Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad vec spominjete umrilicu, cale u njegovoj kuci u julu potpisao aneks od montazera koji su digitalizovali na dve godine, krastavac nije video i nije citao sta pise, a ugovor se vodi na njegovog oca, tj. mog dedu, koji je preminuo ima oko 10 godina. E sad, zelim da raskinem ugovor sa njima, i je l mogu sad da raskinem ugovor na taj nacin, da l' ce praviti problem sto je on preminuo pre 10 godina a cale pre 3 meseca potpisao aneks u njegovo ime ?
 
Taj ugovor nije pravno validan, tako da je dovoljno da objasniš da ti je ćale npr. blago dementan i da nije znao šta potpisuje...
 
Može ćale da mu bude i Ajnštajn, aneks nije pravno validan jer ga je potpisalo lice koje nije jedna od strana tog ugovora niti njegov zastupnik.
 
Slažem se, ali ovo je laka priča koja bez daljeg objašnjenja svakom zapušava usta u sekundi
 
Promocija optičke mreže

U cilju promocije naše optičke mreže širom Srbije, novim korisnicima koji budu želeli da isprobaju SBB usluge omogućili smo putem vaučera optika pakete sa unapređenim internet brzinama i uz pogodnost od dva dodatna promo meseca.
Sa promocijom SBB optičke mreže kreće se najpre u Sremskoj Mitrovici, a onda i u drugim gradovima gde ubrzano radimo na završetku izgradnje optičke infrastrukture.
Vaučeri su samo za nove korisnike SBB usluga i mogu da se iskoriste u bilo kom delu Srbije do 30.11.2021, ukoliko postoji pristup SBB optičkoj mreži i uz potpisivanje ugovora na 24 meseca.

Izvor: sbb.rs
 
Ništa sad ne razumem... Kome je dostupna optika ima: 1) kvalitetniji net, 2) dodatna dva meseca gratis (valjda je to promo), a ko nema optiku imaće istu cenu paketa, nestabilniji net, nema promo mesece, po principu "crkni, sirotinjo!". Drago mi je da postoje znaci života marketing službe i da su neki vid promocije pokrenuli, ali malo da se saberu i da se istraži šta je važno korisnicima. Promocija optike uz dva meseca gratis? Društvo, konkurencija vam optiku već godinu dana prodaje za 12 meseci dinar. Samo podsećam...
 
Ta optika ce da bude stopirana sktoz ili usporena do iznemoglosti..
 
Promocija optičke mreže

U cilju promocije naše optičke mreže širom Srbije, novim korisnicima koji budu želeli da isprobaju SBB usluge omogućili smo putem vaučera optika pakete sa unapređenim internet brzinama i uz pogodnost od dva dodatna promo meseca.
Sa promocijom SBB optičke mreže kreće se najpre u Sremskoj Mitrovici, a onda i u drugim gradovima gde ubrzano radimo na završetku izgradnje optičke infrastrukture.
Vaučeri su samo za nove korisnike SBB usluga i mogu da se iskoriste u bilo kom delu Srbije do 30.11.2021, ukoliko postoji pristup SBB optičkoj mreži i uz potpisivanje ugovora na 24 meseca.

Izvor: sbb.rs
Pošto ovo liči na lažnu vest, jel može link do ove objave?
 
Magovi marketinga opet u akciji. Bolja im je ona akcija 15m sa 50% popusta.
 
Odlično, hvala. Nisam mogao da iskopam link. Stavljajte uvek linkove do objava, kako bi se izbegla moguća zabuna i kako drugi članovi ne bi prijavljivali postove zbog dezinformacija. :)
 
Hm ,za Hrvatsku Telemach.hr daje i 10 Giga pakete ,a ovde samo 1 Giga !!

Kao sto je neko pitao pre neki dan A1 na twitteru kako su paketi jeftijiii u Austriji nego Srbiji i odgovorili su mu “zavisi od trzista” tako je i sa sbb. Kada se ne bi prihvatale njihove standarne ponude, imali bi razlog da izadju u susret korisnicima. Ali se korisnicke navike ne menjanju pa se ni dranje sa cenama ne smiruje.
 
SBB se ponaša kao da su jedini ili da su jedina opcija za one koji su "na drugoj strani". Kad sam prošlog avgusta potpisao ugovor, mesečna pretplata mi je bila oko 4200 mesečno a sada, godinu dana kasnije, je 5100 dinara. I to za brzinu 300/15, dva D3Mini uređaja, jedan EON i fiksni koji i ne koristimo. Bitno da na svakom računu imam stavku "održavanje" a šta održavaju, to niko ne zna. I dok ljudi doguraše do 1gb brzine interneta, meni brzina zakucana a cena raste. Ne da neću da produžim nego ću da ispečem prase kad mi istekne ugovor sa ovim lopinama.
 
Код мене у зграду дошла конкурентска оптика, прелазим за који дан. Добро нисам пописао уговорну обавезу пре пар месеци, чекање се исплатило. Мада су сами криви, сви осим њих гурају оптику, а ништа не нуде постојећим корисницима, само новим.
 
Код мене у зграду дошла конкурентска оптика, прелазим за који дан. Добро нисам пописао уговорну обавезу пре пар месеци, чекање се исплатило. Мада су сами криви, сви осим њих гурају оптику, а ништа не нуде постојећим корисницима, само новим.
Poslovanje im se svelo na: Ko je kod Telekoma, taj je za Vučića. A ko je kod nas, taj je opozicija i ima svoj stav te će zbog istog platiti više za manje, ali time dokazuje da se bori protiv diktature.... Lopovi su i jedni i drugi!
 
Могуће је да се ту уплиће политика и да има неких финансијера.
 
Jel uspeo neko da dobije popust na EON Premium van mreze? Nevezano za ovu akciju 10m pola cene..
 
Treba da se selim pa samim tim i da uzimam neki ugovor novi. Gledam sad, ladno je duo paket (ne treba mi fiksni) osakaćen mnogo po pitanju neta samo zato što je duo. Bukvalno nema razloga da bude osakaćen a ono za 400 din više dobiješ fiksni i net za 100 mbps jači. Znači ne razumem..
 
Jeste, godinama se tome čudim, raspitujem, tražim stručno mišljenje, a odgovor se svodi na "nema veze što se fiksni ne koristi, broj priključaka je stavka koja podiže cenu kompanije prilikom prodaje". Ne samo što je net daleko sporiji nego su trio paketi za nove korisnike bili povoljniji zbog većeg broja meseci po dinar.
 
Što ti kažeš čudim se čudu. Koliko glupo da je to strašno. Pogotovo što sada sve manje ljudi koristi fiksni...
 
Pa baš zato što niko ne koristi fiksni trio paketi imaju brži net. 90% ljudi uzima trio pakete zbog neta a ne zbog fiksnog.
Ako će ti biti lakše, računaj da 100 mbps više košta 400 din više, a fiksni dobiješ za dž.
 
Ne daju više uređaje. Ili da budem precizniji, nisu meni pre desetak dana.

Za trio se dobija samo brži net.
 
U glavnom meniju preko Eon boxa ne vidi se dobro datum i vreme. Da li zna neko kako to rešiti. Hvala.
 
Ja sam na dial upu imao veci upload nego sad na sbb-u
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-10-16 at 20-40-53 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
    Screenshot 2021-10-16 at 20-40-53 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
    27.7 KB · Pregleda: 80
SBB se ponaša kao da su jedini ili da su jedina opcija za one koji su "na drugoj strani". Kad sam prošlog avgusta potpisao ugovor, mesečna pretplata mi je bila oko 4200 mesečno a sada, godinu dana kasnije, je 5100 dinara. I to za brzinu 300/15, dva D3Mini uređaja, jedan EON i fiksni koji i ne koristimo. Bitno da na svakom računu imam stavku "održavanje" a šta održavaju, to niko ne zna. I dok ljudi doguraše do 1gb brzine interneta, meni brzina zakucana a cena raste. Ne da neću da produžim nego ću da ispečem prase kad mi istekne ugovor sa ovim lopinama.

Ovo ti je paket EON Premium, brzina bi trebalo da ti bude 500/50, cena 5000 dinara + 100 dinara za papirni racun. Proveri ruter, mozda ti on ogranicava brzinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno