Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav. Da nema neko iskustvo sa d3mini da mu crkne tv od njega. Pregori izlaz za sliku a zvuk ostane. Dva komada za 7 dana isti slucaj i isti d3mini.
I isti hdmi kabl?
Doduse, dva slucaj au 7 dana, niko vise ne bi ni eksperimetisao, sem ako nema opremu da izmeri izlaz sa kabla ...
 
Ја добих честитку у виду услова за пензионерски попуст, морам да прихватим продужетак уговорне обавезе. Нисам прихватио, имам још пар месеци, па ћу онда да видим какве су понуде на тржишту.
 
Taj popust možeš da ostvariš, odmah i bezuslovno, odneseš ček od penzije u poslovnicu i gotovo odmah.
 
Tako je bilo ranije.
Sada daju penzionerski popust samo uz ugovornu obavezu, valjda je promena bila u oktobru prošle godine.
 
Тај пензионерски попуст је око 150 динара месечно, што изађе 1800 за годину дана. Није за бацање, али последња верност на годину дана је била 6000 динара, мало се заносе, губе компас.
 
Videćemo reakcije zadovoljnih korisnika kad istekne taj grejs period pa dođe vreme da se plaća mesečni račun a u međuvremenu cena paketa skočila za nekoliko stotina dinara ako ne i za jednu crvenu.
u ugovoru ti pise cena koju placas tokom UO, ne moze se promeniti dok to traje ili bi imao osnov za prerano otkazivanje ugovora bez penala.
 
Koliko znam dovoljno je samo da se najavi poskupljenje 30 dana ranije, sitnim slovima uz štampani račun ili negde u skrivenom kutku oficijelnog sajta i to je to. Jeste legitiman razlog za raskid ugovora ali zaboravljaš da pre odlaska korisnik mora da iskešira beneficije koje je dobio tako da mu se ne isplati.
 
Koliko znam dovoljno je samo da se najavi poskupljenje 30 dana ranije, sitnim slovima uz štampani račun ili negde u skrivenom kutku oficijelnog sajta i to je to. Jeste legitiman razlog za raskid ugovora ali zaboravljaš da pre odlaska korisnik mora da iskešira beneficije koje je dobio tako da mu se ne isplati.
Ako najave povecanje cene onda raskid ide bez penala tj. ne moras da nadoknadis beneficije koje si imao jer su oni ti koji su prekrsili ugovor podizanjem cene.
 

Tri nova kanala. Jedan emituje turske serije 24/7, drugi grand turbofolkove 24/7, i treći filmski, koji pušta proverene filmske blokbastere poput Die Hard i Hari Poter. 'Fala ne treba ništa, što se mene tiče.
 
Možda se neko susreo sa sličnim problemom. Uvedena je sbb optika. Položaj uredjaja echolife hg8145v5 je u maloj kutuji iznad ulaznih vrata, jer su kablovi ka svim sobama razvučeni tokom izgradnje stana. Problem koji imam je priključivanje fiksnog. Da li postoji neki način da priključim fiksni a da nije da ga direktno ubodem u pomenuti Huawei uredjaj?
 
najavili 'Nova MAX' kanal, mozda se pripremaju za 'nacionalnu frekvenciju'.
 
To je filmski kanal.
 
Има таквих сада скоро сваки тв дистрибутер. РТЛ, Прва, ....
 
Da se javim posle nekog vremena i iskustva par komsija, oni su rutinski kacili ruter iznad vrata i jedan coax za tv i to je to, LAN kablove do uticnica nisu ni ukljucivali jer, pazi sad, nemaju konekture (kablovi su goli u ormaricu). Tako da mi je plan da onda sam nakacim konektore na kablove tako da kad dodju taj izgovor eliminisem. Ali niko od komsija mi ne pominje nikakav modem, svima samo ruter kace i to iznad vrata, pa je i signal u stanovima ocajan...

Edit: moja neka zelja bi bila da jedan od tih LAN-ova iskoristim da negde ruter pozicioniram bolje u stanu, a ostale (bar jos 3 komada) direktno sa tog famoznog modema do soba...
Da javim i epilog, bila ekipa, našli mi 4 utičnice po stanu koje sam tražio, više ne mogu jer njihov Huawei ima 4 LAN izlaza. Jedan od njih će biti za EON box i imam još 3 za net od kojih će opet jedan biti novi ruter u AP modu. Ostale kablove ću ostaviti prazne za sad, uvek je opcija neki switch u ormariću, a možda iskoristim neki i za fiksni telefon. Tako da su tehničari maksimalno odradili ono što su zamoljeni, nikakav problem. :)

E sad, jedan od ta 4 kabla ima neki problem. Kad ga uključim na onaj cable tester na drugoj strani žice 2 i 7 ne svetle. I to bi bilo sve razumljivo da su one prekinute. Ali na strani koja šalje signal, ne zasvetle u redosledu 1-8 nego posle 1 zasvetli 7 pa onda idu 3-6 pa 2 i na kraju 8. Tačno ova 2 i 7 ne svetle u pravom redosledu. Nikad nisam imao taj slučaj, kad je neki problem sa kablom master svetli normalno 1-8, a ovaj tester samo preskoči ili omaši redosled, nikad nisam video da master ne svetli 1-8. Ima li neko iskustva sa ovim?
 
pa proveri raspored zica u konektorima, mozda je sa jedne strane drugacije od druge... mozes da slikas providni deo konektora sa donje strane gde se vide zice u macro modu
T568A_vs_T568B___trueCABLE_1024x1024.jpg

treba da bude jedan od ova dva, ako je sa obe strane isti onda je "straight-through" kabal, ako je sa jedne strane t568a a sa druge t568b onda je "cross-over" kabl, nema veze oba rade podjednako sa modernim gigabitnim portovima, problem je samo ako ne odgovara ni jednom od ova 2
 
Poslednja izmena:
Dali je neko skoro produzavao ugovor,sta se moze dobiti od pogodnosti
 
pa proveri raspored zica u konektorima, mozda je sa jedne strane drugacije od druge... mozes da slikas providni deo konektora sa donje strane gde se vide zice u macro modu
T568A_vs_T568B___trueCABLE_1024x1024.jpg

treba da bude jedan od ova dva, ako je sa obe strane isti onda je "straight-through" kabal, ako je sa jedne strane t568a a sa druge t568b onda je "cross-over" kabl, nema veze oba rade podjednako sa modernim gigabitnim portovima, problem je samo ako ne odgovara ni jednom od ova 2
U pitanju su uticnice, obe su montirane kao B. E sad, jedna mi je u stekeru pa to moram da rasklopim ne bih li utvrdio da nije tu greska, ono sto me buni je kako je moguce da deo testera koji salje signal ne salje po redosledu od 1 do 8, kao da sama uticnica ima neki problem sa pinovima ili nesto slicno, ili da postoji neki circuit. Svi problemi sa kablovima koje sam vidjao do sad su bili da deo koji salje signal svetli od 1 do 8 redom, a deo koji prima svetli u drugom redosledu ili preskace neke lampice kad nema kontakta...
 
Iskustva sa optickim internetom? Pokusavam na njihovom sajtu da nadjem cene i ne vidim ih nigde, zanima me samo net, TV ne gledam.
 
Iskustva sa optickim internetom? Pokusavam na njihovom sajtu da nadjem cene i ne vidim ih nigde, zanima me samo net, TV ne gledam.
SBB ne nudi samo NET pakete, imaju TV+ NET (DUO) ili TRIO pakete ako ti treba i fiksni (zbog veće brzine neta u odnosu na DUO ponudu brzina interneta) ali nikako zasebne usluge.
Mišljenja su podeljena, ali obično se kaže da sa optikom ne bi trebalo da se ima problema u odnosu na xDSL tehnologiju. Najbolje pitati u komšiluku ako neko koristi njihove usluge.
 
SBB ne nudi samo NET pakete, imaju TV+ NET (DUO) ili TRIO pakete ako ti treba i fiksni (zbog veće brzine neta u odnosu na DUO ponudu brzina interneta) ali nikako zasebne usluge.
Mišljenja su podeljena, ali obično se kaže da sa optikom ne bi trebalo da se ima problema u odnosu na xDSL tehnologiju. Najbolje pitati u komšiluku ako neko koristi njihove usluge.
Hvala na odgovoru. Mene zanima iskljucivo internet po mogucstvu optika, TV ne jer to ne gledam, telefon ne koristim osim kad moram da zovem podrsku (ako nestane net i slicno)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno