Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

DeonTuck

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.08.2013
Poena
18
Kao sto neko rece vec, ja se isto ne bih patio sa s22u nego odmah pravac oglase pa lepo kupite s21u i dobijete stabilan telefon koji je prakticno ista stvar. Kome fali olovka, moze da uzme kejs sa olovkom i saceka u miru s23u.

milos.992

Flash Drive
Učlanjen(a)
25.03.2022
Poena
3
Ima nas, po 100 put se pominje isto...ali neki ne zele da prihvate da ima onih kojima tel radi bez greske, odma te napadaju kao da si rekao nesto lose...oni kojima tel radi dobro se manje javljaju po forumima, zato se stice utisak da je vise onih sa losim telefonom...

Stock

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2018
Poena
113
ONE UI 5.0 (ANDROID 13) BETA izmene:
S22-series-ONE-UI-5-0-beta-CHANGELOG.png

Poslednja izmena od urednika:

Truba

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poena
28
Dajte anketu da vidimo procenat ljudi sa problemima. Nije isto ako je 5% (standardni broj neispravnih uređaja, verovatno je i manji, ovo sam lupio) i npr. 20% (isto lupio). Ogromna je razlika, iako u oba slučaja većini radi sve.

nemanja123

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poena
83
Dajte anketu da vidimo procenat ljudi sa problemima. Nije isto ako je 5% (standardni broj neispravnih uređaja, verovatno je i manji, ovo sam lupio) i npr. 20% (isto lupio). Ogromna je razlika, iako u oba slučaja većini radi sve.
U hipotetičkom primeru, hipotetička je i "većina" ;)

Nadam se da shvataš (ne ti, nego svi), da je i 5% faličnih primeraka premium proizvoda sa premium cenom KATASTROFA! To bi značilo da je kontrola kvaliteta nikakva i na nivou "no name" kineskih telefona.

Senat

Flash Drive
Učlanjen(a)
04.07.2022
Poena
8
Fal primeraka premium ranga brendova je mnogo manji od 5%. % reklamacija svih brendova mob tel je oko 1,5-2%.

Truba

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poena
28
Zato sam i stavio ovo u zagradi - "verovatno je i manji". Slažem se, bio sam malo velikodušan sa tih 5%. Ali u uslovima forumske ankete od verovatno par desetina ljudi, mislim da nije bitno da li je 2, 3 ili 5%.

Martin Mystere

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.02.2007
Poena
113
Pa pazite, kontrola kvaliteta se radi na određenom uzorku, metodom slučajnog uzorka koji je procentualno relativno mali u odnosu na broj proizvedenih jedinica. Takva kontrola može da bude mač sa dve oštrice i za proizvođača i za kupce, ako se uzme u obzir reprezentativnost uzoraka, odnosno da li oni realno oslikavaju kvalitet određenog proizvoda. Tako isti mogu ići na štetu proizvođača (ako slučajnim uzorkom odabere baš lošije primerke) ili na štetu kupca (ako ih ima ali se igrom slučaja ne ubodu oni već se odaberu baš ispravni).
Problem nastaje kada prilikom interne kontrole dođe do prvog slučaja koji proizvođač svesno zanemari jer bi ga otklanjanje nedostataka poprilično koštalo ili bi došlo do kašnjenja prilikom plasiranja proizvoda na tržište što dalje vodi ka smanjenom profitu pa se odluči sa puštanjem na tržište generalno nedovršenog proizvoda, sa dosta mana i nedostataka.

psychofedex

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.09.2020
Poena
18
Jeste. Pre ultre sam imao note serije N8, N9 i N10+. U odnosu na S22U u svim mogućim situacijama, gde je bilo mogućeg zagrevanja, Note telefoni su bili hladni kao led. Retko kada sam mogao osetiti u ruci da je Note bio bar mlak. Kod ovog je to i primetnije i češće. Ali nista sto nervira. Brzo se naviknes.
Upravo to. Sad sam bas bio sa sestrom, ona koristi moj stari Note 10+. Ona je delila internet, skrolovala instagram i guglala dok sam ja samo iskucao par poruka na viberu (sedeli smo napolju, bila je malo veca temperatura). Uzeo sam njen telefon da proverim i ocekivao sam da bude barem mlak, ali je bio relativno hladan, dok je moj bio topao kao da sam igrao neku igricu pola sata ili snimao ne znam koliko. Bas sam se smorio. Ali ajde, valjda je to samo osecaj, jaci, brzi procesor, mora da se greje. Sve dok ne laguje, dok ne vuce bateriju bez razloga, to je ok, mora toplota negde da ode.
Jedino sto je osecaj malo, sta znam.

Lemaja

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.06.2011
Poena
113
Pa pazite, kontrola kvaliteta se radi na određenom uzorku, metodom slučajnog uzorka koji je procentualno relativno mali u odnosu na broj proizvedenih jedinica. Takva kontrola može da bude mač sa dve oštrice i za proizvođača i za kupce, ako se uzme u obzir reprezentativnost uzoraka, odnosno da li oni realno oslikavaju kvalitet određenog proizvoda. Tako isti mogu ići na štetu proizvođača (ako slučajnim uzorkom odabere baš lošije primerke) ili na štetu kupca (ako ih ima ali se igrom slučaja ne ubodu oni već se odaberu baš ispravni).
Problem nastaje kada prilikom interne kontrole dođe do prvog slučaja koji proizvođač svesno zanemari jer bi ga otklanjanje nedostataka poprilično koštalo ili bi došlo do kašnjenja prilikom plasiranja proizvoda na tržište što dalje vodi ka smanjenom profitu pa se odluči sa puštanjem na tržište generalno nedovršenog proizvoda, sa dosta mana i nedostataka.
Sve je to ok ali ja se ne sećam od 8+ do S22U da je bilo ovako puno žalbi uglavnom na sve isti sistem problema. Znam da je kod S20 serije bio problem sam exynos i potrošnja baterije ali da se telefon restartuje sam od sebe, u po poziva isto, pa se zabode pri javljanju… Ne verujem da Samsung ima loš sistem nadgledanja proizvodnje nego jednostavno je neki drugi problem.

Bogar

Flash Drive
Učlanjen(a)
26.10.2020
Poena
8
Fasinantno je to kako neki imaju jednu vrstu preblema, dok drugi imaju potpuno drugu vrstu preoblem, a treci uopste nemaju. Zanimljivo je da su neki problemi isplegani putem apdejta na nekim primercima, dok na drugim i posle apdejta problem opstaje. Dal je do hardvera, dal je do softvera, dal je do optimizacije, tesko je odrediti. Ja sam jedino imao problem sa restartovanjem (x2), sva sreca pa se taj problem resio.

Ludak

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.09.2005
Poena
48
Kolega ima isto S22 Exynos i od kada posjeduje telefon (10 dana), rebootovao se 3 puta.
Svaki put je bio na granici ok signala (vožnja, planina, podrum).
Problem postoji na ovom ličnom modelu jer se ostali telefoni koje koristimo (Z Fold 3, Note 10, S10, note 20 ultra Snapdragon...) nikad za godinu ili više restartovali.

Vidjećemo koliko će to biti učestalo.

pajser.china

Flash Drive
Učlanjen(a)
02.01.2013
Poena
28
U mom slučaju, posle par pominjanih problema u prvih mesec - dva, sve se stabilisalo pa mogu reći da aparat savršeno funkcioniše.
Moja lična zamerka je kamera - očekivao sam mnogo više poredeći sa prethodnim Mate 20 pro a dobio sam manje iako po karakteristikama i opisima bi trebalo da je daleko bolje, ali nije - daleko je lošije (opet kažem lični utisak)

dule020

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poena
28
Sto se mene tice, samo ispravke za aplikacije ostalo radi ok. Telefoniram redovno i nikakvih problema. Jedino novo sto sam primetio je oko kamera.. kada snimam hoce da dropuje fps kada je konstantno pomeram u stranu (iskljucen je auto fps).Inace nemam neke ozbilnje probleme ali ima bato dosta stvari za poliranje 🤗😂

Magnus

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.02.2021
Poena
43
Upravo sad otišao na Galaxy store, kad ono skoro 20 update za Samsung aplikacije, a među njima i za osnovne Samsung aplikacije: telefon, poruke, nekoliko bixby i ostale koje sam sam prethidno instalirao. To je za ultru, a verujem i za ostale modele S22 serije. Mozda ta azuriranja pomognu onima ciji telefon se restartuje ili zamrzne tokom poziva...

DrFranjo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.04.2016
Poena
43
Kada se očekuje Android 13 za S22 seriju? One UI 5.0 deluje veoma zanimljivo

psychofedex

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.09.2020
Poena
18
Verovali ili ne, fotka meseca pre 5 minuta, 100x. Prvi put da se ovako desi, uopšte nije mogao da fokusira i izoštri. 30x je ok, ali ovo..
20220806_233001.jpg

Prilozi

• 20220806_232948.jpg
    20220806_232948.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 40

Migrant

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poena
113
@psychofedex
To je voajerska, a ne astro kamera. 😀 Za voajere i posmatrace ptica 30x je sasvim dovoljno.
100x je marketing fora, u rangu EKG-a na pametnim satovima. Tu je da opravda vecu cenu i privuce kupce, a jos uvek daleko od upotrebljive vrednosti.

Vrh Dno