Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi kolika vam je brzina neta preko coax kabla? Min/max/prosek....?
 
Kod mene deklarisana. 300/30
 
Deklarisana prema paketu 600/60, vrlo stabilan internet sa javnom dinamickom IP
 
Taze sam prikljucen (danas) na Eon light gde je 200 neki max download. Trenutno merim nekih 20 - 40 dok je upload 19-20. Jel to normalno tj da li da sacekam dok se zaukce ili da kukam?
 
Sačekaj malo, treba neko vreme da prodje da bi aktivirali punu brzinu.
 
U redu, sacekacemo..... Hvala za info svima.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    60.5 KB · Pregleda: 41
Ja bih pitao na tvom mestu. Uvek kad potpisem ugovor jos dok su tu ljudi sto montiraju opremu ja probam speedtest na LAN-u.

Inace, 300/30 zakucano kod mene na EON Full.
 
Ma to i preko wifi mora brze, sacekaj par dana pa zovi. Tehnicka podrska im je vrlo agilna, i stvarno resavaju probleme u najkracem roku
 
Evo šta su meni zvanično odgovorili, kada sam se žalio na brzinu:

"U najvećem broju slučajeva, korisnici su na korišćenje dobili pristupnu internet opremu koja sadrži tj. koja omogućava bežično, WiFi, povezivanje na internet. Kako na rad internet linka putem WiFi veze utiče veći broj faktora, brzinu i stabilnost istog nismo u mogućnosti da garantujemo. Deklarisane brzine linka se zasnivaju samo i isključivo preko LAN internet veze.

Na linku https://sbb.rs/Binary/30840/net_tehnicki_uslovi_20190729.pdf možete pronaći dokument Tehnički uslovi za internet uslugu, gde je definisano na koji vid konekcije se odnose deklarisane brzine."


Ne daju Bridge mode, a njihov ruter ništa ne valja. Eee onda sam prešao na optiku kod drugog provajdera... sada nema štucanja. Jeste podrška agilna ali "politika kuće" SBB je zavezala ruke podršci. SBB ne zanima da li je korisnik zadovoljan ili nije njihovim uslugama... politika kuće nije na strani korisnika... oni misle da korisnici postoje zbog njih a ne obrnuto.
 
Poslednja izmena:
Naravno da su deklarisane brzine jedino validne preko LAN kabla, ovo ne vazi samo za SBB. Kad se zalis na brzinu, svaki operator ce te pitati kako meris brzinu, i jedini validni odgovor je preko LAN kabla.
 
"U najvećem broju slučajeva, korisnici su na korišćenje dobili pristupnu internet opremu koja sadrži tj. koja omogućava bežično, WiFi, povezivanje na internet. Kako na rad internet linka putem WiFi veze utiče veći broj faktora, brzinu i stabilnost istog nismo u mogućnosti da garantujemo. Deklarisane brzine linka se zasnivaju samo i isključivo preko LAN internet veze.

Ne daju Bridge mode, a njihov ruter ništa ne valja. Eee onda sam prešao na optiku kod drugog provajdera... sada nema štucanja. Jeste podrška agilna ali "politika kuće" SBB je zavezala ruke podršci. SBB ne zanima da li je korisnik zadovoljan ili nije njihovim uslugama... politika kuće nije na strani korisnika... oni misle da korisnici postoje zbog njih a ne obrnuto.
Bilo kako bilo lepo pitah gore i ljudi napisase da su brzine bliske maksimalnim u okviru izabranog paketa tako da bih rekao da sistem i oprema funkcionisu, bar za sad. Meni su brzine i dalje iste kao i ranije u toku dana. Mada nije meni tesko, zvacu ih sutra da vidim sta rade i da li su zaludni....
pre svega pitanje, jel meriš preko gigabitnog mrežnog kabla iz modema u PC ili preko wifi na 2,4 GHz ili 5 GHz ?
Iskren da budem, vucem bezicno ali ne znam na koju mrezu sam se nakacio. Uhvatio sam wifi, upisao sifru i evo me. Probao i preko fona stosa radi ali isti rezultat.

Doduse, sad gledam ovaj TP link ( TL-WN722n) koji koristim i on izgleda samo moze da se poveze na 2.4 GHz (dok je max 150Mb deklarisano na samom uredjaju). Ajd da isteram ja njegov max pa cu posle lako....
 
brzinu svog paketa 200 / 20 ćeš jedino videti celu kad povežeš mrežni kabl iz modema u PC pod uslovom da imaš gigabitnu mrežnu karticu ili ako se nakačiš na wifi koji je na 5 GHz.
 
Cimao danas prepodne call centar. Popodne se pojavila 5Ghz mreza. Preko fona wifi net je nagurao 195Mb download-a tj deklarisanu brzinu dok je wifi preko 2.4Ghz ostao manje vise nepromenjen - oko 50Mb max, kako na fonu tako i na PC.
 
Cimao danas prepodne call centar. Popodne se pojavila 5Ghz mreza. Preko fona wifi net je nagurao 195Mb download-a tj deklarisanu brzinu dok je wifi preko 2.4Ghz ostao manje vise nepromenjen - oko 50Mb max, kako na fonu tako i na PC.
Uzmi za pc jeftino 5ghz usb adapter na aliju i uzivaj.
 
Imam dodatnih par pitanja, za one koje nisu pratili, istice mi ugovor 1.aprila. Da li ja podnosim zahtev za RASKID ugovora, ili se pozivam na OTKAZ ugovora? Ako se pozivam na otkaz ugovora, da li moram da sacekam 2.april? Ako ipak moram da podnesem zahtev, onda moram da ga podnesem 2.marta, (otkazni rok od 30 dana)? Da li placam sve preostale obaveze pre podnosenja tog zahteva? Da li imaju pravo da mi naplate montiranje opreme i prikljucnu taksu ako podnesem zahtev pre isteka 24 meseca, da li placam penale ako sam izmirio sve obaveze?
 
Imam dodatnih par pitanja, za one koje nisu pratili, istice mi ugovor 1.aprila. Da li ja podnosim zahtev za RASKID ugovora, ili se pozivam na OTKAZ ugovora? Ako se pozivam na otkaz ugovora, da li moram da sacekam 2.april? Ako ipak moram da podnesem zahtev, onda moram da ga podnesem 2.marta, (otkazni rok od 30 dana)? Da li placam sve preostale obaveze pre podnosenja tog zahteva? Da li imaju pravo da mi naplate montiranje opreme i prikljucnu taksu ako podnesem zahtev pre isteka 24 meseca, da li placam penale ako sam izmirio sve obaveze?
Odes u poslovnicu 2. Marta i podneses zahtev za raskid. 1. Aprila vratis opremu i platis redovan iznos racuna, nema nikakvih penala i taksi i ne komplikujes mnogo.
 
Koliko sam razumeo, zahtev moze da se podnese samo ako se su izmirene sve obaveze, i zar se oprema ne vraca u roku od 15 dana od podnesenja zahteva?
 
Presli su igricu, samo sebe blokiraju. Na SK HD pise nema prava emitovanja zato sto basket prenose i na Nova S.
 
Novu Sport su napravili kako bi na taj kanal prebacili premium sport kada su SK kanale dali nekim operaterima u BiH i HR. Sad kad su SK kanali ostali samo na operaterima UG onda taj kanal i nema svrhu.
 
Imali su i skoro svi drugi operateri (čak i m:tel). Zato su i pokrenuli Novu Sport.
 
Koja je defolt šifra za SBB tehnicolor cga2121?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno