Šta je novo?

Mobilni telefon Samsung galaxy s22 ili iphone 13 mini

Koji mobilni telefon kupiti

t r r

Zapažen
Učlanjen(a)
23.09.2022
Poruke
4
Poena
1
Pozdrav, dvoumim se vec neko vrijeme u vezi novog mobitela. U uzi izbor su mi usli samsung galaxy s22 i iphone 13 mini. Koliko san gleda recenzije kamera je cak bolja na samsungu i ekran je takoder daleko bolji, ali kao glavni problem mi se cini baterija. Iphone mi se cini jako zanimljiv jer san oduvik tia imat tako mali mobitel i jos nikad nisan koristia ios tako da mi se cini jako zanimljivo ali opet nisan siguran radi kamere i ekrana. Za bateriju isto ne znam kakva je u usporedbi sa samsungom pa eto ako netko strucniji moze pomoc. Kod mobitela su mi daleko najbitnije stavke kamera i baterija a sve ostalo mi je manje bitno. Razlika u cijeni nije toliko velika, nekih 65€ ali to mi nije od neke vaznosti. Ako tko ima neki dobar savjet bilo bi od velike pomoci.
 
iPhone 13 mini je priča za sebe i bez dileme se kao takav kakav je izdvaja po svemu. S22 i Zenfone 9 su bliskiji iPhone 13. Odnos željenog i dobijenog koji bi po mom mišljenju tebi odgovarao, u konačnosti bi zadovoljio S22.
 
Pozdrav, dvoumim se vec neko vrijeme u vezi novog mobitela. U uzi izbor su mi usli samsung galaxy s22 i iphone 13 mini. Koliko san gleda recenzije kamera je cak bolja na samsungu i ekran je takoder daleko bolji, ali kao glavni problem mi se cini baterija. Iphone mi se cini jako zanimljiv jer san oduvik tia imat tako mali mobitel i jos nikad nisan koristia ios tako da mi se cini jako zanimljivo ali opet nisan siguran radi kamere i ekrana. Za bateriju isto ne znam kakva je u usporedbi sa samsungom pa eto ako netko strucniji moze pomoc. Kod mobitela su mi daleko najbitnije stavke kamera i baterija a sve ostalo mi je manje bitno. Razlika u cijeni nije toliko velika, nekih 65€ ali to mi nije od neke vaznosti. Ako tko ima neki dobar savjet bilo bi od velike pomoci.
@SretenBG je nedavno sa minija prešao baš na 22 pa kontam da ti može najbolje dati odgovor
 
Zanima me vecinski samo usporedba baterija, jer zelim mobitel koristiti 4 do 5 godina i zbog toga me brine samsung jer mislim da su iphoni dugovjecniji i da je baterija bolja, ali dosta bi mi pomoglo kad bi mogao rec netko ko je ima iskustvo s tim
 
Zanima me vecinski samo usporedba baterija, jer zelim mobitel koristiti 4 do 5 godina i zbog toga me brine samsung jer mislim da su iphoni dugovjecniji i da je baterija bolja, ali dosta bi mi pomoglo kad bi mogao rec netko ko je ima iskustvo s tim
Baterija je otprilike ista na oba, i ni na jednom od njih se nećeš usrećiti posle 2-3 godine kada im opadne kapacitet. Na 5 godina zaboravi.
 
A evo vise stvarno ne znan. Volia bi kad vec dajem 700€ da iman nesto sta ce trajat. Nisan neki zahtjevan korisnik ali mi je bitna kamera i naravno da mi baterija traje cijeli dan. Jos gledam opcije. Ako vi imate nesto za predlozit da je u rangu oko 700€ ali ne bi volia da je neki xiaomi ili tako nesto jer evo sad koristim xiaomi i ne svida mi se cijeli sustav jednostavno je previse bugova i svega, ali baterija je jako dobra, pa eto ako imate neku preporuku u tom rangu oko 700€ da je dobra kamera i baterija ali i da je cijeli mobitel dobro optimiziran i da je sustav prihvatljiv bio bih zahvalan.
 
Baterija je otprilike ista na oba, i ni na jednom od njih se nećeš usrećiti posle 2-3 godine kada im opadne kapacitet. Na 5 godina zaboravi.
Zato se za 50 do 60e zameni baterija u ovlascenom posle 2 godine i miran si.Npr imam jedan a50 kao sekundarni dobijen polovan 2 godine baterija bila tad na 85% po accubattery sad posle 3 godine je oko 84%.
 
Uzea bi ja iphone 13 ali nazalost u hrvatskoj je najniza cijena 850€ sta mi je ipak malo previse, odlucit cu se iducih dana ocu li s22 ili 13 mini hvala svima na pomoci
 
Običan 13 je kanta u poređenju sa s22 po pitanju svega. Mini je interesantna kupovina zbog dimenzija, a cenovno je tu negde sa s22. Zenfone nije loša opcija, ali mislim da je na duže staze loša kupovina, a i mnogo je skuplji od ovih gore pomenutih.
 
Ovaj sa oglasa odozgo za 600e se čini kao skroz ok kupovina. Ima i svoju temu na forumu, čovek je baš lepo napisao utiske posle par dana korišćenja.
 
Ja bih uzeo iphone .. kada sam bio u slicnoj dilemi (ip13pro ili s22+), samsung sam uzeo zbog ipak bolje dual sim podrske, te yt vanced (manje bitno je bila moja naviknutost na android i mozda jos ponesto)... sve ostalo sto sam uzimao u obzir od parametara bilo je bolje na ip iz mog ugla.
 
evo utisak iz prve ruke sa obican S22.
Baterija katastrofa, iako nisam zahtevan korisnik, ne igram igrice, koristim telefon iskljucivo poslovno, mailovi, vesti, pomalo youtube.
Baterija slabo drzi i moja preporuka sto neko ovde rece je da ides na iphone 13 [ne mini], sem ako ti dimenzija ne igra ulogu pa imas potrebu za manjim telefonom.
 
Uzea bi ja iphone 13 ali nazalost u hrvatskoj je najniza cijena 850€ sta mi je ipak malo previse, odlucit cu se iducih dana ocu li s22 ili 13 mini hvala svima na pomoci
Ako već telefon kupujes da ti traje duže bolje se strpi još mesec-dva pa kupi 13 ili čak 14. Ako sada uštediš 100e, a za godinu dana kažeš uh dala bih sada i 200 samo da se nisam zeznula. Ovo pričam iz ličnog iskustva. Pogledaj verovatno i tu kod vas ima nešto kao kupujem prodajem u Srbiji, pa gde god da kupiš iPhone imaš minimum godinu dana garancije od samog Apple od momenta aktivacije uredjaja, a možda možeš malo da uštediš.
 
Nekako sam ja vise ljubitelj Android telefona, pa glas dajem za Samsung telefon. Ja koristim s21 ultra i za mene je to odličan uređaj.
 
Nazad
Vrh Dno