Šta je novo?

Mobilni telefon Savet za kupovinu novog mobilnog do 350 evra

Koji mobilni telefon kupiti

milke86

Poštovan
Učlanjen(a)
04.01.2015
Poruke
107
Poena
95
Pozdrav ljudi potrebna pomoć.. naime hoću supruzi da uzmem telefon već 3 godine koristi Huawei p30 pro i vreme je za zamenu.. Sta preporučujete posle Huawei do 350e? Kamera na prvom mestu pa baterija.. A55 Xiaomi 13t ili neki treći? Hvala unapred
 
Bilo koji pixel sa (a) na kraju u nazivu koji možeš da navataš za te novce. 6a i 7a dve godine za redom uzimaju prvo mesto po marqesovoj prilično masivnoj listi glasova na neviđeno (mislim na point and click fotke).
 
Teško da će biti nekog većeg apgrejda što se tiče kamere bilo koji telefon da joj uzmeš za te pare. Ipak prelazi sa nekadašnje flagšip kamere na neki iz srednje klase. Pixel je mislim ok ako joj ne smetaju bubice koji taj telefon ima i prosečna baterija. A55 je solidan telefon sa korektnom kamerom i dobrom baterijom, ali ništa wow.
 
Brat bi da uzme isključivo nov telefon za do 350 evra, možda malčice više ako mora. Dal je iz radnje ili od preko nebitno, samo da ima garanciju. Da je kamera dobra, da je manjih dimenzija, baterija da izdrži dan bez problema. Igrice ne igra, upotreba za posao i mreže ponekad. Hvala unapred na savetima i preporukama 😉
 
SAMSUNG Galaxy A55 5G 8GB/256GB je oko 40 i nesto hiljada to ti je to. To sto nema 512GB je najmanji problem , uzmes usb fles Type C 256GB kad zatreba prostora.
 
Brat bi da uzme isključivo nov telefon za do 350 evra, možda malčice više ako mora. Dal je iz radnje ili od preko nebitno, samo da ima garanciju. Da je kamera dobra, da je manjih dimenzija, baterija da izdrži dan bez problema. Igrice ne igra, upotreba za posao i mreže ponekad. Hvala unapred na savetima i preporukama 😉
Magic 6 lite Honor.
Добар је A55, батерија му је за нијансу слабија а и телефон је већи па му не би одговарао.
 
@Mario_1988 nije da se bitno ne razlikuje. A55 ima Sony IMX906 i LPDDR5 RAM, a A54 LPDDR4X i IMX766 koji je takođe dobar, ali i zastupljeniji po drugim telefonima mimo flegšipova poput Redmi Note 12 Pro. Da je KP opcija, Poco F6 (čak 12/512 ako se malo doda) sa IMX882 bi bio najbolji odnos uloženog i dobijenog. Međutim, pošto je uslov garancija, moraće da se ide na uštrb memorije i A55 8/128 je najkompletnije rešenje za ono što se traži.
 
A55 baš i nije manjih dimenzija 6,6" uz vidljive bezele, nešto manji je a54, naravno lošiji od a55. Brat neka ode do neke radnje i pogleda ove modele i nek proceni šta mu više odgovara.
 
A55 baš i nije manjih dimenzija 6,6" uz vidljive bezele, nešto manji je a54, naravno lošiji od a55. Brat neka ode do neke radnje i pogleda ove modele i nek proceni šta mu više odgovara.
Nije to mnogo lošije, jer nije merodavno da pali razne programe i radi testove na telefonu. Mislim da prvo treba da odluči šta mu treba na telefonu. Ako mu nisu bitne kamere, onda ima da bira koji će telefon, a ako su bitne, onda se zna koja dva brenda su najbolja i koliko para mora da izdvoji. Po meni A54 ima bolju prednju kameru od A55, ali svakako neka čovek sam vidi šta mu je činiti.
 
Poco F6 na oglasima 8/256 oko 250€, a 12/512 290, tako da je u toj klasi najbolje uloženog i dobijenog, što se takođe odnosi i na kameru.
 
  • Like
Reagovanja: Ira
Nazad
Vrh Dno