Šta je novo?

Save prozora i Bekap procesa na RAM memoriji ?

Aleksandar *

Poštovan
Učlanjen(a)
13.10.2015
Poruke
18
Poena
54
Da li je ikako moguće da se proces na RAM memoriji backup - uje i onda nastavi tamo gde je stao, ja znam da i RAM memorija isto kao i hard disk čuva podatke tokom rada, samo što na HD - u ostaju uvek a na RAM - u se gube kada nestane struje . Pa da li se tim podacima može pristupiti uz pomoć nekog klijenta .

Pa na primer, da bude jasnije, ako se gleda neki film ili igra neka igra pa na primer da se to prekine, sačuva, i da se može uraditi restore i nastaviti film tamo gde je stao, ili igru tamo gde je bekapovana, tako što se zamene podaci koji se čuvaju u RAM - u tokom rada ( "patch" podataka ) .

Odnosno da li se mogu isto kao što se tekst naprimer iz Worda može sačuvati kao fajl, da li se iakako može sačuvati i otvoren prozor ?

Hvala puno .
 
Dobro, ali šta će to da pomogne . Na koji tačno rezultat u google misliš ?
 
ako tebe mrzi da citas,mene mrzi da pisem.
 
Nažalost nije to moguće. Ali postoji rešenje da se proces zamrzne i onda izmene neki bajtovi u adresnom prostoru zamrznutog procesa pa ga posle izmene odmrznuti. Ne mogu sad da se setim programa, pogledacu kasnije pa se javljam.
 
ako tebe mrzi da citas,mene mrzi da pisem.

Ne moraš ni da pišeš, na koje po redu u googleu rezultate misliš . Mogao bih da mi napišeš brojeve, tu ima dosta rezultata .


Ja koliko znam "ulaz" u ram memoriju je po defaltu zabranjen, mora nečim da se otključa (da se dobije root ) .
 
Poslednja izmena:
Ево ја ћу да напишем, из оног линка прочитај шта је хибернација и шта ради па ће да ти буде мало јасније. Ако ти не одговара тај начин, онда остаје варијанта да провериш да ли плејер или игрица имају опцију да наставе тамо где је прекинуто. Код мене плејери углавном пусте филм тамо где сам последњи пут био а што се игрица тиче ваљда постоје опције да се запамти тренутна позиција.
 
Cheat Engine. Izguglaj ga.
Kako radi. Pokrenes igru i cilj ti je da povećas broj nekakvih novčića u igri. Na početku imaš 100. Iz Cheat Enginea se zakačis na igru i pokrenes pretragu memorije za brojem 100. Naći ce gomilu lokacija sa brojem 100. Nastavi da igraš, potroši malo para.. Recimo da je ostalo 93.
Ponovo iz CE pokrenes pretragu za brojem 93, ali samo na lokacijama gde je prethodno bio broj 100. Broj pronađenih lokacija ce se drastično smanjiti. Uradi ovo još par puta i naci ces tačnu lokaciju gde igra cuva broj novčića. Promeni broj u 200, vrati se u igru. Ukoliko igra prikaže 200, to je to. U CE, markiraj lokaciju i generisi trainer. Posle toga mozes lako da pomocu svog trainera prođeš igru.

Ukoliko nije u pitanju igra, već neka druga app, CE sigurno može da rovari po aplikaciji, samo treba znati sra da se traži.
 
U bemti zivot yooyo ;) kakav "blast from the past"... poke c64/action replay amiga fazoni :)
Lete mi lete tridesete lol
 
Ehh, imao sam svoj način za pokice na c64. Kazem bratu da stavi prst na ekranu gde je broj zivota, pa resetujem c64, pomerim cursor do njegovog prsta i izracunam offset od početka video memorije na osnovu koordinate cuesora. Sad brat može da skloni prst. :)
Posle pretrazim memoriju u potrazi za instrukcijom koja adresira bas taj deo, pa disasembler, analiziram code, ispratim par jmp instrukcija i na kraju nadjem adresu gde je broj života u igrici.
Posle toga nadjem i code koji menna sve to i pregazim sa par NOP instrukcija. Pokrenem igricu i to je sve... Radi. 5-10 min posla.
 
Na primer ako govorimo o igricama, kod Zuma Beta Deluxe, to po defaltu postoji opcija ako se izađe iz igre i ponovo uđe, i kada se ponovo klikne na Adventure pojave se dve opcije Continue i New Game, ali kada se izgube svi životi onda po defaltu ne postoje te opcije nego samo New Game . Ali sam uspeo da ukucam u pretragu za HD ZUMA i našao folder gde se čuvaju ti podaci, pa sam na Desktopu napravio folder sa prečicom do tamo i s vremena na vreme tokom igre sam izlazio i išao na tu lokaciju i kopirao tamo što ima, na taj folder koji sam na desktopu napravio i svaki put kada izgubim, izlazio i radio obrnuto, iz mog foldera sam radio patch u taj direktorijum. I tako sam prešao sve .

Eh sad verovatno ista firma pravi igru ZUMAs Revenge to je nešto slično, i tu sam uspevao da nađem putanju do "dnevnika" ( tako da ga nazovem :) ) i uspeo sam da pređem celu mapu, ali posle toga ide jedan poseban deo igre koji se zove Iron frog e tu sam uveren da se ništa ne događa na HD - u, pošto nisam uspeo da pronađem onda sam otvorio sinhronizaciju u realnom vremenu i tu sam pratio promene ha HD-u koji se fajlovi u kojem direktorijumu pojavljuju, menjaju tzv. DSynchronize, koji se brišu i našao sam samo gde se zapisuje skor tabla sa bodovima , za koju se ispostavilo da je smeštena u u nevidljivom folderu koji je morao da se podesi da se vidi, ništa tu nije pomoglo, i ne postoji opcija nikakva po defaltu za nastavak od onog njivoa nakon izlaza, ništa, a što je najveći problem postoji samo jedan život, ( ma koliko bilo ranije ), a dosta njivoa . Ničim nisam uspeo da nađem na HD - u, čak ni s tim moćnim DSynchronize što znači da se taj " dnevnik " nalazi negde na RAM - u neznam gde još može ? Vidim da su igre pravljene za teške i izvežbane gejmere koji ne silaze s računara, a stvar je u tome što treba imati i dosta sreće :) .
 
Poslednja izmena:
Napravi virtuelnu masinu obzirom da igras te klikalice I samo napravi snepsot kad hoces da "pauziras".
 
Instaliras neki softver za virtelizaciju (VMware, Microsoft, Oracle).
Unutar toga podignes virtuelnu masinu, instaliras OS, Zumu, sta vec od tih sitnih igara. Za te 2D igre ce savrseno dobro raditi.
Igras, I kad hoces da batalis ali da ne prekidas trenutno stanje, samo snimis snapshot virtuelne masine. Sacuvace stanje memorije, podesavanja masine, stanje virtuelnog diska itd. Bukvalno pauza cele masine.
Mozes I da je ugasis posle toga, I za 10 dana ucitas snepsot I bices tacno na istom mestu gde si stao.

Ovo jeste preteran pristup (teska artiljerija da bi ubio zeca npr), ali radi posao ;)
 
Vrh Dno