Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Potvrdjujem ovo. Cuvajte sve od dokumentacije.
Teretili su me za dug koji sam platio pa prodali dug, i dok su nasli uplatu proslo je 6 meseci maltretiranja sa njima i agencijom za naplatu.
 
Nek se javi onaj sto dobije kola... :)
 
Sumnjam da je na forumu.
 
Tu sam, ne brini;)
 
ja imam staticku kod MTS-a i njena okolina (/24, ne sama adresa) joj je na blacklistama (npr. UCEPROTECTL3) a po tome ja nista ne mogu da uradim ;)
neke blackliste stave tvoj IP na njih cisto zato sto je dinamicka IP adresa (ima dynamic u hostname-u), a posto moze bilo ko da je dobije umesto tebe prilicno je normalno da je gomila njih specificno na blacklistama (jer ko god je imao ranije mozda imao neki spamerski malware).

Durze znas li koliko je potrebno da bi se ceo range blacklistovao? Evo npr Spamhaus posalju nekoliko mailova da neka od IP adresa iz datog rendza pravi haos, a ti treba sve te mailove da ignorises, procackas nos nekoliko dana/nedelja da te savrseno zabole dupe, e tek onda poljubis da ti ceo range bude blacklistovan.

ja imam staticku kod MTS-a i njena okolina (/24, ne sama adresa) joj je na blacklistama (npr. UCEPROTECTL3) a po tome ja nista ne mogu da uradim ;)
neke blackliste stave tvoj IP na njih cisto zato sto je dinamicka IP adresa (ima dynamic u hostname-u), a posto moze bilo ko da je dobije umesto tebe prilicno je normalno da je gomila njih specificno na blacklistama (jer ko god je imao ranije mozda imao neki spamerski malware).

To je smejurija od blackliste isto kao i RATS NoPtr gde ce ti IP biti blacklistovan ako nemas PTR record :)

pa nista, doplacujes za staticku ili za vpn ili proxy...
ili menjas provajdera (na supernovi valjda radi ipv6...)

e da, mozes da probas da se zalis ratelu i slicnima ako si dokon

Provajder je duzan po ugovoru da pruzi neometan pristup internetu, a ovde je jasno ometen, jer sve vise sajtova koristi blackliste, tako da RATEL sigurno i to 100000000x ako treba.
Neko mora da pocne da vodi racuna o usluzi.
 
Полако и наравно на штету корисника долазимо до неумитног преласка на в6 адресирање.
 
@Satazabuki
sto bi rekli 'iz tvojih usta u bozje usi' mada mi se cini da ni on tu ne moze da pomogne.
 
Onoliki rancevi a da neko sa forume ne dobije, "neće biti da će moći", a za sve ostalo da se "slikamo"...
Evo ja obecavam da cu se javiti ako Yarisa dobijem. :)
Odma cu u oglase da ga turim sve sa referencom da je nagrada sa izvlacenja, cena 10% veca od one u prodaji, za srecu da se plati dodatno jer srećno je auto... :)
 
To je smejurija od blackliste isto kao i RATS NoPtr gde ce ti IP biti blacklistovan ako nemas PTR record :)
jedino na UCEPROTECTL2 mi je mts staticki IP i zbog toga ne mogu da se povezem na neke IRC mreze sa tim IP-om (nema veze, rutiram to preko dinamickog IP-a onda, koji cudno nije na tim listama)

Durze znas li koliko je potrebno da bi se ceo range blacklistovao? Evo npr Spamhaus posalju nekoliko mailova da neka od IP adresa iz datog rendza pravi haos, a ti treba sve te mailove da ignorises, procackas nos nekoliko dana/nedelja da te savrseno zabole dupe, e tek onda poljubis da ti ceo range bude blacklistovan.
pa verovatno ISP-ovi ignorisu sve te poruke koje su poslate na [email protected] pa eventualno svaki /24 koji ima barem jednog spamera ode na te subnet liste.
 
Da li je tacno da SBB daje popust "invalidima" na "odrzavanje" u visini % ivaliditeta, pa 100% OSI ima 100% umanjenje za "odrzavanje?
Koliko je to "odrzavanje" u racunu SBB i da li je isto za sve pakete usluga ili se razlikuje i koliko?

Ne znam jesi li saznao nešto konkretnije u međuvremenu u vezi ovoga?!
Ono što mogu da potvrdim je da komšinica nije plaćala ni dinar jer je bila na dijalizi godinama. Nažalost nije više sa nama pa pišem u prošlom vremenu. Naravno to je bila starija osoba koja osim osnovne kablovske i D3 mini uređaja nije imala ništa dodatno. Dakle ne mogu da tvrdim za internet i neke jače pakete, ali lično sumnjam da bi dali išta više od osnovne kablovske bez obzira na nivo disabiliteta.
 
Mozes i komsije da pitas a mozes i SBB da pozoves i da pitas da li daju uslugu na tvojoj adresio_O
 
За оне који нису разумели, на штету је све док се не пређе, ко доживи.
 
Ne znam jesi li saznao nešto konkretnije u međuvremenu u vezi ovoga?!
Ono što mogu da potvrdim je da komšinica nije plaćala ni dinar jer je bila na dijalizi godinama. Nažalost nije više sa nama pa pišem u prošlom vremenu. Naravno to je bila starija osoba koja osim osnovne kablovske i D3 mini uređaja nije imala ništa dodatno. Dakle ne mogu da tvrdim za internet i neke jače pakete, ali lično sumnjam da bi dali išta više od osnovne kablovske bez obzira na nivo disabiliteta.
Saznao, dašta...
Popust za 100% osi je 1395 dinara na ime odrzavanja, dakle 100% popust za "odrzavanje".
Da li dobijaju popust u visini 80% oni koji imaju invaliditet od 80% ne znam ili oni sa 60% invaliditeta 60% popusta od tih 1395 dinara ne znam ali kroz jedan od razgovora koje sam vodio sa raznim sagovornicima u sbb zakljucio sam da mozda postoji i manji popust od 100% ali ne mora da znaci.
Pitati, proverite kome treba.
Ja sam za 100% saznao sa 100% sigurnosti.
 
То је вероватно искоришћено за унифи.
 
u vezi oslobođenja za OSI, svake godine moraš da potvrđuješ da si OSI. nisam čuo da se promenilo nešto po tom pitanju
 
Da li neko ko koristi EON van mreze moze da mi kaze koliko licenci se dobija , i kakvih?
Trenutno sam u sbb-u za net i tv. Ako bih zeleo da promenim internet provajdera, a zelim da zadrzim EON TV, kako bih to izveo?
Imam dva TV-a, oba su dumb tj. ne-smart.
Zato trenutno na jednom koristim eon box a na drugom mi box sa (smart tv?) licencom.

I sada ako uzmem internet kod drugog, a za tv mi je dovoljan paket eon light tv, u tom slucaju ne dobijam eon box pa bih morao da kupim jos jedan mi box?
Ako bih ipak morao da uzmem eon full tv, dobijam eon box, ali da li dobijam jos jednu licencu za mi box?
Buni me ovo sto stoji na sajtu kada se ode na opciju "Naruci van SBB mreze" - screenshotovi.

Zahvaljujem za svaki savet, potvrdu, ili ispravku.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    32.6 KB · Pregleda: 77
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    32.6 KB · Pregleda: 75
"Naruci van SBB mreze" znaci da dobijas nalog koji radi na internetima drugih provajdera (svi kanali su funkcionalni)
"Naruci u SBB mrezi" radi samo preko coax-a ili preko SBB interneta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno