Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ce neko da omoguci normalne cene za tv i internet onda neka se udruzuje ko sa kim hoce. Pazute ovo,Eon light 1499 a EON Pporodicni 1199d. Koja je tu logika? Ako ce neko da da solidan net i tv za 15e kao u sto rade u Rumuniji onda moze da dodje i kompanija sa marsa sto se mene tice. Samo neka placa poreze i neka postuje zakon ove zemlje.
 
Pitam se zasto bi mene kao prosecnog gradjanina ove zemlje intetesovalo to sto drzavna kompanija u saradnji sa stranom privatnom kompanijom hoce da unisti drugu stranu privatnu kompaniju tj strani investicioni fond? Koristim usluge Supernove,SBB-a,MTS-a,Telenora jer mi tako odgovara,tj nasao sam racunicu. Sutra ako se udruze A1 i UG sa ciljem da ruse konkurenciju kako ce to uticati na moj zivot? Nama fali nov operater koji ce moci da pruza dobar internet i da ima dobru ponudu kablovskih kanala a jos kad bi mogao da pruza i usluge mobilne telefonije svi bi morali da spuste cene.I mts i SBB naplacuju 10e svoje kanale u ako ih uzmete kao Arena cloud ili Eon porodicni paket. Ispada da 3-4 e kostaju svi ostali kvalitetni strani kanali plus Zeksovo Pink cudo od 50-ak kanala.
Najgore je sto mi sve to placamo i kao drzimo stranu jednom ili drugom a pritom im punimo kase sa 30-40e mesecno.
 
Bukvalno ne treba mešati politiku u tržište telekomunikacija, bilo kod nas, bilo u Hrvatskoj, bilo ... gde god već. To je jeftin "opijum za mase", da citiram Karla. Bilo bi poželjno da više ne diskutujemo na ovu temu, već milion puta je prežvakana i svaki put dođemo do istog zaključka, bilo sad bilo kad se SBB spajao sa Ikom-om ili Beogridom, ili kad je Telekom osnovao Supernovu. Potpuno nebitno za sve nas koji nismo direktori ovih megakorporacija ili političari, pa bih zamolio da se više ne zamlaćujemo time. Neću dalje diskutovati na tu temu.
 
Ima li neko informaciju da li ce uskoro popraviti kvalitet slike na EON-u (browser) ?
Novi info..
Skoro dva meseca je bila losa slika preko browsera (interlaced).
Zvao sam kor. centar, odgovor nekog iz tehnicke sluz. je bio "nsmo upoznati sa time, evo evidentiracemo prigovor", i toliko.
Pre nekoliko dana sam napisao mail SBB-u i nakon dva dana je slika popravljena.
Da li se samo poklopilo sa njihovom intervencijom ili je mail nesto dopreneo ne znam, ali je slika sada ok, kao ranije.
Pa da ih malo pohvalim.;)
 
Sad im još napiši da im SK kanali maltene konstantno imaju audio delay, naročito kad je tenis :D I da se delay često menja od reklamnog bloka do reklamnog bloka :D :D

Meni na mailove tehničke prirode nikad niko nije odgovorio.
 
Nisam primetio jer slabo pratim tenis..ali ga ima i na drugim kanalima. To mu dodje uobicajeno pa se nisam ni setio da pomenem.

Meni odgovorili:
"Zahvaljujemo se što ste nam se obratili i pružili priliku da rešimo nastalu situaciju." :cool:
 
Vidim ja da će ova tema da bude mrtva na jedno nedelju dana ako se ne prestane sa off topic-om, jer ima finih kandidata.
 
Ako ce neko da omoguci normalne cene za tv i internet onda neka se udruzuje ko sa kim hoce. Pazute ovo,Eon light 1499 a EON Pporodicni 1199d. Koja je tu logika? Ako ce neko da da solidan net i tv za 15e kao u sto rade u Rumuniji onda moze da dodje i kompanija sa marsa sto se mene tice. Samo neka placa poreze i neka postuje zakon ove zemlje.
A to je sa promocijom. Jeftiniji je eon light nego porodični i sportski bez promo cene
 
Tesko je polemisati, barem meni, TV ponuda SBB vs MTS.
Da je drzava normalna pa da svi operateri imaju iste kanale pa da pricamo o zdravoj konkurenciji...
Nego se svodi (da ne ponavljam opet, MENI) prakticno Ivan Ivanovic & Olja Beckovic vs Mitrovicevi pulenski botovi ;)

Mene muka uhvati kad krenem da saltram redom kanale od prvog pa na dalje, transfer blama.
Sve i da je neko i apolitican, u opstem smislu ga mora pogoditi eko katastrofa. I onda ukljucis bivsi Studio B i eto reportaze kako je dobro sto je Vesic posekao koji hektar sume.

Sva sreca da mi SBB radi dobro, net solidan, TV ok, jedino zna modem da zeza ponekad kad se program vrati unazad, oce da secne sliku il da zablokira na kratko, par puta u toku dana.
Ali nikad, BAS APSOLUTNO NIKAD, ne bih presao na MTS.
 
Evo kakva je ponuda i cene SBB-a u Bugarskoj:

EON PREMIUM (1000/700 Mb/s) 30,70 evra - kod nas (500/50 Mb/s) 42,55 evra
EON FULL (500/300 Mb/s) 17,40 evra - kod nas (250/25 Mb/s) 34 evra
EON LIGHT (100/70 Mb/s) 14,30 evra - kod nas (150/15 Mb/s) 30 evra

(brzina kod nas samo u Giga gradovima)

 
Tesko je polemisati, barem meni, TV ponuda SBB vs MTS.
Da je drzava normalna pa da svi operateri imaju iste kanale pa da pricamo o zdravoj konkurenciji...
Nego se svodi (da ne ponavljam opet, MENI) prakticno Ivan Ivanovic & Olja Beckovic vs Mitrovicevi pulenski botovi ;)

Mene muka uhvati kad krenem da saltram redom kanale od prvog pa na dalje, transfer blama.
Sve i da je neko i apolitican, u opstem smislu ga mora pogoditi eko katastrofa. I onda ukljucis bivsi Studio B i eto reportaze kako je dobro sto je Vesic posekao koji hektar sume.

Sva sreca da mi SBB radi dobro, net solidan, TV ok, jedino zna modem da zeza ponekad kad se program vrati unazad, oce da secne sliku il da zablokira na kratko, par puta u toku dana.
Ali nikad, BAS APSOLUTNO NIKAD, ne bih presao na MTS.
Hey, Radiohead - paranoid android. :ROFLMAO:
 
A koliko koštaju ostali operateri tamo, u odnosu na naše?
 
A koliko koštaju ostali operateri tamo, u odnosu na naše?
Jos jeftinije... Ono sto je jos bitnije, imamo istu prosecnu platu...

 
Hey, Radiohead - paranoid android. :ROFLMAO:

Sta sam napisao paranoicno ?
Sve je apsoltutno realno, kao sto sam napisao, po mom misljenju.

A ti malo malo da pa dodjes u ovu temu i blatis SBB, dobro je, u redu je, radis u drzavnoj firmi, cuvas svoju pozadinu pa botujes ovde po forumu.
Ne vredi, ne prolazi.

Idi gledaj Pinkov Studio B i $%^&^ od mene.
 
Sta sam napisao paranoicno ?
Sve je apsoltutno realno, kao sto sam napisao, po mom misljenju.

A ti malo malo da pa dodjes u ovu temu i blatis SBB, dobro je, u redu je, radis u drzavnoj firmi, cuvas svoju pozadinu pa botujes ovde po forumu.
Ne vredi, ne prolazi.

Idi gledaj Pinkov Studio B i $%^&^ od mene.
Cuj, nemoj da se ljutis. To sto sam napisao je najpoznatiji hit grupe Radiohead. Nisi paranoican, nije to bila poenta. Vec si promasio forum sa tim postom. Malo mirise na politiku.

To sto MTS nema kanale koje bi ti gledao (a koji su specifcno SBB kanali), ne znaci da je drugi provajder los. Vec se o tome ovde pisao, kada uporedis kanale SBBa i MTSa, osim njihovih specificnih kanala, i osim toga sto SBB ima CineStar Premier kanale, skoro svi ostali kanali su isti... ;)
Post automatically merged:

Šta onda predlažeš, da tražimo veću platu ili da prestanemo da koristimo net i gledamo tv?
Vecu platu! Naravno. :LOL:
 
Za pocetak svako od nas bi trebao da gleda sve ponudjene programe, ali ne kao tele ispranog mozga, a sto se neta tice kako god kome odgovara.
 
Izvinjavam se na neprepoznavnju pesme.

A sto se tice ovog drugog, pa u tome i jeste problem.
SBB specificni kanali (Nova S pre svega) su razlika dovoljno velika za mene, da ni za kakav popust ne bih presao na MTS.

Sto se sporta, njega cesto gledam.
Ok, SK i Arena sport se kolju, ko ce sta da prenosi, ja bih da gledam ABA ligu i domaci fudbal, neko drugi bi da gleda Euroligu u kosarci (gledam je)...
 
Izvinjavam se na neprepoznavnju pesme.

A sto se tice ovog drugog, pa u tome i jeste problem.
SBB specificni kanali (Nova S pre svega) su razlika dovoljno velika za mene, da ni za kakav popust ne bih presao na MTS.

Sto se sporta, njega cesto gledam.
Ok, SK i Arena sport se kolju, ko ce sta da prenosi, ja bih da gledam ABA ligu i domaci fudbal, neko drugi bi da gleda Euroligu u kosarci (gledam je)...
To je sve ok. Nekome su bitni neki kanali, nekome novac, nekome stabilan internet, itd... 🔑
 
Upravo tako, izbor u skladu s faktorima koji igraju ulogu kod svakog od nas. Zanimljivo je da akvizitere konkurencije obučavaju da prvo pitanje bude "koliko sada plaćate mesečno?" (da me proceni, da vidi šta mi nudi od svojih paketa :) u nastavku) i "kada vam ističe ugovorna obaveza?", a zatim kreće priča o besplatnim mesecima. A zatim objašnjava zašto je važno da imam net brzinu 1gb za 700 din manje nego sada. E, a kad dođemo do teme televizije i UM kanala, nastane problem i kreće relativizacija, kako ti kanali i nisu važni, imamo besplatne liste... Pa zašto bih kupovao onda polovičan proizvod? Zbog par stotina dinara mesečno? Što veći pritisak bude, a polomiše se u ponudama, pre ću doneti odluku EON Premium da uzmem naredni put. :ROFLMAO:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno