Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
А ми што смо на премијум пакету, шта ми добијамо? :unsure:
😁 Чоколаду као и прошле године?
 
Pa ti si Bozic Bata to je drugo :ROFLMAO:

Inace, razlog sto nema HBO je sto su poludeli jer im redovno uvaljuju lazne brojeve korisnika, zestoko umanjene... Isto vazi i za sve ostale operatere, naravno...
 
Svašta je SBB delio kao poklon premijum korisnicima zadnjih 10 godina. Donosili u početku lično, posle preko kuriskih. Svakako je za pohvalu ta pažnja. To što mi volimo "za dinar" je totalno naša priča. Nego, koji uređaj se dobija kao ulazni na optici kod fizičkog lica?
 
za optiku kucnim korisnicima SBB daje Nokia G-2425 ONT/Wifi5/HomeGateway uredjaj (varijanta bez vidljivih antena), isto kao i ostale firme United Group u Balkanu, a i mts u nekim gradovima gde je Nokia sponzor.
 
Koliko sam ja video nije integrisan u ruter nego ima poseban konvertor iz optike u coax u regionima gde ima DVB-C signal na optici (nema svuda, proveri, tamo gde nema daju OTT box umesto DVB-C boxa)
Evo posta korisnika koji je slikao SBB kucnu opticku opremu: https://forum.benchmark.rs/threads/sbb-generalna-diskusija.277774/page-1281#post-6672445
vidi se da iz jedne od ovih belih kutija sa optickim konektorom izlazi i coax za DVB-C. dok je Nokia ONT samo za internet/OTT/Premotavanje.
 
Poslednja izmena:
Prelazimo sa biz korisnika na fizičko. Rekli da se mora vratiti oprema, koja je stvarno dobra. Ako ponude nešto ovako...
 
Ovo.Nisam na lokaciji da vidim tačnu oznaku.
 

Prilozi

  • 1668855821840.jpg
    1668855821840.jpg
    259.9 KB · Pregleda: 98
Još nisam raspakovao kutiju, jel EON box mora na Coax ili je dovoljno LAN?
 
Ne znam da li je ovde neko pisao, upravo sam dobio ponudu kao nov korisnik 18m x 1 din + 12m pretplata odgovarajućeg paketa.
 
Ovo.Nisam na lokaciji da vidim tačnu oznaku.
izgleda kao neki Calix Gigacenter model, ali DOCSIS varijanta, znaci trenutno nemas biz optiku nego biz coax ?
Normalno onda da mora skroz drugacija oprema, opticki internet ne ide preko coax (optika se samo moze konvertovati u coax za DVB-C jednosmerno, ako postoji na lokaciji)
 
Još nisam raspakovao kutiju, jel EON box mora na Coax ili je dovoljno LAN?
Ako ima Coax port mora Coax da bi gledao uzivo TV jer to onda ide preko DVB-C. LAN je za Premotavanje/Video Klub.
OTT modeli nemaju Coax port i onda sve ide preko interneta: preko wifi ili LAN porta (sto znaci i kasnjenje 30-45s na "uzivo" tv signalu)
 
izgleda kao neki Calix Gigacenter model, ali DOCSIS varijanta, znaci trenutno nemas biz optiku nego biz coax ?
Normalno onda da mora skroz drugacija oprema, opticki internet ne ide preko coax (optika se samo moze konvertovati u coax za DVB-C jednosmerno, ako postoji na lokaciji)
Optika je u pitanju. 844 ili neki drugi model. Taj coax što izlazi je za stan. Nije ulaz.
 
Tu gde će da bude TV imamo 2 LANa, a najbliži Coax je 15+ metara 😁
Znači nema gledanja TVa na radnom mestu 👍
 
Mozes da trazis da ti zamene EON DVB-C box sa EON OTT boxom ? onda mu treba samo internet
(ili da probas da uvek gledas TV "premotan", ako ce uopste da se aktivira bez DVB-C kabla)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: PJ
Jel ovo ko ima EON light paket i EON Sport (citaj ja : -) ) ne dobija otkljucane kanale? 😅

Ili sam ja lose razumeo ono sto su sitnim slovima napisali na dnu vesti.
 
@Vujkeee92
Нису ти ставили јер рутер има само прва 2 ЛАН излаза слободна. За трећи мораш да тражиш да се ослободи, па да уденеш кабл.
Да не схватиш погрешно, само дунстер не би успео да стави конектор на УТП кабл, врло је једноставно. Ја сам то урадио са обичним шпицастим клештима, није ми било рентабилно да купујем специјална клешта због једног конектора.
Hvala na ovom i narednom odgovoru. Šta tačno treba da se traži vezano za oslobađenje? Samo da tražim od njihove tehničke podrške da oslobode treći izlaz?
 
Jedno glupo pitanje: kada SBB kaže EON Full i EON Premium paketi, da li misle i na EON Full DUO i EON Premium DUO pakete ili samo na tzv. TRIO pakete (sa fiksnim telefonom)?
 
Jedno glupo pitanje: kada SBB kaže EON Full i EON Premium paketi, da li misle i na EON Full DUO i EON Premium DUO pakete ili samo na tzv. TRIO pakete (sa fiksnim telefonom)?
Zavisi u kom kontekstu.

Verovatno na sve EON Full i EON Premium, nebitno koliko usluga. Bar mi tako deluje logicno.
 
Мојим маторцима излази уговорна обавеза на МТС-у, бокс 4 пакет и наместим на профилу контакт телефон мој број мобилног, јер када буду звали за неку понуду, да зову мене. То је било пре неких недељу дана. Јуче ми звони мобилни телефон и пише СББ информације. Тако ми меморисан њихов број у именику. Јави се некако збуњено женски глас (вероватно је очекивала женски глас јер се уговор у МТС води на моју кеву) и нуди ми 12 месеци за 1 динар и других 12 месеци пуна претплата ако пређем код њих, јер се мој број мобилног води на тој адреси.
На тој адреси никада нисам узимао СББ јер тамо не живим 20 година!

Тражио сам јој да ми да 18 месеци за динар и да одмах шаље уговор. Она каже да је СББ приватна фирма и да би била на губитку ако би ми тако нешто понудила. Рекао сам јој да Јетел даје бољу понуду од њих и да су они исто приватна фирма, још имају оптички интернет.

Изгледа и да СББ краде податке о корисницима из базе МТС! Баш су ме изненадили! Могао би да пустим мејл заштитнику права грађана!

Елем што се тиче и Yettel подршке на овом форуму, послао сам им поруку за савет и нисам добио одговор. Изгледа да сви воле да их људи моле да им узму паре!
 
I mog cimera su takodje zvali. Nikada nije koristio SBB. Pitao ih odakle im njegov broj,kazu sa Belih strana :). Isto su mu ponudili 12m po dinar. Njemu ugovor istice u aprilu. Kaze ponuda je samo jos neko vreme. Posto je iz Nisa tamo je ta ponuda standardna tako da foliraju. Bilo kako bilo precice na Yettel jer kad stavi sve na papir to mu je najisplativije.
 
Изгледа и да СББ краде податке о корисницима из базе МТС! Баш су ме изненадили! Могао би да пустим мејл заштитнику права грађана!
isto je SBB i mene zvao (zenski glas) pre mesec dana i pitao kod koga imam uslugu da li bi presao, iako taj broj nikada nisam dao SBB-u, a jeste stoji mi kao kontakt broj u MTS (i nigde drugde).
 
Тражио сам јој да ми да 18 месеци за динар и да одмах шаље уговор. Она каже да је СББ приватна фирма и да би била на губитку ако би ми тако нешто понудила. Рекао сам јој да Јетел даје бољу понуду од њих и да су они исто приватна фирма, још имају оптички интернет.

Što nisi tražio i Bridge mod :) Meni ako ne budu dali Bridge mod uskoro, ja ću da se vratim na Telekom i optiku. Već su me jednom odbili, čekam da me i drugi put odbiju i onda će biti ćao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno