Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ako si to root-ovao telefon koristeći Magisk u Magisk Manager-u imaš "Magisk Hide" sekciju i tu u listi aplikacija nađeš Eon app i za njega uključiš da sakriva i trebalo bi da je to to.

Screenshot_2021-10-08-16-56-30-781_com.topjohnwu.magisk.jpg
 
То је било пре 4 године, мислим да сам другачије рутовао телефон. Користио сам TWRP, колико се сећам.
Да не трујем тему, био би од користи неки линк. Хтео сам да исакнем да СББ не толерише рутоване телефоне и шта још.
 
Blok 44 (jug) ušla optika. Još uvek ne vidim vertikale i još nema akvizitera da nude uslugu. Od tehničara koji su tesirali signale na optici u kutijama u podrumu informacija da se radi o GPON tehnologiji. Otika ulazi u stan. ONT na sebi ima coax izlaz tako da može da se koristi postojeći coax razvod po stanu, tako da ne moraju svi TV da imaju IPTV box.
Da li neko zna koje rutere koristi SBB na optici?
Huawei EchoLife HG8247W5
 
Zna li neko kada je ubačen Adria TV (pozicija 58 preko CI modula)? Danas je tu išao prenos Partizan - SC Derby, u 22:07 je po programskoj šemi repriza istog meča.
 
Ja je primetio juce ili prekljuce.
 
Znači Tehnicolor ruter bolje radi?
Dobio sam pre neki dan Ubee vrlo često prekidi na wifi i na njemu i na moja 3 dodatna rutera (na njima ugašen DHCP, Ubee je DHCP koji kad ugasim vrati ga)
Dok sam imao onaj prošli nisam primetio te prekide, neki od pre 6,7 god.
Jel daju Tehnicolor ako sw traži ili moram da pretim inspekcijom, murijom, batinašima, bogom? 😂
 
Mozes da pretis, neces ga dobiti ako imas Ubee. Ide nekoliko pokusaja resavanja problema pa onda eventualno.
 
Najbolji ruter im je taj beli Technicolor. Vidi preko Tvitera/Fejsbuka im pisi u inbox , mozda ti izadju u susret.
 
Probaj da im kažeš da se ruter mnogo greje i da se sam od sebe gasi i da zbog toga zamene. Inače, mislim da može zamena opreme i na zahtev korisnika, ali se onda plaća neka priključna taksa.
 
Zna li neko kada je ubačen Adria TV (pozicija 58 preko CI modula)? Danas je tu išao prenos Partizan - SC Derby, u 22:07 je po programskoj šemi repriza istog meča.
To je stari A1 kanal
 
Šta je najviše što se skoro dobilo za produženje premium ugovora? Dosad sam imao 10% popusta, sad mi nudi 5:))
 
20 posto popusta tokom cele ugovorne obaveze , svih 24 meseca , ja dobio bez trazenja pre nekih 15-tak dana u poslovnici prilikom placanja racuna .
 
U kojoj poslovnici si dobio popust ?

aha, sada vidim da si iz Cacka, to mi ne igra...
 
Pff... Sinoć su mi dali 15, znači trebao sam da nastavim :) endremax kako si dobio?
 
Мени нудили кад ми је истекла уговорна обавеза, али ништа што би ме привукло да се обавежем на још 2 године.
 
Da li ovi ljudi iz SBB-a planiraju da uvedu neke popuste ili će samo prepustiti Telekomu da ih kanibalizuje?

Istekao mi je ugovor pre više meseci, a još ga nisam obnovio i sada gledam MTS BOX pakete. Preračunah da mi BOX3 ispada 24k jeftinije tokom 2 godine nego da sklapam novi ugovor sa SBB-om na svoje ime i 49k jeftinije nego da samo nastavim sa ovim što imam. Ludilo.

Jeste li to dobijali još 20% na ovaj aktuelni popust za nove korisnike ili samo popust na standardnu ponudu za postojeće korisnike?
 
Ima, ali za nove korisnike :D
Opšte oduševljenje starih na https://www.facebook.com/mojsbb/

fbsbb.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam juce posao mail sa zahtevom za raskid ugovora, pozvali me, objasnio im zasto zelim da prekinem saradnju, nisu se ni potrudili da me zadrze, a visegodisnji sam korisnik. Verovatno cu potpisati ugovor na suprugino ime kako bih dobio ovaj popust za nove korisnike, a krajnja solucija je i mts, ali tamo sem sportskih kanala nemam sta da gledam :)
 
U istoj sam dilemi..
 
Poenta priče je da se nema šta gledati na MTS-u i na kraju se sve svodi na to da SBB jeste skuplji od konkurencije ali izbor programa koji se nudi zaista nema cenu. U to sam se uverio jednom prilikom gde sam kao mogućnost da gledam TV program imao samo uz supernovu i njihov izbor kanala, i mogu reći da je izbor očajan prosto ne znaš koji je program gori od kojeg, tako da sam "prodisao" vrativši se kući i SBB-u, do sportskih kanala nisam ni došao jer me sport generalno ne interesuje ali ono što sam imao prilike da vidim me je ubedilo što dalje od MTS-a i Supernove.
 
Poslednja izmena:
Ma ja imam mts u stanu, sbb u kuci, za mene neuporedivo. Ali net je takodje nauporedivo bolji na mts. Jos ko voli povremeno da se igra, gde je latency bitan.. Mts je u prednosti...
 
Dobro je kada imaš izbor, razumem da je MTS u prednosti po pitanju interneta i latencije znam jer se igram ali sa druge strane meni je bitan i program koji gledam na TV-u, pogotovo šta gledam tako da moram naći negde kompromis.
 
Najbolja opcija za mene je da uzmem samo net i fiksni sa 12m gratis, i ovamo kod sbb-a premium van mreze, plus Arena paket kod mts-a. To sa svim popustima ima da izadje cirka 5/6k mesecno.
 
EON jeste daleko napredniji u odnosu na druge domace aplikacije.
Ja imam i Eon van mreze i Supernovu, pa se ne bih mogao sloziti da na SN nema sta da se gleda. Izbor kanala je skoro pa isti kao na SBB-u osim UG kanala. Zbog njih a i Arena kanala placam oba provajdera. SN recimo ima odlican Balkan trip kanal a i ukucani gledaju domace serije na Supperstar kanalu. Tako da tvrdnje da na SN nema sta da se gleda su u najmanju ruku tendeciozne. Onima kojima sport nije bitan,razlika je samo u dva kanala N1 i Nova S pa razumem da je za njih u stvari to i najbitnije narocito ako gledaju ta dva kanala 24h dnevno. Sto se filmskih kanala tice daleko ih je vise na SN koja jedino nema Cinestar 1 i Cinestar 2 kanale, ali zato ima gomilu nekih Film box kanala.
E sad ja moje zadovoljstvo sto se Eona tice, kao stari d3i korisnika placam 1380 dinara mesecno za Eom light paket sa dva Eon boxa. sto mi je izuzetno prihvatljivo. Posto mi ugovor istice za mesec dana,najave su da ce to otici na blizu 2000 dinara(SN internet i kablovska kostaju 2600)Nije to neka preterana cifra za obe usluge(opet je jeftinije nego neki Eon Full [paket), ali je procentualno veliko poskupljenje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno