Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ja za 15 godina nikad dobio nikakvu promociju. Svaki moguci put me promocije/akcije zaobisle za mesec-dva. Sve uredjaje koji su se placali ja platio, nikad dobio dana besplatno. Ako stvarno ova fora sa potpisivanjem ugovora na drugog clana porodice vazi onda ekstra. Da i ja konacno dobijem nesto free
 
Skini Net Uptime Monitor, belezice ti svaki prekid. I nemoj da odustajes. Prosle godine sam imao nedeljama neke mikro prekide po nekoliko puta dnevno. Zvao podrsku, posalju tehnicare, oni kao, pa sve je u redu. Pokazem log...ali evo sada je sve u redu. Ponovo im sednem na grbacu, posalju novu ekipu tehnicara, i sa njima ista prica...sve je u redu. Bukvalno me zahebavaju. Ali ne odustajem. Na kraju je dosao covek, pogledao, i kaze...sto posto kabl. A kabl je bio jos od Ikoma. Da covek nalog, zamene kabl i prekidi od tada nestanu.

Sada imam drugi problem i ponovo se preganjam sa njima. Brzina downloada strasno varira, na kablu naravno. Net mi je 500/50, a download ide od 115Mbs do 440Mbs. U proseku negde oko 250-300Mbs. Nevezano za doba dana. I opet su slali tehnicare dva puta koji su utvrdili da je kod mene sve u redu. Jedan je cak utvrdio da nesto nije u redu na cvoru u susednoj ulici...ali i dalje nista. Na kraju sam im se obratio mejlom, poslao im rezultate merenja i oni mi odgovore da su sve proverili i da je sve u redu. :) Al' dobro, ceracemo se jos...

evo mog problema...
Capture.JPG
 
Meni na kablu radi stabilno a na wireless-u imam prekide od par sekundi. U pitanju je cga2121. Šta bih mogao da pokušam osim menjanja kanala Wireless signala?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko prometio ubrzanje veceras, dl mi je bio oko 23MB/s a up oko 1.7 MB/s, sada je dl oko 38MB/s a up oko 3.8MB/s...
 
Meni večeras internet radi veoma sporo. Jedno 15 puta sporije nego što plaćam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni, DL je 5 Mbps od 100.
 
Meni VDSL radi kao zmaj :d Što je indikator da makar ovde na selu nisu uradili extremni "overselling" spram kapaciteta mreže.
 
I kod mene se trenutno vuce kao prebijena macka... paket 75/5 a speedtest prikazuje 19/5
 
Od sinoc net radi katastrofa od 300 ide mnogo ispod 80 malo pre 50mpbs.

Sad cemo videti kakvi su kapaciteti dan 1 lock down-a....
 
Meni koci i secka vod i gledaj ispocetka. Ide sekund, pa koci...

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Speedtest preko MTS servera ide sad punom brzinom ali recimo download sa Github-a se vuce kao puz.

Zanimljivo, Youtube video 2160p60 ide super ali zato EON u browseru prebacuje na stream nizeg kvaliteta :)
 
Poslednja izmena:
Ево, за случај да неко не прати сајт:

 
Evo kao neko ko ima i SBB EON premium i BOX paket napravio sam kratko poredjenje i moje licno misljenje je sledce:

- Sto se tice TV-a bar ovo malo nekih 2 sata sto sam vracao neke serije i filmove i poredio sliku (neko je u nekoj temi rekao da je slika bolja na mts-ovom STB-u nego na EON-u) konkretno Diva kanal i serija Hawaii Five-0 je izabrana za test i moram reci licno meni EON ima neuporedivo bolju sliku... Boje u pozadini, boje u centru, likovi u pozadini na EON-u vide se kao da je sve Full HD ili 4k, a na ovom MTS-ovom STB-u slika mi deluje kao neki los RIP sa Xvid-a... Sve u svemu, netom prezadovoljan (sve otvara instant skoro bez ikakvog ucitavanja, sa brzinom 400Mbita konkretno bench i recimo polovniautomobili mi se par sekundi brze ucitavaju nego sa 500Mbita kod Sbb-a), TV (Mts) je za sada ozbiljno razocaranje posle EON-a. Jedina prednost je sto nema Bugova u vidu kasnjenje funkcija sto je EON imao... Sve ostalo nenadmasiva prednost na strani EON-a, bar sto se mene licno tice
 
Poslednja izmena:
Baš si našao đubre od kanala za poređenje (em je SD, en je VHS-y SD)... ako je tebi ovo "boje kao HD" onda ti i ne znaš kako HD izgleda... ili taj kanal DRASTIČNO bolje izgleda u live režimu kad se gleda DVB-C mux nego što izgleda Eon stream kad gledaš iz početka.
 
Shomispc, jel može molim te i meni PM. Hvala!
Ne mora PM posto mi je vec X ljudi pisalo.

Nista nisam uradio, niti mogu ista da uradim. Samo sam decku dao broj akvizitera koji radi u njegovom (mom) kraju obzirom da smo komsije :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Baš si našao đubre od kanala za poređenje (em je SD, en je VHS-y SD)... ako je tebi ovo "boje kao HD" onda ti i ne znaš kako HD izgleda... ili taj kanal DRASTIČNO bolje izgleda u live režimu kad se gleda DVB-C mux nego što izgleda Eon stream kad gledaš iz početka.

Ja sam napisao sta sam poredio, poredio sam i HBO HD isti kur**, opet mi je lepsa slika na EON-u kad gledam iz pocetka nego na MTS-ovom STB-u. Mozda sam ja Sasa Matic po tvom vidjenju mene (iskreno me zab**e), al to je moj stav i moje misljenje koje imam i koje je bazirano na osnovu poredjenja dve usluge, sa istim parametrima na istom mestu u razmaku od par minuta
 
Kako vam radi SBB net večeras?
Kod mene ponovo kao i sinoć vrlo kilavo...
Dugo sam već kod njih i ovo je prvi put da se srećem sa ovakvim problemima, net je uvek bio full osim u retkim situacijama kada je bilo nekih kvarova.
 
Krenuo sam neko preuzimanje od 100GB i užasno je. Samo povećava vreme.

250/25.

Priloženo je "najbolji" rezultat.

Jedini uređaj koji je trenutno povezan je ovaj telefon na 5GHz

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
a727695077860e89c6b1abbc900e8a1d.jpg
 
Poslednja izmena:
@sarulja91 Pa ti si dobar! Pogledaj za TGP 300/15 kako je izgledalo, kad sam pukao...

9153495203.png
 
Svi su kod kuca, svi su na netu. I samo se strimuje sadrzaj. Zato i SBB uvek pise, brzine do ...
Ali ovo je bas overprovisioned.
 
To sve razumem i mogu da prihvatim ali ispod 100Mbps za premium, pa ne ide...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno