Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija

dragan.nbgd

Flash Drive
Učlanjen(a)
03.09.2018
Poena
8
Upravo sam dobio email za CGNAT, u suštini brane se kako nemaju mogućnosti da me skinu sa njega, ali imam opciju da platim statičku IP 610din.
Platiću na kraju statičku IP, ali ne kod njih.
Ne daju više ni novim korinicima. Hteo sam da uzmem njihovu uslug, pre mesec dana kad su ušli sa optikom u ulaz, ali uslov je bio javna IP.

Magnus

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.02.2021
Poena
3
Navodno, svi korisnici SBB optike su stavljeni iza cg nat-a. Nema izuzetaka, osim onih koji plate zakup javne statičke IP adrese. I to, navodno, mogu biti samo firme, tj. pravna lica-korisnici biznis paketa.

Ne znam koliko je to tačno. Bilo bi dobro ako bi se javio neki izuzetak.

pm.me

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
21.01.2021
Poena
63
Da li ima pomaka po pitanju optike za fizicka lica u Beogradu? Juce im pisao putem tvitera kazu proveravaju pa ubrzo javljaju evo vec 30h proslo i nista od odgovora ali je to ubrzo ne znam sta je sporo.

Olujche

Flash Drive
Učlanjen(a)
23.08.2012
Poena
28
Izgleda da se završilo vreme javih adresa, a IPv6 nema ni u najavi?

kibicer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poena
63
Ja sam podneo zahtev za raskid ugovora, nakon više od 17 godina korišćenja SBB-a. UO za EON Premium mi je istekla pre par meseci. Tada su me jednom zvali da mi ponude novu UO, uz popust od 10%, a kad sam im spomenuo ponudu za nove korisnike, povećali su popust na svih 15%. To sam odbio, jer novi dobijaju oko 30%.
U poslovnici su isto pokušali sa tih 10%, bez uspeha. Valjda više vole da u narednom periodu dobiju od mene 0 dinara, a da mi onda opet daju 30%, nego da mi sada odmah daju tih 30% (pristao bih i na 25).
U narednom periodu koristiću Telenor Hipernet, a o SBB-u ću razmišljati kad mi dojadi Hipernet TV, koji je još uvek dva koplja ispod EON-a.
Pozdrav
Ne smeta ti CGNAT? Ili uzimaš statičku IP adresu?

nidzakv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poena
113
Sto bi nekom smetao cg-nat? Ne seed-ujem nista, dl radi kako treba, sve online igrice lete... Ili sam ja ispod prosecni korisnik neta, a koristim ga od 1997e...

nidzakv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poena
113
Imam caleta koji klikce na sve moguce reklame i gluposti na sbb gde nema cg nat i nema problema..

rafiki

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poena
63
Ne smeta ti CGNAT? Ili uzimaš statičku IP adresu?
Pa nisam ni obratio pažnju na CGNAT. Dosad nemam problema, osim torenta. Doduše, i korisnika još uvek ima malo - videćemo šta će biti kada priključe još ljudi.
Sa druge strane, ni SBB ne garantuje javnu adresu - možda bi i na njemu sutra popio CGNAT.
O statičkoj adresi nisam još razmišljao - čak i da je uzmem, i dalje mi je višestruko jeftinije od SBB-a. Šta ću kad sam medju prvim testerima - do avgusta teram za 0 dinara, a posle ću da vidim ;)
Btw, čini mi se da Kodi Elementum lepše radi na Hipernetu nego na SBB-u. Možda je subjektivno, al' tako ni deluje.
Pozdrav
P.S. Sa SBB-a nisam mogao da pridjem jednom forumu koji sam posećivao jer je adresa bila banovana. Sa Hipernetom nemam taj problem.

kibicer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.05.2004
Poena
63
Znam za SBB, razmatrao i ja Hipernet, ali im je cgnat mana u odnosu na MTS, koji (I dalje) daje javnu IP adresu, a na identičnoj infrastrukturi.

nidzakv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poena
113
Pa nisam ni obratio pažnju na CGNAT. Dosad nemam problema, osim torenta. Doduše, i korisnika još uvek ima malo - videćemo šta će biti kada priključe još ljudi.
Sa druge strane, ni SBB ne garantuje javnu adresu - možda bi i na njemu sutra popio CGNAT.
O statičkoj adresi nisam još razmišljao - čak i da je uzmem, i dalje mi je višestruko jeftinije od SBB-a. Šta ću kad sam medju prvim testerima - do avgusta teram za 0 dinara, a posle ću da vidim ;)
Btw, čini mi se da Kodi Elementum lepše radi na Hipernetu nego na SBB-u. Možda je subjektivno, al' tako ni deluje.
Pozdrav
P.S. Sa SBB-a nisam mogao da pridjem jednom forumu koji sam posećivao jer je adresa bila banovana. Sa Hipernetom nemam taj problem.
Do 01.02.2022 za 0din, a od avgusta 4k 😃

brutos

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.12.2010
Poena
28
Zna li neko za ponude oko obnove ugovora? Sta daju maximalno kao popust? Istice mi ugovor za dve nedelje.
HVALA!

cartridge

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poena
93
Ja 5 godina korisnik, ugovor se nije vodio na mene, imao sam javnu adresu. Prošlog meseca u dogovoru sa akviziterom prebacio sam ugovor na mene, morala oprema da se menja, izboksovao 8 meseci po dinar, ali i popio CGNAT... Išao u poslovnicu, slao mailove, zvao tehničku podršku, četovao na FB, smarao ih i proganjao skoro svakog dana, ali ne popuštaju. Čak i akviziter je bio zatečen... kaže - Druže, izvini jbg, možeš da vratiš sve u roku od 14 dana.
Šta ću, nemam drugih opcija, bar sam dobio 8 meseci.

TosaNS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poena
63
Možda sam i ja na tom CGNAT-u mislim vrlo moguće jer živim u gradu i u zgradi, Igram online u 99% slučaja ali nisam primetio neku bitnu razliku jedino što kada skidam više stvari istovremeno sa torrenta pukne veza ako je to razlog.

pejova

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2013
Poena
63

pejova

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2013
Poena
63
Neka proveri u ruteru najbolje, nećemo više o natu u ovoj temi.

AmilDinsio

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poena
18
U modemu je IP v4 100.73. Inace imam problem sa ovim UBEE modemom kad downloadujem nesto krene normalno brzina par minuta i onda se spusti na nulu i tu zakuca ili se prekine i pise failed dl. Probao sam razlicite browsere isto. Da li treba nesto da se podesi u modemu. Stari modem radio bez problema.

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poena
113
U modemu je IP v4 100.73. Inace imam problem sa ovim UBEE modemom kad downloadujem nesto krene normalno brzina par minuta i onda se spusti na nulu i tu zakuca ili se prekine i pise failed dl. Probao sam razlicite browsere isto. Da li treba nesto da se podesi u modemu. Stari modem radio bez problema.
Probao neki Download Manager?

nidzakv

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poena
113
Kraljevo je Giga grad od pre neki dan.. Fino radi 500/50. Za surf je opet osetno sporiji od Telenor (Mts) optike.. Ping je spao sa 15-20 na 9-10ms... Gsneralno dobar korak napred. Steta sto se nisu nekako izborili za Premier ligu i Primeru..

Hattala

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.05.2007
Poena
28
Pozdrav.

Ako imam Digitalni Eon Full Duo , net je 150/15 . Da li opcija " ubrzaj 50" ima efekta tj. koliko dize net ?

Vrh Dno