Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene, od kada je dosao zadnji apdejt za Tehnikolor, drasticno jaci signal. Sada je ceo stan pokriven sa dobrim signalom.
Isto Eon full, placam cenu trio gold tokom cele UO, jedino su me zeznuli i nakon 12 mes. ukinuli HBO premium, cinemax 1 i 2, a pogodili smo se za celu UO.
 
Zvali me pre 10-ak minuta i ponudili mi EON 250/25 (nemam pojma koji je to paket) i obavezno da mi zamene ovaj Cisco modem.
Prva godina plaćam isto kao Trio Gold koji sad koristim, naredna 170 RSD više.
Odbio sam jer momak nije mogao da mi garantuje da neću biti CG-NAT-ovan ili da mi ponudi fiksnu IP free.
TV kanali me nisu interesovali, tako da o tome nismo pričali i nisam ga ništa pitao na tu temu.
 
Izgleda zaredali. Zvali i mene pre deset minuta. Meni su ponudili eon full godinu dana po ceni sadasnjeg, duo light(3099din) a drugu za 4000din. Internet 250/25. Zahvalio se , nemam potrebu ni za cim sto bi me vezalo ugovornom obavezom. Rekao sam im da ostajem kod njih sve i da mi Mts da sve dzabe ali da ne potpisujem nista.
 
@GabeN Ja sam u decembru ispregovarao Eon Full, internet 250/25, otključan HBO premium, cinemax 1 i 2, otključan kompletan videoklub i svi pinkovi (za šta me zabole), za 3.599 din prve godine, i 3.799din druge godine...

Nije nešto, ali do sada sam plaćao 3.599din 150/15, plus doplatu 260 ili 290din za cinemax, bez HBO...

Inače neki dan mi je neko og kolega otvorio oči sa HBO GO koji nisam prva dva meseca ni instalirao misleći da je isto kao HBO 1, 2 i 3 i HBO videklub, ali nije dosta je bolje, i ima dobrih filmova i serija, trenutno ga preferiram više nego Netflix...

E da, dobio sam i fiksni telefon (2 komada i dva broja), ali ih nisam ni uključio, ne trebaju mi, ali nije bila opcija da ih ne uzmem...

EDIT: I dalje mi nisu rešili problem sa skrnavim Wifi signalom u pojedinim delovima stana, mislim da ću se na kraju iscimati sa nekim starijim ekstenderom koji imam, ako budem umeo da namestim...
A vidis ja placam 3830,00 za 150/10, bez ikakvih dodatnih paketa i bez telefona. Zato mora da odradim nesto po tom pitanju. Kako pregovarate s njima, moze preko mejla?
 
^ Po mom iskustvu ne može, jer su ti koji zovu telefonon low level minioni koji čitaju po skripti i nemaju slobodu da ti bilo šta ponude mimo skripte...
Ja sam im slao mail na [email protected] i lepo pitao šta mi nude kao starom višegodišnjem korisniku, u suprotnom ih napuštam (što je bio blef sa moje strane, da ne obrazlažem u detalje).
Posle toga me pozvala neka gospođa iz "centrale SBB" i rekla da ona ima ovlašćenja da mi ponudi nestandardnu ponudu, što sam prihvatio...

EDIT: Sutradan mi poslali ugovor za produženje ugovora i telefonske aparate i to je to...
EDIT2: To je u suštini ista ova ponuda koju pominju @RingeRaja i @DGoran
EDIT3:
Kod mene, od kada je dosao zadnji apdejt za Tehnikolor, drasticno jaci signal. Sada je ceo stan pokriven sa dobrim signalom.
Isto Eon full, placam cenu trio gold tokom cele UO, jedino su me zeznuli i nakon 12 mes. ukinuli HBO premium, cinemax 1 i 2, a pogodili smo se za celu UO.
Brt, kakav update, nisam ga updatevao nikad...
Meni u aneksu piše da su HBO, cinemax i sl na 24 meseca od zaključenja aneksa, ako ga ukinu ranije tužiću ih isti sekund...
 
Poslednja izmena:
A vidis ja placam 3830,00 za 150/10, bez ikakvih dodatnih paketa i bez telefona. Zato mora da odradim nesto po tom pitanju. Kako pregovarate s njima, moze preko mejla?
Ja sam ih zvao, i onda ti kažu da oni nisu zaduženi za pregovore i da će da me pozove neko za dan dva. I zaista si zvali. Onda kreneš sa pričom da ti konkurencija nudi 12 meseci tipa Supernova ili Orion (kod mene zaista jeste bila ta ponuda) pa ti oni ponude nešto drugo, u mom slučaju jači paket + 4 meseca po 1 din su mi ponudili,ali je i dalje bilo mnogo slabije od Supernove, i otišao sam od SBB-a.
 
Je li nekom blokiran uređaj za gledanje 50% van sbb mreže?
 
Bezobrazluk od strane RTS-a, EON preko neta zabranili su SBB-u da pusta film Dara iz Jasenovca. Teski bezobrazluk RTS-a
 
^ Khm, khm...

151825984_10223500358349537_3258872698047337664_o.jpg

Pritom, na D3 uredno mogu da pustim ispočetka...
 
Navodno pošto je "svetska premijera" da ne bi moglo lako da se snimi i deli po torentima...
 
Nije samo SBB-u, nego svima. I nisu zabranili, možeš da gledaš ali ne možeš da premotavaš, tj. samo live opcija je moguća, nema "gledaću kada ja hoću u roku od 7 dana".
Ne optužuj kada već nisi upućen.

Blokirali su i LIVE na Eon sajtu, mobilnoj aplikaciji... na Eon boxu radi LIVE. A bitno da na Arena Cloud radi i live i premotavanje! I da live rade i na RTS Planeta i Supenova OTT na kompu da gledaš.
 
Poslednja izmena:
edit: Evo sad kad se završilo emitovanje filma ne radi premotavanje filma ni na Arena Cloud, makar iz Srbije i sa DE, FR i US VPN.
 
Nije samo SBB-u, nego svima. I nisu zabranili, možeš da gledaš ali ne možeš da premotavaš, tj. samo live opcija je moguća, nema "gledaću kada ja hoću u roku od 7 dana".
Ne optužuj kada već nisi upućen.
Ajde objasni meni neupucenom, nisam moga ni da gledam a kamoli premotavam.. Ulogovao sam se na PC, ulogovao na eon i nisam mogao da gledam film. Poruka:eek:granicenja-u-gledanju-filma-dara-iz-jasenovca-na-zahtev-rts-a. Na dva PC je probano i nista. I sad ispada ja lazem a imam full EON paket optika kod SBB.
Post automatically merged:

Blokirali su i LIVE na Eon sajtu, mobilnoj aplikaciji... na Eon boxu radi LIVE. A bitno da na Arena Cloud radi i live i premotavanje! I da live rade i na RTS Planeta i Supenova OTT na kompu da gledaš.
To sto ti navodis ja nemam niti znam da nastimam na PC
 
@lega99 A da li znaš da čitaš??? Lepo je napisano (ja sam napisao, i ja sam došao i ispravio netačnu tvrdnju koju je izneo @MaRe96 koji je očigledno testirao samo na Eon boxu ) da je radilo na Eon boxu a da nije radilo na Eon sajtu (dakle za komp) i Eon mobilnoj aplikaciji. Navedene su ti i alternative ako si baš insistirao da gledaš na kompu umesto na boxu/STB koji imaš već.

Ja makar za razliku od drugih ne pišem i ne tvrdim nešto napamet nego proverim pa onda pišem.
 
@shamanNS

Izvini krivo sam udario replay. Probao sa nekako RTSpalnetu ali ne moze da se gleda ni sa opcijom vracanja, jedva ubode. Koliko vidim sve to ima kao za android mobilni kako pise @MaRe96 a da li je moglo da se pusti nemam pojma i ne pada mi na pamet da gledam film na mobilnom i pokusavam da vidim sta se desava. Sto se mene tice ja film nebi ni gledao jer ne volim da se podsecam grozne istorije i ponovnih dogadjaja koji su poceli 70-tih. Cerka je tela da gleda na PC pa ja kao "neverni Toma" morao sam da proverim i kod sebe na PC. Da, na eon-box je moglo ali meni se nije gledalo na TV a cerka je htela da gleda na PC i na kraju gledala je kod mene na TV a ja sam piljio u PC.
 
Mene samo zanima, koji ce ISP prvi da se 'doseti' da ponudi 1/1 DL/UP.
Hoce li iko slusati korisnike?
 
I dalje ne čitaš napisano...
Citam ali za mene laika je sve nepoznanica, evo sad sam iskopo Arena Cloud download apk fajla za mobilni a instalacija preko emulatora na windows, nazalost ja vozim Manjaro, Arch, Neon, Kali a to je linux. Sad jedino da trazim emulatore za linux ako postoje
 
Ne čitaš ključnu informaciju: sad nigde ne možeš da pogledaš taj film iz početka / premotavanje. Nebitno je koji streaming servis probaš, neće raditi.

Ako ti se film gleda ili nekom drugom od tvojih eno filma na torrent sajtovima pa skini i gledajte. Ili bioskop kad bude. Trećeg izbora nemaš.
 
Ok to mi je sad jasno ali za linux to su takve muljavine, zadnji kernel kod rr distroa je 5.11 a oni imaju jedan fajl linux-lts-headers za kernel 5.10.17, drugi linux-headers za 5.10.16 Pisu o Anboxu koji nije zuriran odavno, Octopi instaleru koji se ne koristi nego u Archu Discovery ili Pamac a u Manjaru je Pamac. Ostopi formalno postoji ali je u AUR-u i kod mene brljavi. Znaci da bi tako nesto gledao tj. moja cerka treba da spremi unapred emulator za APK i da instalira APK i plus da zna da to nece ici kao eon live preko neta nego samo preko eon-box. Konacno mi je sve jasno, fala ne trebaju mi ti emulatori pa da se posle vatam za glavu kad pukne ceo linux distro jer fajlovi nisu cak ni usaglaseni za jedan kernel. Da stavljam Virtuelni win pa u njega to sve neka fala im ne treba mi. :rolleyes:
 
Da li je zabeležen slučaj da su nekom blokirali dodatni uređaj na eonu za upotrebu 50% van sbb mreže?
 
Niko te ne tera da koristiš Linux umesto Windows-a. A tek da i ćerka koristi...
Stvar izbora i slobode. A to sto su se uplasili od kopiranja to je vec iskopirano i vrti se na netu, najverovatnije izmedju USB ulaza u TV stavi se neki rekorder i onda posle njega izlaz ide u TV i tako snime. Ako su koristili one provajdere sto si naveo full scren i snimanje celog ekrana na kojem je film (malo losija kopija) Sto se tice filma ono malo sto sam preko ramena pogledao "Lepa sela lepo gore" je je filmcina za ovaj film. Ako su vec hteli da prikazu grozote koje su se desavale onda je to trebalo malo realnije, npr pricu koju svi znamo kad se dvoje ustasa takmice ko ce vise Srba zaklati i vadjenje ociju....
 
Poslednja izmena od urednika:
@lega99 Vecina telekomunikacionih operatera i striming servisa nema podrsku za linux tako da je ponuda uzmes ako zelis ako ne ne moras, a svakako linux korisnici su uglavnom napredniji pa ne vidim problem zasto u linux zajednici ne bi napravili program koji cita sve servise :) Ako se napravi program evo javljam se da budem tester istog.

@mic kako 50% van mreze imam na jednoj lokaciji eon obican na druoj van mreze i nema ogranicenja sem oni koji ne pisu na sajtu.
 
Eto slobodan si (da ne koristiš stvari koje rade na Windows i Android) :D

Kod mene Linux ide samo na server.
 
@lega99 Vecina telekomunikacionih operatera i striming servisa nema podrsku za linux tako da je ponuda uzmes ako zelis ako ne ne moras, a svakako linux korisnici su uglavnom napredniji pa ne vidim problem zasto u linux zajednici ne bi napravili program koji cita sve servise :) Ako se napravi program evo javljam se da budem tester istog.

@mic kako 50% van mreze imam na jednoj lokaciji eon obican na druoj van mreze i nema ogranicenja sem oni koji ne pisu na sajtu.
Ovaj... sta je to Wine? :D
Elem, dve distro su ubedljivo najbolje za krajnje korisnike, Ubuntu i Mint.
Obe redovno imaju update, i dobra je podrska na forumima.

Manjaro i Arch nemaju takav support, a Kali... well, Kali nije za end usere.
Skoro sam radio nesto na Manjaru, i sad, ne mogu da se setim tacno, ali mislim da mi je problem bio sa starim kernelom.
Da radim kompajliranje i install kernela... pa pre bih uzeo Slack ili Gentoo iz 2000. :D

Kad je mazohizam, nek je potpuni.
 
Poslednja izmena:
Ok to mi je sad jasno ali za linux to su takve muljavine, zadnji kernel kod rr distroa je 5.11 a oni imaju jedan fajl linux-lts-headers za kernel 5.10.17, drugi linux-headers za 5.10.16 Pisu o Anboxu koji nije zuriran odavno, Octopi instaleru koji se ne koristi nego u Archu Discovery ili Pamac a u Manjaru je Pamac. Ostopi formalno postoji ali je u AUR-u i kod mene brljavi. Znaci da bi tako nesto gledao tj. moja cerka treba da spremi unapred emulator za APK i da instalira APK i plus da zna da to nece ici kao eon live preko neta nego samo preko eon-box. Konacno mi je sve jasno, fala ne trebaju mi ti emulatori pa da se posle vatam za glavu kad pukne ceo linux distro jer fajlovi nisu cak ni usaglaseni za jedan kernel. Da stavljam Virtuelni win pa u njega to sve neka fala im ne treba mi. :rolleyes:
Nisi čuo za desktop virtuelizaciju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno