Šta je novo?

Samsung Galaxy S9/S9+

Од јуче сам део ове екипе, стигла coral blue верзија и осим што је телефон сам по себи прелеп комад, звучници су ме одушевили. Свака част, брутално су гласни, баш како волим :3

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
S obzirom na to da je s9 na dobrom popustu, bolje je njega uzeti. U samom radu neces primetiti neku veliku razliku, ali s9 ima velike prednosti u zvuku, solidnu prednost u kameri (pogotovo plus), ekran je bolji, azuriranja ce duze dobijati, a na kraju ćeš moći da ga prodas i za vece pare.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
S obzirom na to da je s9 na dobrom popustu, bolje je njega uzeti. U samom radu neces primetiti neku veliku razliku, ali s9 ima velike prednosti u zvuku, solidnu prednost u kameri (pogotovo plus), ekran je bolji, azuriranja ce duze dobijati, a na kraju ćeš moći da ga prodas i za vece pare.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Vala ozbiljne razlike ima i u radu, zavisi šta koristiš ;), razlike u kameri 8+/ 9+ su dramatične ( ne pričam o funkcija već o kvalitetu slike i mogućnosti obrade, funkcije svakako u debelom prednosti (9+))

Druga stvar stabilnost OS-a

Ovim redom su moja iskustva od kad sam na šljamu.

S7e - factory reset na 2 nedelje prosek jer mi misteriozno baterija oslabi 30% ko od šale sama od sebe.

S8+ se nekako dal zakeshuje previše il šta mu se desi pa moram restart jednom na 10tak dana.

S9+ ...nisam restartovao ne sećam se ( 715+ sati up time )



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Bolji je zvučnik-ci primetno i čitač otiska je na normalnom mestu sve ostalo su minimalna poboljšanja a da li su vredna stotinjak evra razlike u ceni to je već individualno.....

komsa's S8
 
Onda S9 it is.

Gde predlazete da se kupuje, KP ili ovi nasi, u mts-u mi istice ugovor za mesec dana, tamo bih mogao da uzmem novi paket i telefon, Za Morava 1 paket cena telefona je oko 80k. Jel to realno?
 
Realno jeste, al uvek imaš opciju da uzmeš za keš na oglasima i popust na pretplatu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ih, dramatično bolje slike. [emoji1] Čak i s7 može da se nosi sa s8 i s9, toliko je dramatično bolje.

https://youtu.be/XYVRXaJDjGI
Slikaj sa s7 ili s8, kropuj mi ovako sliku ja ću ti pokloniti s9+ i opreme u vrednosti od oko 300€.

Ako ne uspeš ti meni poklanjaš šta god da imaš. Može?

S9+ fabrička ništa editovana

42948389282_558f4e9352_h.jpg


28129570657_f4ac2a3ac5_o.jpg


Pre svega da napomenem da je meni kamera broj 1 pa ekran, imao sam i s7e i s8+, kvalitet na oba je smeće. Da nije bilo gcam porta koristio bi pixel2 umesto s8+... prosto nema poredjenja po pitanju kvaliteta. Što se tiče snapshotova svaki je dobar.

Pre svega na s9+ ti kamera radi 12image stacking v.s. 1 slike na s7e i s8/+/n8

Čak i na tom snimku ti pokazuje čovek da je bolji kvalitet što itekako znači u obradi gde je jpeg na 9+ 90% a na s7/8 ako se ne varam 96% i opet 9+ kvalitetniji ...A što misliš 90% umesto lepo opcija da može da biramo 90-95-100% kao na gcam port ;)

Jedna od lakše uočljivi razlika po pitanju kvaliteta ti je samo nebo, nebitno doba dana ( može i sumrak ) 3 telefona koja nemaju šum na nebu = s9+, u12+/ pixel2, tim redosledom i kvalitet. Prosto jer jedini rade 12image stacking. U najvećoj prednosti 9+ zbog DRAM.

Uspeo sam da namestim gcam port i na s9+ gde daleko brza obrada 7-8sec na s7e i s8+ v.s. 0.5sec na 9+ zbog DRAM nije bilo potrebe za GCAM jer je stock kamera bolja.

Razlike na prvu nisu toliko velike sem bolje dinamike na s9+ al kad se zađe malo dublje posebno u obradu nema šta da se poredi.

Ovo ti piše neko ko se isključivo bavi mobilnom fotografijom i obradom.

https://www.flickr.com/photos/154040833@N06/



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde si slikao ovo, mnogo lepo?! :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Onda S9 it is.

Gde predlazete da se kupuje, KP ili ovi nasi, u mts-u mi istice ugovor za mesec dana, tamo bih mogao da uzmem novi paket i telefon, Za Morava 1 paket cena telefona je oko 80k. Jel to realno?
Ima neka akcija do kraja juna, nisam uporedjivao cene..

https://www.samsung.com/rs/offer/uhvati-najbolje-trenutke-fudbalske-groznice/

Inace ukoliko puno pricas imas neki skuplji paket def ti se isplati kod operatera, ako ne pricas puno, onda manji paket, popust i kupis preko kp od nekog proverenog, ili ovde sa foruma...

Edit: koliko sam mogao da vidim na kp moze da se nadje oko 100e jeftinije nego sada u mts-u na najjeftinijem paketu...mislim da se isplati trenutno kod operatera...bar bih ja tako

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Video sam ali u mts-u je snizen telefon 14k, nije 24k kao sto reklamiraju. Sad cu da porazgovaram sa supportom, da vidim sta se desava. Za dve godine garancije, plus jedna za ekran, 50e+ mi je ok da dam vise, ali razmislicu svakako.
 
Pitam retarde zasto je cena telefona za Moravu 1 snizena 14k samo i sve do Omorike 2 - 18k, nigde ni blizu kao sto se reklamira na Samsung sajtu 24k, oni me ugase, glupi botovi, ako ne zna, neka prosledi iznad i tako dok ne dodje neko ko zna *mjau**mjau**mjau*..
 
Pitam retarde zasto je cena telefona za Moravu 1 snizena 14k samo i sve do Omorike 2 - 18k, nigde ni blizu kao sto se reklamira na Samsung sajtu 24k, oni me ugase, glupi botovi, ako ne zna, neka prosledi iznad i tako dok ne dodje neko ko zna *mjau**mjau**mjau*..
Gledam i u vip-u slicno...posaljes im mail najbolje, trebalo bi da uvek odgovore.
P.s. i u akciji pise DO 23.400, uvek mora da bude neka zackoljica :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Savo šta je trebalo da vidim na ovoj slici? Da je na granici da bude overexposed, kao što uvek radi samsung. :) Niko ne kaže da s9 nije unaprđena verzija, ali ovo nikako nije dramatično bolje od s8.
 
Vala ozbiljne razlike ima i u radu, zavisi šta koristiš ;), razlike u kameri 8+/ 9+ su dramatične ( ne pričam o funkcija već o kvalitetu slike i mogućnosti obrade, funkcije svakako u debelom prednosti (9+))

Druga stvar stabilnost OS-a

Ovim redom su moja iskustva od kad sam na šljamu.

S7e - factory reset na 2 nedelje prosek jer mi misteriozno baterija oslabi 30% ko od šale sama od sebe.

S8+ se nekako dal zakeshuje previše il šta mu se desi pa moram restart jednom na 10tak dana.

S9+ ...nisam restartovao ne sećam se ( 715+ sati up time )



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Dramaticno bolje slike. Tu sam stao. :D
 
Poslednja izmena:
Pitam retarde zasto je cena telefona za Moravu 1 snizena 14k samo i sve do Omorike 2 - 18k, nigde ni blizu kao sto se reklamira na Samsung sajtu 24k, oni me ugase, glupi botovi, ako ne zna, neka prosledi iznad i tako dok ne dodje neko ko zna *mjau**mjau**mjau*..
Mts ne odredjuje cene, vec samsung.Dodatni popust ne mozes da dobijes ali neki drugi benefit uz tarifu mozes.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li postoji rešenje da telefon koji je kupljen kod operatera (verovatno zaključan) u SAD koristim na našim mrežama?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Savo šta je trebalo da vidim na ovoj slici? Da je na granici da bude overexposed, kao što uvek radi samsung. :) Niko ne kaže da s9 nije unaprđena verzija, ali ovo nikako nije dramatično bolje od s8.
Ne razumem šta nije jasno, kažeš nije tolika razlika, ja ti nudim s9+ i 300€ opreme da me osporiš ti menjas temu. Toliko o tome.
A kad vec ne vidiš...prijatelju to je crop sa nekih 400-500m odakle sam slikao. Uzmi slikaj tablicu na autu sa 100m nećeš imati ovaj kvalitet kao gornja slika sa 400-500. Čak šta više nećeš verovatno ni moći da pročitaš tablicu... zapitaj se što je to tako.

Da me ne mrzi opisao bi detaljno razliku i prednosti kamere no nema potrebe ...svi znaju sve najbolje niko ništa ne dokazuje sem " jok "

Dramaticno bolje slike. Tu sam stao. :D
Staj gde hoćeš, ja kao neko ko dosta obradjuje fotke i imao prethodne modele znam šta pričam. Šta vi mislite da znate i šta je tačno su veoma različite stvari.

Ako sam imao strpljenja sa s8+ da se patim i čekam svaku sliku 7+ sec da se obradi valjda nešto govori o tome. Da je s8+ kamera valjala po kvalitetu ja se nebi ni cimao oko gcam ;)
Da taj isti gcam radi bolje od fabričke na 9+ koristio bi njega posebno sada kada je obrada spala na 0.5 sec zbog DRAM.

Ajmo druga ponuda ovima što misle da ima poredjenja u kvalitetu kamere.

Ja postavim sliku sa s8+ ( gcam ) Ko mi slika sličnu sliku po dinamici i kvalitetu sa FABRIČKOM kamerom ja mu poklonim 9+ ili dam pare u toj vrednosti.
- Ko se okuša i failuje daje meni isto zauzvrat.

P.s.ne traćite vreme na gluposti. Ko ima činjenica koje to mogu dokazati ne'k se lepo javi sa konkretnim činjenicama blebetanje ništa ne dokazuje.

- Edit zaboravio da dodam i dalje imam i s8+ te mogu i test baciti za kojim opet nema potrebe jer sam već radi sebe to i radio. ( ako postavim slike s8ice napraviću ga teškim smećem )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne razumem šta nije jasno, kažeš nije tolika razlika, ja ti nudim s9+ i 300€ opreme da me osporiš ti menjas temu. Toliko o tome.
A kad vec ne vidiš...prijatelju to je crop sa nekih 400-500m odakle sam slikao. Uzmi slikaj tablicu na autu sa 100m nećeš imati ovaj kvalitet kao gornja slika sa 400-500. Čak šta više nećeš verovatno ni moći da pročitaš tablicu... zapitaj se što je to tako.

Da me ne mrzi opisao bi detaljno razliku i prednosti kamere no nema potrebe ...svi znaju sve najbolje niko ništa ne dokazuje sem " jok "

Staj gde hoćeš, ja kao neko ko dosta obradjuje fotke i imao prethodne modele znam šta pričam. Šta vi mislite da znate i šta je tačno su veoma različite stvari.

Ako sam imao strpljenja sa s8+ da se patim i čekam svaku sliku 7+ sec da se obradi valjda nešto govori o tome. Da je s8+ kamera valjala po kvalitetu ja se nebi ni cimao oko gcam ;)
Da taj isti gcam radi bolje od fabričke na 9+ koristio bi njega posebno sada kada je obrada spala na 0.5 sec zbog DRAM.

Ajmo druga ponuda ovima što misle da ima poredjenja u kvalitetu kamere.

Ja postavim sliku sa s8+ ( gcam ) Ko mi slika sličnu sliku po dinamici i kvalitetu sa FABRIČKOM kamerom ja mu poklonim 9+ ili dam pare u toj vrednosti.
- Ko se okuša i failuje daje meni isto zauzvrat.

P.s.ne traćite vreme na gluposti. Ko ima činjenica koje to mogu dokazati ne'k se lepo javi sa konkretnim činjenicama blebetanje ništa ne dokazuje.

- Edit zaboravio da dodam i dalje imam i s8+ te mogu i test baciti za kojim opet nema potrebe jer sam već radi sebe to i radio. ( ako postavim slike s8ice napraviću ga teškim smećem )

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Savo sigurno je da s9 pravi kvalitetnije i bolje slike od s8, iskreno bilo bi glupo da je drugacije, da je drasticno bolje hm mozda je prejaka rec ali u nekim uslovima je dosta bolja. Voleo bih da okacis par slika sa istim podesavanjima, znaci nemoj gcam na s8, nego stock sve i okaci par slika (bez edita) da vide ljudi. Testirao sam i ja skoro doduse kratko obicnu s8 i moju kameru sa s9+ napravio par fotki u stanu i bio sam zadovoljan boljim kvalitetom slike na s9+ doduse ni s8 nije bila za bacanje.
 
Probacu da nadjem nekoga ko ima s8 pa da okacim ali se vidi cak i kad se gleda na telefonu da je mnogo bolji s9 plus ,ubacio sam neke slike sa s8 u tel i video razliku a da ne pricam.koliko je to vise prolimetno na monitori,inace uslovi su slicni ne.mogu da kazem da su identicni
 
Dule jesi čuo za edit ili je tebi ovde na forumu kao chat?
 
Kako vam nije jasno, svako pravda pare uložene(da ne kažem bačene). Pustite čoveka nek misli da je opravdano to što je dao podosta para da pređe sa s8 na s9. Neće sigurno reći e platio sam 800e novi telefon al nisam morao kad je i stari bio sličan novom..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno