na ovoj ideji, ne bi mi pala na pamet 🙂.

Vrh Dno