Šta je novo?

Savet - prebacivanje VHS-a u digitalni format - kućna postavka

Slavimir

Zapažen
Učlanjen(a)
03.03.2024
Poruke
2
Poena
1
Dragi forumaši,
zamolio bih Vas da li možete da mi pomognete i opišete svoj kućni setup, kako ste prebacili VHS u digitalni format.

Naime, od prijatelja sam dobio EasyCap USB 2.0 Capture device i instalacioni disk sa software-om , a imam Windows 10 OS.
Posle mnogo bezuspešnih pokušaja ne znam više šta da radim, instalirao sam razne drajvere, druge video "grabber", ali nikako da ubodem pravi setup.

Ukoliko je neko uspeo sa ovim uređajem bio bih mu krajnje zahvalan da opiše postupak.
Spreman sam da platim za konsultacije.

Ukoliko postoji neki drugi setup, koji provereno radi možete me molim Vas uputiti, a da nabavim novim device ili potreban video card iz Srbije.

Pozdrav,
 
Naime, od prijatelja sam dobio EasyCap USB 2.0 Capture device i instalacioni disk sa software-om , a imam Windows 10 OS.
ako je u pitanju ovaj uređaj, da li ga je prijatelj uspešno koristio?
Screenshot_2024-03-03-12-44-50-658_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
čisto sumnjam da ovakav uređaj iole kvalitetno prebacuje u digitalni format.
 
Jeste to je taj uređaj. Direktno sam ga povezao na VCR, sa ova 3 kabla (1 kabl za video, 2 za audioaudio)

Jasno mi je da je kvalitet u drugom planu.
 
Ukoliko postoji neki drugi setup, koji provereno radi možete me molim Vas uputiti, a da nabavim novim device ili potreban video card iz Srbije.
setih se ove stare teme. dosta je korisna i danas iako je stara 10 godina

 
Probaj prvo preko VLC-a.

Ako imaš neki stariji komp instaliraj win7 pa probaj.

Možeš da potražiš na KP-u video grabber.

Provereno je ovo iz pomenute teme (TV tuner ili Radeon koji ima ViVo), ali opet treba da imaš matori hardver i OS.
 
Ja preko njega spojio video rekorder i tablet. Na tabletu je Android i puštam sliku preko USB Camera apk.
 
Pre nekoliko godina kad sam to radio za sopsvenu kolekciju VHS i Hi8 snimaka, probao sam nekoliko razlicitih capture kartica. Staru graficku sa analognim video ulazom (nekada cuvenu "ViVo" opciju), Leadtek Winfast TV kartu, dva neka znatno novija USB stika sa aliexpress-a...i nisam bio zadovoljan kvalitetom snimka. Ubedljivo najbolju AD konverziju mi je napravila postavka sa jednom od poslednjih SONY DV kamera koja je podrzavala video passthrough - dakle ima RCA i S-Video ulaze, ona radi AD konverziju, a preko firewire se zakaci na komp. Tu sam vaskrsnuo neki matori laptop sa FW portom i snimio u izvornom DV formatu kako je dolazilo iz kamere. To sam onda prebacio na moderan racunar i kompresovao u H.264. Ispalo sasvim korektno.
 
Davno je bilo ali mislim da sam koristio Virtualdub app i VIVO Ati Radeon.
 
Ja sam nekada daaaavno prebacivao preko TV kartice, mislim da je bila neka Leadtek PCI, i kvalitet je bio odličan. U nekom momentu sam za siću kupio PCI-MCI TV karticu za notebook, koja je imala A/V in. Kvalitet je bio očajan. Sreća pa sam u prvom navratu pre 10-15 godina sve prebacio. Verovatno se i video rekorder dezintegrisao u međuvremenu....
 
U pravu si, moja greska, ipak je bila u pitanju Leadtek TV karta. Male korekcije su povecavale render time po nekoliko dana, pa nestane struje na sekundu-dve, nocna mora, Athlon64.
 
I ja sam pre par godina prebacio preko tv kartice. Leadtek WinFast 2000 je tv kartica.
 
Pre nekoliko godina kad sam to radio za sopsvenu kolekciju VHS i Hi8 snimaka, probao sam nekoliko razlicitih capture kartica. Staru graficku sa analognim video ulazom (nekada cuvenu "ViVo" opciju), Leadtek Winfast TV kartu, dva neka znatno novija USB stika sa aliexpress-a...i nisam bio zadovoljan kvalitetom snimka. Ubedljivo najbolju AD konverziju mi je napravila postavka sa jednom od poslednjih SONY DV kamera koja je podrzavala video passthrough - dakle ima RCA i S-Video ulaze, ona radi AD konverziju, a preko firewire se zakaci na komp. Tu sam vaskrsnuo neki matori laptop sa FW portom i snimio u izvornom DV formatu kako je dolazilo iz kamere. To sam onda prebacio na moderan racunar i kompresovao u H.264. Ispalo sasvim korektno.
Ovako sam i ja svojevremeno “digitalizovao” svaki analogni video input, doduse ja sam koristio firewire DV capture uredjaj ali u osnovi je ista stvar, nije kamkorder ali ima isti input capture i izlazni PAL DV50 format (720x576i) preko firewire, i nije bilo nesto ni skupo, oko 30evra.
 
Nazad
Vrh Dno