Šta je novo?

Samsung Odyssey G7 4K/144Hz

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
Ponovih se danas sa ovim draguljem, slobodno mogu da kazem tako :) . Slika je fenomenalna, bukvalno.
Ima dosta opcija za podesavanje, jos ih cackam, ako neko ima isti monitor, mozda da da preporuku kako ga podesiti najbolje?
Hvala :)
 
Где си пазарио и колико те је изашло?
 
Uzeo sam ovaj, 32" pre neka 2 meseca. Vrhunski monitor ali mi ide na zivce sto ne moze da se ugasi onaj njihov "soap opera" effect, gde svaku seriju preko built in aplikacija (smart features) pusta kao 60FPSa. Ugasio sam sve one blur reduction i judder redaction ali ne vredi.
Tako da svaka serija i film izgledaju malo vestacki. Kad se preko windowsa gleda i kad se koristi kao monitor, super je, ali smart tv je ubagovan.
To pogotovo smara kod Prime-a jer Prime pusta 4k i hdr samo na smart tv-u i njihovom firestick-u, na windowsu je 1080p max.
 
planiram da uzmem ovaj monitor primarno za PS5 ali i PC, vidim dobre recenzije.. ali u veličini od 28 inča
 
Da li vredi preći sa Samsung 27" 1080p 240Hz(zakrivljenost 1500) na Samsung G5 27" 144Hz HDR10 2k (zakrivljenost 1000),da li bi bilo primetne razlike za prosečnog korisnika ili ne bi(razlika u doplati smejurija)?
Ili je možda bilje čekati neko vreme....duže vreme 🙂 pa preći direktno na 32" 4k 60Hz VA,mada kad vidim 60Hz odmah se setim prethodnog monitora,starog,ravnog... 🙄
Da li se realno i isplati u kombinaciji 3080 + i5 12600k?
Hvala..
 
Nazad
Vrh Dno