Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kako izgleda na YT..ne bih rekao da je do hardvera.
 

Prilozi

  • sshot-2021-03-29-[1].png
    sshot-2021-03-29-[1].png
    2.4 MB · Pregleda: 96
Nakon 15 godina SBB-a, danas smo se rastali....kulturno i na nivou. Uzgred, rastao sam se i od televizije, a podneo zahtev za MTS optiku. Nadam se da se nisam zeznuo.
 
Nakon 15 godina SBB-a, danas smo se rastali....kulturno i na nivou. Uzgred, rastao sam se i od televizije, a podneo zahtev za MTS optiku. Nadam se da se nisam zeznuo.
Zavisi sta ocekujes. U principu nisi, nema zasto. Internet na optici funkcionise besprekorno (ima vec godinu dana kako sam presao sa SBBa na MTS). MTS televizija je odlicna - u odnosu na SBB nedostaju samo SBB kanali i par drugih, sve ostalo je isto. Novi MTSov STB boks (Skyworth HPH07) je u rangu EON boksa po karakteristikama, Iris tv okruzenje je inferiornije od Eon okruzenja, ali finkcionise pristojno, i ako imas smart tv, neces ni osetiti. Na sve to dobijas pretplatu 50% jeftinije (12 meseci po 1 din.) Sta ces vise. ;)
 
Dodao bih samo da prvi put cujem da je neko pohvalio tv na Mts-u.
 
Zavisi sta ocekujes. U principu nisi, nema zasto. Internet na optici funkcionise besprekorno (ima vec godinu dana kako sam presao sa SBBa na MTS). MTS televizija je odlicna - u odnosu na SBB nedostaju samo SBB kanali i par drugih, sve ostalo je isto. Novi MTSov STB boks (Skyworth HPH07) je u rangu EON boksa po karakteristikama, Iris tv okruzenje je inferiornije od Eon okruzenja, ali finkcionise pristojno, i ako imas smart tv, neces ni osetiti. Na sve to dobijas pretplatu 50% jeftinije (12 meseci po 1 din.) Sta ces vise. ;)
MTS nikad gori po pitanju Iris i kvaliteta TV kanala. Ništa im ne radi kako treba.
 
Iris je raspad, poluproizvod. Imam ga u stanu, a u kuci Eon.. I dalje najbolju sliku daje stari Cisco 4682.. D3 v2.
 
Da, malo filtrirana ( shamanNS) , da ne bih isao u sitna crevca. Rekoh, Iris tv je inferioran u odnosu na EON tv okruzenje (nidzakv) ali funkcionise cak i kod mene na Q11 - na HPH07 kazu radi bolje. Ne znam sta znaci kvalitet kanala, ali ako mislis slika (Cineman), kvalitet je identican sa SBBom - inace imam i ja EON aplikaciju na teveu. A ti, DGoran, da si cesce na MTS delu foruma cuo bi - i ne hvalim nista, govorim onako kako je kod mene.
 
Poslednja izmena:
Da, malo filtrirana ( shamanNS) , da ne bih isao u sitna crevca. Rekoh, Iris tv je inferioran u odnosu na EON tv okruzenje (nidzakv) ali funkcionise cak i kod mene na Q11 - na HPH07 kazu radi bolje. Ne znam sta znaci kvalitet kanala, ali ako mislis slika (Cineman), kvalitet je identican sa SBBom - inace imam i ja EON aplikaciju na teveu. A ti, DGoran, da si cesce na MTS delu foruma cuo bi - i ne hvalim nista, govorim onako kako je kod mene.
Da, mislim na kvalitet kanala i ne bih se složio sa tobom da je identičan sa SBB.
 
Momci, polako....ja napisah da sam se oprostio od televizije, a to znači TV ćao-zdravo, nema, nijedan, kraj....ne zanima me više TV program....
Prećiću na MTS BOX2 (net+fixni) 400/160 + fixni IP
Inače, aktivirao sam Netflix, free je 30 dana...mogu vam reći da mi verovatno neće teško pasti da plaćam 10 EUR mesečno za ono što nudi.
 
Momci, polako....ja napisah da sam se oprostio od televizije, a to znači TV ćao-zdravo, nema, nijedan, kraj....ne zanima me više TV program....
Inače, aktivirao sam Netflix, free je 30 dana...mogu vam reći da mi verovatno neće teško pasti da plaćam 10 EUR mesečno za ono što nudi.
Ima da se nagledaš filmova i serija za tih 10 EUR. Dobra investicija u svakom slučaju.
 
Momci, polako....ja napisah da sam se oprostio od televizije, a to znači TV ćao-zdravo, nema, nijedan, kraj....ne zanima me više TV program....
Prećiću na MTS BOX2 (net+fixni) 400/160 + fixni IP
Inače, aktivirao sam Netflix, free je 30 dana...mogu vam reći da mi verovatno neće teško pasti da plaćam 10 EUR mesečno za ono što nudi.


Hoćeš da podelimo troškove za Netflix? Plaćao bih ti na bankovni račun. Ne bih ni ja da poručim pa da plaćam pun iznos ako ne moram. Predlog a ti kako odlučiš, meni je svejedno. 🤗
 
Posle par meseci čovek se smori i od Netflixa/Amazon/Hbo... Bar u mom slučaju je tako. Sad opet gledam TV uglavnom, tek ponekad te servise. A navukao sam se da ih imam za to povremeno.
 
Zavisi sta ocekujes. U principu nisi, nema zasto. Internet na optici funkcionise besprekorno (ima vec godinu dana kako sam presao sa SBBa na MTS). MTS televizija je odlicna - u odnosu na SBB nedostaju samo SBB kanali i par drugih, sve ostalo je isto. Novi MTSov STB boks (Skyworth HPH07) je u rangu EON boksa po karakteristikama, Iris tv okruzenje je inferiornije od Eon okruzenja, ali finkcionise pristojno, i ako imas smart tv, neces ni osetiti. Na sve to dobijas pretplatu 50% jeftinije (12 meseci po 1 din.) Sta ces vise. ;)

Sram te bilo za laži koje plasiraš, ali neka valjda to neko odgore vidi sve. Možda je net bolji od sbb ali MTS tv kada bi se šalili, nedostaju bitni kanali sa koje možeš da čuješ "neke" vesti i neki bitni sportski kanali i još po nešto.... za razliku od tebe ja sam pobegao od MTS-a glavom bez obzira jer u mojoj se kući gleda TV i na MTS-u je izbor kanala katastrofalan (Pink, Happy, Studio B pa još sto puta tako). Ali svako ima pravo na svoju računicu i da ide gde mu je bolje ja samo kažem sa srećom.
 
Poslednja izmena:
Opet su me juce zvale SBB gospodje da pitaju kako sam zadovoljan i da li bih produzio ugovor za jos par kanala koje ni ne gledam. Izgleda da def nema popusta dok ne udje optika u zgradu. :)
 
Opet su me juce zvale SBB gospodje da pitaju kako sam zadovoljan i da li bih produzio ugovor za jos par kanala koje ni ne gledam. Izgleda da def nema popusta dok ne udje optika u zgradu. :)
Od SBB sam kao višegodišnji korisnik dobio popust od 10%, LOL. Možda tako nešto da izboksuješ. Znam da je masa radila prekid ugovora pa je onda na nekog iz familije išao novi ugovor, pa su tu dobijali ono kao 6 meseci za 1 dinar, itd.

Što se tiče optike, kakva je tu uopšte situacija sa SBB?
 
Meni su juču u SBB-u, dok sam raskidao ugovor, rekli da brzine koje MTS nudi preko optike oni nude preko kabla i da nema potrebe da idem u MTS, jer to isto mogu da dobijem u SBB-u.
 
Ma to imaju napisano, svima to pričaju :D
Deluju mi da i ovde na forumu ima ljudi koji imaju naučene neke rečenice "SBB kvalitet slike vrh, MTS dno" pritom do sada nijedan konkretan dokaz za to :)
 
Ma to imaju napisano, svima to pričaju :D
Deluju mi da i ovde na forumu ima ljudi koji imaju naučene neke rečenice "SBB kvalitet slike vrh, MTS dno" pritom do sada nijedan konkretan dokaz za to :)
Eto šansa da prvi postaviš dokaze, pa da vidimo ko je u pravu a ko ne.
 
