Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
MTS mi nudi box pakete 12 meseci po 1 din, plus još 12 meseci po punoj ceni.
Koji boks uzimaš kada si dobio tako dobru ponudu?
Koliko bih najviše MTS meseci po 1 dinar mogao da dobijem (preko akvizitera) ako bih kod njih imao internet (imam optiku u zgradi) i fiksni?
Njihovu televiziju uopšte ne želim, samo EON (app).
 
Poslednja izmena:
Nudio akviziter, na vratima, a vidim da im ta ponuda stoji i na sajtu. Mislim da važi za sve Box pakete, nisam siguran.
 
Koji boks uzimaš kada si dobio tako dobru ponudu?
Koliko bih najviše MTS meseci po 1 dinar mogao da dobijem (preko akvizitera) ako bih kod njih imao internet (imam optiku u zgradi) i fiksni?
Njihovu televiziju uopšte ne želim, samo EON (app).

Važi za svakoga ko ima optiku i za sve pakete to je zvanična ponuda 12 meseci za dinar. Sumnjam da će dati više od toga. I ovako će raditi sa minusom posle će to poreski obveznici da spašavaju
 
12 meseci je za sve nove korisnike koji imaju mogućnost za optiku i uzimaju neki od box paketa.
 
Hvala vam drugari, potpuno sam propustio tu ponudu! Kada sam obnavljao SBB ugovor u avgustu, MTS je nudio 6 meseci za dinar, a ja sam dobio 8 meseci kod sbb-a za dinar.

Hm, da sam znao mogao sam da uzmem optički internet i telefon kod mts-a sa 12 meseci za dinar, a televiziju (koju inače veoma slabo gledam) preko kineskog boksa i eon aplikacije. :)

Ne smem ni da pomislim koliko bi me to povoljnije izašlo. I sa popustima SBB je skup.
 
Nije to tad bilo ta zvanična ponuda kod mts je tek od pre par dana na njihovom sajtu,a te nezvanične ponude što su pre bile samo preko akvizitera bilo su tipa 8-10 meseci za box3 pakete box4 crveni a 12 meseci za box4 plavi i zlatni.12 meseci jeste 12 meseci ali malo je svima promaklo da su podigli cene npr nije isto kad isteknu besplatni meseci dati za box3 max paket 4399 koko je sad ili 3890 koko je bilo pre ovih 12 meseci pogotovo za onog ko nema uslove za optiku pa može max 6 meseci da dobije po 1 dinar.
 
Hvala vam drugari, potpuno sam propustio tu ponudu! Kada sam obnavljao SBB ugovor u avgustu, MTS je nudio 6 meseci za dinar, a ja sam dobio 8 meseci kod sbb-a za dinar.

Hm, da sam znao mogao sam da uzmem optički internet i telefon kod mts-a sa 12 meseci za dinar, a televiziju (koju inače veoma slabo gledam) preko kineskog boksa i eon aplikacije. :)

Ne smem ni da pomislim koliko bi me to povoljnije izašlo. I sa popustima SBB je skup.

Na koju foru si kao stari korisnik dobio 8 mes za din, ka oni novim nude 6. Uzgred meni nude 12 mes po ceni stsoog paketa, trio gold pa eon full, razlika citavih 170 din, ili ti ukupno 2.040, pola meseca za dinar, hahaha.
 
Pisao sam o tome više puta skoro u temi, bilo krajem avgusta.
Raskinuo sam stari ugovor i potpisao novi ugovor na drugo ime kao novi korisnik na istu adresu i dobio preko akvizitera osam meseci po 1 RSD za eon Trio light.

Vezano za MTS nisam uopšte pratio ni sajt ti cene, samo sam u tom trenutku video da su nudili šest meseci za dinar, a sada su kažeš podigli cene tako da treba da izračunam koliko bi mi bolje došlo (?) jer Imam uslove za optiku.

Sada je ionako nebitno pošto sam potpisao dve godine SBB. ;)
 
Na koju foru si kao stari korisnik dobio 8 mes za din, ka oni novim nude 6. Uzgred meni nude 12 mes po ceni stsoog paketa, trio gold pa eon full, razlika citavih 170 din, ili ti ukupno 2.040, pola meseca za dinar, hahaha.
Pa da, za stare korisnike "popust" je bezobrazluk.
Bukvalno samo iznerviraju dugogodišnje korisnike takvim ponudama :)

Hvala vam drugari, potpuno sam propustio tu ponudu! Kada sam obnavljao SBB ugovor u avgustu, MTS je nudio 6 meseci za dinar, a ja sam dobio 8 meseci kod sbb-a za dinar.

Hm, da sam znao mogao sam da uzmem optički internet i telefon kod mts-a sa 12 meseci za dinar, a televiziju (koju inače veoma slabo gledam) preko kineskog boksa i eon aplikacije. :)

Ne smem ni da pomislim koliko bi me to povoljnije izašlo. I sa popustima SBB je skup.

Nema nikakvih natezanja i pregovora kao kod SBB-a jer je ovo zvanična ponuda, samo je bitno da imaš optiku kao mogućnost.

https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona/Vesti/Promocije/a89808-BOX-Vredi-a-stedi.html
 
Poslednja izmena:
Pisao sam o tome više puta skoro u temi, bilo krajem avgusta.
Raskinuo sam stari ugovor i potpisao novi ugovor na drugo ime kao novi korisnik na istu adresu i dobio preko akvizitera osam meseci po 1 RSD za eon Trio light.

Vezano za MTS nisam uopšte pratio ni sajt ti cene, samo sam u tom trenutku video da su nudili šest meseci za dinar, a sada su kažeš podigli cene tako da treba da izračunam koliko bi mi bolje došlo (?) jer Imam uslove za optiku.

Sada je ionako nebitno pošto sam potpisao dve godine SBB. ;)

Onda to nije obnavljanje ugovora kako si rekao, vec zaključenje novog. To sam i ja razmisljao da uradim, ali vrv ce prevladati 12 meseci...
 
Pisao sam o tome više puta skoro u temi, bilo krajem avgusta.
Raskinuo sam stari ugovor i potpisao novi ugovor na drugo ime kao novi korisnik na istu adresu i dobio preko akvizitera osam meseci po 1 RSD za eon Trio light.

Vezano za MTS nisam uopšte pratio ni sajt ti cene, samo sam u tom trenutku video da su nudili šest meseci za dinar, a sada su kažeš podigli cene tako da treba da izračunam koliko bi mi bolje došlo (?) jer Imam uslove za optiku.

Sada je ionako nebitno pošto sam potpisao dve godine SBB. ;)

Ako si potpisao sad u avgustu, slobodno raskini ugovor i plati im dve ili 3 full pretplate (tj onoliko dugo koliko si kod njih plus otkazni rok) i prebaci se na MTS. Znaci, po zakonu o zastiti potrosaca ne moras da im placas sve rate do kraja ugovorne obaveze (iako ce oni probati tako da te zaplase), vec mozes ova 3 meseca po full ceni (tj onoliko koliko su oni na steti sto su ti dali po 1 dinar).
 
Poslednja izmena:
Ako si potpisao sad u avgustu, slobodno raskini ugovor i plati im dve ili 3 full pretplate (tj onoliko dugo koliko si kod njih plus otkazni rok) i prebaci se na MTS. Znaci, po zakonu o zastiti potrosaca ne moras da im placas sve rate do kraja ugovorne obaveze (iako ce oni probati tako da te zaplase), vec mozes ova 3 meseca po full ceni (tj onoliko koliko su oni na steti sto su ti dali po 1 dinar).

U njegovom slučaju i u kombinaciji koju bi hteo prešlo mu je granicu isplativosti.
mts box2 12x2409 + eon ligt tv 21x1499 + troškovi raskida 3x3499+ taksa za uvođenje stan 3900 kuća 9900= sa taksom za stan 74784 kuća 80784
Dok mu je sadašnje trio ligt 16x3499=55984.
 
Poslednja izmena:
Da li je SBB, uopste negde krenuo u zamenu kabla sa optikom u Beogradu?
Neka bar slična akcija, kao sto to TS radi evo već par godina?
Ne mislim na nove zgrade, već na postojeće korisnike.




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zasto bi to morali da rade kada odlican bandwidth moze da se dobije na kablu?

TS je morao to da radi (a i moze im se sa neogranicenim budzetom), jer parice ne mogu preko 50 Mbps na VDSL... a posebno zbog upstream
 
Poslednja izmena:
Protok je jedno, a dostupnost ugovorenog protoka 24h/365 dana, je nesto sasvim drugo.
Kod VDSL-a na primer, za 5 godina , mozda jedan kratak prekid, uz konstantnu ugovorenu brzinu. To je za mog koaksijalnog SBB komsiju, misaona imenica, kako za brzinu, tako i za dostupnost iste.
Na poslu imam SBB koaksijalca, jednostavno, ima puno problema, sto duzih i kraćih prekida, sto nekih silnih radova na mreži, jednom rečju, užas u odnosu na VDSL.
Vabe me promoteri, da predjem na SBB koaksijalca, ali kada čujem komsije, koji pristojno vremena provede na netu, to nije ni nalik pouzdanosti VDSL-a.Ovi koji ga slabo ili retko koriste, njima je sve super ,sta god da ih pitas.
Stalno pisu o giga mrezi, a ona je za Beograd, dostupna za par procenata korisnika, koliko sam shvatio.
Malo, malo dodju na vrata, uvek pitam jer ima optika, kazu NE, kažem aj zdravo.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskustvo sa adsl-om u selu na Mts bas tako, za 3g jedan prekid i konstantna brzina(15% manja od deklarisane) ali Sbb oko 13 g, nekokiko lokacija u Ns, razlicita starost infrastrukture ali brzina i kvalitet besprekorni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je SBB, uopste negde krenuo u zamenu kabla sa optikom u Beogradu?
Neka bar slična akcija, kao sto to TS radi evo već par godina?
Ne mislim na nove zgrade, već na postojeće korisnike.




Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Sto bi to radio kad muze raspali koaks za 4k mesecno ?

Jos to proglasi za fake giga ,mega mrezom
 
Meni se smučilo da mi stalno dolaze i poturaju pamflete, gde je ono GIGA, sve veći i veći font, al na koaksijalcu, pa rekoh možda su krenule optičke radne akcije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Protok je jedno, a dostupnost ugovorenog protoka 24h/365 dana, je nesto sasvim drugo.
Kod VDSL-a na primer, za 5 godina , mozda jedan kratak prekid, uz konstantnu ugovorenu brzinu. To je za mog koaksijalnog SBB komsiju, misaona imenica, kako za brzinu, tako i za dostupnost iste.
Na poslu imam SBB koaksijalca, jednostavno, ima puno problema, sto duzih i kraćih prekida, sto nekih silnih radova na mreži, jednom rečju, užas u odnosu na VDSL.
Vabe me promoteri, da predjem na SBB koaksijalca, ali kada čujem komsije, koji pristojno vremena provede na netu, to nije ni nalik pouzdanosti VDSL-a.Ovi koji ga slabo ili retko koriste, njima je sve super ,sta god da ih pitas.
Stalno pisu o giga mrezi, a ona je za Beograd, dostupna za par procenata korisnika, koliko sam shvatio.
Malo, malo dodju na vrata, uvek pitam jer ima optika, kazu NE, kažem aj zdravo.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Giga mreža i veće brzine nemaju nikake veze sa optikom i dostupna je u celom Beogradu tj u svim gradovima u kojima su izvršili digitalizaciju.Kad gledaš njihovu ponudu na sajtu ona veća brina interneta ti je ta giga.
 
Nama su promoteri pričali o optici.Kasnije se ispostavilo da su dosli optikom, a onda zadnja milja ide koaksijalcem sto je suludo.
Opet kasnije su rekli, na nase pitanje, zasto tako rade, da je promena opreme i sve ostalo jako skupo, i da neće raditi Ftth, te smo im mi rekli, i nama je vasa usluga skupa i ćao.

Sada u ovim okolnostima, mogu preći kod njih, samo uz 12 meseci free, na tu giga koaksijalu.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni danas stigla ponuda poštom od SBB-a da pređem na eon premium. U tekstu se pominje da superset prestaje da važi posle 30.9.2020.

Da li neko može da potvrdi da li je ovaj navod za superset tačan ili je po sredi navlakuša?
 
Za Superset najavljeno jos pre neki mesec da prestaje usluga.
 
Meni sve okay (bulevar)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Sbb nema nikakvih akcija za produzenje ugovora za televiziju?
 
Bilo bi lepo makar 6 meseci po 1. Definitvno trenutno nema nista od akcija.
 
Ja juče raskinuo ugovor.
- A zašto raskidate? Možda možemo nešto da se dogovorimo, da vam ponudimo bolje uslove...
- Ma kasno je sad za dogovor. Ja kad sam kao bivši korisnik IKOM-a tražio da mi date uslove novog korisnika u SBB-u, vi ste me oduvali. A danas bi mi rado dali te uslove samo da ostanem, jel?

Ćute kao mulci :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno