Šta je novo?

Samsung T220 vasi utisci

bojke1

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2006
Poruke
1,745
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 3600XT/COOLER SilentiumPC FORTIS 3 HE1425
Matična ploča
MSI B550 GAMING PLUS
RAM
KINGSTON FURY RGB 2X8GB DDR4 3600MHZ
GPU
ASUS ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING
Storage
KINGSTON 500GB M2 SA2000M8 ,WD 2X2 TB GREEN,EXTERNI 2,5 INCHA TOSHIBA 1TB
Zvuk
JAMO D450 FRONT,JAMO D4CEN,JAMO D400 SURAUND,JBL SUB ES250PW,MARANTZ AVR SR7009,SONY BDP-S6200
PSU
SEASONIX PRIME GX1000 GOLD
Kućište
COOLER MASTER 690 II ADVANCED
Monitor
DELL S3220DGF 165HZ,SONY KDL55X8509C 120HZ,BENQ W1070+ FULL HD PROJEKTOR
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER 3S,LOGITECH K360
Mobilni telefon
Xiaomi Poco f2 pro 6/128gb
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Vidim da se pojavio pomenuti tft ali vrlo malo ima nekih recenzija o njemu.Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela samsung t220 pa bih zamolio svakoga ko je dolazio u dodir sa ovim monitorom da kaze neke svoje utiske o ovom monitoru.Da li je ovaj monitor bolji od modela 226bw,2232bw ili od 226cw?
Kosta oko 320 eura ali ne znam sa kojim panelom dolazi kod nas.Video sam ga juce u erc-u ali im je tek dosao pa ga nisu raspakovali.Na kutiji pise da je proizveden u rumuniji.
Znaci samo me interesuje da li je ok monitor i da li vredi te pare ili za tu lovu ima nesto bolje.
Pozdrav.
 
Vidim da se pojavio pomenuti tft ali vrlo malo ima nekih recenzija o njemu.Zainteresovan sam za kupovinu ovog modela samsung t220 pa bih zamolio svakoga ko je dolazio u dodir sa ovim monitorom da kaze neke svoje utiske o ovom monitoru.Da li je ovaj monitor bolji od modela 226bw,2232bw ili od 226cw?
Kosta oko 320 eura ali ne znam sa kojim panelom dolazi kod nas.Video sam ga juce u erc-u ali im je tek dosao pa ga nisu raspakovali.Na kutiji pise da je proizveden u rumuniji.
Znaci samo me interesuje da li je ok monitor i da li vredi te pare ili za tu lovu ima nesto bolje.
Pozdrav.
Ovo bi trebalo da je najbolja 22-ka,a Samsung tvrdi da se vise nece zezati sa razlicitim panelima,jer su se opekli sa prethodna 2 modela!
http://www.itsvet.com/tekst/impresivni-samsung-t220/1242/
 
Ovo bi trebalo da je najbolja 22-ka,a Samsung tvrdi da se vise nece zezati sa razlicitim panelima,jer su se opekli sa prethodna 2 modela!
http://www.itsvet.com/tekst/impresivni-samsung-t220/1242/
Hvala za link.Ali ne verujem ja bas ovima sto testiraju monitore.Meni je realnija slika o ovom monitoru ako mi neko kaze ko ga ima odavde sa foruma.Znaci neko ko ga je kupio i koristio i kako se pokazao u realnom radu.
Znaci i dobre osobine i mane jer svaki monitor ima i neku manu.
 
Hvala za link.Ali ne verujem ja bas ovima sto testiraju monitore.Meni je realnija slika o ovom monitoru ako mi neko kaze ko ga ima odavde sa foruma.Znaci neko ko ga je kupio i koristio i kako se pokazao u realnom radu.
Znaci i dobre osobine i mane jer svaki monitor ima i neku manu.
Pa monitor se pojavio pre nedelju dana,tesko da ce bas taj koji je kupio da ti kaze razlike izmedju 2232bw,226bw,226cw!
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=366&p1=3392&ma2=36&mo2=284&p2=2683&ph=1
 
Ne znam sta da radim.Jos uvek razmisljam sta da kupim.Mozda na kraju kupim ipak 2232bw ili 226bw.
 
Bio sam juce do erc-a u bulevaru i raspakovali su ovaj tft.Ulazio sam u servisni menu i samsungov je panel.Ekstra izgleda vizuelno ali nisam ga nesto preterano testirao.Vidim danas da su ga dobili i u gigatronu posto sam bio do njih.U gigatronu je povoljnije jedno 15 eura u odnosu na erc.U sustini solidan tft.E sad da li se isplati dati za njega 50 eura vise u odnosu na 2232 bw stvarno ne znam.
 
Pa izmedju ta dva modela se i ja dvoumim.Malopre sam bio do tehnomarketa u bloku 62 i tamo imaju t220 izlozen.Probao sam samo da vidim sa kojim je panelom i bio je samsung panel.I sam ne znam da li vredi dati 55 eura vise za t220 ili ipak kupiti 2232 ili cak i 226 bw?
 
Pa izmedju ta dva modela se i ja dvoumim.Malopre sam bio do tehnomarketa u bloku 62 i tamo imaju t220 izlozen.Probao sam samo da vidim sa kojim je panelom i bio je samsung panel.I sam ne znam da li vredi dati 55 eura vise za t220 ili ipak kupiti 2232 ili cak i 226 bw?

Da li si kupio taj monitor i kakvi su utisci, mozda si ipak uzeo neki drugi.
Koliko vidim ovaj model pored ostalog ima i USB powered hub option.
Da li neko ima ovaj model pa da kaze malo kako se pokazao i da li je zadovoljan sa njim.
 
Da li si kupio taj monitor i kakvi su utisci, mozda si ipak uzeo neki drugi.
Koliko vidim ovaj model pored ostalog ima i USB powered hub option.
Da li neko ima ovaj model pa da kaze malo kako se pokazao i da li je zadovoljan sa njim.
Jos nista nisam kupio.Jos sam u dilemi sta kupiti.
 
fino parche plastike/tehnike ... na poslu imam 226BW i sem u dizajnu i i nesto malo u kontrastu , vecih tehnickih razlika nema .... uglovi su dodushe za nekih 10% bolji nego na 226BW ....procitah negde da koristi neki noviji TN panel koji KAO ima neka unapredjenja ... blah


svejedno, za te novce, sasvim ok ... za neku ozbiljniju prepress varijantu nije, za neku gaming/web/web design - moze da prodje kao privremeno reshenje ...

za filmove , hm , sta znam taj ugao ga **** ....

ako hocete neki detaljniji review vichite , mozda ugrabim malo vremena ...
 
T220 je katastrofa. Idi u tehnomaks ili kako se vec zove radnja preko puta arene i uveri se sam. Ima ubedljivo najgore uglove ikada. Sagnes se malo i on se zacrni skroz. Toliko su losi uglovi da kad sedis za njim i gledas pravu u ekran levo i desno po vertikali ima zuckasto-sivkaste tonove...
Uzas i za izbegavanje. Svaki Benq koji je stajao pored njega je bio bolji.
 
I to si zakljucio gledajuci monitor u nekoj sklj prodavnici koja prodaje neku sklj robu :).
Evo ja imam T220 mesec dana i prezadovoljan sam. Definitivno najbolje sto moze da se nadje kod nas kada su TN paneli u pitanju.
 
I to si zakljucio gledajuci monitor u nekoj sklj prodavnici koja prodaje neku sklj robu :).
Evo ja imam T220 mesec dana i prezadovoljan sam. Definitivno najbolje sto moze da se nadje kod nas kada su TN paneli u pitanju.

Ta radnja sigurno nije "sklj".
Idem bas sutra do 24. bloka (ustvari kad bolje razmislim tamo idem skoro svaki dan :D) pa cu svratiti do TechnoMax-a da proverimo ima li istine, moram i sebi da pogledam neki model.
 
Ta radnja sigurno nije "sklj".
Idem bas sutra do 24. bloka (ustvari kad bolje razmislim tamo idem skoro svaki dan :D) pa cu svratiti do TechnoMax-a da proverimo ima li istine, moram i sebi da pogledam neki model.
Samo nemoj da zaboravis da kod T220 mora manuelno da se namesti gama mode 2 i RTA mode 2 i tek je onda slika onako kako treba,fabricki je gama mode 1 i RTA 1,a to su losija podesavanja,poenta je da slika moze delovati losije,ali se za 2 sekunde namesti kako treba!
 
Ta radnja sigurno nije "sklj".
Idem bas sutra do 24. bloka (ustvari kad bolje razmislim tamo idem skoro svaki dan :D) pa cu svratiti do TechnoMax-a da proverimo ima li istine, moram i sebi da pogledam neki model.

Ma sklj je :) Poenta je ne kupovati racunare i racunarske komponente u radnjama koje prodaju tehnicku robu na kilo.

Samo nemoj da zaboravis da kod T220 mora manuelno da se namesti gama mode 2 i RTA mode 2 i tek je onda slika onako kako treba,fabricki je gama mode 1 i RTA 1,a to su losija podesavanja,poenta je da slika moze delovati losije,ali se za 2 sekunde namesti kako treba!

;)
 
I to si zakljucio gledajuci monitor u nekoj sklj prodavnici koja prodaje neku sklj robu :).
Evo ja imam T220 mesec dana i prezadovoljan sam. Definitivno najbolje sto moze da se nadje kod nas kada su TN paneli u pitanju.

To sam zakljucio zato sto sam bio prva volina koja se zatrcala i kupila ga:) Vratio sam ga za 24h jer je bio dno dna.
Naveo sam doticnu prodavnicu zato sto covek moze da pogleda i sam se uveri.
Daleko je od najboljeg TN-a. Asus ima bolji model (ima 222 u oznaci) i Benq ima bolji model. 100% provereno...
 
To je samo tvoja subjektivna impresija il' ko zna sta...

T220 ima za 10-15% ostriju i jasniju sliku od bilo kojeg TN monitora.
Samim tim sto ga uvek krasi S panel boje su(uz vrlo malo podesavanja)
prelepe, bela je bela ne vuce na neku dugu boju, sto je zamerka i odlika
velikog broja drugih TN-ova. Probijanje(barem na mom primerku) minimalno
5mm sa donje strane i to ne po citavoj duzini. Poslednja stvar koja
nema veze sa samom slikom jeste izgled samog monitora, ovo je stvarno
najlepsi monitor ikada.
 
Razmisljam o kupovini ovog monitora, monitor ce biti namenjen za gaming i filmove. Filmove obicno gledam zavaljen u fotelju ili krevet interesuje me moze li se naginjati napred nazad i koliko, a podesavanje po visini koliko sam video na netu nema. O dizajnu netreba trositi reci slike sve govore. Unapred hvala.
 
Monitor koristim 2 dana, po ceo dan. Ne znam kakav je na defaultu posto sam ga odmah hardverski kalibrisao (spyder)*. Poredjenje se zasniva na slicnim monitorima od LG-a.

+ Veoma lepa i svetla slika (300cd)
+ Reprodukcija boja je ok *
+ uglovi su sasvim prihvatljivi (na nekim LG 22" bio je problem sto centar monitora bude beo dok su coskovi zucasti)
+ dizajn

- probijanje pozadinskog svetla po ivicama slike
- crna nije crna vec vuce na plavu*
- dizajn kosta po mojoj proceni oko 100€

Zakljucak: Nikada ga ne bi kupio, prvenstveno zbog cene jer za manje para mogu da se kupe modeli sa indenticnim performansama.
 
To je samo tvoja subjektivna impresija il' ko zna sta...

T220 ima za 10-15% ostriju i jasniju sliku od bilo kojeg TN monitora.
Samim tim sto ga uvek krasi S panel boje su(uz vrlo malo podesavanja)
prelepe, bela je bela ne vuce na neku dugu boju, sto je zamerka i odlika
velikog broja drugih TN-ova. Probijanje(barem na mom primerku) minimalno
5mm sa donje strane i to ne po citavoj duzini. Poslednja stvar koja
nema veze sa samom slikom jeste izgled samog monitora, ovo je stvarno
najlepsi monitor ikada.

Aha, znaci ako sam dobro razumeo ja sam izneo "subjektivnu impresiju" a to sto ti govoris je apsolutna istina? :)

Necu vise ovde pokusavati da sprecim coveka da napravi gresku i daleko preplati nasminkani lesh od monitora. Moze da se ode u Imtel takodje i da se vidi koliko je zuta tamo gde treba da bude bela. Njega dizajn prodaje kad drugo nema sta. Pored njega stoji 225BW koji je za klasu bolju. I 2243 je bolji...
 
Video sam T220 u TechnoMaxu i definitivno nesto nije uredu sa onim postavljenim modelom, slika je pretamna, po vertikali se prakticno ne vidi nista (crna slika!), ispod njega je stajao T200 koji peva vec mnogo bolju pesmu cini mi se da ima bolju sliku od 2032BW koji je stajao pored njega, opet te razlike mogu da budu i do podesavanja.
 
Poslednja izmena:
Aha, znaci ako sam dobro razumeo ja sam izneo "subjektivnu impresiju" a to sto ti govoris je apsolutna istina? :)

Necu vise ovde pokusavati da sprecim coveka da napravi gresku i daleko preplati nasminkani lesh od monitora. Moze da se ode u Imtel takodje i da se vidi koliko je zuta tamo gde treba da bude bela. Njega dizajn prodaje kad drugo nema sta. Pored njega stoji 225BW koji je za klasu bolju. I 2243 je bolji...


Dizajn na poslednjem mestu naravno i da, stojim iza onoga sto sam napisao.
Monitor sam upravo poredio sa 2232bw,226bw i 223bw i slika jeste za nijansu
ostrija i zivlja u korist T220.

+S panel
+boje (potrebno minimalno podesavanje)
+minimalno probijanje
+2ms
+dizajn
Sta vise mozes da traziz od TN panela?

Ko zna sta si ti gledao, kao sto i wild boy kaze, mozda je rec o nekoj crkotini,
ili ga nisi znao podesiti.
 
Uhm, to za minimalno probijanje ne bih bas rekao, gledao sam tri komada u razlicitim radnjama i uzas jedan koliko probija svetlo po donjoj ivici.
U windows-u ili bilo gde kada podloga nije crna, ok je, moze da prodje, ali kada se pusti film... :S:
 
Dizajn na poslednjem mestu naravno i da, stojim iza onoga sto sam napisao.
Monitor sam upravo poredio sa 2232bw,226bw i 223bw i slika jeste za nijansu
ostrija i zivlja u korist T220.

+S panel
+boje (potrebno minimalno podesavanje)
+minimalno probijanje
+2ms
+dizajn
Sta vise mozes da traziz od TN panela?

Ko zna sta si ti gledao, kao sto i wild boy kaze, mozda je rec o nekoj crkotini,
ili ga nisi znao podesiti.

Ne znas osnovne stvari i stvarno ne mogu da ti objasnjavam...
 
+S panel
+boje (potrebno minimalno podesavanje)
+minimalno probijanje
+2ms
+dizajn
Sta vise mozes da traziz od TN panela?

Ko zna sta si ti gledao, kao sto i wild boy kaze, mozda je rec o nekoj crkotini,
ili ga nisi znao podesiti.

na skali do 1-10 TN paneli se kotiraju 1 ili 2 ,IPS je oko 5,6,7 i xVA je 7,8,9....tako da mogu da prihvatim da S panel znaci da monitor zasluzuje JAKU dvojku

boje? dzba mu boje kad mi treba fixator za glavu...kako krenem po cigaretu sve se promeni

2ms ? jaka mustra...bitno samo za lozane i one sto imaju internet od pre 3 nedelje pa su culi negde za neke milisekunde, a sta to znaci u praksi pitaj boga...

dizajn je diskutabilan....meni je muka od piano wannabe hardware-a

da me neko ne shvati pogresno....xVA paneli su mnogo mnogo skuplji i to nije pristupacno svima, za vecinu ljudi TN je jedina opcija, ali davati 300€+ za TN je smesno.....
 
Nazad
Vrh Dno