Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Ja sam razmišljao o tome, ali sam ipak upotrebio glavni nalog i neću ga koristiti za family. Ovo je sića i za singl plaćanje.
 
Čestitamo, ipak ne možeš ti na ios 😀
 
^ fold se jako teško prodaje, slabo ljudi to koriste. Po meni dosta nezgodno, ima moj brica pa sam se igrao nekih 1h vremena.
 
Sve znam jedino mi je prednost što ne žurim nigde...cena mu je baš dosta ljosnula prvih par meseci tako da ne mogu još mnogo da izgubim
 
Teško ćeš dobiti ovoliko koliko tražiš. Novi su oko 1000e, domaća garancija , polovni sa 3 godine garancije od decembra 2021 za 880e. Ako dobiješ 850e budi zadovoljan. Neverovatno koliko je ljosnula cena, neće niko da ih pazari.
 
U jednom momentu nije radila "fora" sa indijom, tako da verujem da nece blokirati naloge vec verovatno se boriti protiv toga na druge nacine...
 
Je l ima neko bug tj da je primetio, mada ne znam da l je softverski nešto ili hardverski, da kada se klikne na ekran dok je telefon zaključan a upaljen mi je AoD na tap to show for 10 seconds da desno, skoro do ivice zatrepere/bljesnu 2 piksela bele boje i nestanu pa onda otključam telefon regularno. Znači dešava se kada kliknem na ekran, oni bljesnu dok se ne pojavi ikona za fingerprint i onda otključam. Inače ekran nema metvih piksela ili nešto, radio sam dosta testova. Ne mogu da to snimim preko recordera a telefon je kupljen pre 2 meseca.
Je l zna neko šta bi moglo da bude? Hvala
 
Malo da skrenem sa teme. Imam problem da prebacim slike sa google photos u moju galeriju? Da li postoji neka opcija? Ako moze prvo na komp da se prebaci,i to mi dolazi u obzir, jer sa kompa mogu na tel. Hvala
 
Je l zna neko šta bi moglo da bude? Hvala
Počelo je ovo obzbiljno da me nervira, nov telefon, ni 3 meseca star. Dešava se i vidi samo kad je ekran ugašen ili crn i kad pritisnem ikonicu za otisak da bi ga otključao. Šta mislite, da l da čekam One UI 4.1, možda je softverski ili da nosim u Yettel?
 
Promeni temu ili pozadinu pa probaj opet
 
Promeni temu ili pozadinu pa probaj opet
Nije do teme ili pozadine. Kada je ekran upaljen i koristi se telefon apsolutno nema nikakvih problema sa pikselima i blinkanjem. Dešava se samo kada je ugašen (AoD mi je na tap to show), i kada stavim prste bilo gde na ekran da bi mi se pojavila ikona za otisak prsta onda taj piksel ili dva (nisam gledao pod lupom krastavac) koji se nalaze desno od ikone za prst zablinkaju i onda otključam telefon normalno. Znači zablinkaju bukvalno kada se pritisne ekran da bi se probudio i onda otključao.
 
Za pocetak probaj factory reset, pa tek onda ProMobi. Brze rese nego Yettel.
 
Nije do teme ili pozadine. Kada je ekran upaljen i koristi se telefon apsolutno nema nikakvih problema sa pikselima i blinkanjem. Dešava se samo kada je ugašen (AoD mi je na tap to show), i kada stavim prste bilo gde na ekran da bi mi se pojavila ikona za otisak prsta onda taj piksel ili dva (nisam gledao pod lupom krastavac) koji se nalaze desno od ikone za prst zablinkaju i onda otključam telefon normalno. Znači zablinkaju bukvalno kada se pritisne ekran da bi se probudio i onda otključao.
To zvuci kao softverski bag.
Sta se desava kada ostavis aod da bude uvek upaljen?
 
Isto zatrepere par njih na istom mestu. Zaključam telefon i pre nego što mi se pojavi sat, na tom mestu zatrepere.
Mozes da probas da reprodukujes to pod drugim softverskim uslovima da bi ustanovio da li je do hardvera. Ja sam prvo pomislio da ti se boja jednih piksela vezuje za boju drugih pri datim akcijama, pa da probas da instaliras neku igricu ili aplikaciju za crtanje da vidis sta se desava sa tim pikselima(mozes da probas da se igras malo u #0#) kada menjas boju drugih(npr tih u centru ekrana gde je fp senzor u odnosu na te koji ti trepere). Ali sada kako si ovo rekao, zvuci kao da pikseli zaigraju pri svakom paljenju i gasenju AOD funkcionalnosti ekrana.
Sta se dogadja kada palis i gasis telefon? Znaci pri paljenju ili resetu da li zaigraju ti piskeli pre i izmedju splash screen animacija(ono samsung, android i slicno)? Da li zaigraju ti pikseli prilikom loadovanja vecih aplikacija kada ti ekran crn i izmedju loading screenova?
U slucaju da ti se to dogadja samo i ekskluzivno pri paljenju i gasenju AOD, to znaci da je u pitanju softverski problem i da je samsung zaj***ao ala - https://support.google.com/pixelpho...ff-waking-from-sleep-with-button-or-not?hl=en

U slucaju da ti se dogadja pri svakom prelasku stanja ekrana na hardverskom nivou ili da se osvetljenje piksela vezuje za osvetljenje fizicki drugih, udaljenih piksela onda je realna prica da je hardver, znaci ili ekran ili senzor za osvetljenje ili maticna. Aliii ja sam prilicno siguran na osnovu svega sto si rekao da nije to nego da je u pitanju bag sa AOD kakav sam naveo gore. Drugi problem je sto mozes da probas samo sa FR ili da cekad apdejt neki da ti sredi to, ali cak ti ni to 100 posto ne obecava resenje. Mada realno mozes i da ugasis AOD, ne deluje mi kao da ti je to bitna funkcija telefona, a deluje kao da te ti pikseli bas nerviraju :D
 
Nije do teme ili pozadine. Kada je ekran upaljen i koristi se telefon apsolutno nema nikakvih problema sa pikselima i blinkanjem. Dešava se samo kada je ugašen (AoD mi je na tap to show), i kada stavim prste bilo gde na ekran da bi mi se pojavila ikona za otisak prsta onda taj piksel ili dva (nisam gledao pod lupom krastavac) koji se nalaze desno od ikone za prst zablinkaju i onda otključam telefon normalno. Znači zablinkaju bukvalno kada se pritisne ekran da bi se probudio i onda otključao.
Ista stvar se i meni dešava na S21 fe, verujem da je softverske prirode, i nadam se da će ispraviti apdejtom
 
Mozes da probas da reprodukujes to pod drugim softverskim uslovima da bi ustanovio da li je do hardvera. Ja sam prvo pomislio da ti se boja jednih piksela vezuje za boju drugih pri datim akcijama, pa da probas da instaliras neku igricu ili aplikaciju za crtanje da vidis sta se desava sa tim pikselima(mozes da probas da se igras malo u #0#) kada menjas boju drugih(npr tih u centru ekrana gde je fp senzor u odnosu na te koji ti trepere). Ali sada kako si ovo rekao, zvuci kao da pikseli zaigraju pri svakom paljenju i gasenju AOD funkcionalnosti ekrana.
Sta se dogadja kada palis i gasis telefon? Znaci pri paljenju ili resetu da li zaigraju ti piskeli pre i izmedju splash screen animacija(ono samsung, android i slicno)? Da li zaigraju ti pikseli prilikom loadovanja vecih aplikacija kada ti ekran crn i izmedju loading screenova?
U slucaju da ti se to dogadja samo i ekskluzivno pri paljenju i gasenju AOD, to znaci da je u pitanju softverski problem i da je samsung zaj***ao ala - https://support.google.com/pixelpho...ff-waking-from-sleep-with-button-or-not?hl=en

U slucaju da ti se dogadja pri svakom prelasku stanja ekrana na hardverskom nivou ili da se osvetljenje piksela vezuje za osvetljenje fizicki drugih, udaljenih piksela onda je realna prica da je hardver, znaci ili ekran ili senzor za osvetljenje ili maticna. Aliii ja sam prilicno siguran na osnovu svega sto si rekao da nije to nego da je u pitanju bag sa AOD kakav sam naveo gore. Drugi problem je sto mozes da probas samo sa FR ili da cekad apdejt neki da ti sredi to, ali cak ti ni to 100 posto ne obecava resenje. Mada realno mozes i da ugasis AOD, ne deluje mi kao da ti je to bitna funkcija telefona, a deluje kao da te ti pikseli bas nerviraju :D
Kada ratartujem telefon prilikom paljenja se to ne dešava. Isključio sam AoD sad, i opet kada je zaključan telefon, kada stavim prst na ekran, bilo gde, opet zatrepere pikseli i pojavi se ikonica za senzor prsta. Takođe, sad sam primetio da kad se javim na poziv, i prislonim telefon licu, ekran se ugasi zbog proximity senzora a kada ga udaljim od lica da bih završio poziv, prilikom automatskog paljenja ekrana opet onda zatrepere tu na istom mestu.
Ništa onda, sačekaću ovo One UI 4.1 ažuriranje pa ću videti. Ako i tad bude, onda nosim u Yettel. Nadam se da nije hardverski nešto, telefon nije ni 3 meseca star, svakako ne bi dozvolio da mi popravljaju telefon sad, a opet Ultre nema više...
 
Mozes da probas da reprodukujes to pod drugim softverskim uslovima da bi ustanovio da li je do hardvera. Ja sam prvo pomislio da ti se boja jednih piksela vezuje za boju drugih pri datim akcijama, pa da probas da instaliras neku igricu ili aplikaciju za crtanje da vidis sta se desava sa tim pikselima(mozes da probas da se igras malo u #0#) kada menjas boju drugih(npr tih u centru ekrana gde je fp senzor u odnosu na te koji ti trepere). Ali sada kako si ovo rekao, zvuci kao da pikseli zaigraju pri svakom paljenju i gasenju AOD funkcionalnosti ekrana.
Sta se dogadja kada palis i gasis telefon? Znaci pri paljenju ili resetu da li zaigraju ti piskeli pre i izmedju splash screen animacija(ono samsung, android i slicno)? Da li zaigraju ti pikseli prilikom loadovanja vecih aplikacija kada ti ekran crn i izmedju loading screenova?
U slucaju da ti se to dogadja samo i ekskluzivno pri paljenju i gasenju AOD, to znaci da je u pitanju softverski problem i da je samsung zaj***ao ala - https://support.google.com/pixelpho...ff-waking-from-sleep-with-button-or-not?hl=en

U slucaju da ti se dogadja pri svakom prelasku stanja ekrana na hardverskom nivou ili da se osvetljenje piksela vezuje za osvetljenje fizicki drugih, udaljenih piksela onda je realna prica da je hardver, znaci ili ekran ili senzor za osvetljenje ili maticna. Aliii ja sam prilicno siguran na osnovu svega sto si rekao da nije to nego da je u pitanju bag sa AOD kakav sam naveo gore. Drugi problem je sto mozes da probas samo sa FR ili da cekad apdejt neki da ti sredi to, ali cak ti ni to 100 posto ne obecava resenje. Mada realno mozes i da ugasis AOD, ne deluje mi kao da ti je to bitna funkcija telefona, a deluje kao da te ti pikseli bas nerviraju :D
Ispravka, sad sam detaljnije obratio paznju, nisam bio u dovoljno mracnoj prostoriji, bljesne na kratko i pilikom restarta tj pre nego sto se pojavi Samsung Galaxy, powered by Android text na ekranu.
 
Ispravka, sad sam detaljnije obratio paznju, nisam bio u dovoljno mracnoj prostoriji, bljesne na kratko i pilikom restarta tj pre nego sto se pojavi Samsung Galaxy, powered by Android text na ekranu.
Uspeo si da reprodukujes problem u svakoj situaciji prilikom hardverske promene stanja ekrana. Iskreno, necu da ti sugerisem nista, ali na osnovu svega sto si rekao moze da bude i softver i hardver. Slobodno upali AOD jer nema veze sa tim. Ja bih licno sacekao neki veci apdejt uskoro, da vidim da to moze ne pomogne. Ako je softver zvuci kao nesto sto je previse low level da bi FR pomogao, a previse je zezanja, tako da bih to ostavio kao poslednju soluciju pred odlazak u servis.

Jedna od retkih situacija gde hvala bogu sto nisi kupio proday hk verziju :ROFLMAO:
 
Uspeo si da reprodukujes problem u svakoj situaciji prilikom hardverske promene stanja ekrana. Iskreno, necu da ti sugerisem nista, ali na osnovu svega sto si rekao moze da bude i softver i hardver. Slobodno upali AOD jer nema veze sa tim. Ja bih licno sacekao neki veci apdejt uskoro, da vidim da to moze ne pomogne. Ako je softver zvuci kao nesto sto je previse low level da bi FR pomogao, a previse je zezanja, tako da bih to ostavio kao poslednju soluciju pred odlazak u servis.

Jedna od retkih situacija gde hvala bogu sto nisi kupio proday hk verziju :ROFLMAO:
Čekam 4.1 pa ću videti. Hvala puno na izdvojenom vremenu druže.
 
Čekam 4.1 pa ću videti. Hvala puno na izdvojenom vremenu druže.
Nema problema zaista.
Ali bas ti je neortodoksna situacija, jer se oled ekrani ili suocavaju sa degradacijom kroz vreme ili su u pitanju zaglavaljeni pikseli.
Ti ovde nemas situaciju ni sa jednim ni sa drugim. Oled ekrani funkcionisu po principu da se pixeli instruisani da reprodukuju crnu boju ne pale uopste, otuda dobijamo tako veliki kontrast.
Kod tebe se prilikom paljenja ekrana ili budjenja na trenutak pale odredjeni pikseli(samo bela boja ako sam dobro razumeo) koji ne bi trebali da proizvode svetlost uopste.
Realno ne zvuci kao nista strasno u bilo kom smislu, ali potpuno kapiram da te nervira jer je nov i skup telefon.
Tako da probaj da se ne frustriras puno i javljaj kako se dalje razvija prica :D
 
A mozes i da snimis drugim telefonom da ne nagadjamo 🙂
 
Nazad
Vrh Dno