Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobio sam Eon Premium po ceni Eon Full to je jedino sto sam mogao da izvucem za obnovu ugovora.
 
Најбоље је раскинути уговор на 3 месеца - после тога си нови корисник.
Другар на МТС-у већ 20 година и за обнову уговора му, чини ми се, нуде месец или 2 по динар. А има бокс 4. Значи, свуда иста прича - само се за нове кориснике дају погодности.
 
Vi bi dakle svaki put kad obnavljate ugovor da dobijete popust kao novi korisnik....genijalno :)
 
Pa normalno 👹
 
Најбоље је раскинути уговор на 3 месеца - после тога си нови корисник.
Другар на МТС-у већ 20 година и за обнову уговора му, чини ми се, нуде месец или 2 по динар. А има бокс 4. Значи, свуда иста прича - само се за нове кориснике дају погодности.
Ja sam kod supernove dobio 6 meseci po 1 din za obnovu ugovora ali sam morao na nesto veci paket - sa 2700din na 2990din mesecno.
 
У листи канала за ЕОН премијум стоји и јуроспорт 4К, којег немам у листи канала. То тек треба да буде или шта?
Чак шта више, налази се на позицији 132, али је мени та позиција празна, тј не постоји
IMG_20210611_153357.jpg
 
Poslednja izmena:
Vi bi dakle svaki put kad obnavljate ugovor da dobijete popust kao novi korisnik....genijalno :)
Pa da su stvari normalne i da firme kod nas ne vode kojekakvi hohstapleri tako bi i trebalo da se dobija popust ili neki drugi benefit prilikom obnove ugovora ali za stare korisnike ili da bar dobiju neke vece benefite od novih. Sa ovom politikom da samo novi dobijaju benefite, svodice se sve kao i do sad: 2 godine sam kod SBB_a, pa odo kod Lelekoma, pa cu onda kod Zloriona i tako u krug dok god su akcije za nove korisnike
 
У листи канала за ЕОН премијум стоји и јуроспорт 4К, којег немам у листи канала. То тек треба да буде или шта?
Чак шта више, налази се на позицији 132, али је мени та позиција празна, тј не постоји
Pogledajte prilog 309140
Njega su pustali samo kad je Vimbldon a mozda i za sva 4 turnira. Koliko vidim ove godine ga nema. Ja ga nemam jer sam van mreze,ali kod klinca u stanu koji je na sbb mrezi ga takodje nema ,doduse na d3 boxu.
 
После натезања од добрих пола сата са техничким подршком и даљинског ресета бокса дођосмо до закључка да дотичног канала нема више у понуди јер је:
1. Скремблован
2. Ради само када је Роланд Гарос.
На моју констатацију да:
1. Је у току Роланд гарос и
2. Дотични канал ради већ годину дана скоро свакодневно
Техничка подршка је закључила да није до њих.
 
Idi na stranicu rutera (najčešće je 192.168.0.1) i proveri IP adresu. Kod Ubee rutera, to je opcija Gateway -> WAN -> Status. Kod ostalih rutera, verovatno neka slična opcija. NAT-ovane adrese su obično u opsegu 100.64.0.0 - 100.127.255.255. Takođe, možeš proveriti neki sajt za proveru IP adrese, kao što je https://whatismyipaddress.com . Ako se poklapa ta prikazana IP adresa sa adresom u podešavanjima rutera, onda nisi NAT-ovan. Ako su adrese različite, jesi.
Ja sam izgleda taj baksuz koji je iza CGNAT. A lepo sam ih pitao da li optika/Premium sa klasicnim dinamickim adresama, i rekli su da ne mogu da garantuju ali koliko znaju svi jaci paketi nisu na CGNAT. Danas sam uspeo sa naprednom tehickom podrskom da potvrdim da to apsolutno nije slucaj, i rekli su da su svi modemi koji su na optici iza CGNAT-a...

Bezite od optike i SBB-a... jedino resenje je da uzmem staticku adresu, a ovako mogu da koristim samo pola interneta.. Tragicno!
 
Ja sam izgleda taj baksuz koji je iza CGNAT. A lepo sam ih pitao da li optika/Premium sa klasicnim dinamickim adresama, i rekli su da ne mogu da garantuju ali koliko znaju svi jaci paketi nisu na CGNAT. Danas sam uspeo sa naprednom tehickom podrskom da potvrdim da to apsolutno nije slucaj, i rekli su da su svi modemi koji su na optici iza CGNAT-a...

Bezite od optike i SBB-a... jedino resenje je da uzmem staticku adresu, a ovako mogu da koristim samo pola interneta.. Tragicno!
Nema gde da se beži svuda je taj nat. Pitanje je samo kod koga je internet stabilan i to je to i da se plati statička.
 
Da li ima neko problem sa kanalom crime investigation, ide sihronizacija na ceskom, ja stavim eng, radi, ali kad prebacim i vratim opet ceski.
 
Žalbe ti ne vrede, probao sam ja bio sve živo, kažu ti kao neki zaključak da imaš opciju da kupiš statičku ip adresu, nekih 600 rsd ako se dobro sećam košta ta doplata svaki mesec.
Forsiranje promene IP adrese možeš na više načina da izvedeš ali svaka nova će ti i dalje biti cgnatovana
Jedino iz mog iskustva što može to da promeni je prelazak na neki drugi paket / nova UO koja podrazumeva novi ruter (ali i to je pod znakom pitanja)
E sad, možda ima neka fora koju ja ne znam, ali slabe su šanse za to, oni sami kažu da je to nemoguće (jednom kad si natovan) i ja zaista nisam uspeo to da uradim, a stvarno sam probao sve što sam mogao da nadjem.
Rešio sam problem tako što sam isključio modem pre posla, kad sam se vratio i upalio, dobio sam drugu spoljnu ip adresu i sad je sve normalna, epic games otvara bez problema...
 
Rešio sam problem tako što sam isključio modem pre posla, kad sam se vratio i upalio, dobio sam drugu spoljnu ip adresu i sad je sve normalna, epic games otvara bez problema...

Probao sam to 100x barem, dakle ugašen modem na 10+ sati, dobijem drugu IP adresu ali i ona je CG-NAT
Imao sam ja pored toga rasprave sa njima vezano za to, neka menadžerka se na kraju javila, objasnila da je to nemoguće i da mi je jedino rešenje statička IP adresa.
Takodje, imaj na umu da sam to pokušavao 2 godine, na razne načine, bez uspeha.

Kako god , drago mi je da si ti uspeo, sad nemoj da gasiš modem više :LOL:
 
Zna li neko koji je sad upload na eon premium paketima? (giga grad Pančevo)
 
Poslednja izmena:
Jedino može NAT da se izbegne ako se to dogovori sa njima pre potpisivanja novog ugovora. Već 2 ugovora sam tako izvukao, nisam tražio ni gratis mesece ni ništa, nego samo garanciju da neću biti iza cg nat-a.
 
Jedino može NAT da se izbegne ako se to dogovori sa njima pre potpisivanja novog ugovora. Već 2 ugovora sam tako izvukao, nisam tražio ni gratis mesece ni ništa, nego samo garanciju da neću biti iza cg nat-a.
Ti si imao sreću, kod mene nisu hteli ni da čuju... Izmenio 5 telefona, od sitnih u lokalu do beograda, brdo mejlova, svašta, tužio ih ratelu, angažovali advokata, dobio odluku da mogu da poništim ugovor i to je to, ostao natovan i mrzelo me dalje da se igram...
 
Mozda je i sreća malo, ne znam. Jednostavno sam rekao ne želim ugovor da potpišem ako ne garantujete da neću biti iza nat-a. Prvo su rekli da ne može da garantuju, ja se zahvalio prijatno i doviđenja. Ali ipak posle 2-3 dana su zvali i pristali na to.
 
Očigledno reaguju na veći pritisak, ja nisam išao tako daleko, tužbe Ratelu, advokati , odbijanje produženja ugovora itd.
Samo mailovi i telefon.
Kod mene je problem bio što sam ja CGNAT dobio nedugo nakon produženja ugovora od 24 meseca, istrpeo nekako to sranje, raskinuo ugovor kada je istekao i završio sa njima.
 
Problem je i tražiti im tako nešto jer po poslovnicama nemaju pojma šta je to, promoteri što zovu takođe nemaju pojma, kako onda uopšte da im objasniš šta hoćeš ;)
 
Jedino može NAT da se izbegne ako se to dogovori sa njima pre potpisivanja novog ugovora. Već 2 ugovora sam tako izvukao, nisam tražio ni gratis mesece ni ništa, nego samo garanciju da neću biti iza cg nat-a.
U kom vidu si dobio garancije? Ja sam u oktobru prošle godine tražio to isto, agent prodaje je nudio samo usmeni garanciju. Na to nisam pristao, tražio sam da se unese u ugovor, pristao bih na napomenu da garancija važi samo tokom UO. Oni nisu pristali, prešao sam na MTS.
Ah, da: imao sam utisak da agent pojma nema šta je CG NAT, kada sam to tražio, morao je da se raspita.
 
U kom vidu si dobio garancije? Ja sam u oktobru prošle godine tražio to isto, agent prodaje je nudio samo usmeni garanciju. Na to nisam pristao, tražio sam da se unese u ugovor, pristao bih na napomenu da garancija važi samo tokom UO. Oni nisu pristali, prešao sam na MTS.
Ah, da: imao sam utisak da agent pojma nema šta je CG NAT, kada sam to tražio, morao je da se raspita.
Da definitivno nemaju pojma, uvek pitaju kao naprednu podršku.
Pa ne moze u ugovoru, nije standardno ali to usmeno je dovoljno. Uvek možeš da snimis taj razgovor. Jednom su me posle par meseci ipak stavili iza nata, samo sam poslao mail da mi je obećana javna dinamička adresa, i da ću da tražim raskid ugovora ukoliko ne ispune to. Bukvalno su istog dana rešili i poslali mail izvinjenja.
 
Hrabro, ja na to ne bih pristao. Ne vidim razloga da se ne unese u ugovor (ili bar kao aneks).
 
Ne znam ali koliko sam shvatio nikad neće u ugovor da stave, ne znam zašto
 
Statička IP adresa je posebna usluga, verujem da ni ne znaju ko od njih to može da odobri 😅
 
I statička adresa može biti iza CG-NAT-a. Treba tražiti javnu IP adresu, da li je statička ili ne, to je manje važno.
Adrese (po vidljivosti) mogu biti javne (direktno dostupne iz spoljne mreže) i privatne (nedostupne iz spoljne mreže). Po načinu dodeljivanja, mogu biti statičke (jedan klijent uvek ima istu adresu) ili dinamičke (klijent dobija različite adrese tokom vremena). I da, sve četiri kombinacije su dozvoljene i moguće.
Pozdrav
 
@rafiki Oni to zovu "statička javna IP adresa" tako da tu nemaš brige.

Korisnicima treba javna IP adresa ali operatori prodaju samo statičku javnu. Naravno, statička/dinamička nema veze sa privatna[CGNAT]/javna kao što si i napisao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno