Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Jel presao neko na S21 Ultra sa Note 20 Ultra? Vredi li razmisljati o tome?
nedavno sam uzeo sd n20u i nisam baš mnogo razmišljao o s21u (takođe sd) iako je i on bio u opticaju...dizajn mi svakako nije bio presudan, ali za te pare mi je s21u toliko bezličan i podseća na bilo koji drugi telefon s serije da sam brzo odustao...

što se tiče konkretnih razlika bar meni su one nebitne, ili bar ne verujem da su dovoljan razlog da se odlučim za s21...imao sam i nešto zazora oko 888 procesora...

a onda sam kad sam već kupio telefon naleteo na ovaj klip, što mi je bilo zanimljivo jer je reč upravo o dva procesora koje imaju n20u i s21u :)

 
Poslednja izmena:
Proslo mesec dana od kako ga kupih... Sve je vise mana koje se uocavaju... Naravno, nisu to stvari od krucijalnog znacaja, ali mnogo nerviraju obzirom na (najvisi) cenovni rang... Prijemnik telefona ocigledno nije predvidjen za podrucja koja nemaju jak signal... Velike muke u Soko Banji i okolini, dok drugarica pored mene sa A70 nema nikakvih problema, kao ni Huawei P30... Fotografije su vrhunske i tu jedino imam primedbu na softwer koji je sramotan za kompaniju poput Samsunga. Recimo, nije moguce fotografisati "light trails" bez ND filtera, zatim nije moguce fotografisati vodu sa dugom ekspozicijom ukoliko uslovi nisu tamni ili isto nemate ND filter... Nije ovo mnogima bitno, ali kada se kaze da je ovo najjaci flagship jedne renomirane kompanije, bude malo blamaza da recimo Huawejev flagship od pre 3 godine sa upola manjom cenom, ovo sve moze lagano da istera. A to se sve da resiti softwerski. Zoom od 100 puta apsolutno nema nikakvu funkciju i prakticno je beskoristan. Do 30X je sasvim dobar, sve preko je neupotrebljivo. Video zapis u dobrim svetlosnim uslovima je perfektan, ali zato kada padne mrak ili ste u mracnoj prostoriji, bolje vam je da prebacite na 480p (ne moze, ali kao da ste prebacili) jer cete dobiti ionako takvu sliku. Isao je i pod vodu, nekih pola metra, i tu se pokazao odlicno. Malo problema dok se nisam navikao na okidanje sa tasterom za smanjivanje zvuka, ali su fotke i video perfektni. Sve u svemu, kada sagledam pros&cons ovaj uredjaj bi trebao da kosta jedno 300 - 400 evra manje nego sto kosta... i da uz njega ide obavezni poklon... Ima jos nekih stvari na koje treba obratiti paznju, ali o njima cu kada ih jos malo ispitam i testiram. Ne mogu da kazem da sam zazalio, ali svima preporucujem da dobro razmisle, i da ovaj uredjaj uporede sa trenutnim konkurentima pa da tek onda odluce sta im je ciniti...
Odlično si napisao stanje stvari, ja ne mogu da svarim da baterija od 5000mah ne može da izdrži ceo dan ako nisi na wifi i da prijem signala bude toliko inferioran u odnosu na Huawei. Međutim, za sada trpim to jer je najkompletniji telefon što se mene tiče, kamere, displej, brzina u radu...sve odlično. U startu mi ovih 120Hz nije bilo nešto wow međutim sada kad pogledam displej od 60Hz kao da ima nekog seckanja, tako da ni to nije gimmick.
 
Bas dobro napisano. Mene najvise nervira signal, kod huawei gde je pun signal kod mene jedva dve crte, a ista mreza. Baterija kod mene je okej za sad, mesovito wifi i mob. podaci izdrzi ceo dan lagano i ostane mi oko 30% uvece.
Za sad mane: signal, video uvece (mada veoma retko koristim, ovo sam samo probao da vidim kako izgleda) i sto nema led diodu fabricki.
Sve ostalo je odlicno.
 
Mene samo signal nervira.. Sve ostalo je vrh.
 
Khm! Black Screen of Death kod mene danas nakon jednog poziva. Samo se ugasio i nista nije pomoglo. Ni ono sto sam sam probao, ni ono sto sam nasao na netu.
A telefon je bukvalno bez tackice, uzet 15.03.2021. u Telenoru.

Sutra ga nosim u Promobi i kukam da mi ga rese, jer u sredu idem na odmor. Ijo de puta!
 
Prikaz crtica nije merodavan za sam kvalitet signala, pogotovo ne između dve marke uređaja.

Ako već pričamo o crticama, baš sam sinoć poredio sa drugarom na Huawei mate 20 pro. I te famozne crtice kod mene dve od četiri, dok kod njega fali jedna od 5 (čini mi se) ali kada se uđe u status i pogleda jačina skoro iste parametre je prikazivao.

Ne znam kakva su ta vaša iskustva, ali treba gledati brojke, ne toliko crtice.
 
Ima smisla brt ali kazem, tj pisao sam vec, kod drugara u vikendici m20pro hvatao jednu crtu i to u 2g/3g modu, dok s21u izgubi signal 300m pre dvorista..
 
<<<ali zato kada padne mrak ili ste u mracnoj prostoriji, bolje vam je da prebacite na 480p (ne moze, ali kao da ste prebacili) jer cete dobiti ionako takvu sliku.>>>

Pa jel ovo stvarno istina? Ja se zbog ovoga nerviram sa Note 10 jer se isto dešava, a volim da slikam i snimam noću i gledam s21u kao nešto "najbolje" da uprkos ogromnoj veličini pređem na njega iako sam rekla nikada više ogroman telefon... ako je ovo stvarno tako onda da se ne trudim da menjam?
 
Brate video je super i nocu, mozda su ovi momci profesionalno zaposleni u nekoj medijskoj kuci pa su navikli na profi opremu :)
 
Screenshot_20210816-152508_Settings.jpg
Evo kod mene kako je. Ne razumem se bas u ovo, kako vam se cini?
Video nije toliko los, ali cim padne mrak nije bas najbolji, upotrebljiv je, ali ko prelazi sa ip razocarace se, u drugom slucaju bice okej.
Slike su odlicne, kako po danu, tako i uvece.
 
U noćnim/mračnijim uslovima mnogo bolje je koristiti 30hz
 
Ko hoće malo bolju autonomiju, a da pritom ne izgubi ništa i smanji zračenje, preko Bixby Routines se doda task da na kućnom netu i na netu na poslu npr. gasi 4G i prebacuje se na 2G/3G. Signal je bolji, manje se opterećuje telefon, brzina 3G iako nije bitna jer se koristi wifi bez problema ide i na 15mbps.
Prebačaj se jedva oseti kada se izađe iz zone pokrivanja wifi-ja.

Od zanimljivih rutina još imam i spajanje na BT kada je u autu i automatskog puštanje internet radija kroz Online Radio Box (rade komande na volanu u autu) i spotify.

Uz to, čuvanje baterije kada se telefon puni preko noći (npr. neko vreme zavisno kada ležete) ugasi se fast i super fast charging i puni se na onom najsporijem punjenju od 8W. Preko dana se puni najbrže moguće i dalje...

Ispod 7% baterije gasi bukvalno sve konekcije osim wifi i 3g (gasi 4g), prebacuje na 60hz i fhd, sync ugašen i sl...
 
Koristim p40 pro, volim fotografiju, okinem dnevno barem 20-tak puta, a uzivam da slikam ptice, avione... koristeci telefoto lecu. Desi se i dobra slicica, zadovoljan sam.
Da li neko ima iskustvo, ima li smisla zamjena za s21 ultra s obzirom na 10x opticko povecanje u odnosu na 5x kod p40 pro?
 
Koristim p40 pro, volim fotografiju, okinem dnevno barem 20-tak puta, a uzivam da slikam ptice, avione... koristeci telefoto lecu. Desi se i dobra slicica, zadovoljan sam.
Da li neko ima iskustvo, ima li smisla zamjena za s21 ultra s obzirom na 10x opticko povecanje u odnosu na 5x kod p40 pro?
Nemoj menjati... Ima sigurno S21 svojih prednosti, ali ako zelis da menjas zbog kamere nemoj... Jer tuzni Samsungovi programeri jos uvek ne znaju da izvuku maksimum iz ovako dobrog hardvera i senzora... Nije lose, ali je nije isto u odnosu na kvalitet koji imas sa P40 Pro. (osim naravno rezolucije, koja ne znaci i kvalitet). Zoom je dobar, ali je upotrebljiv do nekih 10x - 20x... pa i 30X u nekim savrsenim uslovima... ali kazem, opet, nista specijalno u odnosu na P40pro... a cena katastrofalna...
 
Koristim p40 pro, volim fotografiju, okinem dnevno barem 20-tak puta, a uzivam da slikam ptice, avione... koristeci telefoto lecu. Desi se i dobra slicica, zadovoljan sam.
Da li neko ima iskustvo, ima li smisla zamjena za s21 ultra s obzirom na 10x opticko povecanje u odnosu na 5x kod p40 pro?
Добићеш бољи квалитет видео записа, што се фотографисање тиче немаш потребе да мењаш, ако те не мучи недостатак гугл сервиса и те неке највеће бољке Хуавеја , онда не бацај паре бзв зашто мењати.
 
Naravno da su fotografije bolje na Samsung-u S21 Ultra, lično nikada nisam ni pomišljao ni uzimao u obzir Huawei, kao što većina profesionalnih testova i recenzija piše kao i veći broj korisnika - S21 Ultra je još uvek najbolji telefon ove godine (pisano je već o tome), tako da kada se sve zaokruži definitivno Samsung S21 Ultra je bolja kupovina.

https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s21-vs-huawei-p40-pro-plus-camera-test-1194551/

https://nanoreview.net/en/phone-compare/samsung-galaxy-s21-ultra-vs-huawei-p40-pro

https://www.digitaltrends.com/mobil...tra-vs-huawei-p40-pro-plus-10x-zoom-shootout/
 
Da li je neko imao ovakav problem? Prijavilo se prilikom transfera podataka sa starog na novi telefon i odrađivanja restora, svakih pola sata mi izbacuje da proverim Viber zbog novih poruka a u aplikaciji nema ništa. Probam sam i 2x da instaliram viber ali isti slučaj
 

Prilozi

  • viber_image_2021-08-24_09-19-22-706.jpg
    viber_image_2021-08-24_09-19-22-706.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 46
Da li je neko imao ovakav problem? Prijavilo se prilikom transfera podataka sa starog na novi telefon i odrađivanja restora, svakih pola sata mi izbacuje da proverim Viber zbog novih poruka a u aplikaciji nema ništa. Probam sam i 2x da instaliram viber ali isti slučaj
Да ниси члан неких јавних група на виберу? Типа Олимпијски Комитет Србије и такве будалаштине што те вибер аутоматски убаци...
 
Narucio dbrand skinove, stiglo za nedelju dana iz Kanade, super lezi i izgleda. Dosta laksi za koriscenje bez maske (manje klizi iz ruke)
 
Daj neku sliku.
 
Narucio dbrand skinove, stiglo za nedelju dana iz Kanade, super lezi i izgleda. Dosta laksi za koriscenje bez maske (manje klizi iz ruke)

Isto sam razmišljao o tim skinovima, ali tako mi je jako pao pre neki dan, prvi put uopšte za 7 meseci korišćenja, da sam imao te skinove pukao bi na ivicama ekrana skoro pa 100%.
Nillkin transparent case zakon, samo je odskočio, iako ni on ne štiti potpuno ivice, ovde je spasao stvar.
Inače, svaki transparent case požuti nakon 20 dana, ali ovaj ni nakon 4 meseca nije.
 
^ Prosto neverovatno ali tako je, ono što je dobro je da nikad nisam bio nedostupan ili da mi stigne sms o propuštenom pozivu.
 
^ Prosto neverovatno ali tako je, ono što je dobro je da nikad nisam bio nedostupan ili da mi stigne sms o propuštenom pozivu.
Па како да ти стигне СМС кад немаш сигнала😀
Шала наравно, чисто сумњам да је толика разлика у пријему у односу на друге моделе/произвођаче
 
U odnosu na Huawei jeste. Ostale brendove nisam skorije koristio...
 
Razlika je evidentna jer tamo gde drugi imaju 4g, moj s21u se prebacuje na h+. Mereno više puta, na više mesta, nema šta tu da bude za sumnju. Poenta je samo da li neko vise vremena provodi po gradu pa mu je teško da zamisli ovo što pričam, ili je stalno na nekim planinarenjima i zabitima gde prijem signala pokazuje svoj nedostatak. Čak i ne mora da se bude u nekoj zabiti, dovoljno je da se ode negde je pokrivenost signala slaba.
 
Nazad
Vrh Dno