Šta je novo?

Samsung Galaxy Watch/Active

Znači sat mi je lud...ono što treba da radi neće, ono što ne treba - radi 🤪😁🙌

@sasaandonov nemam ništa od aplikacija osim def koje dolaze...tj stavio sam spotify pre par dana ali i 3 meseca pre toga je isto (ne)radio. Probaću sada da pobrišem sve što ne koristim pa ću da vidim.
 
44mm obicni(sivi,najlepsi :) ) ,nikakvih problema sa ekranom niti bilo cim.Ne spavam sa njim pa ne znam oko spavanja imal kakvih problema.Jedino sto mi body composition nije uspeo niti jednom dosad ,ali to kontam da ja negde grijesim :) .
 
Posle par dana koriscenja GW4 mogu reci da sam napravio zesci zajeb i jos prodao GW umesto da sam ga ostavio.
Jeste da GW 4 ima cistiji displey ali nista ja tu nisam video mnogo bolje od GW, sto je najgore baterija mu je katastrofa, uzas, cemer i jad, na GW sam sastavljao po 4, 5 dana na ovom jedva dan ipo a koriscen isto kao GW.
Sta sam ja onaj dan video kad sam ga cackao boga pitaj, obicna zelja za promenom nista vise izgleda.
Jedino sto me je izasao 200 evra pa ajd da kazem da ga nisam mnogo platio, prodao moj GW za 100 i doplatio 100.
 
Nežu da kažem "rekao sam vam za bateriju"...najbolje kad me ljudi potvrde na ovaj način :D

@zuke da li si menjao narukvicu? Ja sam sa kožnom aftermarket muke mučio oko tog body comp, pukne uvek na 60 ili 80%, kako sam vratio silikon svaki put očita (mada bilo je i par nadogradnji, možda su i tu nešto promenili). Generalno je bitno da što više pomeriš sat od zgloba (kosti), digneš ruke u visini ramena i ukrutiš srednji i domali prst kada ih staviš na dugmad.
 
Nisam menjao narukvicu,fabricka je .Inace kad smo kod narukvica ,kontaktirao sam bio pro mobi za originalne,rekli su mi da su porucili i da im uskoro stize.Hocu jos jednu crnu(imam sive),tako da eto ako nekom treba ,nek ih kontaktira mailom pa nek se raspita ..

Sto se tice baterije ,ja nisam toliko razocaran .Za moj nacin koriscenja izdrzi 2 do 2.5 dana bez problema (kad stavim na punjac uglavnom ima od 10 do 20%) .Prije svega nisam jer sam i ocekivao da je nesto slabija od gw 3 koji sam imao prije.Ono cime sam najvise zadovoljan je izgledom ove sive varijante sportskog 44mm sata,takodje i tezinom.Kod prethodnika bih cesce skidao sat jer mi nekako umori kozu,ruku ,sta vec moze sat da umori :) .Ovaj se ni ne oseca,zaboravis da nosis .Takodje display je primetno lepsi,nekako zivlje boje a ponovicu da se manje prlja tj.manje ostaju otisci .
 
Jeste da GW4 Classic nema bajnu bateriju i tu je lošiji od GW 46mm. Međutim, po navici punim sve svoje uređaje uveče, pa sam tako i GW 46mm iako je isti mogoa da sastavi 3 dana, ipak sam ga dopunjavao svako veče. Sada to isto radim i sa GW4 Classic, na taj način ne moram da mislim na bateriju, uvek dan započinjem sa 100% baterije na svim svojim uređajima.
 
Jel vama koji koristite watch face preko aplikacije Facer ,pokazuje stepove,otkucaje i slično ?Manje više kao da nije povezana sa senzorima (većinu bar)..Facer ima odličan izbor naravno ,jedino mi to smeta pa je vise ni ne koristim .Malo mi smeta kod wear os ,što mi izbor tj.skidanje novih face-ova nije više jednostavan kao na watch 3 npr.Kad to kažem ,mislim samo skines skin ,bez da se instalirava bilo koja druga aplikacija na telefon i tu vrši setovanje.Sad ne znam koji face je samostalan (takvih ima malo čini mi se ) a koji koristi neku drugu aplikaciju poput Facerha..
 
@zuke, i ja sam instalirao Facer, ali sam isti problem uočio na nekim watch face-ovima, kao da ne ažurira informacije u realnom vremenu i onda sam deinstalirao Facer. Imaš na Google play samostalne watch face-ove, sada ih ima dosta, mada se veliki broj face-ova plaća, ali rade savršeno. Isti je sistem postavljanja watch face-a na Wear OS-u i na Tizene OS. Na Tizen OS si pretragu watch face-ova tražio preko Galaxy Store-a, a na wear OS tražiš preko Google play, kada nađeš face koji ti odgovara, instaliraš ga i odmah na satu podesiš taj face i to je to.
 
Moze li mi neko reci ili poslati video kako da instaliram apk na satu a da one rade?
Konkretno me zanima flashscore ili rezultati
 
gw.jpg
Zna li neko koji je ovo watchface? :)
 
imam fitbit pa me zanima za vas savet da li da idem na watch 4 (manji) ili active 2 (star 4 godine)
Najvise me zanima da li na oba ima opcija "total calorie burn" na dnevnoj bazi kao na fitbitu, znaci zanima me za ceo dan zbir kao na fitbitu...
I na kom je baterija bolja od ta 2 ?
 
Sestra je uzela novi galaxy watch 4. Ima problem sa brojanjem koraka. Da li neko ima slican problem, desava se da radi sve ok i onda samo prestane, potpuno bez nekog pravila. Sve smo pokusali da podesimo na razne racine koje smo nasli na netu....
 
Pozdrav, Galaxy watch mi pravi problem.
Senzor pulsa brljavi, nekad radi, nekad ne.
Konkretno na jednoj ruci ne prepozna da je stavljen, stavim ga na drugu on radi i obrnuto.
Pa na momente radi odlično, onda jedan period nema šanse da očita.
Resetovao ga, vraćao na fabrička, opet isto.
Je li jedino rešenje zamena senzora ili je neko sličan problem rešavao drugačije.
I ako znate nekoga ko ih servisira bilo bi mi od pomoći.
Hvala.
 
Pozdrav, Galaxy watch mi pravi problem.
Senzor pulsa brljavi, nekad radi, nekad ne.
Konkretno na jednoj ruci ne prepozna da je stavljen, stavim ga na drugu on radi i obrnuto.
Pa na momente radi odlično, onda jedan period nema šanse da očita.
Resetovao ga, vraćao na fabrička, opet isto.
Je li jedino rešenje zamena senzora ili je neko sličan problem rešavao drugačije.
I ako znate nekoga ko ih servisira bilo bi mi od pomoći.
Hvala.
I meni se ovo često dešava u poslednje vreme, jesi našao neko rešenje?
 
Sestri brljavi brojanje koraka. Ide u servis pa neka oni resavaju.
 
Zdravo društvo,

Može li neko da mi kaže da li može da se ugasi kalibracija za aplikaciju merenje pritiska? Malo, malo pa mora kalibracija. Može li jednom da se uradi kalibracija i više ne?

Pozdrav
 
Ne može, kalibracija je na svakih 28 dana. Ako je proizvođač tako napravio verovatno ima dobar razlog. Čak je i moder aplikacije to odbio da uradi.
 
Merenje pritiska na GW4 je čist gimmik. Uglavnom pokazuje približne vrednosti koje su bile prilikom kalibracije. Nikakve veze sa stvarnim pritiskom.
Npr. pri prvoj kalibraciji pritisak mi je bio oko 145/100. Svako merenje kasnije je bilo +/-5. Druga kalibracija, pristisak oko 135/85. Sada stalno pokazuje +/-5 od te vrednosti.
Pre 10 minuta pritisak bio 149/100, a na satu 136/90.
Jedina prednost ovog sata u odnosu na Galaxy watch 46mm je što ima lepši dizajn.
 
Pa sad kako kome...meni je pokazivao i van tih +-5 (28 u mesecu je kalibrisan tako da su oba očitavanja na istom) i po ivome što sam pratio sam meračem, dosta dobro pokazuje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220324-193407_Samsung Health.jpg
    Screenshot_20220324-193407_Samsung Health.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20220324-193411_Samsung Health.jpg
    Screenshot_20220324-193411_Samsung Health.jpg
    44.5 KB · Pregleda: 40
Moj pogodi puls... manje-više. To je da kažem OK.
Za pritisak je katastrofa.
Ovako bilo par dana nakon prve kalibracije:
148/102, 150/106, 144/101, 145/103, 146/103, 148/103, 147/102, 147/102, 144/101
A ovako par dana nakon druge:
136/92, 135/91, 128/86, 129/87, 136/93, 132/90, 134/92, 137/95, 136/93
 
Nakon oko 1 meseca korišćenja, nemam baš najpozitivnije komentare za GW4 classic.
Ono što mi se svidelo je dizajn uređaja. U tom pogledu, po mom mišljenju, je daleko bolji od GW 46mm. Sat je tanji i elegantniji, sa lepšim i većim displejem. Urađen je jako dobro. Prsten je takođe kvalitetnije urađen i lakše se okreće jednim prstom.
Deo koji mi se nije svideo odnosi se na softver. Galaxy store je daleko bogatiji u odnosu na Google Play store. Počev od watch face, pa dalje ka ostalom softveru.
Imam utisak i da je Tizen ispeglaniji u odnosu na WearOS, da ima manje bagova. Prethodni sat, iako sa slabijim hardverom, imam utisak da ipak bolje radi.
Npr. stari uređaj je jako precizan prilikom šetnje, tako da sat uvek pauzira vreme kada stanem, odnosno nastavi kada nastavim sa šetnjom. GW4 ima tu određenih problema; sat pauzira vreme 10tak sekundi nakon što sam stao, a onda u nekom momentu nastavi sam od sebe, opet pauzira, itd. Dalje, na GW4 mi se jednom desilo da jednostavno preuzme na sebe razgovor koji obavljam preko Vibera, bez obzira što u postavkama Vibera stoji da ide na telefon. Jedino brzo rešenje je bilo da u toku tog razgovora isključim Bluetooth na telefonu.

Što se tiče senzora, uporedio sam merenje brzine otkucaja srca i nivo stresa. Oba uređaja pokazivala su gotovo identične vrednosti.
Merenje krvnog pritiska na GW4 je po meni potpuno nepouzdano. Imam utisak da ispiše neke random brojeve, bliske onim prilikom kalibracije.
Što se tiče razgovora preko sata, GW4 to bolje radi od prethodnika. Ljudi sa druge strane su me dobro čuli i mislim da nisu ni primetili da razgovaram preko sata.

Sve u svemu, GW4 ide na prodaju. Nedostajaće mi jer sam se jako brzo navikao; hardverski je fenomenalan i veoma lep sat. Nedostaci koje ima WearOS, iako možda sitni, su ipak previše za mene. Žao mi je što je Samsung napustio svoj odličan Tizen OS i prešao na lošiji softver, ali ostaje nada da će i WearOS vremenom da se sredi.
 
Poslednja izmena:
Ja baš imam suprotno iskustvo što se tiče OSa I izbora app. Dosta više app ima svoj watchOS dodatak. Na Tizenu nisam imao šta da instaliram posle prvih 5 dana.

ubr, watch face ne računam u aplikacije.
 
Planiram da sa GW pređem na GW 4 jer vidim da je za 50% lakši. Probao sam sve i svašta sa GW, menjao kaiš, popuštao, stezao, menjao visinu na kojoj ga vežem - ništa nije pomoglo i morao sam da prestanem da ga nosim. O spavanju s njim da ne govorim, probudim se ujutru s ožiljcima lol. Kad sam video da je GW 4 upola lakši obradovao sam se, ali vaši komentari ovde na račun svega ostalog ne obećavaju.
 
Lakši je ali ima i lošiju autonomiju. Ako ti to ne predstavlja problem, samo napred, preporodićeš se u svakom pogledu.
 
Naručio, neka ide život.
 
Imao si klasik na oglasima ovde sa računom za 190e...mislim da nije bilo bolje kupovine
 
Ja moj prodajem za 200e nisam ga 3 dana koristio ravno, jer sam dobio drugi pa mi ovaj visak tj stoji u fijoci 💁‍♂️
Godinu dana u garanciji, ako nekog zanima tu sam 🙃
 
Imao si klasik na oglasima ovde sa računom za 190e...mislim da nije bilo bolje kupovine
Pa ne mogu, 52g mi je mnogo. Ovo kao 30g pa će mi valjda biti lakše i udobnije. krastavac kad nisam navikao da nosim ništa na ruci, a volim pametne satove.
 
ljudi, kolika je razlika izmedu 40mm bt i 44mm lte u smislu baterije,jer pola dana koliko traje na bt verziji je zaista nastrano buduci da nema ni brz punjač..da li 44mm lte (kada i ako koze da se iskljuci lte) batt moze sa aod da izgura 2 dana ili da zaboravim uopšte na gw4?
 
Nazad
Vrh Dno