Nema potrebe, posle 15+ godina na SBB-u nikakvih vidljivih/bitnih razlika u kvalitetu slike.
Jedino što moji vide je 5000din više u džepu 12 meseci i uz to bolji internet ;)
 
Nema potrebe, posle 15+ godina na SBB-u nikakvih vidljivih/bitnih razlika u kvalitetu slike.
Jedino što moji vide je 5000din više u džepu 12 meseci i uz to bolji internet ;)
Nema potrebe zato što istina je takva da ni SBB a ni MTS kod određenih korisnika ne pružaju visok kvalitet slike, koji je uslovljen od mnoštvo stvari.
Da, to stoji, 5.000 RSD je dobra razlika za prvih 12 meseci ali ne brini se, razliku plaćaju svi poreski obveznici republike Srbije.
 
A ko plaća ovima u Nišu 10 meseci za 1 dinar kod SBB-a? :)
Ili ti misliš da je pošteno da neko plaća 10 dinara 10 meseci, a da kod iste firme 80 km dalje plati 45000 din :D

Samo botujete bzvz. i SBB i MTS su lopine i jedini logičan izbor za korisnike je da biraju manje zlo po što boljoj ceni ;)
 
A ko plaća ovima u Nišu 10 meseci za 1 dinar kod SBB-a? :)
Ili ti misliš da je pošteno da neko plaća 10 dinara 10 meseci, a da kod iste firme 80 km dalje plati 45000 din :D

Samo botujete bzvz. i SBB i MTS su lopine i jedini logičan izbor za korisnike je da biraju manje zlo po što boljoj ceni ;)
Za MTS znam ko plaća jer je državna firma. SBB je privatna firma ali imaju ogroman budžet pa mogu to sebi da priušte.
Nema ovde nikakvog botovanja. Ja sam korisnik MTS, VIP, SBB, TELENOR usluga i nisam ni sa jednim operaterom zadovoljan do kraja, jer naravno da svi igraju prljavu igru, naravno jer im se može.
Da li je pošteno ili ne da neko plaća 10 dinara 10 meseci a neko 45.000 RSD, u to ne ulazim jer do sad nisam imao tu neverovatnu čast da me ijedan od svih ti operatera/provajdera časti sa nekim velikim popustom. U prethodnim porukama sam spomenuo kako sam tek sad pre par meseci dobio 10% popusta od SBB za novi ugovor a kod njih sam od samog osnivanja. Kod MTS još duže, itd.

Naravno, ti gledaš da uštediš što više novca i to podržavam i to je skroz legit stvar. Ali da se vratimo na bitniji deo, a to jeste kvalitet pružanja usluga. Oba operatera ne nude sjajnu sliku, daleko je to od HD, no da ponovim, to sve zavisi od infrastrukture koja dolazi do određenih korisnika, opreme, itd.

Voleo bih da mogu svim operaterima da plaćam 1 dinar mesečno.
 
Kod sbb ne verujem da zavisi od tih faktora iz prostog razloga što sam korisnik 11 godina na lokaciji blizu glavnog čvorišta. Nikad nisam imao problema sa prekidima(osim kad su neki radovi a i to retko) pingom, sporim internetom. Serviseri su mi ušli u stan kad su doneli opremu i nikad više. Opet, kvalitet HD kanala je za današnje standarde kriminalan. MTS imam kod majke u kući, to je tek tragedija, pogotovo od prelaska na iris, muka mi je kad upalim TV. Internet 10/1 u realnosti 8/0.8, plus NAT. Skoro su me zvali iz SBB za produžetak, 2 puta smo pričali, ništa ne daju, ni HBO, nisam hteo da potpišem, čekam mts optiku pa da vidim šta ću. Sve u svemu, svi su gomna, samo biraš manje gde možeš.
 
Sve u svemu, svi su gomna, samo biraš manje gde možeš.
Samo da si ovo napisao, bilo bi dovoljno.

Zbog neke interne ludosti MTS, zgrada u kojoj sam neće dobiti optiku. Sve okolne zgrade oko nas imaju tj. čitav deo ovog grada ima, ali to čvorište koje stoji ispred zgrade, nije dovedeno do naše zgrade i nemaju u planu. Najgore od svega što mi komšinica radi u MTS i sama kaže da se ne nadamo skorom uvođenju istih.

Na SBB sam od 2004. godine. Za sve ovo vreme imao sa 3-4 prekida signala zbog kojih su morali da dolaze lično da sređuju. Problem je u lošim kablovima koji su razvezana po zgradi a SBB neće a niti se nešto komšiluk cima da se kablovi promene. Dva puta su mi crkla modema i zamenjena su u najkraćem vremenskom roku.

Sa MTS imam svakojakih problema. Od toga da kad god se produžuje ugovor (na svake 2 godine), nakon toga mi MTS net i TV ne radi danima, ponekad i nedeljama, jer četam da neko iz njihove podrške izađe na teren. Pritom sam skontao da uopšte nije problem kod mene nego kod njih u centrali i svaki put se završilo tako što je neki čikica nazvao baticu u centrali, ovaj mu rekao e aj klikni to i to, resetuj i voila, sve je onda radilo.

Što se tiče Iris sistema, to je jedna velika i promašena investicija MTS, tj. loš kupljen proizvod i kao takav, ostaće loš.
 
SBB je od skoro dosta srozao kvalitet slike. Godinama imam SBB i dugo pratim F1 i Moto GP, nikad nije bila ovako losa slika.
Pre nekoliko postova sam kacio kako izgleda. Probao sam i druge browsere, isto. Harware nije menjan.
Pratim u 90% sport i los kvalitet je jos izrazeniji na fudbalskim utakmicama. Slika je ranije bila kristalna sad sva u nekim linijama.
Ne znam kakva je slika na MTS-u i ne mogu da ih poredim.
Zvali me da produzim ugovor po sadasnjim uslovima, za sad ne nude nikakv popust. Koristim EON Full i Total TV.
Videcu kad dodjem blizu isteka UO da li ce da daju nesto.
U principu mi se ne prelazi na drugog provajdera, mrzi me da vracam opremu i ponovo postavljam.., ali ako ne budu malo fleksibilniji imam izbor jos dva provajdera u zgradi.
 
SBB je od skoro dosta srozao kvalitet slike. Godinama imam SBB i dugo pratim F1 i Moto GP, nikad nije bila ovako losa slika.
Pre nekoliko postova sam kacio kako izgleda. Probao sam i druge browsere, isto. Harware nije menjan.
Pratim u 90% sport i los kvalitet je jos izrazeniji na fudbalskim utakmicama. Slika je ranije bila kristalna sad sva u nekim linijama.
Ne znam kakva je slika na MTS-u i ne mogu da ih poredim.
Zvali me da produzim ugovor po sadasnjim uslovima, za sad ne nude nikakv popust. Koristim EON Full i Total TV.
Videcu kad dodjem blizu isteka UO da li ce da daju nesto.
U principu mi se ne prelazi na drugog provajdera, mrzi me da vracam opremu i ponovo postavljam.., ali ako ne budu malo fleksibilniji imam izbor jos dva provajdera u zgradi.
Makar neki popust pokušaj da izboksuješ.
 
SBB zove samo u slučaju da postoji adekvatna konkurencija na lokaciji. Šta mislite da rade tamo gde nemaju konkurenciju? Zovem i pitam, ima li šanse za optiku na mojoj lokaciji pa da produžimo UO? Kažu, pa to vam je isto, nema potrebe za tako nečim. Potpišite novu UO na Premijum i dobićete najnoviji HG uređaj!!! :cool: Popust ili bilo šta drugo je ... Verovatno sam ja jedini premijum korisnik koji je potpisivao novu UO na manji paket na godinu dana , da bih posle toga imao bilo kakav popust zbog prelaska na veći paket? Iskreno se nadam da se PPF neće predomisliti povodom ulaska na naše tržište, i da tragedija koja se dogodila neće uticati na to. Treba nam treći operater, makar zbog pokrivenosti monopolskih delova, naravno ako dođe i odradi to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno