Šta je novo?

Pametni uređaji Samsung galaxy watch iz zdravstvenih razloga

Fitnes narukvice, sijalice, pametni usisivači i sl.

milos.sm

Flash Drive
Učlanjen(a)
09.05.2022
Poena
1
Potreban mi je savet koji watch da kupim iz zdravstvenih razloga . Ono što mi je neophodno od opcija je merenje krvnog pritiska , EKG , otkucaji srca alarm - pa onda i sve ostalo .
Težak sam srčani bolesnik i imam angiozne napade , pa mi je iskreno potrebno najviše u tu svrhu .Imao sam već dva srčana udara i imam 5 stentova koji baš i ne funkcionišu najbolje .
Video da kod nas nema opcija za pritisak i ekg ali čujem da je to moguće instalirati pa me zanima i kako i na kojem modelu je moguće.
Isto me zanima ko može da instalira,plaćam koliko treba...
Nisam baš nešto potkovan ali mi je važno da imam ove opcije ,bar u neku ruku preventive .
Znam da to nije profesionalna varijanta ,ali trenutno bolje nema pa bi mi i to značilo.
Molio bih za pomoć .

SlobaL

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.10.2012
Poena
28
Kao pedijatar pulmolog odmah da ti kažem da na to zaboraviš ako imaš sve te tegobe. EKG beleži samo D1 odvod, tako da za registrovanje ishemije, lezije, ožiljka je skoro pa neupotrebljiv, kao i za bilo šta iole upotrebljivo. Aplikacija registruje samo atrijalnu fibriliaciju i ništa više.
Merač pritiska iz mog ličnog iskustva kao hipertoničara sa terapo rezistentni hipertenzijom je totalno neupotrebljiv, korelacija između njegovog merenja i merenja normalnim meračem pritiska je očajna.

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
113
Pa dobro covek hoce samo da kontrolise,
niti je doktor niti njemu znace medicinska merenja
ali svakkako moze da primeti nepravilnost kada meri redovno i da se javi doktoru na vreme.

Mozda najbolje konsultovati nekog lekara da ti objasni na sta treba tacno da obratis paznju pa prema tome biras sat ili mozda pametnu narukvicu.
Verovatno je dovoljan i neki zgodan digitalni aparat za krvni pritisak koji ces koristiti vise puta u toku dana.

Savant

Flash Drive
Učlanjen(a)
29.05.2021
Poena
8
Za EKG ne, posebno u svrhu koja Vama treba. Sto se tice pritiska, relativno neprecizno, posebno kod patoloskih vrednosti, ali moze donekle da se koristi, visr u smislu pracenja trenda nego preciznog merenja. Ako imate ozbiljne smetnje, onda samo medicinski uredjaji pravljeni u tu svrhu, na ovo se ne mozete osloniti dovoljno. Upravo kako je napisao kolega u prvom odgovoru
Pa dobro covek hoce samo da kontrolise,
niti je doktor niti njemu znace medicinska merenja
ali svakkako moze da primeti nepravilnost kada meri redovno i da se javi doktoru na vreme.

Mozda najbolje konsultovati nekog lekara da ti objasni na sta treba tacno da obratis paznju pa prema tome biras sat ili mozda pametnu narukvicu.
Verovatno je dovoljan i neki zgodan digitalni aparat za krvni pritisak koji ces koristiti vise puta u
Lekar mu je i odgovorio, u prvom postu 😀

Vrh Dno