Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@kakoonobese
Ja dobio preko kol centra. U poslovnici nude sitno, verovatno ono što oni smeju. Posle par dana zvali iz kol centra i ponudili uslove kao za nove korisnike.
 
Poslednja izmena:
imam penzionerski popust.

Nekom mojom računicom do tvoje cene dođoh samo sa 10% na održavanje.Nedaju na ceo paket koji izabereš neki određen popust jesam li upravu.Pošto na njihovom sajtu ne mogu nikakve konkretne podatke da nadjem niti za penzionere niti za invaliditet da li ima kakav popust.
 
Da, daju samo 10% na odrzavanje, nista drugo.
I ja sam gledao ove nove pakete da li i dalje daju penz. popust, ali nisam nasao.
 
  • Like
Reagovanja: jok
Da li sam ja jedini baksus ili nas ima jos, za manje od dva meseca promenio sam dva eon box-a i evo upravo mi se desava ista stvar kao i prosli put i opet ne znaju nista i opet ce mi doneti novi eon box, sad sam u fazonu da im trazim da mi donesu dva eon box-a jer kontam da ce i sledeci izdrzati nekih mesec dana pa da ne cekam 3,4 dana da mi donesu novi.
 
Upalim box, pise mi na tv no signal, al mogu da upalim onaj eon meni, i ako vratim bilo koji kanal 10 sekundi nazad onda dobijam program, jer tad se program vuce sa net-a. Cim restartujem box nazad na ono dugme za prekid struje ili iskljucim/ukljicim strujni kabal, ili mi ucita neki program ili je crna slika, sta god da radim sa daljinskim nista se ne desava, probali su svasta, od njihovog restarta, do nekog pokusaja restarta preko daljisnkog, cak i iz njihovi kad su dolazili do mene, probaju dva, tri minuta i u fazonu su ok, ne mogu da se bakcem menjam ti za novi eon box. Inace kako sam saznao od likova koji rade podrsku da su ih bukvalno jedan dan sve zovnuli i objasnili im kako funkcionise eon box i to je to poceli sa uvaljivanjem box-ova a kazu mi da redovno crkavaju...
 
Ja sam prešao na EON FULL 16.1. Generalno sam zadovoljan. Do sad mi se 2-3 puta desilo da se Box sam od sebe restartovao ali sem toga nisam imao probleme slične tvojima. Dugmići jedino ne svetle na EON daljincu i to sam prijavio i rekli su da su upoznati sa tim i da rade na tome i da se očekuje neki update koji će to popraviti.

Lik koji je dolazio da mi donese i montira opremu dakle SBB serviser ili kako god je imao samo reči hvale za EON BOX tako da je i taj deo priče kontra od tvoje priče;)

Ti baš nemaš sreće sa tim box-ovima ili ima neki banalni razlog zašto je to kod tebe baš tako.
 
Tebi nije problem u boxu nego u razdelniku ili kablu. Zameni na razdelniku kablove i probaj za pocetak.
 
Ako nemaš neka ti postave galvanski izolator pa probaj onda šta će da se dešava.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na koji kabl misliš...jel misliš na ovaj kabl što ulazi u stan...a razdelnik ti je verovatno ovo gde se kabl deli na deo koji ide u modem i deo koji ide u box..da li sam u pravu...možda i ima logike da je to problem.
 
Upalim box, pise mi na tv no signal, al mogu da upalim onaj eon meni, i ako vratim bilo koji kanal 10 sekundi nazad onda dobijam program, jer tad se program vuce sa net-a....
ako sam te razumeo program ide preko net kabla ako je zakasnjenje 10-tak sekundi...jer si probao da skines skroz koaksijalni kabl i dali se onda taj box ponasa isto...
 
Telefon je zazvonio, rodila se nova nada ..... Direktan poziv sa 4001000 oho vidi, vidi SBB . Dobar dan, ljubazna promoterka sa sexipilnim glasom, zovemo Vas da Vam ponudimo obnovu ugovora i imamo predlog za Vas. Odlicno recite molim Vas BAŠ sam zainteresovan. Evo kaže mukica mi Vam predlažemo 24 meseca ugovora po ceni 342X dinara mesečno i Cinestar premium kanale i cena se nece menjati citiram. Oooooooo urliknuh pa to je NEREVOVATNA ponuda, samo moram da razmislim malo, ako možete da me zovnete sutra i da, recite mi koja bi bila brzina interneta. Posle par sekundi kaže 60+4 ......
 
Poslednja izmena:
Reci da ti orion nudi optiku za 1700 din, videćeš kako će ti dati barem 5 ili 6 meseci po 1 dinar.
 
Reci da ti orion nudi optiku za 1700 din, videćeš kako će ti dati barem 5 ili 6 meseci po 1 dinar.

Brate ja sam na Orion Telekom optici od 02 decembra i nemam vise nista od SBB opreme niti imam ugovor sa njima. Uzeo sam paket 200/20 i 137 tv kanala koje placam 2249 din mesecno nego UŽIVAM da slušam vrhunske sbb ponude :d .
Nadam se da ovo čitaju i potencijalni korisnici sbb'a a bogami i promoteri. Nešto razmišljam, kako bi bilo dobro da siđem sa optike na us..ni coax kabl pa da platim preko 82 hiljade dinara za 2 godine
kako bih gledao Cinestar a pri tome bih imao i nevidjeno gori internet, ipak Cinestar je Cinestar ..... :smash:
 
Poslednja izmena:
Jel nudi jos neko sport klub kanale osim sbb? Imao sam stari ikom flat 3 ili 4 standard sa 50mb net, kablovska plus hbo itd i placao to 2700, sad kad je bila digitalizacija i kad su doneli ove d3 mini uredjaje spustili mi net na 40mb, pogasili hbo i jos neke kanale i opet placam isto. Pandan tom kanalu je novi eon duo light koji ima 50 mbit net i opet najmanji broj kanala i kosta 3100, znaci dobijam dosta manje kanala i isti net za 400 din vise...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel nudi jos neko sport klub kanale osim sbb? Imao sam stari ikom flat 3 ili 4 standard sa 50mb net, kablovska plus hbo itd i placao to 2700, sad kad je bila digitalizacija i kad su doneli ove d3 mini uredjaje spustili mi net na 40mb, pogasili hbo i jos neke kanale i opet placam isto. Pandan tom kanalu je novi eon duo light koji ima 50 mbit net i opet najmanji broj kanala i kosta 3100, znaci dobijam dosta manje kanala i isti net za 400 din vise...


Sent from my iPhone using Tapatalk

U Nišu je Kopernikus imao, ne znam da li ih i dalje ima. Oni su imali i Arene i SK.
 
Tebi nije problem u boxu nego u razdelniku ili kablu. Zameni na razdelniku kablove i probaj za pocetak.

To su mi rekli iz podrske koji su me zvali da pitaju sta je sa box-om ili ti drugi nivo podrske. Treba da posalju nekog da dodje da zameni taj kabal, mada sam im ja rekao da ponesu i drugi eon box za svaki slucaj, inace u zgradi je provucena optika i kablovi do samog TV-a nova zgrada je u pitanju tako da kabal od zida do eon box-a nije star vise od dva ipo meseca ili ti od kad imam sbb u novom stanu.

ako sam te razumeo program ide preko net kabla ako je zakasnjenje 10-tak sekundi...jer si probao da skines skroz koaksijalni kabl i dali se onda taj box ponasa isto...
Jesam, isto se desava, tacnije sad nema nikakve slike, a prosli put sam imao samo taj jedan random kanal i ako iskljucim koaksijalni kabal onda nemam ni taj kanal...
 
Da zaboravio sam da napisem, iz beograda sam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To su mi rekli iz podrske ..
Probaj sam, stavi direktno kabal u tv ili d3 mini i vidi imas li sliku ili nemas i resis prvu dilemu dolazi li uopste signal do uredjaja. Ovako bajke pricaju napamet...sta bi bilo kad bi bilo....uvek moze da se nadje neki neuobicajan razlog ili situacija...
 
Poslednja izmena:
I mene su zvali sa 011/4001000 .....
Razgovor nije bio ni približno pozitivan kao što su opisale druge kolege. Nemaju nameru da nude bolje uslove.........
Najviše što je ponuđeno je 3 meseca samo plaćam TV (1500 dinara) a nakon toga punu cenu od 3500 dinara.

Moram da odem do neke poslovnice da podnesem zahtev za raskid ugovora.
Pošto su kabl za mene i još 2 korisnika vezali za moj dimnjak, izgleda da će raditi makaze !!!!!!
 
Sto se slanja mejlova tice, nisu bas azurnibda odgovore, a tek da preduzmu nesto..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Probaj sam, stavi direktno kabal u tv ili d3 mini i vidi imas li sliku ili nemas i resis prvu dilemu dolazi li uopste signal do uredjaja. Ovako bajke pricaju napamet...sta bi bilo kad bi bilo....uvek moze da se nadje neki neuobicajan razlog ili situacija...

Sad sam tek video da i na TV-u imam ulaz za koaxijalni kabal al sa onim prikljuckom kojim se zasavljavao kao sto je na samom box-u. Prikljucio ga sa tv-om i ima slike, vratio u box i imam sliku, al ne mogu da menjam kanale, pojacavam ili ... samo stoji random kanal i to je to, daljinski ne funkcionise.
 
Sad sam tek video da i na TV-u imam ulaz za koaxijalni kabal al sa onim prikljuckom kojim se zasavljavao kao sto je na samom box-u. Prikljucio ga sa tv-om i ima slike, vratio u box i imam sliku, al ne mogu da menjam kanale, pojacavam ili ... samo stoji random kanal i to je to, daljinski ne funkcionise.

Menjaj box (insistiraj) i naravno daljinac pa se pomoli da novi uredjaj radi kako treba i da ono sto papreno placas (odnosno svi mi placamo) to i koristis. Ziv bio...
 
Neka reše kako god umeju, šta te briga. Ti njima ne daješ falš novac.
 
Bili smo u kašnjenju sa jednim računom, pa sam sinoć rešio da platim oba koja su došla na naplatu (plaćam preko e-bankinga). Ukupno za dva meseca je bilo nešto oko 4000+ dinara.
Međutim, takođe juče po podne je moja majka uzela uplatnice i platila iste te račune! Naravno, nisam to znao kad sam plaćao, zatajila porodična komunikacija.

Na MojSBB sajtu nije još proknjižena nijedna od tih uplata, verovatno će se videti u ponedeljak.

Dakle, greškom smo duplo platili. I sad, šta će biti dalje? Imamo li pretplatu? Da li će se normalno sa nje skidati narednih meseci?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno