Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
TV i ako je bolja to su nijanse koje ne opravdavaju ni 100 dinara više mesečno :)
Jedni imaju jedne kanale, drugi druge i uvek treba imati neku IPTV listu da bi se imali svi kanali.

Posle 2 godine ćemo videti računicu i opet uzeti gde je povoljnije ;)
Mani se ekonomije, podloge i emocija - obe firme su isto sr*nje i da nema politike ne bi bilo ni borbe za korisnike već bi ih isto drali...
 
Poslednja izmena:
Mts je smesan sto se tice televizije. Imam i jedno i drugo. Od uredjaja, do kvaliteta slike. Iris je komedija. Najbolja opcija je mts net i eon van Sbb.. Malo skuplje ali j b g...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo da podesi remote management na Technicolor CGA2121 modemu?
Nije mi jasno da li jos nesto treba da podesim, otvara mi normalno login stranicu ali kad unesem user i pass jednostavno mi refreshuje
login stranicu, bez ikakve poruke, nista mi ne otvara. Probao sam iz vise browsera, uvek ista stvar.

Evo SS gde se vidi da sam ukljucio, nista drugo ne vidim Screenshot_2.jpg
 
Ako nisi menjao, ne trebaš da unosiš user i pass za logovanje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne razumem, dakle ti meni govoriš da kada sada odem na ovaj remote access URL, sa udaljene lokacije, ne treba da me pita za logovanje? To nema logike pa pretpostavljam da nisi tako mislio, ako može pojašnjenje? Hvala

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kada ukucas 192.168.0.1 samo opali enter

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
To, da ne ostanem nedorečen, loguje se sa praznim user i pass poljima

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mozda se nisam dobro izrazio, ne logujem se na modem u lokalu, nego REMOTE , sa udaljene lokacije koja nije u mom kucnom LAN-u, konkretno sa racunara na poslu.
Trebalo bi da remote management to znaci, ili sam ja pogresno shvatio sta je to? Znaci hocu da upravljam modemom kad nisam kod kuce.
Otvorim link, dobijem login prozor ali se nista ne desi kad ukucam user i pass.
Zvao sam sad SBB i iz napredne podrske mi rekose da treba da ukljucim DMZ za 0.0.0.0 , pa kad sam izguglao o cemu se tu radi shvatio sam da to nema veze sa mojim pitanjem, ali sam svejedno probao medjutim modem nece to da prihvati, prihvata samo lokalnu adresu sa LANa ,
ali ja ne zelim nista sa svog LAN-a zelim samo da se ulogujem u modem...

edit: probao sam i sa praznim poljima kao sto kazes, za svaki slucaj :) nista. Setovao sam mu ja user i pass, znam koji su i rade mi iz LANA normalno, problem je sa WAN-a
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da podesi remote management na Technicolor CGA2121 modemu?
Nije mi jasno da li jos nesto treba da podesim, otvara mi normalno login stranicu ali kad unesem user i pass jednostavno mi refreshuje
login stranicu, bez ikakve poruke, nista mi ne otvara. Probao sam iz vise browsera, uvek ista stvar.

Evo SS gde se vidi da sam ukljucio, nista drugo ne vidim Pogledajte prilog 296377

Koliko ja znam taj remote magment je za tehničku službu SBBa. Nije namenjen da ga ti koristiš.
 
ah, to onda objasnjava stvari.. mada, zasto bi po defaultu ta opcija bila disable-ovana...zvacu jos jednom pa javljam koji je epilog
 
Moje mišljenje o SBB vs Telekom:

Pošto nisam IT-evac i internet koristim isključivo za zabavu(torenti i Netflix,)) a ostatak neta je za mailove i surfovanje, ja sam prezadovoljan SBB uslugom.
Desi se ponekad neki kvar u celom kraju ali to se dešava svima. Mislim da SBB vrlo brzo reaguje na rešavanju kvarova.

Tehnička podrška je,što se mene tiče, odlična i odgovaraju na pozive u skroz OK roku ;)

Imam u zgradi i Telekom koji je ušao sa optikom ali ne želim ni da ih razmotrim iz PRINCIPA!
Jer Telekom je državna firma tj NAŠA firma i ako dozvolimo da unište konkurenciju našim parama onda smo ovce i nismo za bolje.
Svi znamo priču oko Kopernikusa i kupovine B92 i Prve. Da ne pričam da bivši vlasnik Kopernikusa(SNS) sada odjednom je prešao u građevinu i uskoro počinje izgradnja kompleksa na mestu sadašnjeg buvljaka.

Treba pritisnuti SBB da ulaže u što bolju uslugu ali nikako dopustiti da unište konkurenciju jer posle toga nećemo imati izbora

Živela rakija:guitar:
 
Ti onda ili nisi još uvek iza CG-NAT ili ne torrentuje iole ozbiljnije...
 
Šta znači to ne torentujem ozbiljno?
Kad mi se nešto svidi skinem...
I šerujem ga tj budem seeder.
Trudim se da ratio bude 1/1
Zar treba da se ponašam kao seedbox?

95% korisnika internet koristi na način kao i ja

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne koristiš kvalitetnije privatne torrent tracker-e jer sa CG-NAT tamo ne bi mogao da opstaješ na duži period? Ako uošte imaš CG-NAT...
 
Moje mišljenje o SBB vs Telekom:

Pošto nisam IT-evac i internet koristim isključivo za zabavu(torenti i Netflix,)) a ostatak neta je za mailove i surfovanje, ja sam prezadovoljan SBB uslugom.
Desi se ponekad neki kvar u celom kraju ali to se dešava svima. Mislim da SBB vrlo brzo reaguje na rešavanju kvarova.

Tehnička podrška je,što se mene tiče, odlična i odgovaraju na pozive u skroz OK roku ;)

Imam u zgradi i Telekom koji je ušao sa optikom ali ne želim ni da ih razmotrim iz PRINCIPA!
Jer Telekom je državna firma tj NAŠA firma i ako dozvolimo da unište konkurenciju našim parama onda smo ovce i nismo za bolje.
Svi znamo priču oko Kopernikusa i kupovine B92 i Prve. Da ne pričam da bivši vlasnik Kopernikusa(SNS) sada odjednom je prešao u građevinu i uskoro počinje izgradnja kompleksa na mestu sadašnjeg buvljaka.

Treba pritisnuti SBB da ulaže u što bolju uslugu ali nikako dopustiti da unište konkurenciju jer posle toga nećemo imati izbora

Živela rakija:guitar:
Ja mislim da će upravo ovi ugovori između Telekoma i O2 naterati Sbb da ulože u svoju infrastrukturu i medijske sadržaje. Prošlo je vreme kad je Telekom bio nemi posmatrač. Sbb ne gubi korisnike ovim ugovorom gore pomenutih operatera. Neka završe i oni optičku mrežu pa nek je iznajme kome hoće.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Biće da je skini i pobegni princip jer neko ko koristi torente zna da ceni 160 Mbps UPLOAD! :)
A i tih 160 mbps je nedovoljno za ozbiljne trekere.
Meni je 50mbps sasvim dovoljno za upload.
Ne znam za tebe...Kao da ne možete živeti bez ultrabrzog neta...

Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока
 
Nije to ništa ultra brzo, nije čak ni odnos 2:1 (download:upload) pa se povremeno uzme seedbox zbog privatnih trekera.
A i 4K remux film ima preko 50GB svaki tako da treba to skinuti i vratiti ;)
 
Kako bese treba da glasi ip adresa ako si iza cg-nat?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Nije to ništa ultra brzo, nije čak ni odnos 2:1 (download:upload) pa se povremeno uzme seedbox zbog privatnih trekera.
A i 4K remux film ima preko 50GB svaki tako da treba to skinuti i vratiti ;)

Slažem se za 4K.
Ja nemam 4K TV tako da ni ne skidam takve filmove ,)
 
Jel još nekom ne radi mojsbb.rs ? Meni izbacuje grešku "Http/1.1 Service Unavailable". Novi Sad je u pitanju.
 
Koristi li neko Unifi, kako se povezati?
Učukam mejl i pass sa Moj Sbb ali neće da mi se konektuje tablet?
 
Poslednja izmena:
Da ti nije deaktiviran unifi na nalogu? Jer ako ga ugasiš, ne možeš ni da ga koristiš.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Moras jos da podesis nesto, skoro sam cerki namestao na telefonu. Nije hteosamo user i pas, moralo je jos nesto da se podesava. Imas na netu podesavanja za android i unifi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno