Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ kome nisu povecali brzine neta

Ostao sam duzan objasnjenje: posle poziva kol centru uspeo sam da dobijem tehnicara na telefon i objasnim mu da mi jos nije povecana brzina.
Jedan reset modema sa njihove strane je resilo "problem". Nije im jasno kako modem nije do sada podigao brzinu. Nije vazno.

Pitao sam ga isto sto i "tetu" koja se prvo javila. Ostao je pri stavu da se i brzine vracaju na staro posle 15. avgusta.
Ako je on slagao mene i ja lazem vas.
Mada mislim da im je tako nalozeno da govore.

U pitanju je paket Trio Gold, blok 70a.

Pojma nemaju ti u Call Centru to sve treba rasterati
Nema pod broj jedan nikakvog smisla povecavati pa posle snizavati brzinu. Pod broj 2 to vazi samo za TV kanale.
Brzine se menjaju trajno, proverio sam i sa njihovom naprednom podrskom oni su zapravo jedini koji se razumeju u toj kompaniji .
Kontaktiraj ih na Twitteru @sbbsupport pa ces videti :)
 
evo poslao sam im poruku preko facebooka i posle pola sata i meni su povecali.
 
Ja pwko twittera, restartovao se i kao za 10 min, kad ono nema neta uopšte ni preko lan, ne mogu ni preko kabla da mu pristupim na 192.168.0.1, sad ne rade, znači do sutra ništa. Isključivao pds3k iz struje i ništa. A mogu da ga restartujem preko mojsbb mobilnog portala.
 
Ako gledate brzinu na Mojsbb, tu nema promene brzine. I kod mene piše 60/4, ali je brzina povećana. Preko wifi ne ide preko 40 i nešto Mb/s, ali kablom dobije i više od deklarisanih 75. Upload ide isto, malo preko 5.
 
Kod mene na Moj SBB piše da je brzina i dalje 100 / 60, ali deluje mi kao da je povećana brzina. Takođe, HBO, CineStar su otključani bez ikakve intervencije...samo još HBO Go da probam....

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Koji je bolji modem od ubee home gateway evw32c, ako bude morao da se menja? Nije mi bitan wifi, bitno mi je gbit lan i sva 4 porta otkljucana.
 
Dobra im fora, ne povecaju brzine, nego samo onima koji pozovu call centar. Kakvo pilicarenje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Dobra im fora, ne povecaju brzine, nego samo onima koji pozovu call centar. Kakvo pilicarenje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Meni je povećana brzina 15 bez ikakvog zvanja. Jedino ih moram cimati za superset

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Свуда пише да се брзине повећавају и да отварају све канале које ће да затворе 15. августа. Не помињу (званично) да ће и брзине да врате али од кога је, не би ме чудило. После врате и кажу ... ко опет хоће оне брзине, нека оде да потпише ЕОН.
 
Čekaju da isteknu ugovori ...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Al čekaj, ako na portalu pišu stare brzine kako da znaš da su povecane? Empirijski ok kada su male pocetne, ali sa 150 na 200 se ne oseti. Jedino speedtest.
Inače i kod mene je povecana ali sam izgubio sva 4 porta otkljucana.
 
Ja sam pre skoro sat vremena kontaktirao podršku na Twitter, javila se Melanija i tražila odobrenje za "dodatno ažuriranje podataka iz sistema", odobri i od tada ništa.
A to vraćanje na staro od 15. Avgusta, ne verujem, nema rezona, dva puta su dizali cene i mnogo ljudi ih napušta, ako mozga imaju ostaviće.

Tapatalk
 
Isti odgovor sam i ja dobio od Melanije, samo preko FB i stativa :D Navodno povećali brzinu, tražili odobrenje za dodatno ažuriranje, ništa se nije promenilo.

In the meantime, juče mi je ekipa ispred zgrade kopala za postavljanje optike (Telekom), biće zanimljivo kada istekne ugovor sa SBB-om.
 
Poslednja izmena:
I ja ih kontaktirao preko Twittera, takodje Melanija se javila, odradjeno sve i sada radi nova brzina.
 
Bez Melanije ne biva...
Moja zgrada ima ponudu za postavljanje optike od Oriona, SBB UO mi je istekla pre par meseci ali nisam odjavio pa se usluga nastavila, nadam se raskidu i prelasku na Orion optiku uz otkazni rok od 30 dana, hoće li to tako ići? Pošto već ništa nisam potpisao nakon isteka UO, mislim?

Tapatalk
 
E sada kad spomene Orion optiku, navodno SBB će kupiti Orion, a dogovaraju se oko cene. To iz pouzdanih medijskih krugova saznajem

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ma samo da ja sprovedem šta sam zamislio pa nek rade oni šta hoće. Me mogu više da smislim one gluposti na TV uz ovakav internet, bacanje para.

Tapatalk
 
Ja im pisao na fb, pokusavali nesto, stelovali ceo dan juce, i sinoc kasno mi stize poruka da trenutno ne mogu da mi povecaju brzinu jer ima nekih problema sa mrezom u mom kraju. Komedija.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Meni upravo povecali posto sam zvao podrsku na 19900. Nista pre toga a resetovao sam ruter par puta.
 
Ja pisao preko fejsa rekli mi da ocekujem povecenje u toku dana i da je frajno. Brzina je 200/12 paket trio gold extra.
 
Naravno da mora biti trajno, ko je još obarao brzine.
Uskoro će morati to još naviše da bi ostali konkurentni.

Duo Net Gold Extra + Superset,
Zorica pustila posle upita zašto još nema. :)

190525 Ubee speed.png
 
Startovao Eurosport 4K
 
I mene ubeđuje da mi je aktivan super set a samo sa Telenor serverom dobacuje do 203Mbps

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod mog sina ne mogu da povecaju brzinu...danas su mi rekli, preko FB, da pripada onim korisnicima kod kojih mora da se menja modem....ja im kazem ok...da li ce dobiti modem , posto je ruter koji ima 5ghz, kaze nije sigurno mozda ce doneti i HGW, ja kazem mora da bude na 5ghz, on ( Bozidar ) kaze, naravno.....ali vec vidim da cu oko toga morati naknadno da se ubedjujem sa SBB-om... kod njih nista nije jednostavno
 
Kod mog sina ne mogu da povecaju brzinu...danas su mi rekli, preko FB, da pripada onim korisnicima kod kojih mora da se menja modem....ja im kazem ok...da li ce dobiti modem , posto je ruter koji ima 5ghz, kaze nije sigurno mozda ce doneti i HGW, ja kazem mora da bude na 5ghz, on ( Bozidar ) kaze, naravno.....ali vec vidim da cu oko toga morati naknadno da se ubedjujem sa SBB-om... kod njih nista nije jednostavno
Ja koristim 3208 i svoj router 5GHz a merenje je bilo preko kabla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
..kod mene samo reklame...za RG....mislim na Eurosport 4k
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno