Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Stigao mi greškom Whitestone Dome za S22, a ne Ultru pa ako nekome treba nek se javi na pm.
 
Da baterija je veoma slaba za sada. Pisem za sada jer verovatno treba da ulegne sistem, sva azuriranja aplikacija, a i verovatno ce slati azuriranja sistema.
Ali ako se ne poboljsa tesko ce ovo ici.
Problem sa Chrome i kod mene primecen tako da verovatno je Chrome, svakom je poznato koliko je bagovit.
Svako normalan prvo sto uradi kad prvi put pokrene telefon, izbrise Chrome :)
 
Hvala za ovaj predlog. Uradio sam to, i što ti kažeš subjektivni osećaj je sada da je telefon malo brži i fluidniji. Međutim ovaj lag se i dalje osećaj u aplikacijama, poput skrolovanja na početnoj stranici Chrome-a, recimo na Facebook-u, pa čak i prilikom reagovanja na postove na pomenutoj društvenoj mreži, a o jednoj aplikaciji za vreme i da ne govorim. Podešavanja i aplikacija kamere dosta fino rade, bez ovog problema.

Na S22+ je bilo 2 update-a koliko mi se cini 🤔 a nije vezano za to trzanje o kome pricas, ali ja recimo odmah sve animacije stavim na 0.5, nekako mi je odmah subjektivni osecaj da je telefon brzi jer su tranzicije ostrije.
Ljudi bre, ja sam ove animacije smanjio na J5 iz 2015 na custom rom-u da bi "radio brže", ovo ne sme da se radi na telefonu od ~€1000 u 2022. godini.
P.s. Vidim svi se žale na bateriju, a ne smeta im 1700 nita i neometanost pri direktnom Suncu 😁 Ne može i jare i pare.
 
Za 6 sati spavanja, baterija izgubila 15%. Na WiFi.
Jeste mi uključeno sve, ali baš je preterano.
Još uvek telefon "uči", pa ću videti kako će se ponašati. Za sad izgura od ujutru do uveče intenzivnog korišćenja.
 
Ljudi bre, ja sam ove animacije smanjio na J5 iz 2015 na custom rom-u da bi "radio brže", ovo ne sme da se radi na telefonu od ~€1000 u 2022. godini.
P.s. Vidim svi se žale na bateriju, a ne smeta im 1700 nita i neometanost pri direktnom Suncu 😁 Ne može i jare i pare.
Nisam ja rekao da je to zaista nesto ubrzalo, samo je krace trajanje animacije (koja i nije seckala), sto mi se vise svidja, a kao sto sam napisao, subjektivno deluje brze :D
 
Mislim da će za Exynos izbaciti neko ogromno ažuriranje i da će sve ove boljke koje prijavljujete rešiti.

Ne znam, lično imao sam ona dva baga da ne reaguje minut uopšte, a najviše čemu se nadam je da regulišu makar malo taj standby.

Baš ću večeras pre spavanja da ga napunim i ostavim do jutra, pa da vidim koliko će izgubiti. Doduše imam rutinu uključenu da uključi battery saving kada nije na punjaču tokom noći, ali eto i s tim da vidim.

Dodatak što se tiče kamere, noćne fotke, gde ima par izvora svetlosti na telefoto 3x i 10x nisu dobrog kvaliteta, previše šuma.

Sada ne mogu da se setim sa 100% sigurnosti, ali mislim da su bile bolje na S21U.
 
al ste ga zakomplikovali, koristim sve najnovije opcije koji uredjaj ima jer sam ga zato i kupio :) u protivnom ostao bih na starom uredjaju koji te opcije zapravo i nema :p

anyway smart switch je lepo odradio, prebacio 80 gb photo i video preko wifi veze za nekih 50 min, odradio se neki silni apdejt sa dva restarta, ostaje mi samo da podesim elektronska placanja kako bih presao na koriscenje

telefon je ono bas lep (a to je posebna kategorija kod mene jer me izuzetno smara prica o dizajnu telefona, svi su manje vise isti stavis ih u saku i nevide se ), displej je lep izuetno prijatan 120hz se oseca postavio sam odmah wqhd+ rez, sve to deluje izuzetno prijatno ali daleko daleko da se ne moze bez toga - vise je kao neki gimmick nego feature , olovka preinteresantna (prvi put se susrecem na telefonu sa njom), imam osecaj da ce mi baterija biti sasvim ok, vise blejim na monitore na poslu nego u telefon, a i generalno sam tip koji voli velike displeje u odnosu na male

face recognition je brzi na p30pro, i to ono primeti se lagano, dok je ovo prihvatljivo - senzor otiska radi rekao bih podjednako super brzo
nisam primetio nikakva trzanja i kocenja u ovoj ogranicenoj upotrebi koja vise podrazumeva podesavanja
 
Mislim da će za Exynos izbaciti neko ogromno ažuriranje i da će sve ove boljke koje prijavljujete rešiti.

Ne znam, lično imao sam ona dva baga da ne reaguje minut uopšte, a najviše čemu se nadam je da regulišu makar malo taj standby.

Baš ću večeras pre spavanja da ga napunim i ostavim do jutra, pa da vidim koliko će izgubiti. Doduše imam rutinu uključenu da uključi battery saving kada nije na punjaču tokom noći, ali eto i s tim da vidim.

Dodatak što se tiče kamere, noćne fotke, gde ima par izvora svetlosti na telefoto 3x i 10x nisu dobrog kvaliteta, previše šuma.

Sada ne mogu da se setim sa 100% sigurnosti, ali mislim da su bile bolje na S21U.
Meni je vec 4 ili 5 puta zabo telefon po minut i nesto. Je l'ima nekog da mu se ovoliko puta desava?
 
Meni je vec 4 ili 5 puta zabo telefon po minut i nesto. Je l'ima nekog da mu se ovoliko puta desava?
Bukvalno dosta ljudi realnih javlja ovo, uglavnom na ruskom forumu. Zanimljivo da svi plaćeni review a i ovi sa benchmark sajta to nisu ni pomenuli. A očito su pustili u prodaju beta proizvod, nešto na nivou pixela.
 
Za 6 sati spavanja, baterija izgubila 15%. Na WiFi.
Jeste mi uključeno sve, ali baš je preterano.
Još uvek telefon "uči", pa ću videti kako će se ponašati. Za sad izgura od ujutru do uveče intenzivnog korišćenja.
Čeka se prvenac sa s22 snapom da vidimo ponašanje!?!...ja se nerviram što mi za 8-9h spavanja (odnosno ne diranja telefona) skine 4-5% na s21 9910!

@sarulja91 ja sam siguran da neće izbaciti takav update...i ako izbace da poprave dosta od toga, zeznuće nešto drugo (tipa prepoloviti battery life kao na s7 svojevremeno i sl). Sramotno je što se mobilna industrija svela na puštanje poluproizvoda u opticaj; da je neke normalne regulative, tužili bi ih ljudi za ovakve stvari i tražili debelu odštetu.
 
 
Svako normalan prvo sto uradi kad prvi put pokrene telefon, izbrise Chrome :)
Kada me ne bi mrzelo bila bih i supruga Romana Abramovica onda bih se razvela pa bi skuvala Iloma. Pa bi i njega otkacila.
Elem samo sam se na post nadovezala. Možda zanima čoveka koji je postovao. Nije jedini.
Bukvalno dosta ljudi realnih javlja ovo, uglavnom na ruskom forumu. Zanimljivo da svi plaćeni review a i ovi sa benchmark sajta to nisu ni pomenuli. A očito su pustili u prodaju beta proizvod, nešto na nivou pixela.
Za sada ništa tako ali javiću ako se desi. Možda reše updateom.
Baterija mora biti zdrava,biti zdrava,bi bi bi biti zdrava
Jel transformersi bejahu rade na baterije?
Moram pitam sledeći put kada snimam film. 😀
 
Možda ispeglaju dok ne dobijete telefone do maja🤣.
 
Konacno mi stigli Nillkin 2 maske koje sam porucio i nastavio bez maske koliko sam se navikao😄
 
Konacno mi stigli Nillkin 2 maske koje sam porucio i nastavio bez maske koliko sam se navikao😄
Ne daje mi se se 7k za fusion foliju za ceo telefon, ali to bi bio jedini nacin da telefon nastavim da koristim bez maske a da je koliko toliko bezbedno, (obzirom na to koliko je klizava poledjina) tako da te totalno razumem. Taj osecaj u ruci, bez maske, je nenadmasan.
 
Svi se zale na bateriju, a bas sam se ponadala da ce nesto da urade po tom pitanju. Sad se pitam dal uopste ima poente prelazak sa Note 10, koji mi je jos uvek dobar telefon, ako cu i S22+ morati da dopunjavam.
 
Svi se zale na bateriju, a bas sam se ponadala da ce nesto da urade po tom pitanju. Sad se pitam dal uopste ima poente prelazak sa Note 10, koji mi je jos uvek dobar telefon, ako cu i S22+ morati da dopunjavam.
Note 10 koliko se sećam ima baš slabu bateriju. Nego šta radiš na telefonu kada moraš da dopunjavaš u toku dana?
 
Ne daje mi se se 7k za fusion foliju za ceo telefon, ali to bi bio jedini nacin da telefon nastavim da koristim bez maske a da je koliko toliko bezbedno, (obzirom na to koliko je klizava poledjina) tako da te totalno razumem. Taj osecaj u ruci, bez maske, je nenadmasan.
Whitestone oko 70 dolara sa isporukom.
Mislim da se više isplati
 
Ne daje mi se se 7k za fusion foliju za ceo telefon, ali to bi bio jedini nacin da telefon nastavim da koristim bez maske a da je koliko toliko bezbedno, (obzirom na to koliko je klizava poledjina) tako da te totalno razumem. Taj osecaj u ruci, bez maske, je nenadmasan.
Gde ima da se nabavi i postavi ta fusion folija?
 
Mobile Outfitters
 
To bagovanje u radu vidim da se pominje na mnogim forumima ali kao sto neko rece vec, izgleda da niko od review ne pominje.

Stize telefon sledece nedelje zvali iz mts danas i ponudili da stave punjac pride. Punjac 250 dinara. Da mi je neko rekao da za telefon od 1000e moram da dajem pare za punjac...
 
Nazad
Vrh Dno